Єдиний державний реєстр судових рішень
10.03.2026
Справа №721/141/26
Провадження 3/721/312/2026
П О С Т А Н О В А
Іменем України
Путильський районний суд Чернівецької області у складі: головуючого судді Проскурняка С.П., за участю секретаря Помазан М.В., та прокурора Сегедій В.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Національної Поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого начальником відділення обліку мобілізаційної роботи заступник начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , з 11.11.2023 року по 12.04.2024 року старший офіцер відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Сторожинецьким РВ УМВС України від 27.05.2016 року, РНОКПП: НОМЕР_2 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за вчинення адміністративних корупційних правопорушень передбачених ст.ст. 172-6 ч.1, 172-6 ч.1, 172-6 ч.1 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи старшим офіцером відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 та відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є військовою посадовою особою Збройних Сил України, суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (тобто всупереч встановленого строку до 01.04.2024 року та згідно із ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»).
На підставі наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 367 від 11.11.2023 року ОСОБА_1 призначено на посаду старшого офіцера відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 з 11.11.2023 року.
На підставі наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 № 94 від 12.04.2024 року ОСОБА_1 призначено на посаду начальника групи документального забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 з 12.04.2024 року.
Також ОСОБА_1 , будучи начальником групи документального забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 та відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є військовою посадовою особою Збройних Сил України, суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період з 01.01.2024 року по 09.09.2024 року (тобто всупереч встановленого строку протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності та згідно із ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»).
Крім того ОСОБА_1 , будучи начальником групи документального забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 та відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є військовою посадовою особою Збройних Сил України, суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2024 рік (тобто всупереч встановленого строку до 01.04.2025 року та згідно із ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»).
На підставі наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 № 94 від 12.04.2024 року ОСОБА_1 призначено на посаду начальника групи документального забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 з 12.04.2024 року.
На підставі наказу т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 № 244 від 09.09.2024 року ОСОБА_1 звільнено у запас за підпунктом «б» (за станом здоров`я за наявності інвалідності (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжити військову службу) з 09.09.2024 року.
Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"- ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно вимог роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 року, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за попередній рік, при звільненні за період з 01.01.2024 року по 09.09.2024 року та після звільнення за 2024 рік, подаються відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 29.07.2024 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, 30.12.2025 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період з 01.01.2024 року по 09.09.2024 року, 25.12.2025 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2024 рік.
До визначених категорій осіб, які наділені правом на відтермінування обов`язку подання декларації за 2023 рік, при звільненні за період з 01.01.2024 року по 09.09.2024 року та після звільнення за 2024 рік ОСОБА_1 не відноситься.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, при звільненні за період з 01.01.2024 року по 09.09.2024 року та після звільнення за 2024 рік у зв`язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларацій.
Наданим поясненням ОСОБА_1 повідомив, що йому було відомо про необхідність подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, при звільненні за період з 01.01.2024 року по 09.09.2024 року та після звільнення за 2024 рік, однак замешкався та подав декларації до Реєстру несвоєчасно.
Гранична дата подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік для ОСОБА_1 , як старшого офіцера відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , становить до 01.04.2024 року.
Гранична дата подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період з 01.01.2024 року по 09.09.2024 року для ОСОБА_1 ,як начальника групи документального забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 , становить протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності.
Гранична дата подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2024 рік для ОСОБА_1 , як начальника групи документального забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_2 , становить до 01.04.2025 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 29.07.2024 року за 2023 рік (при встановленому строку до 01.04.2024 року), 30.12.2025 року при звільненні за період з 01.01.2024 року по 09.09.2024 року (при встановленому строку протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності), 25.12.2025 року після звільнення за 2024 рік (при встановленому строку до 01.04.2025 року), чим вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав повністю та просив суд суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним, оскільки його вина у вчинених правопорушеннях доведена повністю та підтверджується матеріалами справ про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією.
Суд, заслухавши учасників судового процесу, вивчивши матеріали справ, дійшов до наступного висновку.
Вина правопорушника підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення №106, №107, №108 від 03.02.2026 року та матеріалами адміністративних справ, а тому вважаю, що в його діях є склад правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, в зв`язку з чим за скоєне він має нести відповідальність.
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення суд відповідно до вимог ст. 33 КУпАП враховує всі обставини справи, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, дiйшов висновку про накладення на нього стягнення у видi штрафу.
У відповідності до вимог ч.2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення у цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
На підставі наведеного та керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст.ст. 36, 172-6 ч.1, 252, 283-285, 287 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративні справи №721/141/26, №721/142/26 та №721/143/26 відносно ОСОБА_1 , за ст. 172-6 ч.1 КУпАП, об`єднати в одне провадження і присвоїти номер 721/141/26.
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП (справа №721/141/26) і за його вчинення призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень в дохід держави.
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП (справа №721/142/26) і за його вчинення призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 884 (вісімсот вісімдесят чотири) гривні в дохід держави.
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП (справа №721/143/26) і за його вчинення призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 935 (дев`ятсот тридцять п`ять) гривень в дохід держави.
На підставі ст.36 ч.2 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 935 (дев`ятсот тридцять п`ять) гривень в дохід держави (Отримувач коштів - Чернівецьке ГУК/Путильська ТГ/21081100. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37836095, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA718999980313070106000024375, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 665 грн. 60 коп. в дохід держави (Отримувач коштів: Чернівецький ГУК/ПутильськийТГ/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) -37836095, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача (IBAN): UA828999980313161206000024375, Код класифікації доходів бюджету : 22030101, Призначення платежу : Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Путильський районний суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: С.П. Проскурняк