Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 766/11916/17
н/п 6-а/766/2/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2026 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області в складі головуючого судді Дорошинської В.Е., розглянув у письмовому провадженні питання прийняття звіту про виконання судового рішення у справі №766/11916/17 за заявою представника позивача Меламеда Вадима про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі №766/11916/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Херсонського міського суду Херсонської області перебувала адміністративна справа №766/11916/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
Постановою Херсонського міського суду Херсонської області 16.11.2017 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено у повному обсязі: зобов`язано Головне Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області поновити та здійснити виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з 07.10.2009 року з одночасним перерахунком, відповідно до Закону України «Про Пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з проведенням індексації та компенсацією втрат частини доходів та стягнуто судовий збір у розмірі 640,00 грн.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2018 вищезазначену постанову скасовано та ухвалено нову, а саме: позов ОСОБА_1 задоволено частково, зобов`язано Головне Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області поновити виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з 28.04.2017 року, стягнуто судовий збір у розмірі 640,00 грн, в решті позовних вимог відмовлено.
Постановою Касаційного адміністративного суду від 15.04.2021 постанову апеляційного суду від 31.01.2018 скасовано, рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017 змінено, зобов`язано Головне Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області поновити виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з 07.10.2009 року відповідно до Закону України «Про Пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з компенсацією втрати частини доходів, стягнуто судовий збір з відповідача у розмірі 1286,00 грн.
У справі видані виконавчі листи.
05.04.2024 засобами системи «Електронний суд» до Херсонського міського суду Херсонської області надійшла заява представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням зазначеного судового рішення. В обґрунтування заяви зазначає, що боржником судове рішення не виконується. Просить зобов`язати боржника надати звіт про виконання рішення суду по даній справі.
Ухвалою суду від 22.04.2025 встановлений судовий контроль шляхом зобов`язання суб`єкта владних повноважень: Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області протягом одного місяця з дня отримання копії цієї ухвали подати звіт до Херсонського міського суду Херсонської області про виконання Постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017 року, в адміністративній справі №766/11916/17 (в редакції Постанови Касаційного адміністративного суду від 15.04.2021 року).
22.05.2025 засобами системи «Електронний суд» від відповідача до суду надійшов звіт про виконання судового рішення з додатками.
Ухвалою суду від 29.05.2025 встановлено новий строк для подання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області звіту про виконання Постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017 року, (в редакції Постанови Касаційного адміністративного суду від 15.04.2021 року), в адміністративній справі №766/11916/17, зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області протягом трьох місяців з дня отримання копії цієї ухвали подати до суду звіт про виконання Постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017(в редакції Постанови Касаційного адміністративного суду від 15.04.2021 року), в адміністративній справі №766/11916/17 в повному обсязі.
25.08.2025 засобами системи «Електронний суд» від відповідача до суду надійшов звіт про виконання судового рішення з додатками.
Ухвалою суду від 04.09.2025 встановлено новий строк для подання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області звіту про виконання Постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017 року, (в редакції Постанови Касаційного адміністративного суду від 15.04.2021 року), в адміністративній справі №766/11916/17, зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області протягом трьох місяців з дня отримання копії цієї ухвали подати до суду звіт про виконання Постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017 (в редакції Постанови Касаційного адміністративного суду від 15.04.2021 року), в адміністративній справі №766/11916/17 в повному обсязі.
02.12.2025 засобами системи «Електронний суд» від відповідача до суду надійшов звіт про виконання судового рішення від 01.12.2025, з додатками.
Ухвалою суду від 08.12.2025 встановлено новий строк для подання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області звіту про виконання Постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017 року, (в редакції Постанови Касаційного адміністративного суду від 15.04.2021 року), в адміністративній справі №766/11916/17, зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області протягом трьох місяців з дня отримання копії цієї ухвали подати до суду звіт про виконання Постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017 (в редакції Постанови Касаційного адміністративного суду від 15.04.2021 року), в адміністративній справі №766/11916/17 в повному обсязі.
04.03.2026 засобами системи «Електронний суд», на виконання ухвали від 08.12.2025 від відповідача до суду надійшов звіт про виконання вказаного судового рішення, з додатками.
У звіті про виконання рішення суду ГУ ПФУ в Херсонській області вказує що, на виконання постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017 по справі № 766/11916/17 (зі змінами, внесеними постановою Касаційного адміністративного суду від 15.04.2021 року) проведені наступні дії.
Так, на виконання постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2018 у справі № 766/11916/17, було поновлено виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 за Законом України № 2262, починаючи з 28.04.2017.
Розрахунок пенсії з 28.04.2017 було здійснено Головним Управлінням 08.08.2019, після надходження з ІНФОРМАЦІЯ_1 необхідних документів архівної пенсійної справи ОСОБА_1 в розмірі, встановленому на момент припинення виплати пенсії в Україні.
Постановою Верховного Суду від 15.04.2021 у справі № 766/11916/17 скасовано постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2018.
Постанову Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017 змінено та викладено абз.2 резолютивної частини в наступній редакції: «Зобов`язати ГУ ПФУ в Херсонській області поновити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років з 07.10.2009 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з компенсацією втрати частини доходів».
На виконання постанови Верховного Суду від 15.04.2021 у справі № 766/11916/17 у травні 2021 року Головним Управлінням прийнято рішення про поновлення виплати пенсії ОСОБА_1 за вислугу років з 07.10.2009 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з компенсацією втрати частини доходів».
Загальна сума заборгованості за період з 07.10.2009 по 27.04.2017 склала 48591,68 грн., з них: 19 213, 44 грн. пенсія, 29378,24 грн компенсація.
Заборгованість у сумі 48591,68 грн., за період 07.10.2009 по 27.04.2017 включено до реєстру судових рішень, виплати яких здійснюється за кошти Державного бюджету України, як єдиного безальтернативного джерела фінансування.
Отже, виплата боргу можлива лише за наявності відповідного бюджетного призначення за рахунок виділення коштів з державного бюджету на виплату заборгованості по конкретним судовим рішенням.
З жовтня 2023 року, на підставі п.16 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою КМ України від 30.08.1999 року, виплату пенсії ОСОБА_1 через установу АТ "Ощадбанк" припинено (неотримання призначеної пенсії протягом 12 місяців підряд) та спрямовано на поштове відділення.
З 01.04.2024 року виплату пенсії ОСОБА_1 припинено відповідно до п.4 ч.1 ст. 49 Закону № 1058 "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у зв`язку з неотриманням призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд ( за інформацією АТ "Укрпошта" про невиплату).
Щодо поновлення виплати на поточний рахунок банку, ОСОБА_1 та захиснику Вадиму Меламеду 18.06.2024 року направлені відповідні відповіді.
Оскільки, станом на подання звіту заява, відповідно до п.16 Порядку № 1596, від ОСОБА_1 про виплату пенсій на банківський рахунок до ГУ ПФУ в Херсонській області не надходила, підстави для здійснення виплати пенсії на банківський рахунок ОСОБА_1 , відкритий в АТ "Ощадбанк", відсутні.
Щодо виплати заборгованості пенсії зазначено наступне.
Відповідно до ст. 8 Закону № 2262 виплата пенсій, у тому числі і додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюжету України.
Порядок виплати пенсій за рішенням суду встановлено Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" від 05.06.2012 № 4901-VI ( далі- Закон № 4901).
Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 4901 бюджетні асигнування на погашення заборгованості за рішеннями суду визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
Відповідно до ст. 23 та ст. 116 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов`язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України.
Відповідно до ст.2 Бюджетного кодексу України, Пенсійний Фонд України є одержувачем бюджетних коштів, тобто суб`єктом, уповноваженим розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою та отримує їх на виконання бюджету.
Отже, Пенсійний фонд України є одержувачем бюджетних коштів, а не їх розпорядником.
Постановою КМ України від 16.12.2020 № 1279 ""Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги" передбачено централізоване перерахування коштів на фінансування пенсійних виплат.
Відповідно до п.10 вказаної Постанови, асигнування з державного бюджету, які виділяються для забезпечення пенсійних виплат, і кошти ПФ України, що надходять на видатковий рахунок, Пенсійний фонд України розподіляє та спрямовує на фінансування пенсій та інших виплат, які згідно із законодавством проводяться за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством.
Так, бюджетом ПФУ на 2022 рік за рахунок коштів державного бюджету на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду виплачено коштів на суму 5 444 967,01 грн, за судовими рішеннями, які набрали законної сили до 09 липня 2020 року.
Бюджетом ПФУ на 2023 рік за рахунок коштів державного бюджету на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду виплачено коштів на суму 5 536 384,37 грн, за судовими рішеннями, які набрали законної сили до 15 вересня 2020 року.
Бюджетом ПФУ на 2024 рік за рахунок коштів державного бюджету на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду виплачено коштів на суму 4 861 383,38 грн, за судовими рішеннями, які набрали законної сили до 19 листопада 2020 року
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.2025 № 1152 "Деякі питання бюджету Пенсійного фонду України на 2025 рік" затверджено бюджет Пенсійного фонду України на 2025 рік.
Згідно із п. 5 Розділу VII Порядку розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 31.08.2009 № 21-2 (зі змінами), Пенсійним фондом України 22 вересня 2025 року затверджено План доходів і видатків Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області на 2025 рік (зі змінами).
Планом доходів і видатків Головного управління на 2025 рік (зі змінами) видатки
за рахунок коштів загальнообов?язкового державного пенсійного страхування:
на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), перерахованих на виконання рішень суду, передбачені у сумі 2,3 млн грн, на погашення заборгованості з виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) на виконання ретроспективних судових рішень у сумі 3,4 млн грн;
за рахунок коштів Державного бюджету України:
на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), перерахованих на виконання рішень суду, передбачені в сумі 2,9 млн грн, на погашення заборгованості з виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) на виконання ретроспективних судових рішень- в сумі 3,0 млн грн.
Нараховані на виконання рішень суду кошти виплачуються в межах затверджених бюджетних призначень.
Порядок здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2025 № 821 (далі - Порядок).
Пунктом 4 Порядку визначено, що видатки на виплату нарахованих пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) за рішеннями суду минулий час (тобто за період, визначений за рішеннями суду, які набрали законної сили та видані або ухвалені після набрання чинності Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", на виконання яких визначено зобов?язання органу Пенсійного фонду України здійснити нарахування/перерахунок/ виплату сум пенсії, доплат, надбавок тощо до пенсії, довічного грошового утримання суддям у відставці, за час, що передує даті набрання законної сили такими рішеннями суду) та перерахованих пенсій за такими рішеннями суду здійснюються за окремими напрямами, передбаченими в бюджеті Пенсійного фонду України на таку мету, за джерелами виплати відповідних сум, визначених законодавством.
Відповідно до п.п. 5.6 Порядку, виплати нарахованих на виконання рішень суду сум пенсій (шомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) за минулий час проводяться щомісяця одержувачам, яких включено до переліку станом на 1 число місяця, що передує місяцю, в якому здійснюється виплата. На забезпечення таких виплат щомісяця спрямовується частина бюджетних асигнувань відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету в межах коштів, передбачених бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік. Видатки на виплату перерахованих пенсій за рішенням суду здійснюються в межах бюджетних асигнувань відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету, які передбачені бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік, одержувачам, яких включено до переліку станом на 1 число місяця, що передує місяцю, в якому здійснюється виплата.
В той же час, пунктом 7 Порядку регламентовано, що для забезпечення виплат за рішеннями суду, передбачених пунктами 5 і 6 цього Порядку, виплата пенсій щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) проводиться в сумі, що визначається пропорційно виділеним на зазначені цілі бюджетним асигнуванням відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України, які передбачені бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік, але не більшій від належної до виплати суми, що обліковується в переліку.
Отже, Порядок виплати пенсій, призначених (перерахованих) на виконання судових рішень, затверджений Постановою № 821 кардинально відрізняється від порядку виконання судових рішень, який діяв до набрання чинності цієї постанови та передбачав виплату усієї суми боргу разово в порядку черговості набрання рішення суду, при наявності виділених на цю мету бюджетних коштів.
Враховуючи зазначене, виплата заборгованості здійснюватиметься відповідно до Порядку, затвердженого Постановою № 821 у сумі пропорційно виділеної бюджетними асигнуваннями на цю мету.
Так, рішення суду по справі № 766/11916/17 та відповідна заборгованість, обліковується в реєстрі судових рішень виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою відповідно до положень Постанови № 821.
З метою належного виконання рішення суду, Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області листами від 30.04.2025 № 2100-0207-5/17119, від 21.07.2025 № 2100-0207-5/2857, від 07.11.2025 № 2100-0207-5/44749 зверталось до Пенсійного фонду України щодо вирішення питання виплати ОСОБА_1 заборгованості з пенсійних виплат на виконання рішення суду.
За результатами звернень, Пенсійний фонд України надав відповіді листами від 24.05.2025 № 2800-030203-9/34203, від 20.08.2025 № 2800-030101-9/55255, від 15.12.2025 № 2800-00203-9/86578 вказавши:
Фінансування пенсій, призначених за нормами Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов`язання та платежі та з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний Бюджет України.
Нараховані на виконання рішень суду кошти виплачуються в межах затверджених бюджетних призначень.
Порядок здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2025 № 821" .
Бюджетом Пенсійного фонду України на 2025 рік, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 17.09.2025 № 1152 "Деякі питання бюджету Пенсійного фонду України на 2025 рік" видатки за рахунок коштів загальнообов`язкового державного пенсійного страхування: на виплату пенсій(щомісячного довічного грошового утримання, перерахованих на виконання рішень суду, передбачені у сумі 250 млн грн, на погашення заборгованості з виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) на виконання ретроспективних судових рішень - у сумі 250 млн грн; за рахунок коштів Державного бюджету України: на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), перерахованих на виконання рішень суду, передбачені в сумі 250 млн грн, на погашення заборгованості з виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) на виконання ретроспективних судових дішень - в сумі 250 млн грн.
Рішення суду від 16.11.2017 по справі №766/11916/17 (зі змінами, внесеними постановою Верховного Суду від 15.04.2021), та відповідна заборгованість в розмірі 48591,68 грн обліковується в реєстрі судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою за № 99724.Формування вказаного реєстру проходить централізовано з урахуванням дати набрання рішення законної сили.
Отже, ГУ ПФУ не має можливості виконати судове рішення в частині виплати заборгованості, зважаючи на те, що суми пенсійних виплат, нараховані на виконання рішення суду можуть бути виплачені лише в межах, затверджених бюджетних призначень, а на даний час необхідні для цього кошти відсутні.
Тож, із наданих представником відповідача письмових пояснень суд встановив факт неповного виконання рішення суду, оскільки виплату заборгованості з пенсії на користь позивача досі не здійснено.
При розгляді звіту про виконання судового рішення, суд виходить з наступного.
За приписами статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання.
Згідно із частиною другою статті 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Відповідно до статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Виконання судового рішення як завершальна стадія судового провадження є невід`ємним елементом права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та складовою права на справедливий суд.
Держава несе відповідальність за виконання остаточних рішень, якщо чинники, які затримують чи перешкоджають їх повному й вчасному виконанню, перебувають у межах контролю органів влади (рішення у справі «Сокур проти України»(Sokur v. Ukraine), № 29439/02, від 26.04.2005, та у справі «Крищук проти України» (Kryshchuk v. Ukraine), № 1811/06, від 19.02.2009).
Відповідно до частини першої статті 382-2 КАС суд розглядає звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження.
Частиною першою статті 383-3 КАС України встановлено, що за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п`ятої статті 382-1 цього Кодексу.
Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб`єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення ( частина 2 статті 383-3 КАС України).
Відповідно до положень частини 11 статті 383-3 КАС України якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб`єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1цього Кодексу.
За вимогами частини 3 статті 382-1 КАС України встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб`єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.
Суд зазначає, що поданий Головним Управлінням ПФУ в Херсонській області звіт свідчить про виконання не в повному обсязі Постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017 ( в редакції Постанови Касаційного адміністративного суду від 15.04.2021 року) по справі № 766/11916/17, оскільки на час подання відповідного звіту повного відновлення порушеного права позивача не відбулося.
Відповідач щодо невиплати суми не заперечує та зазначає, що виплата можлива лише за наявності відповідного бюджетного призначення за рахунок державного бюджету.
Повноваження органів Пенсійного фонду, визначаються перш за все ст.23 Бюджетного кодексу України, а саме: будь-які бюджетні зобов`язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.
Згідно статті 116 Бюджетного кодексу України порушенням бюджетного законодавства визнається порушення учасником бюджетного процесу встановлених цим Кодексом чи іншим бюджетним законодавством норм щодо складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету та звітування про його виконання, а саме взяття зобов`язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України; здійснення видатків бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч цьому Кодексу чи закону про Державний бюджет України.
Суд зауважує, що невиконання судового рішення боржником-відповідачем в частині виплати донарахованої суми за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин.
Проти відповідних виплат Головне Управлінням ПФУ в Херсонській області не заперечує та зазначає, що така виплата буде здійснена після надходження бюджетних асигнувань, виділених на цю мету.
З огляду на вищевикладене, враховуючи обставини, вказані у звіті, суд на підставі частини одинадцятої статті 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України вважає необхідним прийняти звіт відповідача, а враховуючи, що судові рішення не виконано в повному обсязі, суд вважає необхідним одночасно встановити відповідачу новий строк для подання звіту про виконання рішень суду строком на три місяці з дня отримання цієї ухвали суду.
Підстав для застосування штрафу немає, оскільки звіт судом прийнятий, а невиконання судового рішення обумовлене причинами, які не залежать від волевиявлення відповідача.
Керуючись статтями 248, 370, 371, 382 - 382-3 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 01.12.2025 про виконання Постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017 (в редакції Постанови Касаційного адміністративного суду від 15.04.2021 року) по справі № 766/11916/17.
Встановити новий строк для подання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області звіту про виконання Постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017 року, (в редакції Постанови Касаційного адміністративного суду від 15.04.2021 року), в адміністративній справі №766/11916/17.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області протягом трьох місяців з дня отримання копії цієї ухвали подати до суду звіт про виконання Постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 16.11.2017 (в редакції Постанови Касаційного адміністративного суду від 15.04.2021 року), в адміністративній справі №766/11916/17 в повному обсязі.
Попередити керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про можливість накладення штрафу у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за наслідками розгляду звіту або у разі неподання звіту про виконання рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 КАС України, та може бути оскаржена до П`ятого апеляційного адміністративного суду, у строк та в порядку, встановленими статтями 293-297 КАС України.
СуддяВ. Е. Дорошинська