Постанова № 13477833, 14.01.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.01.2011
Номер справи
2а-6346/10/2370
Номер документу
13477833
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 14 січня 2011 року № 2а-6346/10/2370 м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Холода Р.В., розглянувши у порядку письмового провадження у м. Черкаси адміністративну справу за позовом Уманської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом Уманська обєднана державна податкова інспекція Черкаської області просить стягнути із фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції в сумі 2510 грн. 00 коп. за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

14 січня 2011 року представник позивача Гребенюк С.А. в судове засідання не зявився, однак подав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання не зявився, проте надіслав на адресу суду заяву, в якій зазначає, що стосовно позову Уманської ОДПІ про стягнення фінансових санкцій заперечень не має та зобовязується сплатити штрафні санкції.

Згідно ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

На підставі вищезазначених норм суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні.

Вивчивши матеріали справи суд встановив наступне.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець 12.03.2004 р. виконавчим комітетом Уманської міської ради Черкаської області.

Факт перебування ОСОБА_1 на обліку в Уманській обєднаній державній податковій інспекції підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 07.12.2010 р.

Законом України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 р. №509-XII на органи державної податкової служби покладені контрольні функції за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) через реєстратори розрахункових операцій, інших вимог законодавства, шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України (ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265-95 ВР від 06.07.1995 р.) (далі Закон № 265).

28 липня 2010 року головою ДПА в Черкаській області затверджений план проведення перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації і зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на серпень 2010р., де за № 124 вказана перевірка кіоску ОСОБА_1

Відповідно до направлень № 006711 та № 006768 від 16.08.2010 р. посадовими особами Державної податкової адміністрації в Черкаській області Швачкою Я.Я. та Бабенком Є.В. в присутності продавця ОСОБА_5 20 серпня 2010 р. о 16 год. 39 хв. проведена планова перевірка кіоску, де здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1

Наказом Державної податкової адміністрації України від 10.08.2005р. № 327 затверджений Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 р. за №925/11205.

Згідно пункту 1.7 зазначеного Порядку факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства викладаються в акті невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.

За результатами перевірки господарської одиниці відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, посадовими особами ДПА в Черкаській області складено акт № 003836 від 20.08.2010 р. В акті перевірки продавцем кіоску зазначено, що зауважень до перевірки не має. Один примірник вказаного акту отриманий продавцем кіоску ОСОБА_5 20.08.2010 р.

Перевіркою встановлено факт реалізації товару, а саме: 20-ти пачок цигарок «Парламент»по ціні 15 грн. 00 коп. та 2-ох карток поповнення рарунку «Київстар»по ціні 101 грн. 00 коп. на загальну суму 502 грн. 00 коп.

Продавець отримала готівку, видала товар, але розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій не провела, не роздрукувала та не видала відповідний розрахунковий документ (чек).

Відповідно до пунктів 1, 2 статті 3 Закону № 265, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

За порушення вимог цього Закону, відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (5 х 502 грн. 00 коп. = 2510 грн. 00 коп.).

На підставі виявлених порушень, зазначених в акті перевірки від 20.08.2010 року №003836, у відповідності до п. 1 ст. 17 Закону № 265 Уманською обєднаною державною податковою інспекцією Черкаської області прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000102308 від 24.09.2010 р., яким визначено штрафні (фінансові) санкції в сумі 2510 грн. 00 коп.

Вказане рішення вручене відповідачу 24.09.2010 р., про що свідчить його підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, однак в установлені строки не оскаржене ним.

Відповідно до ст. 25 Закону № 265, суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст.17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Враховуючи, що заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій на момент розгляду справи фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 перед позивачем, всупереч вимогам ст. 25 Закону № 265, не погашена та складає 2510 грн. 00 коп., суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_3) в дохід бюджету через Уманську обєднану державну податкову інспекцію Черкаської області (20300, Черкаська область, м. Умань, площа Леніна, буд. 1 А, ідентифікаційний код 21367259) заборгованість в сумі 2510 грн. (дві тисячі пятсот десять) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

СуддяР.В. Холод