Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 10923/09/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2011 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бутенко А.В.,
за участю секретаря - Рачкова О.І.,
за участю сторін:
представник позивача - Пилипенко А.І. (по довіреності)
представник відповідача - Федоровський В.В.(по довіреності)
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Одеській області до Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Одеській області про стягнення заборгованості у розмірі 2560 грн. 23 коп.
В С Т А Н О В И В:
З позовом до суду звернулась Державна інспекція з контролю за цінами в Одеській області до Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Одеській області про стягнення заборгованості у розмірі 2560 грн. 23 коп.
Ухвалою суду від 03.11.2010 року провадження по справі було поновлено (а.с.72).
В судовому засіданні 19.01.2011 року представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, обґрунтувавши їх тим, що плановою перевіркою, проведеною Державною інспекцією з контролю за цінами в Одеській області встановлено, що відповідач здійснював розрахунок витрат часу та вартості проведення експертизи проектно-кошторисної документації та оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, затвердження якої не потребує висновку комплексної державної експертизи. Також, застосовувались додаткові коефіцієнти при обрахуванні вартості робіт у містах, в залежності від відстані виїзду в інший населений пункт. Крім того, застосовувались додаткові коефіцієнти при обрахуванні вартості робіт у містах, в залежності від кількості населення. При цьому, в деяких випадках при розрахунку вартості проведення експертизи (оцінки) протипожежного стану та розрахунку розміру плати за видачу технічних умов підрозділи відповідача завищували коефіцієнти коригування. Інспекцією було проведено перевірку правильності застосування тарифів на платні послуги в Одеському міському управлінні ГУМНС, в якому також встановлено необґрунтоване стягнення плати за фактично не виконані роботи. Загальна сума додатково отриманої виручки по акту перевірки №000456 від 21.07.2009 року склала 853,41 грн. Відповідно до ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», позивачем прийнято рішення №272 від 27.07.09 про вилучення у відповідача необґрунтовано одержаної виручки у сумі 853,41 грн. зі штрафом в двократному розмірі. Зазначене рішення з претензію від 28.07.2009 року №13-2589 були направлені відповідачу 31.07.2009 року, однак до теперішнього часу необґрунтовано отриману виручку та штраф не сплачено.
Представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог, пояснивши, що вказане рішення та припис є незаконними та необґрунтованими, оскільки перевірка була проведена незаконно, з огляду на те що 21.05.2009 року КМ України прийняв Постанову №502 «Про тимчасове обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності на період до 31.12.2010 року». На підставі пп.1 п.1 ч.1 Постанови № 502, відповідач не мав законних підстав здійснювати перевірку та як наслідок, приймати рішення № 272 від 27.07.2009 року. Також в акті перевірки зазначено, що при розрахунку плати за видачу технічних умов щодо інженерного забезпечення обєкту будівництва ГУМНС в Одеській області завищувало коефіцієнти витрат в залежності від кількості населення, при цьому такі висновки відповідач робив на підставі субєктивних уявлень про кількість населення у місцевостях, а тому є необґрунтованими. ГУМНС в Одеській області свої договірні зобовязання виконувало належним чином, відповідно до умов договорів, жодних претензій від контрагентів щодо неповного надання послуг до позивача не надходило. Враховуючи вищезазначене, представник відповідача просив у задоволені позовних вимог відмовити.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача та дослідивши наявні в справі письмові докази суд доходить до висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Згідно п.1 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000р. №1819 (із змінами та доповненнями) державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінекономіки і підпорядковується йому. Держцінінспекція має територіальні органи державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які становлять єдину систему органів державного контролю за цінами і мають права, передбачені пунктами 5, 6 цього Положення.
Позивач відповідно до ст.ст.13,14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»від 03 грудня 1990р. №507-XII (зі змінами та доповненнями) та п.4 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами (із змінами та доповненнями) здійснює повноваження щодо перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін (тарифів), а також їх економічного обґрунтування, встановлення порушень законодавства про застосування цін і тарифів та притягнення субєктів господарювання до відповідальності, а тому на підставі положень п.5 ч.2 ст.17, п.5 ч.4 ст.50 КАС України може звертатись до суду з приводу здійснення владних повноважень, щодо стягнення не сплачених сум штрафних (економічних) санкцій в порядку адміністративного судочинства.
Судом встановлено, що працівниками Держінспекції з контролю за цінами в Одеській області було проведено планову перевірку Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Одеській області з питань дотримання діючого порядку формування та застосування цін (тарифів) на платні послуги за період з 01.07.2008 року по 01.07.2009 року, за результати якої складено акт №000456 від 21.07.2009 року (а.с.7-13).
На підставі зазначеного акту перевірки, 27.07.2009 року Державною інспекцією було винесено рішення № 272 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін (а.с.16), яким зобовязано відповідача сплатити в доход державного бюджету 853,41 грн. та штраф у двократному розмірі 1706,82 грн.
Зазначене рішення з претензією № 13-2589 від 28.07.2009 року (а.с.17) , в якій запропоновано перерахувати кошти, вказані в рішенні, були направлені Відповідачу та отримані ним 31.07.2009 року (а.с.43).
Суд вважає зазначити, що 23.09.2010 року Одеським апеляційним адміністративним судом по справі №10416/09/1570 за позовом Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Одеській області до державної інспекції з контролю за цінами в Одеській області про визнання рішення відповідача № 272 від 27.07.2009 року та припису № 301 від 27.07.2009 року нечинними прийнято ухвалу, якою Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 26.03.2010 року залишено без змін.
Зазначеною Постановою від 26.03.2010 року в задоволенні вимог Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Одеській області до державної інспекції з контролю за цінами в Одеській області про визнання рішення відповідача №272 від 27.07.2009 року та припису №301 від 27.07.2009 року нечинними - відмовлено повністю.
Предметом розгляду справи № 10416/09/1570 було, в тому числі визнання нечинним рішення відповідача №272 від 27.07.2009 року, прийнятого на підставі акту перевірки №000456 від 21.07.2009 року, правомірність винесення якого досліджена судом.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України,обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, тому обставини зазначені у постанові від 26.03.2010 року справи № 10416/09/1570 щодо правомірності прийняття рішення позивачем звільняються від доказування.
На підставі викладеного, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, оцінюючи надані сторонами у справі докази у сукупності та того, що постановою Одеського окружного адміністративного суду від 26.03.2010 та ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду по справі №10416/09/1570 визнано рішення позивача №272 від 27.07.2009 року правомірним, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Одеській області та стягнути з Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Одеській області в доход державного бюджету необгрунтовано одержану виручку та штраф у розмірі 2560 грн. 23 коп.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Одеській області до Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Одеській області задовольнити повністю.
2. Стягнути з Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Одеській області (65091, м. Одеса, вул. Прохорівська,6) в доход державного бюджету (код 21081100 на р/р 31111106700008, ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, код 23213460) необгрунтовано одержану виручку та штраф у розмірі 2560 (дві тисячі пятсот шістдесят) гривень 23 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складений та підписаний 21.01.2011 року.
Суддя Бутенко А.В.
Стягнути з Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Одеській області необгрунтовано одержану виручку та штраф у розмірі 2560 (дві тисячі пятсот шістдесят) гривень 23 коп.
21 січня 2011 року