Рішення № 134864804, 16.03.2026, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.03.2026
Номер справи
520/12079/25
Номер документу
134864804
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд 61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 березня 2026 р. № 520/12079/25

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панова М.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. Івана Мазепи, буд. 19, м. Чернігів, Чернігівський р-н, Чернігівська обл., 14017, ЄДРПОУ 21390940) про визнання протиправним рішення, та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправним рішення Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області № 204050011125 від 04 квітня 2025 року щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії на пільгових умовах на підставі п. «д» ст. 13 Закону України «Про Пенсійне забезпечення» № 1788-ХІІ від 05 листопада 1991 року;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , пенсію на пільгових умовах на підставі п. «д» ст. 13 Закону України «Про Пенсійне забезпечення» № 1788-ХІІ від 05 листопада 1991 року, з 28 березня 2025 року.

В обґрунтування позову позивач зазначила, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах є протиправним та таким, що порушує її право на належний соціальний захист, тому підлягає скасуванню.

Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 257 Кодексу адміністративного судочинства України, та запропоновано відповідачам надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та доставлена відповідачам, що підтверджується довідками про доставку електронного листа до Електронного кабінету, які містяться в матеріалах справи.

Представником Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області надано до суду відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, та зазначає, що за результатами розгляду документів, доданих до заяви, до пільгового стажу заявниці не зараховано період роботи з 15.04.1991 по 17.03.2012, оскільки інформація, надана в довідці від 17.02.2025 №40 не відповідає записам у трудовій книжці позивачки.

Також відповідачем не зараховано до загального страхового стажу період перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, оскільки у свідоцтві про народження дитини відсутня відмітка про видачу паспорту.

Позивачкою оскаржується рішення щодо відмови у призначенні їй пенсії за віком на пільгових умовах, отже, незарахування до пільгового стажу періоду роботи дояркою з 15.04.1991 по 17.03.2012.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 (далі - позивач) 28.03.2025 звернулась до Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до п.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV, а також до пункту "д" статті 13 Закону України "про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788.

У відповідності до абзацу 1 пункту 5 частини 2 статті 114 Закону України №1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах мають жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності стажу на зазначених роботах не менше 20 років, за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Пунктом "д" статті 13 Закону України №1788-ХІІ "Про пенсійне забезпечення" визначено, що право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах мають жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Відповідно до п. 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 із змінами, внесеними постановою правління Пенсійного фонду України від 16.12.2020 №25-1 (далі-Порядок), з 01.04.2021 органи Пенсійного фонду України застосовують екстериторіальний принцип призначення та перерахунку пенсій.

За принципом екстериторіальності вищевказана заява позивача була розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернігівській області (далі - відповідач), яким за результатами доданих позивачем до заяви документів було прийнято відповідне рішення від 04.04.2025 №204050011125 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв`язку із відсутністю необхідного пільгового стажу, відповідно до абзацу 1 пункту 5 частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Згідно зазначеного рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області за доданими до заяви про призначення пенсії документами до пільгового стажу роботи позивачки не зараховано період роботи з 15.04.1991 по 17.03.2012, оскільки відповідно до трудової книжки з 15.07.1986 позивачку прийнято на посаду телятниці, а з 01.07.1993 - на посаду доярки. Позивачкою разом із трудовою книжкою подано до пенсійного органу довідку від 17.02.2025 №40, в якій зазначено, що позивачка працювала на посаді доярки з 15.04.1991 по 17.03.2012 в СК "Восток", що підтверджується свідками, які працювали в цей період на підприємстві. Натомість в трудовій книжці позивачки допущено помилку в частині періоду її праці з 1991 по 1993 роки. Оскільки інформація, зазначена у вищевказаній довідці, не відповідає записам у трудовій книжці ОСОБА_1 , зазначений період її роботи не враховано до пільгового стажу.

До страхового стажу позивачку не зараховано період по догляду за дитиною ІНФОРМАЦІЯ_2 до досягнення нею трирічного віку, оскільки у свідоцтві про народження дитини відсутня відмітка про видачу паспорта.

Вважаючи дії пенсійного органу щодо незарахування до пільгового стажу періоду роботи на посаді доярки з 15.04.1991 по 17.03.2012 протиправними, а рішення про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах таким, що підлягає скасуванню, позивачка звернулась до суду із даним адміністративним позовом за захистом своїх прав.

З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Правовідносини, що виникають у сфері реалізації особами, які мають право на пенсію, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення, у випадках, передбачених Конституцією України, регулюються нормами Конституції України, Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ, Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XІІ (далі - Закон № 1788-XІІ) громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій встановлені Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІV (далі - Закон № 1058-ІV), який набрав чинності 01.01.2004.

Статтею 5 Закону № 1058-ІV (в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що цей Закон регулює відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом та Законом України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування».

Виключно цим Законом визначаються: принципи та структура системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню; види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат; пенсійний вік чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на призначення пенсії за віком; мінімальний розмір пенсії за віком; порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов`язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування; організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до частини третьої статті 4 Закону № 1058-IV виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

У частині першій статті 9 Закону № 1058-IV наведено види пенсійних виплат: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Умови призначення пенсії за віком на пільгових умовах визначені, зокрема, частиною 2 статті 114 Закону № 1058-IV, відповідно до пункту 5 якої на пільгових умовах пенсія за віком призначається жінкам, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності стажу на зазначених роботах не менше 20 років, за умови виконання встановлених норм обслуговування. Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Між тим, ідентичну правову позицію містить норма пункту "д" статті 13 Закону №1788-ХІІ.

У даній справі позивачка звернулась до пенсійного органу щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 5 частини 2 статті 114 Закону №1058-IV та пункту "д" статті 13 Закону №1788-ХІІ.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області від 04.04.2025 №204050011125 позивачці не зараховано до пільгового стажу період роботи з 15.04.1991 по 17.03.2012 та до загального страхового стажу - період по догляду за дитиною ІНФОРМАЦІЯ_2 до досягнення нею трирічного віку.

В межах вказаних спірно-правових відносин позивачкою оскаржується рішення пенсійного органу саме в частині незарахування до пільгового стажу періоду роботи з 15.04.1991 по 17.03.2012.

Суд зазначає, що Положеннями статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пунктів 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок № 637) визначено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

У силу вимог абзацу першого пункту 3 Порядку № 637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Згідно пункту 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5).

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Додатково в довідці наводяться такі відомості: стосовно жінок, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами на підприємствах сільського господарства (в тому числі в колгоспах) - про виконання встановлених норм обслуговування.

Порядок призначення пенсій на пільгових умовах цій категорії працівників роз`яснено у листі Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 № 7, згідно з яким до доярок належать працівники, які оформлені на роботу доярками, свинарками, мають відповідні посвідчення, які постійно зайняті протягом повного сезону сільгоспробіт в рослинництві та тваринництві. Дояркам, свинаркам, які відпрацювали повний польовий період на колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, весь рік роботи зараховується до стажу, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення, і в тому випадку, якщо в міжпольовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи, на тваринницьких фермах тощо. Віднесення господарства до сільгосппідприємств, доярки та свинарки яких мають право на пільгову пенсію, здійснюється відповідно до класифікатора галузей народного господарства. До сільськогосподарських належать підприємства, які виробляють продукцію рослинництва і тваринництва. Єдина назва професії "доярка" та свинарка, запроваджена в 1961 році.

Таким чином, головними умовами для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є виконання роботи (доярки в даному випадку), досягнення відповідного віку, а також наявність відповідного стажу.

Аналогічні правові висновки викладені у постанові Верховного Суду від 21.11.2019 у справі № 701/1232/16-а.

Із аналізу наведених положень слідує, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, натомість необхідність підтвердження трудового стажу іншими документами виникає лише у випадку відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Судовим розглядом встановлено, що роботодавцем, СК "Восток", видано довідки від 17.02.2025 на ім`я ОСОБА_1 , в яких, серед іншого, зазначено про те, що вона дійсно працювала на посаді доярки на підприємстві у період з 15.04.1991 по 17.03.2012, а в трудовій книжці позивачки допущено помилку щодо періоду її роботи з 1991 по 1993 рік. Окрім того, зазначені довідки містять відомості щодо розміру заробітної плати позивачки у спірний період, правонаступництва сільськогосподарського кооперативу "Восток" після колгоспу "Восток", членства позивачки у колгоспі та сільськогосподарському кооперативі, наказів про призначення та звільнення ОСОБА_1 на посаду та з посади, а також встановлення норм обслуговування корів на підприємстві. Всі перелічені дані сформовані, у тому числі, на підставі записів книг обліку по оплаті праці, копії яких містяться в матеріалах справи, за спірний період.

У силу приписів ст. 62 Закону №1788-ХІІ, основним документом, що підтверджує трудовий стаж, є трудова книжка, й лише у випадку її відсутності чи не зазначення в ній відомостей, що визначають право на пільгову пенсію, можуть бути витребувані уточнюючі довідки.

Разом із трудовою книжкою позивачкою до пенсійного органу, за власною ініціативою, було подано відповідні уточнюючі довідки, що засвідчені штампом, печаткою та особистими підписами директора, головного бухгалтера та інспектора ВК СК "Восток".

Таким чином, суд доходить висновку, що позивачкою вжито необхідних заходів для підтвердження пільгового стажу роботи на посаді доярки.

Суд зазначає, що на момент звернення позивачки до органу ПФУ для призначення пенсії, вона мала необхідний вік, 55 років, визначений умовами статей 13 та 114 Закону України №1058-IV та Закону України №1788-ХІІ. Втім, спірним стало саме питання зарахування до пільгового стажу періоду роботи на посаді доярки з 15.04.1991 по 17.03.2012.

Разом з тим, суд звертає увагу, що з урахуванням обставин, що викликали сумнів суб`єкта владних повноважень про підтвердження дійсності роботи позивачки на зазначеній посаді, що дає право на отримання пенсії на пільгових умовах, відповідачем не вчинено жодних дій, спрямованих на отримання відомостей, додаткових документів, на підставі яких можна було б додатково підтвердити спірний пільговий стаж позивача, а ухвалено Рішення №204050011125 про відмову позивачці у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

У даному випадку відповідач не був позбавлений можливості отримати відповідні відомості про пільговий стаж роботи позивача шляхом витребування відповідних документів, подання запитів тощо та за встановленими відомостями вирішити питання щодо зарахування до пільгового стажу позивача такого періоду. Однак, відповідачем таких дій вчинено не було. Матеріали справи відповідних відомостей не містять.

З огляду на викладені обставини суд вважає, що Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області діяло всупереч законодавству в сфері пенсійного забезпечення, не зарахувавши спірний період роботи позивачки до її пільгового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Щодо позовних вимог у частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах на підставі п. «д» ст. 13 Закону України «Про Пенсійне забезпечення», з 28 березня 2025 року, суд зазначає наступне.

У рішеннях по справах Клас та інші проти Німеччини, Фадєєва проти Росії, Єрузалем проти Австрії Європейський суд з прав людини зазначив, що суд не повинен підміняти думку національних органів будь-якою своєю думкою. Згідно Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи №11(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів Ради Європи 11.03.1980 на 316-й нараді, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Адміністративний суд не наділений повноваженнями втручатися у вільний розсуд (дискрецію) суб`єкта владних повноважень поза межами перевірки за критеріями, визначеними ст. 2 КАС України.

Завдання правосуддя полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше порушується принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади не допускає надання адміністративному суду адміністративно - дискреційних повноважень - єдиним критерієм здійснення правосуддя є право. Тому завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішень.

Відповідно до ч. 4 ст. 245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Виходячи зі змісту положень КАС України щодо компетенції адміністративного суду, останній не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.

Судом встановлено, що пенсійним органом при прийнятті оскаржуваного рішення неправильно проведено розрахунок пільгового стажу роботи позивача.

Суд звертає увагу, що уповноваженим органом для обрахунку та призначення пенсії є Пенсійний фонд, до компетенції якого і входить розгляд документів. Суд не може перебирати компетенцію суб`єктів владних повноважень та досліджувати документи, яким не надана оцінка, встановлювати на їх основі наявність чи відсутність права та встановлювати наявний стаж на призначення пенсії.

Таким чином, у спірних правовідносинах суд не вправі зобов`язати відповідача призначити пенсію, оскільки пенсійним органом при прийнятті оскаржуваного позивачем рішення не належним чином вирішено питання щодо врахування періодів роботи позивача до пільгового стажу, а тому суд не має права перебирати на себе функції Пенсійного фонду щодо вирішення питання наявності пільгового стажу позивача для призначення їй пенсії на пільгових умовах, оскільки вони є дискреційними повноваженнями пенсійних органів.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача буде визнання протиправним рішення Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області № 204050011125 від 04 квітня 2025 року щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах та зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 , зарахувавши до пільгового стажу ОСОБА_1 період роботи на посаді доярки з 15.04.1991 по 17.03.2012.

Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, з огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. Івана Мазепи, буд. 19, м. Чернігів, Чернігівський р-н, Чернігівська обл., 14017, ЄДРПОУ 21390940) про визнання протиправним рішення, та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним рішення Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області № 204050011125 від 04 квітня 2025 року щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), зарахувавши їй до пільгового стажу період роботи на посаді доярки з 15.04.1991 по 17.03.2012.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати в загальному розмірі 484 (чотириста вісімдесят чотири) грн 48 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (ЄДРПОУ 21390940).

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.М.Панов