ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
ПОСТАНОВА
про визнання банкрутом
"15" листопада 2010 р. Справа № Б8/139-10
Господарський суд Київської області в особі судді Скутельника П.Ф., при секретарі Балик О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції, ідентифікаційний код юридичної особи: 23570409, місцезнаходження: 09117, Київська обл., м. Біла Церква, вул. 50-річчя Перемоги, 12 (надалі за текстом: «Заявник»/«Кредитор»),
до боржника, - товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТСЕРВІС-К», ідентифікаційний код юридичної особи: 36210881, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Комсомольська, буд. 85, кв. 117 (надалі за текстом «Боржник»),
про порушення справи про банкрутство,
за участю представників:
від Кредитора/Заявника: головного державного податкового інспектора юридичного відділу Білоцерківської ОДПІ ОСОБА_1, яка діє на підставі довіреності № 20025/10/10 від 22 липня 2010 року;
від Боржника: не зявився,
від учасників Боржника: не зявився, -
В С Т А Н О В И В:
13 жовтня 2010 року до господарського суду Київської області звернулась Білоцерківська обєднана державна податкова інспекція (ідентифікаційний код юридичної особи: 23570409, місцезнаходження: 09117, Київська обл., м. Біла Церква, вул. 50-річчя Перемоги, 12) («Заявник») із заявою №33820/10/10 від 12 жовтня 2010 року про порушення справи про банкрутство боржника товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТСЕРВІС-К»(ідентифікаційний код юридичної особи: 36210881, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Комсомольська, буд. 85, кв. 117) (надалі за текстом: «Боржник»), з підстав, що керівні органи боржника (боржник) відсутні за його місцезнаходженням, боржник не звітує до податкового органу та наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника та на підставі ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Ухвалою господарського суду Київської області 18 жовтня 2010 року було порушено справу про банкрутство № Б8/139-10, призначено розгляд справи у підготовчому засіданні на 01 листопада 2010 року, залучено до участі у справі засновника (власника, надалі - учасника) Боржника громадянина України ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_3), зобовязано Заявника, засновника (учасника) Боржника, Боржника надати низку документальних доказів по справі, а засновника (учасника) Боржника, Боржника також й відзив на заяву про порушення справи про банкрутство відповідно до п. 3 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з підтвердженням чи запереченням щодо факту неплатоспроможності та розміру вимог кредитора; загальною сумою заборгованості боржника перед кредиторами, у тому числі по заробітній платі працівникам боржника, а також заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших видах загальнообов'язкового державного соціального страхування по податках і зборах (обов'язкових платежах), з відомостями про наявне у боржника майно, у тому числі і кошти, які знаходяться на його рахунках у банках чи інших фінансово-кредитних установах, поштові адреси банків чи інших фінансово-кредитних установ; відомостями про фінансовий стан підприємства, перелік дебіторів і кредиторів із зазначенням їх реквізитів та сум заборгованості; документи фінансово-господарської діяльності, реєстраційні документи, відомості про майнові активи Боржника, тощо.
В судовому засіданні 01 листопада 2010 року представники Боржника, Засновника (учасника) Боржника, громадянин України ОСОБА_2 в судове засідання не прибули, хоча були повідомлені судом про час і місце розгляду цієї справи про банкрутство. Учасники провадження Боржник, Засновник (учасник) Боржника жодного з витребуваних документів доказів по справі не надали, вимоги суду не виконали, про причини невиконання судового рішення не повідомили. Боржник та засновник (учасник) Боржника відзиву на заяву Заявника на ухвалу суду не надали.
Заявник в судовому засіданні надав копії Постанови про проведення виїмки від 17 березня 2009 року слідчим СВ Білоцерківського МВ ГУ МВС України в Київський області та Протоколу виїмки від 20 березня 2009 року, відповідно до якого в ході проведення виїмки у Заявника вилучено: наказ про початок діяльності, копію паспорту громадянина ОСОБА_2, картка фізичної особи-полатника податків від 23 серпня 2008 року, довідку з ЄДРПОУ від 12.11.2008 року, акти передачі майна в статутний капітал від 15 жовтня 2008 року, договір оренди нежилого приміщення від 28 жовтня 2008 року, статут Боржника від 10.11.2008 року. Заявником не надано суду в повному обсязі документальні докази по праві, витребувані судом ухвалою про порушення провадження.
Поряд з цим, Заявником подано Клопотання № 37339/10/10 від 01 листопада 2010 року з прохання призначити ліквідатором по справі арбітражного керуючого Востокіна Ігоря Сергійовича (ліцензія НОМЕР_3 від 31 березня 2008 року, до якого долучено копію Ліцензії НОМЕР_3 державного департаменту з питань банкрутства Востокіна Ігоря Сергійовича, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
01 листопада 2010 року від арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. надійшла заява арбітражного керуючого про участь у даній справі про банкрутство, в якій останній просить призначити його арбітражним керуючим (розпорядником майна, ліквідатором, керуючим санацією) у справі про банкрутство № Б8/139-10, де повідомляє, що за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень термінів визначених ухвалами господарських судів і порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядником майна, ліквідатором, керуючим санацією) не допускав. Судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має. Управління боржником раніше не здійснював. Не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», до заяви арбітражним керуючим долучено копію ліцензії НОМЕР_4 державного департаменту з питань банкрутства Дорошенко Я.В., ідентифікаційний код: НОМЕР_2.
В звязку з неявкою Боржника, засновника (учасника) Боржника в судове засідання, розгляд справи відкладено на 15 листопада 2010 року, повторно витребувано у учасників провадження документальні докази по справі.
В судове засідання 15 листопада 2010 року представник Заявника зявився, представники Боржника, Засновника (учасник) Боржника не зявились, вимоги ухвал суду по справі не виконали, жодних з витребуваних судом документів по справі суду не надали, відзив не надали.
Відповідно до ч. 12 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” відсутність відзиву Боржника не зупиняє провадження по справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.
Дослідивши всебічно, повною обєктивно всі матеріали справи, обставини справи у їх сукупності керуючись законом, суд приходить до висновку про банкрутство Боржника на підставі наступного.
Відповідно до ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” уразі, якщо керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобовязань.
Боржник є юридичною особою, субєктом підприємницької діяльності, свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності - юридичної особи видано Виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради Київської області 11 листопада 2008 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за №1353102 0000 003446. Відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” Боржник є субєктом банкрутства.
Кредитором/Заявником надано суду докази відсутності за місцезнаходженням керівних органів Боржника, якими є: витяг з державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємств, виданого на запит Білоцерківської ОДПІ станом на 29 вересня 2010 року №7117289, відповідно до якого юридична особа - товариство з обмеженою відповідальністю «ОПТСЕРВІС-К», ідентифікаційний код юридичної особи: 36210881, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Комсомольська, буд. 85, кв. 117 - згідно графи «статус відомостей про юридичну особу» - відсутня за місцезнаходженням 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Комсомольська, буд. 85, кв. 117 (с. 1); факт відсутності боржника за місцезнаходженням підтверджено також: актом Білоцерківської ОДПІ Київської області від 12 квітня 2009 року «Про неможливість вручення податкової вимоги №1/158, згідно якого перевіркою встановлено, що за адресою: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Комсомольська, буд. 85, кв. 117 товариство з обмеженою відповідальністю «ОПТСЕРВІС-К»не знаходиться; довідкою Форми 20 Укрпошти, актом Білоцерківської ОДПІ Київської області (травень 2009 року) «Про неможливість вручення податкової вимоги №2/355, згідно якого перевіркою встановлено, що за адресою: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Комсомольська, буд. 85, кв. 117 товариство з обмеженою відповідальністю «ОПТСЕРВІС-К»не знаходиться; довідкою Укрпошти форми 20 про повернення листа за закінченням терміну зберігання за місцезнаходженням Боржника; актом Білоцерківської ОДПІ Київської області від 05 травня 2009 року № 263/16-3 «Про неможливість вручення податкового рішення-повідомлення №1186/15-3/0/160 від 27 березня 2009 року, згідно якого перевіркою встановлено, що за адресою: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Комсомольська, буд. 85, кв. 117 товариству з обмеженою відповідальністю «ОПТСЕРВІС-К»було направлено повідомлення-рішення №1186/15-3/0/160 від 27 березня 2009 року, яке було повернуто відділенням звязку 05 травня 2009 року без відмітки про вручення в звязку з закінченням терміну зберігання.
Поряд з наведеним, Кредитором надано докази припинення Боржником підприємницької діяльності, ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкової звітності, зокрема податкових декларацій. Такими доказами є: акт Білоцерківської ОДПІ Київської області від 27 березня 2009 року №1068/153/166, згідного якого Боржником порушено терміни подання декларації з податку на додану вартість за січень 2009 року; акт Білоцерківської ОДПІ Київської області від 02 квітня 2009 року №1139/159/181, згідного якого Боржником порушено терміни подання декларації з податку на додану вартість за лютий 2009 року; акт Білоцерківської ОДПІ Київської області від 11 вересня 2009 року №340/151-24/481, згідного якого Боржником порушено терміни подання декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року та за 1 півріччя 2009 року; довідкою Білоцерківської ОДПІ Київської області від 05 жовтня 2010 року № 32526/10/28-209, згідно якої датою подання останнього звіту по податку на прибуток приватних за 2009 рік по Боржнику, є 09 лютого 2009 р.; товариство звітувало про відсутність фінансово-господарської діяльності.
Боржник, Засновник (учасник) Боржника жодних заперечень вказаних даних не надав.
Відповідно до п.п. 4.1.4., п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181-ІІІ від 21 січня 2000 року «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яким встановлені граничні строки подання податкових декларацій: податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду.
Таким чином, виходячи з наведених документів, декларації Боржника з податку на прибуток підприємством не подавались Боржником з 20 лютого 2009 року.
Вищенаведені документи підтверджують факт припинення Боржником своєї господарської діяльності, в тому числі і підприємницької діяльності.
Досліджуючи вимоги Кредитора суд встановив наступне.
Як зазначено, відповідно до п.п. 4.1.4., п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181-ІІІ від 21 січня 2000 року «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яким встановлені граничні строки подання податкових декларацій: податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 15 «Про судову практику в справах про банкрутство» у п. 29 встановлено, що у разі подання органами державної податкової служби заяв про порушення справи про банкрутство безспірними слід вважати лише вимоги про стягнення податкового боргу (недоїмки), визначення якого наведено в пункті 1.3 статті 1 Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Безспірність вимог щодо стягнення недоїмок зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) має підтверджуватися документами про узгодження суми податкового зобов'язання.
Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення. Якщо платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв рішення з порушенням законодавства, податкове зобов'язання вважається узгодженим з дня прийняття рішення в адміністративному чи судовому порядку (пункт 5.2.2 статті 5 та пункт 16.2 статті 16). Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 цього Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків (пункт 5.4.1 статті 5).
Пунктом 1.3. Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визнано, що податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. а п.п.4.2.2. вказаного Закону, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;
Відповідно до п.п. 6.1., 6.2. 6.3. Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності). У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно п.п. 5.2.1. Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. (п.п. 5.2.2. визначено: у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього).
Абз. 4 п. 6.2.4 п.п. 6.2. п. 6. Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до декларації з податку на прибуток підприємства за 2008 рік Боржника, поданого ним самостійно 09 лютого 2009 року, самостійно нарахованою сумою податку на прибуток до сплати становить 400,00 грн., яка згідно додатку Заявника до заяви про порушення справи про банкрутство Боржника від 06 жовтня 2010 року № 32552/10/24-036/1 не була сплачена Боржником, а за рахунок попередньої переплати Боржника у сумі 25,00 грн., заборгованість за вказаною декларацію з податку на прибуток підприємства за 2008 рік обліковується у розмір 375,00 грн.
Пунктом 1.3. Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визнано, що податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 5.1. Вказаного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
На підставі вищевикладеного, судом встановлено, що податковий борг у сумі 375,00 грн., що виник на підставі самостійно поданої Боржником декларації з податку на прибуток підприємства за 2008 рік Боржника є узгодженим згідно п.п. 5.1. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
На підставі матеріалів справи судом встановлено, що відповідно до акту Білоцерківської ОДПІ Київської області від 27 березня 2009 року №1068/153/166, Боржником порушено терміни подання декларації з податку на додану вартість за січень 2009 року. 27 березня 2009 року виставлено податкове повідомлення-рішення № 1186/153/0 160 на підставі акта перевірки № 1068/153/166 від 27 березня 2009 року, сума податкового зобовязання 170,00 грн. Відповідно до акту № 263/15-3 від 05 травня 2009 року перевіркою Заявника встановлено, що за адресою місцезнаходження Боржника було відправлене повідомлення-рішення 1186/15-3/0160 від 27 березня 2009 року, яке було повернуто без відмітки про вручення, що підтверджено матеріалами справи, - копіями конверта та довідки форми 20 Укрпошти № 091170025239 9. Відповідно до акту № 263/15-3 від 05 травня 2009 року в звязку з незнаходженням посадових осіб за місцезнаходженням платника податків податкове повідомлення-рішення 1186/15-3/0160 від 27 березня 2009 року розміщень на дошці податкових оголошень 05 травня 2009 року.
На підставі наведеного судом встановлено, що сума податкового зобовязання 170,00 грн. Боржника перед Кредитором є узгодженим 05 травня 2009 року.
Відповідно до акту Білоцерківської ОДПІ Київської області від 02 квітня 2009 року №1139/159/181 Боржником порушено терміни подання декларації з податку на додану вартість за лютий 2009 року. 02 квітня 2009 року. Заявником виставлено податкове повідомлення-рішення № 1243/153/0/171 на підставі акта перевірки № 1139/153/181 від 02 квітня 2009 року, загальна сума податкового зобовязання 170,00 грн.
Відповідно до акту Білоцерківської ОДПІ Київської області від 11 вересня 2009 року №340/151-24/481, Боржником порушено терміни подання декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року та за 1 півріччя 2009 року. Заявником виставлено податкове повідомлення-рішення № 000495/151/0/249 від 15 вересня 2009 року на підставі акта перевірки № 340/151-24/481 від 11 вересня 2009 року, загальна сума податкового зобовязання 340,00 грн.
Відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1. ст. 17 Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Керуючись нормами ст. п.п. 4.1.4., п. 4.1. ст. 4, п.п. 17.1.1. п. 17.1. ст. 17 17.1.1.Закону України № 2181-ІІІ від 21 січня 2000 року «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, судом встановлено правомірність нарахування Заявником сум податкових зобовязань на підставі акта перевірки № 1139/153/181 від 02 квітня 2009 року, у сумі 340,00 грн.; на підставі акта перевірки № 1139/153/181 від 02 квітня 2009 року у сумі 170,00 грн.
Крім того, відповідно до додатку Заявника до заяви про порушення справи про банкрутство Боржника від 06 жовтня 2010 року № 32552/10/24-036/1 по податку на додану вартість Боржник мав переплату у розмірі 26,00 грн.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 15 «Про судову практику в справах про банкрутство»у абз. 5 п. 17 встановлено, що вирішуючи питання про склад вимог з податками і зборами (обов'язковими платежами) при порушенні справ про банкрутство суди мають виходити з того, що суми пені, штрафів та інших фінансових санкцій враховуються окремо в реєстрі вимог кредиторів і задовольняються у шосту чергу в порядку черговості, встановленої статтею 31 Закону.
На підставі вищенаведеного, судом визнано податковий борг Боржника перед Кредитором у сумі 1029,00 грн. (одна тисяча двадцять девять гривень 00 коп.), що складається з податкового боргу з податку на прибуток у сумі 375,0 грн. та штрафних санкцій у сумі 654,00 грн.
Боржник, Засновник (учасник) Боржника суду жодних заперечень, доказів, що спростовують заявлені Заявником вимоги по податковій заборгованості не надав.
Поряд з цим, на підставі вищенаведеного, суд встановив, що керівні органи Боржника відсутні за місцезнаходженням, Боржник не подавав звітність по податку на прибуток Кредитору з 20 лютого 2009 року.
Відповідно до матеріалів справи Боржник не має активів для погашення боргу, припинив свою господарську діяльність, заборгованість з податків і зборів не сплачує з 16 травня 2009 року. Вказані ознаки вказують на припинення Боржником підприємницької діяльності, що є підставою для визнання Боржника банкрутом відповідно до положень ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Як зазначено, 01 листопада 2010 року Заявником подано Клопотання № 37339/10/10 від 01 листопада 2010 року з прохання призначити ліквідатором по справі арбітражного керуючого Востокіна Ігоря Сергійовича (ліцензія) НОМЕР_3 від 31 березня 2008 року, до якого долучено копію Ліцензії НОМЕР_3 державного департаменту з питань банкрутства Востокіна Ігоря Сергійовича, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
01 листопада 2010 року від арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. надійшла заява арбітражного керуючого про участь у даній справі про банкрутство, в якій останній просить призначити його арбітражним керуючим (розпорядником майна, ліквідатором, керуючим санацією) у справі про банкрутство № Б8/139-10, де повідомляє, що за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень термінів визначених ухвалами господарських судів і порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядником майна, ліквідатором, керуючим санацією) не допускав. Судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має. Управління боржником раніше не здійснював. Не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», до заяви арбітражним керуючим долучено копію ліцензії НОМЕР_4 державного департаменту з питань банкрутства Дорошенко Я.В., ідентифікаційний код: НОМЕР_2.
Статтєю 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у п.п. 2 передбачено, що господарський суд виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього. Від Кредитора письмової згоди на призначення його ліквідатором не надійшло, однак як вказано вище, від Кредитора надійшло клопотання про призначення ліквідатором арбітражного керуючого Востокіна Ігоря Сергійовича (ліцензія серії АВ №397113 від 31 березня 2008 року) з доданою ліцензією; заяви від арбітражного керуючого Востокіна Ігоря Сергійовича про призначення його ліквідатором Боржника не надійшло. Поряд з цим надійшла зазначена вище заява з ліцензією від арбітражного керуючого Дорошенка Я.В.
Зважаючи на конкуренцію кандидатур, суд наголошує, що жодна з кандидатур арбітражних керуючих не являється для суду пріоритетною.
Згідно п.п. 1, 3 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів; арбітражними керуючими не можуть бути призначені: особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими; особи, які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом; особи, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади; особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів; до призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
Розглянувши прохання Кредитора про призначення ліквідатором Востокіна І.С. та заяву арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. судом встановлено наступне. Встановити відповідність арбітражного керуючого Востокіна Ігоря Сергійовича вимогам Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є неможливим на підставі поданих кредитором документів; подані документи для призначення Востокіна І.С. не відповідають вимогам п. 3 ст. 3-1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, в звязку відсутністю інформації щодо належності чи не належності Востокіна І.С. до категорії осіб передбачених п. 3 ст. 3-1 вказаного Закону; арбітражним керуючим Востокіним І.С. не подано заяви, в якій зазначається, що він не належить до жодної категорії передбачених п. 3 ст. 3-1 вказаного Закону, які не можуть бути призначені арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором): до осіб, які згідно з вказаним Законом вважаються заінтересованими; до осіб, які здійснювали раніше управління Боржником; до осіб, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади; до осіб, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів.
Дослідивши документи арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. суд зясував, що Дорошенко Я.В. відповідає вимогам ст. 3-1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, може бути призначений ліквідатором Боржника. Заява Дорошенко Я.В. у відповідності з вимогами п. 3 ст. 3-1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” подана суду.
Зважаючи на відсутність у матеріалах справи встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»документів, необхідних для встановлення відповідності арбітражного керуючого Востокіна І.С. вимогам вказаного Закону (зокрема ст. 3-1) та встановлення судом відповідності вимогам зазначеного Закону арбітражного керуючого Дорошенка Я.В., суд призначає ліквідатором Боржника товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТСЕРВІС-К», ідентифікаційний код юридичної особи: 36210881 Дорошенка Я.В. (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства НОМЕР_4, ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів: НОМЕР_2).
Враховуючи, що при порушенні провадження в даній справі було введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. В силу мораторію припиняється дія будь-яких заходів, спрямованих на забезпечення виконання грошових зобовязань зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів), а тому суд звільняє активи Боржника з податкової застави.
Відповідно до ч. 2 ст. 65 Закону України «Про виконавче провадження»у випадку банкрутства Боржника - юридичної особи внаслідок визнання боржника банкрутом, виконавчий документ передається ліквідатору для вирішення питання про подальший порядок виконання рішення у встановленому законодавством порядку.
На підставі викладеного, керуючись підпунктом «з»підпункту 8.7.1. пункту 8.7. статті 8 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст. ст. 3-1, 12, 22-24, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 67, 82, 84 Господарського процесуального кодексу України, Суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати грошові вимоги Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції (ідентифікаційний код юридичної особи: 19421230, місцезнаходження: 09117, Київська обл., м. Біла Церква вул. 50-річчя Перемоги, 12) у сумі 1029,00 грн. (одна тисяча двадцять девять гривень 00 коп.), що складається з податкового боргу з податку на прибуток у сумі 375,0 грн. та штрафних санкцій у сумі 654,00 грн.
2. Визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю «ОПТСЕРВІС-К», ідентифікаційний код юридичної особи: 36210881, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Комсомольська, буд. 85, кв. 117;
3. Відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТСЕРВІС-К»(ідентифікаційний код юридичної особи: 36210881, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Комсомольська, буд. 85, кв. 117) арбітражного керуючого Дорошенко Ярослава Валерійовича (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства НОМЕР_4 (ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків та інших обовязкових платежів: НОМЕР_2, місце проживання фізичної особи-субєкта підприємницької діяльності: АДРЕСА_2).
4. Ліквідаторові протягом 15 днів прийняти бухгалтерську та іншу документацію, печатки, штампи, матеріальні та інші цінності від колишніх керівника Банкрута, головного бухгалтера та власника (учасника).
До завершення строку ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених ст. ст. 25-32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з урахуванням особливостей передбачених ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”; прийняти від органів Державної виконавчої служби виконавчі документи, письмово повідомити усіх кредиторів Боржника про уведення ліквідаційної процедури з зазначенням кінцевого строку направлення ліквідатору заяв з вимогами до Банкрута.
5. Зобовязати власника майна Боржника (учасника Боржника) громадянина України ОСОБА_2 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1) забезпечити виконання ліквідатором вимог законодавства, передати ліквідаторові матеріали, відомості і документи щодо фінансово-господарської діяльності банкрута.
6. Звільнити з податкової застави активи платника податків - товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТСЕРВІС-К»(ідентифікаційний код юридичної особи: 36210881, місцезнаходження: 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Комсомольська, буд. 85, кв. 117);
7. Припинити повноваження власника майна (учасника) Боржника та органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
8. Призначити наступне засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута на 24 березня 2011 року на 10 год. 25 хв. в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. С.Петлюри (Комінтерну), 16, каб. 201).
Ліквідатору надати суду до 21 березня 2011 року звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
9. Постанову надіслати учасникам провадження Кредитору, Ліквідатору (за адресами: 1) АДРЕСА_2; 2) АДРЕСА_4), Боржнику, засновнику (учаснику) Боржника - громадянину України ОСОБА_2 (АДРЕСА_3), Київському управлінню з питань банкрутства (місто Київ та Київська область), міському відділу державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції, державному реєстратору Білоцерківської міської Ради, державному нотаріусу Білоцерківської міської, прокуратурі Київської області.
СуддяСкутельник П.Ф.