Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 161/5287/26
Провадження № 3/161/1748/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 березня 2026 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого судді Пахолюка А.М.,
при секретарі - Шандерик В.В.,
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , -
ч. 1 ст. 212-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Із протоколу №54/24/38-563 про адміністративне правопорушення від 04 березня 2026 року, вбачається, що ОСОБА_1 , будучи начальником відділу фінансів Локачинської селищної раді, порушила вимоги «Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію», яка затверджена постановою КМУ від 19.10.2016 року №736 (далі Інструкція 736), що призвело до розголошення службової інформації у сфері оборони.
Зокрема встановлено, що ОСОБА_1 , для обробки інформації з грифом «Для службового користування» використовувала персональну електронно-обчислювальну машину, яка не призначена для обробки інформації з обмеженим доступом, та не має впровадженої комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю, а її жорсткий магнітний диск не облікований як «для службового користування».
Так, на вказаній ПЕОМ ОСОБА_1 підготовила документ «Витяг з пояснювальної записки до рішення селищної ради від 17.12.2025 №53/16…», в якому міститься інформація про виділення коштів на придбання матеріально-технічних засобів одній із військових частин ЗСУ. Відомості, що містяться в даному документі, підпадають під п. 7 Розділу ІІ Переліку відомостей, що становлять службову інформацію якій присвоюється гриф обмеження доступу «Для службового користування» у Локачинській селищній раді, затвердженого розпорядженням від 05.09.2023 року №95-р та становлять службову інформацію у сфері оборони та не надала вказанову документу гриф «Для службового користування».
Зазначені факти є порушенням вимог пп. 14, 38, 42 Інструкції 736.
Таким чином, ОСОБА_1 недотрималася вимог нормативних актів, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке, передбачена ч. 1 ст. 212-5 КУпАП.
До судового засідання ОСОБА_1 подала заяву, в якій вона просить суд розглянути справу без її присутності, свою вину визнає в повному обсязі.
Суд вважає за можливе слухати справу у відсутності ОСОБА_1 , беручи до уваги вимоги ст. 268 КУпАП, згідно якої ст. 212-5 КУпАП не відноситься до категорії справ, де присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є обов`язковою, суд здійснює розгляд такої справи за відсутності останньої, по наявним матеріалам справи.
Дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-5 КУпАП, виходячи з наступного.
Диспозиція ч. 1 ст. 212-5 КУпАП передбачає відповідальність за порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, що призвело до розголошення такої інформації.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є начальником відділу фінансів Локачинської селищної раді.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , вчинивши наведені у протоколі дії, порушила встановлений порядок обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, що призвело до її розголошення перед сторонніми особами (а.с. 1-2).
Враховуючи наведене, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-5 КУпАП повністю доведена матеріалами справи, а саме: протоколом №54/24/38-563 від 04.03.2026 року, витягом з акту перевірки стану обігу документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зібрану у сфері оборони країни, в Локачинській селищній раді від 04.03.2026 року і іншими матеріалами справи.
Таким чином, дослідженими у суді належними і допустимими доказами, повністю підтверджується той факт, що ОСОБА_1 своїми діями, вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 212-5 КУпАП.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, а також обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність.
Керуючись ст.ст. 268, 283, 284 КУпАП, на підставі ч. 1 ст. 212-5 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-5 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одна тисяча двадцять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн. 60 коп. за наступними реквізитами: рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Луцького міськрайонного суду Пахолюк А.М.