Постанова № 134814874, 03.03.2026, Болградський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
03.03.2026
Номер справи
497/321/26
Номер документу
134814874
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

03.03.2026

Справа № 497/321/26

Провадження № 3/497/140/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.03.2026 року Болградський районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді Кравцової А.В.,

секретар судового засідання Георгієва А.В.,

за участю: прокурора Бодлєва Д.І.,

та особи, яка притягується до відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Болград матеріали з портоколами про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду 30.01.2026 року відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с.Нові Трояни Одеської області, депутата Городненської сільської ради Болградського району Одеської області, який проживає за адресою реєстрації: АДРЕСА_1 , особу якого встановлено за паспортом громадянина України НОМЕР_1 , що виданий 01.09.1997р. Болградським РВ УМВС України в Одеській області,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.172-6ч.1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

13.01.2026р. старшим оперуповноважним 6-го відділу (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України майором поліції Яковлєвим І.В. складений протокол про адміністративне правопорушення №68/26, згідно якого гр. ОСОБА_1 , будучи депутатом VIII скликання Городненської сільської ради Болградського району Одеської області, та, відповідно до ст.3ч.1 п.2п.п."а" ЗУ «Про запобігання корупції», суб`єктом інкримінованого йому правопорушення, пов`язаного з корупцією, у порушення вимог ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно подав та опублікував на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції свою щорічну електронну декларацію за 2021р. - пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме, лише 17.11.2025р., після встановленого періоду щорічного декларування (що був встановлений чинним законодавством до 31.01.2024р.), чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність ст.172-6ч.1 КУпАП.

Крім того, 13.01.2026р., тією ж особою ОСОБА_2 складений ще один протокол про адміністративне правопорушення за №69/26, згідно якого суб`єкт декларування гр. ОСОБА_1 вчинив ще одне аналогічне правопорушення, порушивши вимоги ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», будучи депутатом місцевої ради, без поважних причин несвоєчасно подав та опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції свою щорічну електронну декларацію за 2022р. пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме, лише 17.11.2025р., після 31.03.2024р., як то було визначено чинним зконодавством, чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність ст.172-6ч.1 КУпАП.

Крім того, 13.01.2026р., тією ж особою ОСОБА_2 складений ще один протокол про адміністративне правопорушення за №70/26, згідно якого суб`єкт декларування гр. ОСОБА_1 вчинив ще одне аналогічне правопорушення, порушивши вимоги ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», будучи депутатом місцевої ради, без поважних причин несвоєчасно подав та опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції свою щорічну електронну декларацію за 2023р. пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме, лише 17.11.2025р., після 31.03.2024р., як то було визначено чинним зконодавством, чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність ст.172-6ч.1 КУпАП.

Крім того, 13.01.2026р., тією ж посадовою особою ОСОБА_2 був складений ще один протокол про адміністративне правопорушення за №71/26, згідно якого суб`єкт декларування гр. ОСОБА_1 вчинив ще одне аналогічне правопорушення, порушивши вимоги ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно подав та опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції свою щорічну електронну декларацію за 2024р. пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме, лише 17.11.2025р., після 31.03.2024р., як то було визначено чинним зконодавством, чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність ст.172-6ч.1 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення визнав, повідомивши суду, що не знав, що йому потрібно подавати декларацію, оскільки на період військового стану було призупинено бовов`язкове подання декларацій, але після того, як посадові особи відповідного органу здійснилои перевірку подання декларацій працівниками сільської ради - виявили, що він, як й інші депутати, не подав своєчасно декларації; наразі вже йому зрозуміла його помилка, вину свою визнає, просить не призначати суворого стягнення.

Прокурор вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні чотирьох епізодів правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, які зазначені у віповідних вищезазначених протоколах - підтверджується наданими суду відповідними доказами, усі протоколи надійшли до розгляду одному й тому самому судді, а тому справи з цими портоколами підлягають об`єднанню і розгляду разом, в одному провадженні, а сама особа, тсосовно ці протоколи складені ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності відповідальності у виді штрафу.

Вислухавши прокурора і ОСОБА_1 , вивчивши надані суду матеріали та дослідивши надані докази, суд встановив наступні факти та відповідні ним правовідносини.

Відповідно до рішення №1-VIII від 26.11.2020р. І сесії VIII скликання Городненської ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 наділено повноваженням депутата Городненської ради Болградського району Одеської області VIII скликання (а.с.16). Та, відповідно до ч.2ст.4 ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад", повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень. П.1ст.18 ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад", депутат місцевої ради зобов`язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів. Згідно підпункту "б"п.1,ч.1ст.3 Закону, особами, на яких поширюється дія цього Закону є депутати міських рад.

Таким чином, ОСОБА_1 є депутатом Городненської ради Болградського району Одеської області VІІІ скликання та суб`єктом декларування на якого поширюється дія Закону відповідно п.п."б"п.1ч.1ст.3 Закону, та Примітки до ст.172-6 КУпАП, є суб`єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, в разі несвоєчасного подання декларації про доходи, оскільки зобов`язаний виконувати вимоги Закону, зокрема, ч.1ст.45 вказаного Закону, адже, відповідно до п.15ст.1 ЗУ "Про запобігання корупції", суб`єкти декларування це особи, зазначені у п.1п.п"а", "в"-"г" п.2,п.4ч. ст.3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону. Відповідно до ч.1ст. 45 ЗУ "Про запобігання корупції", особи, зазначені у п.1, пп "а","в"-"г" п.2 ч.1ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

З наданих суду матеріалів та досліджених доказів судом факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення та обставини скоєння правопорушення підтверджуються чотирма протоколами про адміністративні правопорушення, а тому суд дійшов висновку, що факти несвоєчасного подання щорічної електронної декларації ОСОБА_1 за 2021, 2022, 2023 та 2024роки підтверджені як його власними поясненнями суду, так і письмовими доказами, що містяться в матеріалах справи, а в його діях є склад чотирьох епізодів адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП які кваліфіковані правильно як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки його вина у вчиненому підтверджується, дослідженими судом доказами.

Вирішуючи питання про призначення ОСОБА_1 виду і міри адміністративного стягнення, суд дійшов висновку, що згідно вимог ч.2ст.36 КУпАП в разі, "якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення призначається в межах санкції, встановленої за більш тяжке правопорушення з числа вчинених", у даному випадку ст.172-6 ч.1 КУпАП, оскільки чотири скоєні правопорушення кваліфіковані лише нею.

А тому, з урахуванням всіх обставини у сукупності: характеру скоєних правопорушень, особи ОСОБА_1 , яких характеризується позитивно, до відповідальності притягується вперше, вину визнав, та враховуючи обставини, що передбачені ст.33 КУпАП наявність вищевказаних обставин, що пом`якшують вину і відсутність обставин, що її обтяжують, з метою виховання та попередження скоєння інших правопорушень, ОСОБА_1 підлягає притягненню до відповідальності за ст.172-6ч.1 КУпАП у виді штрафу, оскільки інший вид стягнення не відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі ОСОБА_1 , ступеню його вини та наслідкам скоєного, але, враховуючи наявніст декількох обстяжуючих обставин, незважаючи на вчинення чотирьох епізодів правопорушення йому необхідно призначити стгнення в нижній межі статті КУпАП, за якою його визнав винним суд ст.172-6ч.1 КУпАП. Згідно п.5ч.2ст.4 ЗУ «Про судовий збір», в разі ухвалення судом постанови про накладення на особу адміністративного стягнення з особи підлягає стягненню судовий збір в розмірі 665,6гривень.

Керуючись ст.ст. 9-11,33,36,40-1,ч.1 ст.172-6ч.1,221,283-285 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Об`єднати в одне спільне провадження чотири справи з портоколами про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 : за №497/321/26, №497/322/26, №497/323/26 та №497/324/26 усі за ст.172-6 ч.1 КУпАП, - , - з присвоєнням спільній справі номер справи, яка зареєстрована першою - №497/321/26, та розглянути матеріали з чотирма протоколами разом, в одному провадженні.

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у скоєнні чотирьох епізодів адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУПАП, та на підставі санкції цієї статті призначити йому адміністративне стягнення шляхом поглинення більш суворим інших - штраф в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 коп. (на рахунок UA908999980313111256000026001 отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ -37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету -22030106).

Роз`яснити ОСОБА_1 , що: штраф, відповідно до ст.307 КУпАП має бути сплачений (на рахунок UA808999980313080106000015662, отримувач - ГУК в Одеській області/с.Василівка, ЄДРПОУ 37607526, банк - Казначейство України (ЕАП), код банку -899998, код класифікації доходів бюджету -21081100 ) не пізніше, ніж через п`ятнадцять днів з дня отримання копії даної постанови;

- в разі несплати штрафу у встановлений строк, - стягнути його згідно вимог ст.308 КУпАП у подвійному розмірі -1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії. Повний текст постанови виготовлено 03.03.2026року.

Суддя А.В. Кравцова