Постанова № 13473419, 11.01.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.01.2011
Номер справи
6272/10/2170
Номер документу
13473419
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" січня 2011 р.

16 год.00 хв.Справа № 2-а-6272/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Гомельчука С.В.,

при секретарі: Циганок І.М.,

за участю: прокурора відділу прокуратури області - Пагуби Т.В.,

представника позивача - Рехліцької О.В.,

відповідача - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

прокурора м. Нова Каховка в інтересах держави в особі Новокаховського міського центру зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення коштів,

встановив:

Прокурор м. Нова Каховка в інтересах держави в особі Новокаховського міського центру зайнятості (далі-позивач, ЦЗ) звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 (далі-відповідач) про стягнення коштів в розмірі 2819 грн.46 коп.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, суду пояснила, що відповідач, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, як безробітна та отримуючи допомогу по безробіттю, усупереч вимогам чинного законодавства одночасно була зареєстрована як фізична особа-підприємець. У зв'язку з виявленням факту подання ОСОБА_3 недостовірних даних, на підставі акту перевірки достовірності страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення, директором Новокаховського міського центру зайнятості видано наказ від 18.08.2010 № 353, яким прийнято рішення про повернення ОСОБА_3 коштів. Станом на 03.11.2010 кошти в розмірі 2819 грн.46 коп. відповідачем не сплачені, а тому дана заборгованість підлягає стягненню в судовому порядку.

Прокурор підтримала позицію представника позивача.

Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечувала, суду пояснила, що набувши статус фізичної особи-підприємця, підприємницькою (торговельною) діяльністю майже не займалася, у зв'язку з тим, що не мала коштів на придбання товару, прибутку не отримувала, бухгалтерської та податкової звітності не подавала, оскільки тривалий час перебувала в Росії.

Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши письмові докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що 01.02.2007, згідно з персональною карткою, ОСОБА_3 зареєструвалась у Новокаховському міському центрі зайнятості та з 08.02.2007 набула статусу безробітної з призначенням допомоги по безробіттю. Відповідно до заяви від 08.02.2007 відповідачем зазначено, що вона не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності. 10.04.2008 відповідача знято з обліку та припинено виплату допомоги по безробіттю.

18.08.2010 начальником відділу організації працевлаштування населення ЦЗ Фральченко М.В. проведено перевірку достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". За результатами перевірки складено акт від 18.08.2010 № 445. Перевіркою встановлено порушення відповідачем ст.2 Закону України "Про зайнятість населення", а саме згідно з листом виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 19.08.2010 вих. № 27/2601 ОСОБА_3, з 07.12.1994 по 15.02.2010 , в тому числі в період перебування на обліку в ЦЗ у якості безробітної (з 08.02.2007 по 10.04.2008), була зайнятою особою - фізичною особою - підприємцем. Реєстраційний номер 25010060003006865.

Відповідно до наказу від 18.08.2010 № 353 директором Новокаховського міського центру зайнятості прийнято рішення про повернення ОСОБА_3 коштів матеріального забезпечення за період перебування на обліку у ЦЗ.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 № 803-ХІІ (далі- Закон № 803-ХІІ) безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Згідно з п.б ч.3 ст.1 Закону № 803-ХІІ в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах:громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно доЗакону України "Про особисте селянське господарство".

Відповідно до ч.2 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 №1533-ІІІ (далі- Закон №1533-ІІІ) застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Абзацом 1 ч.3 ст.36 Закону №1533-ІІІ сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до пп.1 п.5.5 розд.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 р. № 307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2000 р. за № 915/5136(далі-Порядок) виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі: працевлаштування безробітного, зайняття підприємницькою або іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами (з дня працевлаштування, державної реєстрації як суб'єкта підприємницької або іншої діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами).

Згідно з п.6.14 Порядку, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.

Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.

Відповідно до абзацу 1 пп.1.п.20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 р. № 219 громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку: з дня: працевлаштування, в тому числі на сезонні або загальнодержавні оплачувані громадські роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення цивільно-правового договору, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг.

Як вбачається з матеріалів справи, листом від 27.08.2010 № 01-14-1563 ОСОБА_3 було запропоновано добровільно повернути суму боргу в розмірі 2819 грн.46 коп. в п'ятнадцятиденний термін з дня отримання листа. Лист отримано відповідачем поштою під розписку 18.09.2010. Станом на 03.11.2010 заборгованість не погашена.

Відповідно до ст.71, 86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд оцінює докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Відповідно до п.5 ст.49 "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 № 755 - IV (далі - Закон № 755 - IV) порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності за судовим рішенням, що не пов'язано з банкрутством фізичної особи - підприємця, здійснюється за процедурами, встановленими частинами дев'ятою - вісімнадцятою статті 47 цього Закону.

Згідно з п.9 ст. 47 Закону № 755 - IV для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням фізична особа - підприємець або уповноважена нею особа не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації подає державному реєстратору особисто (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням; свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця; довідку відповідного органу державної податкової служби про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах); довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості; довідки відповідних органів фондів соціального страхування про відсутність заборгованості або про те, що вона не перебувала на обліку.

За приписами п.15. ст.47 Закону № 755 - IV дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем є датою державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем.

Суд не бере до уваги посилання відповідача на те, що ОСОБА_3 не займалася підприємницькою діяльністю на постійній основі та не отримувала прибутку, оскільки судом з'ясовано, що відповідачем до набуття статусу безробітної не вчинено дій щодо державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора м. Нова Каховка в інтересах держави в особі Новокаховського міського центру зайнятості є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ч.4 ст. 94, ст. ст.158-163, 167 КАС України, суд, -

постановив:

Позов задовольнити повністю.

Стягнутизі ОСОБА_3, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1, на користь Новокаховського міського центру зайнятості на р/р 37170001000438, ГУДКУ по Херсонській області, МФО 852010, ЄДРПОУ 21296128, кошти у розмірі 2819 (дві тисячі вісімсот дев'ятнадцять) грн. 46 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 17 січня 2011 р.

Суддя Гомельчук С.В.

кат. 10.2.3