Єдиний державний реєстр судових рішень
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
11 березня 2026 р. № 400/1153/22 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В.В., розглянувши звіт про виконання рішення у адміністративній справі
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2
до відповідачаГоловного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, вул. Морехідна, 1,м. Миколаїв,54008, вул. Морехідна, 1,м. Миколаїв,54008
проСт. 382 судовий контроль,ВСТАНОВИВ:
Рішенням від 24.05.2022 у справі № 400/1153/22 (далі - Рішення) Миколаївський окружний адміністративний суд задовольнив позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (далі - Управління або відповідач) задовольнив повністю та зобов`язав здійснити з 01.12.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 23.12.2021 № 33/35-Х-36, виданої Державною установою "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області", та виплатити ОСОБА_1 перераховану пенсію, з урахуванням раніше виплачених сум.Рішення набрало законної сили 26.08.2025
Ухвалою суду від 16.10.2025 року суд зобов`язав Управління до 16.11.2025 подати до Миколаївського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 24.05.2022 у справі № 400/1153/22.
11.11.2025 відповідач подав звіт, а також клопотання про звільнення начальника Управління від сплати штрафу.
Ухвалою від 19.11.2025 у прийнятті звіту було відмовлено та встановлено відповідачу новий строк для подання звіту про виконання Рішення.
13.02.2026 відповідач подав звіт про виконання Рішення, в якому вказав, що Головним управлінням було перераховано розмір пенсії позивача та забезпечено виплату пенсії у перерахованому розмірі. Також відповідач визначив суму доплати, які належить виплатити позивачу.
Відповідач надав до звіту розрахунок суми доплати до пенсії позивача, тобто різниці між сумами, які підлягали виплаті з грудня 2019 року по липень 2022 року. Згідно із розрахунком сума доплати становить 182 429,16 грн.
Управлінням також до звіту подано доказ нарахування позивачу у жовтні, листопаді та грудні 2025 року сум на виконання Рішення загалом у сумі 562,05 грн.
У частині другій статті 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України вказано, що суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб`єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.
Згідно з частиною другою статті 382-2 Кодексу адміністративного судочинства України, звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити, зокрема, орієнтовні строки виконання рішення та їх обґрунтування, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення обставин, які ускладнюють виконання судового рішення.
Звіт Управління не містить орієнтовних строків виконання Рішення, тому суд дійшов висновку про відмову у прийнятті звіту.
Частинами третьою - п`ятою статті 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб`єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Половина суми штрафу стягується на користь заявника, інша половина - до Державного бюджету України.
Суд за клопотанням суб`єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб`єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб`єкта владних повноважень та вжиття керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми та вичерпними.
На переконання суду, той факт, що відповідач не є розпорядником коштів, є підставою для звільнення керівника суб`єкта владних повноважень від сплати штрафу.
На підставі частини третьої статті 382-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд за власною ініціативи розглянув питання про зміну способу і порядку виконання Рішення. Зміна способу і порядку виконання судового рішення, згідно із вказаною нормою, є альтернативою встановлення судом нового строку подання звіту.
Керуючись статтями 248, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1.У прийнятті звіту про виконання судового рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області відмовити.
2.Звільнити керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від сплати штрафу, передбаченого частиною третьою статті 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
3.Змінити спосіб і порядок виконання рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 24.05.2022 у справі № 400/1153/22 в частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) на підставі довідки від 23.12.2021 № 33/35-Х-36, виданої Державною установою "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області", та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) перераховану пенсію, з урахуванням раніше виплачених сум шляхом стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54008, код ЄДРПОУ: 13844159) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) грошових коштів в сумі 181 867,11 грн - розміру здійсненого на виконання рішення Миколаївського окружного адмінстративного суду від 24.05.2022 у справі № 400/1153/22 перерахунку щомісячного пенсійного забезпечення за період з грудня 2019 року по липень 2022 року з урахуванням фактично виплачених сум.
4.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів.
Суддя В.В. Птичкіна