Постанова № 134852934, 16.03.2026, Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
16.03.2026
Номер справи
345/467/26
Номер документу
134852934
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №345/467/26

Провадження № 3/345/104/2026

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.03.2026 року м. Калуш

Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Мигович О.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 зареєстрованого в АДРЕСА_2 РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, за ч.1 ст. 190 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 190 КУпАП.

Так, станом на 23.01.2026 ОСОБА_1 по місцю своєї реєстрації в АДРЕСА_2 зберігав мисливську гладко ствольну рушницю марки ІЖ-18Е 12 калібру № НОМЕР_2 без будь яких на неї дозвільних документів, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 190 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, однак подав заяву в якій вказав, що вину у скоєному адміністративному правопорушенні визнає повністю, просив суворо не карати.

Суд, дослідивши матеріали справи приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, встановлений порядок управління та за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, якщо особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки та бажала їх настання або свідомо допускала такі наслідки.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 738141 від 23.01.2026 року встановлено, що станом на 23.01.2026 ОСОБА_1 по місцю своєї реєстрації в АДРЕСА_2 зберігав мисливську гладко ствольну рушницю марки ІЖ-18Е 12 калібру № НОМЕР_2 без будь яких на неї дозвільних документів (а.с. 1).

Вина правопорушника підтверджується сукупністю доказів, досліджених у судовому засіданні, зокрема: рапортом начальника сектору контролю за обігом зброї Калуського РВП ГУНП ОСОБА_2 від 23.01.2026 року про встановлення факту порушення умов зберігання зброї (а.с.2), копією корінця квитанції №2 на прийняту зброю і боєприпаси, з якої вбачається, що від ОСОБА_1 прийнято на зберігання мисливську гладко ствольну рушницю марки ІЖ-18Е 12 калібру № НОМЕР_2 у справному стані (а.с.5).

Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 190 КУпАП адміністративна відповідальність встановлена за придбання, зберігання, передачу іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту кулі понад 100 м/с без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом.

Згідно з п. 12.4 Інструкції, затвердженої наказом МВС України від 21.08.1998 № 622, придбана мисливська вогнепальна нарізна та гладкоствольна зброя, основні частини зброї, охолощена, пневматична та холодна зброя, а також пристрої для відстрілу патронів протягом десяти днів із дня придбання підлягають реєстрації в органах поліції за місцем проживання власника з отриманням дозволу на її зберігання та носіння.

Пунктами 12.2 та 12.5 зазначеної Інструкції визначено перелік документів, необхідних для отримання дозволу на придбання, а також на зберігання та носіння відповідних видів зброї.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у встановленому законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність правопорушення, винність особи та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст. 252 КУпАП оцінка доказів здійснюється за внутрішнім переконанням суду, що ґрунтується на всебічному, повному й об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності, суд доходить висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення доведена поза розумним сумнівом.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, а також мету адміністративного стягнення виховання особи в дусі додержання законів України та запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 190 КУпАП у виді штрафу із конфіскацією зброї.

Вирішуючи питання щодо конфіскації вогнепальної мисливської зброї, цивільних боєприпасів та стартового самозарядного пістолета, суд враховує, що зброя є джерелом підвищеної небезпеки, має особливий правовий режим та потребує належного державного контролю щодо її придбання, зберігання та використання. З огляду на це, а також з урахуванням вчинення правопорушення в умовах воєнного стану, суд вважає за необхідне застосувати конфіскацію зазначеної зброї.

Оскільки ОСОБА_1 зберігав мисливську гладкоствольну рушницю без відповідного дозвільного документа, конфіскація цієї зброї є обґрунтованою та співмірною вчиненому правопорушенню.

Відповідно до ч.1ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Таким чином, із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір згідно п.5 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір».

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.33,40-1,221,283,284 КУпАП, п.5 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір»,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим за ч.1 ст.190 КУпАП і обрати стягнення штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень з конфіскацією в користь держави мисливської гладкоствольної рушниці марки ІЖ-18Е 12 калібру № НОМЕР_2 .

Штраф оплатити за наступними реквізитами (Отримувач ГУК в Ів.-Франк.об/Ів.-Фран.о/ 21081300 Код отримувача (ЄДРПОУ)- 37951998 Банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.) Номер рахунку (IBAN) - UA148999980313070149000009001).

На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у вищенаведений строк, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу, що складає 340 грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , - 665,60 грн. судового збору (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд протягом 10 діб з часу проголошення.

Суддя: