Ухвала суду № 13498440, 13.01.2011, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
13.01.2011
Номер справи
2/58-10-3279
Номер документу
13498440
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

УХВАЛА

"13" січня 2011 р. Справа № 2/58-10-3279

Суддя Бахарєв Б.О. розглянувши заяву Березівської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області та Управління пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області

про банкрутство Відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” (67212, Одеська область, Іванівський район, смт. Радісне, вул. Щевченка, 1, код ЄДРПОУ 30819298).

Суддя Б.О. Бахарєв

Представники сторін:

Від Березівської МДПІ Одеської області: Грандовська Т.М. (довіреність);

Від боржника: не зявились;

Розпорядник майна: не зявився;

Суть спору: про визнання банкрутом.

Березівська міжрайонна державна податкова інспекція Одеської області та Управління пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області звернулись до господарського суду Одеської області з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” в звязку з неможливістю останнього погасити заборгованість на загальну суму 416305, 99 грн., яка не були погашена протягом трьох місяців після встановленого строку їх сплати згідно ч. 3 ст. 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 29.07.2010 р. порушено провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Рябця О. М.

Боржник надав відзив на заяву про порушення справи про банкрутство Відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” в якому зазначає, що заявниками не надано доказів вжиття заходів до отримання заборгованості, не надано доказів неплатоспроможності боржника, і в звязку з цим просить суд відмовити в задоволені заяви Березівської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області та Управлінню пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області про банкрутство Відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний”.

Розглянув матеріали справи, вислухав представників сторін, суд встановив.

Відкрите акціонерне товариство Агропромисловий комплекс „Південний” зареєстроване Іванівською районною державною адміністрацією Одеської області 29.03.2002 р. та перебуває на обліку в Березівській міжрайонній Державній податковій інспекції в Одеській області і є платником податків і зборів, передбачених Законом України „Про систему оподаткування”.

Відкритим акціонерним товариством Агропромисловий комплекс „Південний” подано до Березовської міжрайонної Державної податкової інспекції в Одеській області наступну податкову звітність:

-Податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 р. від 02.02.2009 р., згідно якої ВАТ Агропромисловий комплекс „Південний” самостійно нараховано орендної плати за 2009 р. у сумі 207593, 89 грн.;

-Податковий розрахунок земельного податку від 27.10.2009 р., згідно якого ВАТ Агропромисловий комплекс „Південний” самостійно нараховано земельного податку за 2009 р. у сумі 2506, 48 грн., та нарахований самостійно визначений штраф у розмірі 125, 32 грн.;

-Розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів від 27.03.2009 р. № 2080, згідно якого ВАТ Агропромисловий комплекс „Південний” самостійно нараховано суму податку станом на 16.04.2010 р., яка складає 15180, 00 грн.

-Розрахунок збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету за 3-й квартал 2009 р., згідно якого ВАТ Агропромисловий комплекс „Південний” самостійно нарахована сума збору за геологорозвідувальні роботи яка становить 1186, 41 грн.

Пунктом 3 ч. ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Статтею 14 Закону України «Про плату за землю»визначено, що плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до вимог ст. 27 Закону України «Про плату за землю»контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

15.10.2009 р. старшим державним податковим інспектором Березівської МДПІ проведено перевірку ВАТ АПК «Південний»за період з 31.01.2009 р. по 25.09.2009 р. за результатами якої складено акт №15-03/203 від 15.10.2009 р. в якому зазначено що ВАТ АПК «Південний»порушено граничні терміни сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по декларації по орендній платі за землю № 731 від 31.01.2008 року та розрахунків.

На підставі даного акту №15-03/203 від 15.10.2009 р. прийнято податкове повідомлення - рішення №0003051800/0 від 03.11.2009 року, яким визначено сума узгодженого податкового зобов'язання по орендній платі за землю у розмірі 29034, 30 грн. у тому числі 50% штрафу, яке надіслано 16.11.2009 р.

Відповідно до п. п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання платника податків - нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Вказане вище повідомлення-рішення №0003051800/0 від 03.11.2009 року отримане ВАТ АПК «Південний»своєчасно 25.11.2009 р., в установленому законом порядку не оскаржувалось, а отже відповідно до п.п.5.2.1., п. 5.2. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є узгодженим.

Доказів оплати ВАТ АПК «Південний»узгодженого податкового зобов'язання по орендній платі за землю у розмірі 193691,22 грн. у тому числі штрафні санкції у сумі 29034,30 грн., та пеня у сумі 4474, 97 грн., а також узгодженого податкового зобов'язання по сплаті земельного податку в сумі 2627, 52 грн. у тому числі штрафні санкції у сумі 125,32 гри, до суду не надано, що також підтверджується реєстром податкової заборгованості ВАТ АПК «Південний» станом на 07.07.2010 р.

Згідно з ч.2 ст.6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, назначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Старшим державним податковим інспектором Березівської МДПІ проведено перевірку ВАТ АПК «Південний»за результатами якої складено акт №34/1702/30819298 від 12.10.2009 р. в якому зазначено що ВАТ АПК «Південний»порушено граничні терміни сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів.

На підставі даних актів №34/1702/30819298 від 12.10.2009 року та №35/1702/30819298 від 12.10.2009 року прийняті податкові повідомлення - рішення №2181701/0 від 12.10.2009 р., яким визначена сума штрафу за порушення граничних термінів сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 7833, 79 грн., та №0002171701/0 від 12.10.2009 р., яким визначена сума штрафу за порушення граничних термінів сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 1518,00 грн.

Зазначені повідомлення - рішення отримані відповідачем 20.10.2009 року, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні про вручення поштового відправлення.

Вказані повідомлення - рішення отримані ВАТ АПК «Південний»своєчасно, в установленому законом порядку не оскаржувалось, а отже відповідно до пп.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є узгодженими.

Доказів оплати ВАТ АПК «Південний»узгодженого податкового зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 25299,85 гри, у тому числі штрафні санкції у сумі 9351,79 грн. та пені у сумі 768,06 грн. до суду не надано, що також підтверджується реєстром податкової заборгованості ВАТ АПК «Південний»станом на 07.07.2010 р.

Згідно п.1 ст. 15 Закону Україна «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 р. № 1251-XII до місцевих податків належать податок з реклами та комунальний податок.

15.10.2009 р. старшим державним податковим інспектором Берегівської МДПІ проведено перевірку ВАТ АПК «Південний»за період з 27.04.2009 року по 25.09.2009 р., за результатами якої складено акт №15-03/204 від 15.10.2009 р. в якому зазначено, що ВАТ АПК «Південний»порушено граничні терміни сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по комунальному податку у сумі 671, 70 у зв'язку з чим застосовано штрафні санкції у сумі 242,01 грн.

На підставі даного акту № 15-03/204 від 15.10.2009 р. прийняті податкові повідомлення - рішення №0003071800/0 від 03.11.2009 року, яким визначено сума податкового зобов'язання у розмірі 62, 56 грн. та повідомлення - рішення №0003061800/0 від 03.11.2009 р. яким визначено сума податкового зобов'язання у розмірі 179, 45 грн. Дані повідомлення - рішення надіслані відповідачу 16.11.2009 р.

Вказані повідомлення - рішення отримані ВАТ АПК «Південний»своєчасно в установленому законом порядку, не оскаржувалось, а отже є узгодженими.

Доказів оплати ВАТ АПК «Південний»узгодженого податкового зобов'язання по податку з комунального податку в сумі 229, 83 грн. до суду не надано, що також підтверджується реєстром податкової заборгованості ВАТ АПК «Південний»станом на 07.07.2010 р.

Відповідно до статті 33 Кодексу України про надра, збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджет, справляються з користувачів надр, які здійснюють видобування корисних копалин на раніше розвіданих родовищах, і спрямовується до державного бюджету. Нормативи збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, та порядок їх справляння встановлюються Кабінетом Міністрів України

Згідно п. 5.1 Інструкції про порядок справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, надрокористувачі самостійно обчислюють збір за кожний звітний квартал виходячи з обсягів видобутих (погашених запасів) корисних копалин, нормативів збору з урахуванням індексу інфляції та коефіцієнтів.

Відповідно до п. 6 Інструкції про порядок справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету Сума збору в повному обсязі, обчислена відповідно до розрахунку за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів за цей квартал), сплачується протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання розрахунку збору (тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу), за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).

Судом встановлено, що 06.08.2009 року ВАТ АПК «Південний»подано до Березівської МДШ розрахунок збору за геологорозвідувальні роботи виконані за рахунок державного бюджету за 3 квартал 2009 року №8365 від 06.08.2009 року якими відповідач самостійно обчислив суму збору за геологорозвідувальні роботи у розмірі 1186,41 грн.(а.с. 150). Отже, відповідач самостійно узгодив свої податкові зобов'язання зі збору за геологорозвідувальні роботи виконані за рахунок державного бюджету у розмірі 1186,41 грн.

Старшим державним податковим інспектором Березівської МДПІ проведено перевірку ВАТ АПК «Південний»за період з 20.08.2009 р. по 25.09.2009 р. за результатами якої складено акт №15-03/205 від 15.10.2009 року в якому зазначено що ВАТ АПК «Південний»порушено граничні терміни сплати узгоджених сум податкових зобов'язань зі збору за геологорозвідувальні роботи у сумі 1134, 95 грн., у зв'язку з чим застосовано штрафні санкції у сумі 226, 99 грн.

На підставі даного акту №15-03/205 від 15.10.2009 р. прийнято податкове повідомлення-рішення №0003081800/0 від 03.11,2009 року, яким відповідачу визначено сума податкового зобов'язання у розмірі 226,99 гри. Дане повідомлення - рішення надіслано відповідачу 16.11.2009 р. Вказане повідомлення-рішення отримане ВАТ АПК «Південний»своєчасно, в установленому законом порядку не оскаржувалось, а отже є узгодженими.

Доказів оплати ВАТ АПК «Південний»узгодженого податкового зобов'язання по збору за геологорозвідку в загальній сумі 1320, 11 грн. в тому числі штрафних санкцій в сумі 226, 99 грн. до суду не надано, що також підтверджується реєстром податкової заборгованості ВАТ АПК «Південний»станом на 07.07.2010 р.

Згідно з п. 29 Постанови Пленуму Верховного суду України „Про судову практику в справах про банкрутство” від 18.12.2009 р. у разі подання органами державної податкової служби заяв про порушення справи про банкрутство безспірними слід вважати лише вимоги про стягнення податкового боргу (недоїмки), визначення якого наведено в пункті 1.3 статті 1 Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Безспірність вимог щодо стягнення недоїмок зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) має підтверджуватися документами про узгодження суми податкового зобов'язання.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

22.06.2009 р. заступником начальника Березовської МДПІ начальником Іванівського відділу прийнято Рішення № 3/24-00/30819298 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, відповідно до якого вирішено здійснити стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності (повного господарського відання) платника податків ВАТ АПК «Південний», а також тих, активів права власності, на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.

22.06.2009 р. податковим керуючим Бекешко Н. С., призначеним наказом по Березівській МДПІ від 03.02.2009 р. № 13, в присутності Селищного голови Радісненської Селищної Ради Савченко В. Д. складений акт про те, що при виїзді за юридичною адресою ВАТ АПК «Південний»(Одеська обл. Іванівський район, с.м.т. Радісне, вул. Шевченка 1.) з метою здійснення опису активів боржника для подальшої їх реалізації в рахунок погашення податкового боргу на підставі ст. 10 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що ВАТ АПК «Південний»не займається підприємницькою діяльністю, посадові особи на момент перевірки за юридичною адресою відсутні, працівники бухгалтерії звільнені за власним бажанням, боржник має невиконані зобовязання по отриманому кредиту, залишок яких на 01.04.2009 р. склав 7453 тис. грн., всі основні засоби виробництва боржника знаходяться у заставі.

11.11.2009 р. податковим керуючим Бекешко Н. С., в присутності Селищного голови Радісненської Селищної Ради Савченко В. Д. складений повторний акт про те, що ВАТ АПК «Південний»не займається підприємницькою діяльністю, посадові особи на момент перевірки за юридичною адресою відсутні, працівники бухгалтерії звільнені за власним бажанням, боржник має невиконані зобовязання по отриманому кредиту, залишок яких на 01.04.2009 р. склав 7453 тис. грн., всі основні засоби виробництва боржника знаходяться у заставі.

Крім того відповідно до Акту Березовської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області № 15-01/58 від 13.08.2010 р. ВАТ АПК «Південний»не надає податкову звітність з 09.02.2009 р., що свідчить про припинення боржником підприємницької діяльності.

Від так можна зробити висновок, що ВАТ АПК «Південний»має заборгованість перед Березівською міжрайонною Державною податковою інспекцією в Одеській області в сумі 223168, 53 грн. з яких основне зобовязання становить 179 082, 59 грн., штраф та пеня становить 44085, 94 грн., які не були задоволені боржником у строки встановлені ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Відкрите акціонерне товариство Агропромисловий комплекс „Південний” також має заборгованість перед Управлінням пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області в сумі 193137, 46 грн.

Управління пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області підтверджує зазначену заборгованість вимогами та рішеннями:

- вимога про сплату боргу Ю-101/6 на суму 20712, 59 грн.;

- вимога про сплату боргу Ю-101/7 від 06.07.09 р. на суму 8412, 16 грн.;

- вимога про сплату боргу Ю-101/8 від 04.08.09 р. на суму 9632, 98 грн.;

- вимога про сплату боргу від 04.09.09 р. Ю-101/9 на суму 3823, 94 грн.;

- вимога про сплату боргу від 02.10.09 р. Ю-101/10 на суму 11933,57 грн.;

- вимога про сплату боргу від 08.10 09 р. Ю-101/11 на суму 11190, 68 грн.;

- вимога про сплату боргу від 04.12.2009 р. Ю-101/12 на суму 10435, 14 грн.;

- вимога про сплату боргу від 05.01.2010 р. Ю-101/13 на суму 7685, 41 грн.;

- вимога про сплату боргу від 04.02.2010 р. Ю-101/14 на суму 7404,96 грн.;

- вимога про сплату боргу від 19.03.2010 р. Ю-101/15 на суму 6884,14 грн.;

- вимога про сплату боргу від 07.04.2010 р. Ю-101/16 на суму 7723,93 грн.;

- Рішення № 314 на суму 53097,56 грн. від 08.10.2009 р.

Зазначені вимоги та рішення надіслані на адресу ВАТ АПК «Південний». У звязку з тим, що боржник протягом десяти робочих днів, не оскаржив зазначені вимоги та не повідомили у цей строк відповідний виконавчий орган Пенсійного фонду про його оскарження, воно передано для виконання державній виконавчій службі.

30.06.2009 р. Постановою відділу Державної виконавчої служби Іванівського районного управління юстиції в Одеській області № 1361/в-1/2009 р. відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вимоги про сплату боргу Ю-101/6 на суму 20712, 59 грн.

04.08.2009 р. Постановою відділу Державної виконавчої служби Іванівського районного управління юстиції в Одеській області відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вимоги про сплату боргу Ю-101/7 від 06.07.09 р. на суму 8412, 16 грн.;

09.09.2009 р. Постановою відділу Державної виконавчої служби Іванівського районного управління юстиції в Одеській області № 1889/В-1 відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вимоги про сплату боргу Ю-101/8 від 04.08.09 р. на суму 9632, 98 грн.

29.09.2009 р. Постановою відділу Державної виконавчої служби Іванівського районного управління юстиції в Одеській області відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вимоги про сплату боргу від 04.09.09 р. Ю-101/9 на суму 3823, 94 грн.

05.11.2009 р. Постановою відділу Державної виконавчої служби Іванівського районного управління юстиції в Одеській області відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вимоги про сплату боргу від 02.10.09 р. Ю-101/10 на суму 11933,57 грн.

09.11.2009 р. Постановою відділу Державної виконавчої служби Іванівського районного управління юстиції в Одеській області відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню Рішення № 314 на суму 53097,56 грн. від 08.10.2009 р.

25.11.2009 р. Постановою відділу Державної виконавчої служби Іванівського районного управління юстиції в Одеській області відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вимоги про сплату боргу від 08.10 09 р. Ю-101/11 на суму 11190, 68 грн.

29.12.2009 р. Постановою відділу Державної виконавчої служби Іванівського районного управління юстиції в Одеській області відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вимоги про сплату боргу від 04.12.2009 р. Ю-101/12 на суму 10435, 14 грн.

02.02.2010 р. Постановою відділу Державної виконавчої служби Іванівського районного управління юстиції в Одеській області № 1763/В-1/2010 відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вимоги про сплату боргу від 05.01.2010 р. Ю-101/13 на суму 7685, 41 грн.;

02.03.2010 р. Постановою відділу Державної виконавчої служби Іванівського районного управління юстиції в Одеській області відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вимоги про сплату боргу від 04.02.2010 р. Ю-101/14 на суму 7404,96 грн.

23.04.2010 р. Постановою відділу Державної виконавчої служби Іванівського районного управління юстиції в Одеській області відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вимоги про сплату боргу від 19.03.2010 р. Ю-101/15 на суму 6884,14 грн.

09.04.2010 р. Постановою відділу Державної виконавчої служби Іванівського районного управління юстиції в Одеській області відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вимоги про сплату боргу від 07.04.2010 р. Ю-101/16 на суму 7723,93 грн.

Доказів задоволення вимог Управлінням пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області до суду не надходило.

Вимоги Управлінням пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області які підтверджені виконавчими документами складають 158937, 06 грн. з яких 53097,56 грн. штраф та пеня, та не задоволені на день проведення підготовчого засідання суду.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” кредитор - юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з п. 3 ст. 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до ст. 1 вказаного Закону неплатоспроможність неспроможність субєкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобовязання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобовязання щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.

Відповідно до п. 26 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18.12.2009 р. "Про судову практику в справах про банкрутство" відповідно до визначення терміна "неплатоспроможність", що міститься в абзаці другому статті 1 Закону, для порушення справи про банкрутство боржника не вимагається встановлення даних про перевищення сумарного розміру його заборгованості над вартістю всіх майнових активів боржника за даними бухгалтерського обліку чи фінансової звітності.

Відповідно до п. 26 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.2009 р. "Про судову практику в справах про банкрутство" за заявою кредитора (кредиторів) справа про банкрутство порушується господарським судом за наявності підстав, передбачених у частині третій статті 6 Закону. Цими підставами є підтверджені відповідними документами фактичні дані про те, що:

- вимоги кредитора (кредиторів), які подали таку заяву, є безспірними;

- боржником прострочено тримісячний строк виконання свого зобов'язання перед ініціюючим справу кредитором (кредиторами);

- сукупний мінімальний розмір вимог ініціюючого кредитора (кредиторів) становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” безспірні вимоги кредиторів - вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Відповідно до п. 29 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18.12.2009 р. "Про судову практику в справах про банкрутство" у разі подання органами державної податкової служби заяв про порушення справи про банкрутство безспірними слід вважати лише вимоги про стягнення податкового боргу (недоїмки), визначення якого наведено в пункті 1.3 статті 1 Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Безспірність вимог щодо стягнення недоїмок зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) має підтверджуватися документами про узгодження суми податкового зобов'язання.

Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (пункт 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).

Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Відповідно до п. 29 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18.12.2009 р. "Про судову практику в справах про банкрутство" відповідно до норм законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які регулюють питання відповідальності за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків, вимоги щодо їх стягнення визнаються безспірними, а самі ці вимоги підтверджуються документами обліку страхових внесків, що складаються цільовими страховими фондами з відповідних видів страхування.

Відповідно до п. 31 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18.12.2009 р. "Про судову практику в справах про банкрутство" терміном, з якого має обчислюватися мінімальний тримісячний строк прострочення боржником виконання свого зобов'язання, є момент у часі, з настанням якого це зобов'язання мало бути виконано боржником згідно з вказівками закону або договору

Строки сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) визначаються за правилами статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та відповідних законів з питань оподаткування.

Враховуючи те, що списання коштів з рахунків боржника в безспірному порядку здійснюється державною виконавчою службою, то порушення справи про банкрутство можливе лише після відкриття виконавчого провадження державною виконавчою службою.

Таким чином, відповідно і встановлений Законом трьохмісячний строк починає свій відлік після предявлення виконавчих документів до виконання до державної виконавчої служби та відкриття виконавчого провадження.

Зазначеної правової позиції притримується Вищий господарський суд України в своїй постанові № 5/260Б від 28.04.2004 р.

Відповідно до ст. 53 Закон України „Про Державний бюджет України на 2010 рік” від 27.04.2010 р. № 2154 мінімальна заробітна плата з 01.07.2010 р. становить - 888 гривень.

Відповідно до ч. 4 ст.11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” в підготовчому засіданні суддя оцінює подані документи, заслуховує пояснення сторін, розглядає обґрунтованість заперечень боржника.

Приймаючи до уваги, що вимоги заявників підтверджені відповідними доказами, а саме: податковою звітністю боржника, яка на підставі наданих доказів є узгодженою, податковими вимогами, доказами вжиття заходів до отримання заборгованості, рішеннями про стягнення боргу зі сплати страхових внесків, штрафів та пені на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, постановами Державної виконавчої служби про примусове стягнення боргу, господарський суд Одеської області визнає вимоги Березівської міжрайонної Державної податковою інспекцією в Одеській області в сумі 179 082, 59 грн. та вимоги Управління пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області в сумі 105839, 50 грн.

Загальна сума вимог заявників до боржника складає 284922, 09 грн., що становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.

Що стосується штрафу та пені, яка нарахована за неналежне виконання боржником своїх зобовязань суд зазначає:

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” грошове зобов'язання - зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України. До складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, в тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням процентів, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подачі в господарський суд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.

Тому вимоги щодо стягання пені та штрафу можуть бути заявлені після публікації оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний”, в порядку ст. 14 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Ухвалами господарського суду Одеської області від 29.07.2010 р., 17.08.2010 р., 02.09.2010 р., 14.09.2010 р., боржнику була надана можливість надати докази в підтвердження своєї платоспроможності а саме: баланс підприємства на останню звітну дату, відомості відносно наявності майна, грошових коштів, транспортних засобів та інших активів, однак боржником наданий баланс відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” на 31.12.2008 р. та звіт про фінансові результати за 2008 р. які не можуть слугувати належними доказами платоспроможності боржника.

17.01.2010 р. до господарського суду Одеської області надійшла заява арбітражного керуючого Рябця О. М. про дострокове припинення обовязків розпорядника майна відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний”.

Відповідно до п. 4. ст. 3-1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” арбітражний керуючий має право подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх обов'язків.

Враховуючи вищевикладене господарський суд Одеської області задовольняє заяву арбітражного керуючого Рябця О. М. про дострокове припинення обовязків розпорядника майна відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний”.

Арбітражний керуючий Колмикова Тетяна Олександрівна (ліцензія серії НОМЕР_1 від 03.11.2008 р.) звернувся до суду з заявою в порядку п. 3 ст. 3 - 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" про призначення його розпорядником майна відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний”, згідно якої повідомив суд, що він не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", не здійснював раніше управління боржником, йому не заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади, не має судимість за вчинення корисливих злочинів.

Ініціюючий кредитор Березівська міжрайонна Державна податкова інспекція в Одеській області не заперечувала проти припинення повноважень розпорядника майна відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” арбітражного керуючого Рябця О. М. та призначення розпорядником майна відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” арбітражного керуючого Колмикову Тетяну Олександрівну (ліцензія серії НОМЕР_1 від 03.11.2008 р.).

Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги, що заборгованість відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” перед Березівською міжрайонною Державною податковою інспекцією в Одеській області в сумі 179 082, 59 грн. та Управлінням пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області в сумі 105839, 50 грн. (загальна сума вимог заявників до боржника складає 284922, 09 грн.), повністю підтверджена матеріалами справи, являється безспірною та її розмір становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, а також враховуючи неможливість погашення боржником протягом тримісячного строку виконання свого зобов'язання перед кредиторами, господарський суд визнає Березівську міжрайонну Державну податковою інспекцією в Одеській області кредитором відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” з грошовими вимогами до боржника на суму 179 082, 59 грн. та Управління пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області кредитором відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” з грошовими вимогами до боржника на суму 105839, 50 грн., зобовязує кредиторів подати до офіційних друкованих органів оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний”, розпорядником майна призначає арбітражного керуючого Колмикову Тетяну Олександрівну (ліцензія серії НОМЕР_1 від 03.11.2008 р.).

Керуючись ст.ст. 1, 3, 6, 10, 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, 86 ГПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

1.Визнати Березівську міжрайонну Державну податковою інспекцією в Одеській області кредитором відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” з грошовими вимогами до боржника на суму 179 082, 59 грн.

2.Визнати Управління пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області кредитором відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” з грошовими вимогами до боржника на суму 105839, 50 грн.

3.Зобовязати кредиторів Березівську міжрайонну Державну податковою інспекцією в Одеській області та Управління пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області подати в десятиденний строк оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” (67212, Одеська область, Іванівський район, смт. Радісне, вул. Щевченка, 1, код ЄДРПОУ 30819298) у офіційний друкований орган (газети “Голос України” чи “Урядовий кур`єр”) з метою виявлення всіх кредиторів та можливих санаторів. Оголошення повинно відповідати вимогам п. 5 ст. 11 Закону “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Докази опублікування оголошення надати суду.

4.Припинити повноваження розпорядника майна Відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” арбітражного керуючого Рябця Олександра Михайловича (ліцензія НОМЕР_2 від 10.08.2009р.).

5.Розпорядником майна Відкритого акціонерного товариства Агропромисловий комплекс „Південний” призначити арбітражного керуючого Колмикову Тетяну Олександрівну (ліцензія серії НОМЕР_1 від 03.11.2008 р.).

6.Призначити розгляд справи в попередньому засіданні суду 03.03.2011 р. о 11:00. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду (м. Одеса, пр. Шевченка, 29, зал №3, тел. (0482) 307-990).

7.Зобовязати сторони надати:

Розпорядника майна боржника реєстр вимог кредиторів, докази розгляду разом з боржником заяв про визнання грошових вимог в порядку ч. 3 ст. 14 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, докази повідомлення заявників про результати розгляду їх вимог, докази виконання своїх повноважень згідно законодавства.

9. Визначити наступні дати у даній справі:

-дата попереднього засідання суду не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання ;

-дата скликання перших загальних зборів кредиторів за визначенням самих кредиторів, але не пізніше трьох місяців і десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду;

-дата засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство не пізніше шести місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

-дата складання та надання суду розпорядником майна реєстру вимог кредиторів не пізніше двох місяців і десяти днів з дня проведення підготовчого засідання суду.

Примірник ухвали надіслати сторонам, учасникам процесу, розпоряднику майна, арбітражному керуючому Рябцю О. М.

Суддя Бахарєв Б.О.