Постанова № 134835256, 24.02.2026, Бережанський районний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
24.02.2026
Номер справи
593/89/26
Номер документу
134835256
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 593/89/26

Провадження № 3/593/73/2026

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"24" лютого 2026 р. СУДДЯ Бережанського районного суду Тернопільської області Крамар В.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшли від управління західного офісу держаудитслужби в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Ізяслав Хмельницької області, жителя АДРЕСА_1 , зареєстроване місце проживання АДРЕСА_2 , громадянина України, не одруженого, освіта вища, працюючого провідним спеціалістом з публічних закупівель відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності Бережанської міської ради, до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 16414 КУпАП протягом року не притягувався, -

за ст. 16414 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

14 серпня 2022 року внаслідок здійснення моніторингу процедури відкритих торгів «44610000-9 Цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску (Великогабаритні та малогабаритні контейнери для твердих побутових відходів або еквівалент), ДК 021:2015:44610000-9: Цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску», очікуваною вартістю 720000,00 гривень (оголошення про здійснення закупівлі відображено на веб-порталі Уповноваженого органу за номером UA-2025-11-10-014386-a) проведеної Бережанською міською радою, що знаходиться в м. Бережани, по вул. Банкова, 3, виявлено порушення законодавства про закупівлі, а саме: ОСОБА_1 будучи посадовою особою провідним спеціалістом з публічних закупівель відділу обліку та фінансової звітності Бережанської міської ради (відповідно до розпорядження від 15.03.2025 № 53-рк), - допустив порушення щодо не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону.

Вказане порушення вчинено за наступних обставин. Для проведення закупівлі «44610000-9 - Цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску (Великогабаритні та малогабаритні контейнери для твердих побутових відходів або еквівалент). ДК 021:2015: 44610000-9 - Цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску» Замовником розроблено та рішенням уповноваженої особи від 10.11.2025 № 94 затверджено тендерну документацію. До тендерної документації 11.11.2025 та 12.11.2025 вносилися зміни.

Аналізом тендерної документації (із змінами) встановлено, що згідно додатку 5 «Технічна специфікація» за лотом №1 «Малогабаритні контейнери для твердих побутових відходів» передбачено здійснення закупівлі малогабаритних контейнерів від 25 до 50 літрів та Замовником зазначено, що учасник надає у складі тендерної пропозиції супроводжувальні документи на товар та/або на декілька найменувань товару та/або на групу товарів та/або на частину групи товарів: документи про якість/відповідність товару (сертифікат відповідності та/або сертифікат/паспорт якості та/або декларація про відповідність) встановлені діючим законодавством.

Учасником закупівлі ТзОВ «СКЛАД СЕРВІС КИЇВ» цю вимогу не виконано та не подано у складі пропозиції по лоту №1 документи про якість/відповідність товару (сертифікат відповідності та/або сертифікат/паспорт якості та/або декларація про відповідність). На порушення підпункту 2 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливостей №1178), Замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі ТзОВ «СКЛАД СЕРВІС КИЇВ» як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації, а відповідно до протоколу щодо прийнятого рішення уповноваженою особою від 20.11.2025 № 98 визнано цього учасника переможцем.

Згідно додатку 1 «Документи, необхідні для підтвердження відповідності учасника-переможця вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» тендерної документації замовником зазначено вимогу щодо подачі переможцем:

- документа, виданого не раніше 30 днів до дати розкриття тендерних пропозицій уповноваженим органом про те, що керівник учасника процедури закупівлі, не був засуджений за кримінальне правопорушення вчинене з корисливих мотивів (зокрема, пов`язане з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку;

- документа, виданого не раніше 30 днів до дати розкриття тендерних пропозицій уповноваженим органом про те, що керівника учасника процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Переможцем закупівлі ТзОВ «СКЛАД СЕРВІС КИЇВ» у складі пропозиції подано Інформаційну довідку з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов`язані з корупцією правопорушення та Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», що видані не на генерального директора - ОСОБА_2 , а на директора із загальних питань - ОСОБА_3 .

Однак, на порушення підпункту 3 пункту 44 Особливостей №1178 Замовник не відхилив тендерну пропозицію переможця закупівлі ТзОВ «СКЛАД СЕРВІС КИЇВ» як такого, що не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених у підпунктах 3, 5 і 12 пункту 47 цих особливостей.

Замовником укладено з ТзОВ «СКЛАД СЕРВІС КИЇВ» договір поставки товару від 27.11.2025 № 59.

Згідно з пунктом 4, пункту 5 частини 10 статті 11 Закону України «Про публічні закупівлі» уповноважена особа забезпечує рівні умови для всіх учасників, об`єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель визначених цим Законом. Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою. Пунктом п.2,4. Посадової інструкції провідного спеціаліста з публічних закупівель відділу бухгалтерського обліку та фінансової звіти міської ради, затвердженої міським головою 09.10.2023. визначено, що провідний спеціаліст з публічних закупівель забезпечує рівні умови для всіх учасників, об`єктивний та чесний вибір переможця.

Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 пояснив, що порушення було допущено у зв`язку з тим, що переможцем торгів було надано документи, які він помилково вважав, такими, що відповідають умовам технічної специфікації. Окрім цього, пояснив, що зобов`язання за договором укладеним з ТзОВ «СКЛАД СЕРВІС КИЇВ» останнє виконало в повному обсязі, відомості про те, що внаслідок не відхилення нею пропозиції ТзОВ «СКЛАД СЕРВІС КИЇВ» спричинено шкоду державі чи в Бережанській міській ради - відсутні.

Посилаючись на наведене, просить звільнити його від відповідальності внаслідок малозначності діяння.

Ч.3 ст. 16414 КУпАП передбачено відповідальність за придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації.

Відповідно до додатку 5 «Технічна специфікація» за лотом №1 «Малогабаритні контейнери для твердих побутових відходів» передбачено здійснення закупівлі малагабаритних контейнерів від 25 до 50 літрів, Замовником зазначено, що учасник надає у складі тендерної пропозиції супроводжувальні документи на товар та/або на декілька найменувань товару та/або на групу товарів та/або на частину групи товарі в: документи про якість/відповідність товару (сертифікат відповідності та/або сертифікат/паспорт якості та/або декларація про відповідність) встановлені діючим законодавством.

Подані ТзОВ «СКЛАД СЕРВІС КИЇВ» паспорти на продукцію містить інформацію про товар, - однак, у вказаних паспортах відсутні сертифікати відповідності та/або сертифікати/паспорти якості та/або декларації про відповідність.

Також ТзОВ «СКЛАД СЕРВІС КИЇВ» надані: витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» станом на 17.11.2025 на ім`я ОСОБА_2 , відповідно до якого відомості про: притягнення до кримінальної відповідальності, наявність незнятої чи непогашеної судимості, розшук, - останнього відсутні; інформаційну довідку з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов`язані з корупцією правопорушення сформовану 20.11.2025 15:03 відповідно до якої внаслідок пошуку інформації за відомостями ОСОБА_2 та ІПН 2998815253 не знайдено інформації про корупційні або пов`язані з корупцією правопорушення.

Таким чином ТзОВ «СКЛАД СЕРВІС КИЇВ», як учасник закупівлі «44610000-9 - Цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску (Великогабаритні та малогабаритні контейнери для твердих побутових відходів або еквівалент). ДК 021:2015: 44610000-9 - Цистерни, резервуари, контейнери та посудини високого тиску» не надало документи про якість/відповідність товару (сертифікат відповідності та/або сертифікат/паспорт якості та/або декларація про відповідність) встановлені діючим законодавством, а надало паспорти на продукцію, таким чином фактично не дотримало форми надання таких відомостей. В свою чергу ОСОБА_1 будучи уповноваженою особою провідним спеціалістом з публічних закупівель відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності Бережанської міської ради не звернув уваги на недотримання учасником закупівель ТзОВ «СКЛАД СЕРВІС КИЇВ» вимог до тендерної пропозиції (документації), - і не відхилив пропозицію з цих формальних причин.

Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , як уповноваженою особою, провідним спеціалістом з публічних закупівель відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності Бережанської міської ради, не було дотримано вимоги тендерної документації щодо надання: сертифікату відповідності та/або сертифікату/паспорту якості та/або декларації про відповідність, а не паспорта продукції, і, як наслідок, не відхилив таку пропозицію. Внаслідок не виконання вимог тендерної документації ОСОБА_1 не було спричинено шкоди інтересам держави, територіальних громад та об`єднаних територіальних громад, оскільки метою Закону України «Про публічні закупівлі» є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

За таких обставин, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.16414 КУпАП, однак при накладенні на нього адміністративного стягнення, слід врахувати малозначність вчиненого адміністративного правопорушення, яке не має наслідків, які суперечать меті Закону України «Про публічні закупівлі», а тому до нього слід застосовувати ст.22 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись щодо нього усним зауваженням.

Керуючись ст. ст. 22, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

звільнити гр. ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.3 ст.16414 КУпАП в зв`язку з малозначністю вчиненого правопорушення, обмежитись усним зауваженням.

Постанова може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: