Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд 61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про залишення позову без руху
17 березня 2026 р. справа № 520/5687/26
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Сліденко А.В., розглянувши питання наявності правових підстав для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі за матеріалами позову ОСОБА_1 (далі за текстом - позивач, заявник) до Військової частини НОМЕР_1 (далі за текстом - Відповідач №1), Військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі за текстом - Відповідач №2), Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі за текстом - Відповідач №3), ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі за текстом - Відповідач №4) про: 1) визнання протиправною та скасування постанови військово-лікарської комісії, оформленої у вигляді довідки військово-лікарської комісії від 05.01.2026 №2026-0105-1842-3223-0 (за результатами проведеного 05.01.2026 медичного огляду ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , який зареєстрований: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 ) ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_5 код ЄДРПУ НОМЕР_3 ; 2) визнання протиправним та скасування наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 (з адміністративно-господарської діяльності) від 05.01.2026 року "Про призов військовозобов`язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації" в частині призову ОСОБА_1 на військову службу під час мобілізації та направлення для проходження військової служби до Військової частини НОМЕР_4 ; 3) визнання протиправним та скасування наказу командира Військової частини НОМЕР_1 в частині зарахування ОСОБА_1 до списків особового складу Військової частини НОМЕР_4 , і відповідно зі звільненням ОСОБА_1 з військової служби,
встановив:
Згідно з ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пунктів 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві, зокрема, зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Дослідивши зміст позову та приєднаних документів, суд достеменно з`ясував, що заявник визначив відповідачем, зокрема, Військово-лікарську комісію при ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Разом з тим, у прохальній частині позову заявлено вимоги про: 1) скасування постанови військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_7 , оформленої у вигляді довідки військово-лікарської комісії від 05.01.2026 №2026-0105-1842-3223-0; 2) про скасування наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 (з адміністративно-господарської діяльності) від 05.01.2026 року "Про призов військовозобов`язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації" в частині призову ОСОБА_1 ; 3) про скасування наказу командира Військової частини НОМЕР_1 в частині зарахування ОСОБА_1 до списків особового складу Військової частини НОМЕР_4 .
Жодних вимог до Військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 та ІНФОРМАЦІЯ_3 заявником у поданому позові не заявлено.
Окрім того, у резолютивній частині позову заявником згадується окремий та самостійний суб"єкт владних повноважень - Військова частина НОМЕР_4 , до якої за викладеним у позові твердженням для проходження військової служби був направлений заявник, однак процесуального статусу цього суб"єкта владних повноважень та жодних вимог до цього суб"єкта владних повноважень у тексті позову не викладено.
Суд зазначає, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач (ч. 1 ст. 46 КАС України).
На виконання вищезазначеного, позивачу слід уточнити суб`єктний склад сторін із зазначенням відомостей, встановлених п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України та, відповідно, подати належно оформлений позов, оформлений з урахуванням ст.ст.160, 161 КАС України.
Викладене зумовлює залишення позову без руху відповідно до ч.1 ст.169 КАС України з встановленням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст.4-12, 119, 160, 161, 169, 171, 241-243, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
1. Позов - залишити без руху.
2. Надати строк для усунення недоліків в оформленні матеріалів позову - 2 дні з календарної дати отримання цієї ухвали.
3. Встановити, що способом усунення недоліків є подання до суду позову, оформленого з урахуванням ст.ст. 160, 161 КАС України в частині визначення кола відповідачів та заявлених до кожного з них окремих та самостійних вимог разом з копіями для сторін.
4. Роз`яснити, що невиправлення недоліків в оформлення позову зумовлює повернення позову.
5. Роз`яснити, що ухвала набирає законної сили з моменту підписання, оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Сліденко