Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 18 січня 2011 року № 2а-6376/10/2370 м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Мишенка В.В.,
при - секретарі Гришанові Д.Є.,
за участю: представника позивача Ліпченко О.М. - за довіреністю, відповідача ОСОБА_2 - особисто, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Камянському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2840 грн. 00 коп.,
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду, державна податкова інспекція у Камянському районі Черкаської області і (далі-позивач) просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (далі-відповідач) штрафні (фінансових) санкції в сумі 2840 грн. 00 коп.
Свій позов позивач обґрунтовує тим, що працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області 15.11.2010 року проведена перевірка відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки встановлено порушенням відповідачем п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95 - ВР від 06.07.1995 року, із змінами та доповненнями (далі Закон України № 265/95) та ст.ст. 3, 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» № 98/96 - ВР від 06.07.1995 року (далі Закон України № 98/96).
Вказані порушення викладені в акті перевірки № 1705/23/23/23/НОМЕР_1 від 15.11.2010 року. За результатами проведеної перевірки, на підставі вказаного акту, відповідно до ст. 22 Закону України № 265/95 позивачем прийняті рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій № 0000552301 від 30.11.2010 року на суму 120 грн. 00 коп. та № 0000642308 від 30.11.2010 року на суму 2720 грн. 00 коп. В звязку з чим, станом на 14.12.2010 року фізична особа-підприємець ОСОБА_3 має заборгованість по несплачених фінансових санкціях на загальну суму 2840 грн. 00 коп.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просила суд стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції в сумі 2840 грн. 00 коп. Відповідач в судове засідання не прибув, заяви про розгляд справи без його участі не надав, хоча належним чином був повідомлений про день та час судового розгляду справи.
Вислухавши доводи позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 зареєстрований як фізична особа-підприємець Камянською районною радою Черкаської області 15.07.1995 pоку за № 20060170000000563, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, а також перебуває на обліку як платник податків в державній податковій інспекції у Камянському районі Черкаської області.
15.11.2010 року працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області Тарасенком О.А. та Власенко Є.Ю., за участю продавця ОСОБА_6, проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1» розташованому за адресою: АДРЕСА_1 де здійснює свою господарську діяльність відповідач. Перевіркою встановлено факт реалізації однієї банки алкогольного напою «Шейк» та однієї пляшки пива «Оболонь» на загальну суму 13 грн. 50 коп., при цьому продавець отримала готівку, видала товар та здачу, провела розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій, а також видала відповідний розрахунковий документ. Проведеною перевіркою книги обліку розрахункових операцій встановлено не виконання щоденного друку фіскальних звітних чеків за 26.08.2010 року, 29.08.2010 року, 31.08.2010 року, 03.09.2010 року, 06.09.2010 року, 09.09.2010 року, 15.09.2010 року та 04.10.2010 року, що підтверджується даними контрольних стрічок за вказані дні. Крім того, перевіркою встановлено, що відповідач, здійснює роздрібну торгівлю у кафе без придбання відповідного торгового патенту.
За результатами перевірки складено акт № 1705/23/23/23/НОМЕР_1 від 15.11.2010 року, в якому зафіксовано:
- порушення відповідачем п. 9 ст. 3 Закону України № 265/95, відповідно до якого субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів, тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязанні щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
- порушення відповідачем ст. 3 Закону України № 98/96- ВР, відповідно до якої патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів;
- порушення відповідачем ст. 7 Закону України № 98/96- ВР, відповідно до якої торговий патент є чинним на території органу, який здійснив реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності чи з яким погоджено місцезнаходження його структурного (відокремленого) підрозділу за місцем видачі торгового патенту цьому суб'єкту. Передача торгового патенту іншому суб'єкту підприємницької діяльності або іншому структурному (відокремленому) підрозділу суб'єкта підприємницької діяльності не дозволяється.
На підставі акта перевірки, позивачем 30.11.2010 року прийнято рішення № 0000642308 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2720 грн. 00 коп., відповідно до п. 4 ст. 17 та ст. 22 Закону України № 265/95 ВР.
Крім того, 30.11.2010 року позивачем прийнято рішення № 0000552301 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 120 грн. 00 коп., відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України № 98/96 - ВР, вказані рішення отримані відповідачем 30.11.2010 року, що підтверджується відповідними корінцями вказаних рішень про застосування штрафних (фінансових) санекцій.
Пунктами 1 і 2 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII (далі - Закон України № 509-XII), передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:
1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);
2) здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Згідно із статтями 15 та 16 Закону України № 265/95, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до ст. 25 Закону України № 265/95, суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст. 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Станом на час судового розгляду справи фізична особа-підприємець ОСОБА_3 має заборгованість по несплачених фінансових санкціях на загальну суму 2840 грн. 00 коп., в звязку з чим, позовні вимоги підлягають до задоволення.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3: АДРЕСА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Камянському районі Черкаської області: 20800, Черкаська область, м. Камянка, вул. Декабристів, 2 (код ЄДРПОУ 34464043) штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 2840 (дві тисячі вісімсот сорок) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги відповідно до положень статей 185-187 Кодексу адміністративного судочинства.
СуддяВ.В. Мишенко