Рішення № 13489768, 17.01.2011, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
17.01.2011
Номер справи
14/1441
Номер документу
13489768
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

_____________

_______________

* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, '481-620

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "17" січня 2011 р.

Справа № 14/1441

Господарський суд Житомирської області у складі:

судді Костриця О.О.

за участю представників сторін

від позивача: Чижикова Л.О. - дов. №2359-НЮ від 12.08.2010р. (була присутня в засіданні суду 11.01.2011р.)

від відповідача: не з'явився

Розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" (м.Київ)

до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради (м. Коростень)

про стягнення 415613,59 грн.

Відповідно до ст.77 ГПК України в засіданні суду 11.01.2011р. оголошувалась перерва до 17.01.2011р.

Спір вирішується у відповідності до ч.3 ст.69 Господарського процесуального кодексу України.

Позивачем пред'явлено позов про стягнення на його користь з відповідача 415613,59 грн. заборгованості.

22.12.2010р. до суду від Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області надійшов відзив на позовну заяву (а.с.25 том 1), відповідно до якого Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради позовні вимоги визнає в повному обсязі.

В засіданні суду 23.12.2010р. представник позивача надала письмові пояснення до позовної заяви (а.с.30-33 том 1), в яких більш детально обгрунтовує вимоги викладені в позовній заяві №НЮ-16-269/10 від 17.10.2010р.

Представник позивача в засіданні суду 11.01.2011р. позовні вимоги підтримала у повному обсязі.

Відповідач свого представника в засіданні суду 11.01.2011р. не направив, хоча про час та місце судового розгляду був своєчасно та належним чином повідомлений.

14.01.2011р. на адресу господарського суду факсимільним зв'язком від Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради надійшов відзив на позовну заяву (а.с. 21-22 том 2), в якому відповідач повідомляє про сплату заборгованості в розмірі 412700,69 грн., в підтвердження чого надіслав також зведене платіжне доручення від 12.01.2011р. (а.с.23 том 2 ).

17.01.2011р. до суду факсимільним зв'язком від позивача надійшов лист (а.с.24 том 2), в якому він повідомляє суд про часткову сплату відповідачем заборгованості в сумі 412700,69грн. та підтримав позовні вимоги в частині стягнення 2912,90грн. заборгованості.

Представники сторін в засідання суду 17.01.2011р. не з'явилися.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

Внаслідок Чорнобильської катастрофи, місто Коростень Житомирської області було віднесено до зони радіоактивного забруднення і віднесено до зони гарантованого добровільного відселення.

Згідно ст.ст. 20, 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі-Закон), передбачені компенсації та пільги громадянам, віднесеним до І та ІІ категорії.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №836 від 26.07.1996р. встановлено розміри виплат, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідно до ст. 37 Закону, громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Перелік населених пунктів, жителям яких виплачується щомісячна грошова допомога, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Ця допомога виплачується щомісячно органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Виплата за два і більше місяців забороняється.

Відповідно до ст.39 Закону, громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст.63 Закону фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, коштів, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, та інших джерел, не заборонених законодавством.

Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №936 від 20.09.2005р. (далі-Порядок) визначає механізм використання, обліку, звітності і контролю за використанням коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, головним розпорядником яких є Мінпраці (п.1 Порядку).

Відповідно до п.2 Порядку, розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня за програмами визначаються Міністерство праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, головні управління праці та соціального захисту населення обласних, Головне управління соціального захисту населення Київської міської, управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської, управління (відділи) праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад, Фонд соціального захисту інвалідів.

Згідно з п.4 Порядку, виплата компенсацій та допомоги певних видів, передбачених Законом, проводиться центрами по нарахуванню і виплаті соціальних допомог, управліннями праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад (далі - уповноважений орган) за місцем реєстрації громадян працюючим і непрацюючим громадянам та пенсіонерам і т.д.

Відповідно до ч.3 ст.37 вищезазначеного Закону, грошова допомога виплачується щомісячно органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Згідно п.5 Порядку, соціальні виплати, доплати (види допомоги) проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями (далі - підприємства) та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці.

Як вбачається з розрахунків видатків для виплати компенсацій та допомог особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Коростенська дирекція залізничних перевезень, що являється відокремленим підрозділом Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця" (а.с.129-137 том 1), здійснює виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок власних коштів з наступним відшкодуванням їх за рахунок Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради (а.с.11-13 том 1).

Подані позивачем докази свідчать про те, що внаслідок неналежного виконання відповідачем зобов'язань, передбачених чинним законодавством України, за період з червня 2010р. по серпень 2010р. (включно) утворилась заборгованість перед позивачем, яка становить 415613,59 грн., з яких: 412700,69 грн. боргу по доплаті за роботу на забруднених територіях, виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток, 2912,90 грн. боргу по щомісячній допомозі в зв'язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування, що підтверджується підписаним сторонами актом звірки (а.с.22 том 1), розрахунками видатків для виплати компенсацій та допомог особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з червня 2010р. по серпень 2010 року, розшифровками заборгованості, розрахунками заробітної плати, платіжними відомостями (а.с.34-127 том 1), а також іншими матеріалами справи.

Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, 14.01.2011р., тобто після пред'явлення позову до суду (згідно відмітки поштового відділення позовна заява від 27.10.2010р. була направлена на адресу господарського суду Житомирської області 03.11.2010р. (а.с.18 том 1)), відповідач перерахував позивачу 412700,69 грн. боргу (виписка по рахунку а.с.26 том 2)

Таким чином, станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед позивачем складає 2912,90 грн. боргу по щомісячній допомозі в зв'язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування.

Згідно зі ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в частині стягнення з відповідача заборгованості в сумі 2912,90 грн. В частині стягнення 412700,69 грн. заборгованості провадження у справі необхідно припинити за відсутністю предмета спору.

Судові витрати покладаються на відповідача в повному обсязі, оскільки часткове погашення відповідачем суми заборгованості відбулося після пред'явлення позову до суду.

Керуючись ст.ст.49,82-85 ГПК України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради, 11500, Житомирська область, м. Коростень, вул.Кірова,8, ідентифікаційний код 03192709 на користь Державного територіально-галузевого об'єднання "Південно-Західна залізниця", 01601, м.Київ, вул. Лисенка,6, ідентифікаційний код 04713033 - 2912,90 грн. заборгованості, 4156,14 грн. витрат по сплаті державного мита, 236,00 грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.

3. Припинити провадження у справі в частині стягнення 412700,69 грн. заборгованості за відсутністю предмета спору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя

Костриця О.О.