Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 січня 2011 року Справа № 2а-9035/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Борзаниці С.В.
при секретарі: Жиленку Д.В.
за участю:
представник позивача Сегеди О.В.
представника відповідача: Бузовського І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю Імфарм» про стягнення суми штрафних санкцій -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Державна податкова інспекція в Артемівському районі м. Луганська звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Імфарм», після уточнення якого просив стягнути з відповідача заборгованість, яка виникла у звязку з нарахуванням штрафних санкцій у розмірі 3680,08грн.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Державною податковою інспекцією в Артемівському районі м. Луганська було здійснено перевірку з питань дотримання субєктом господарської діяльності - Товариством з обмеженою відповідальністю Імфарм» порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки складено акт № 0232/12/33/23/36990635 від 26.08.2010 року.
На момент перевірки встановлено порушення вимог п.9, ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", п.2.6 гл. 2 Постанови Правління НБУ від 15.12.2004 №637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98/96-ВР від 23.03.1996.
08.09.2010 року Державною податковою інспекцією в Артемівському районі м. Луганська прийняті рішення № 0002592310, №0002602310, №0002612310 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю Імфарм» штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 5058,50 грн.
Відповідачем станом на теперішній час суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3680,08 грн. сплачено не було.
Представник позивача під час судового засідання позов підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача під час судового засідання вирішення справи залишив на розсуд суду.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що Товариствоз обмеженою відповідальністю Імфарм», ід. код 36990635, зареєстрована у якості юридичної особи виконавчим комітетом Луганської міської ради 17.02.2010 року (а. с. 5).
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 26.08.2010 року посадовими особами ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську проведена перевірка з питань дотримання субєктом господарської діяльності - Товариством з обмеженою відповідальністю Імфарм» порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки складено акт перевірки № 0232/12/33/23/36990635 від 26.08.2010 (а.с. 6).
Згідно акту перевірки № 0232/12/33/23/36990635 від 26.08.2010 в ході її проведення встановлені наступні порушення:
- п.9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не забезпечено щоденне друкування на реєстраторах розрахункових операцій фіскальних звітних чеків;
- п.2.6 гл. 2 Постанови Правління НБУ від 15.12.2004 №637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», а саме не оприбуткування готівки на підставі фіскального звітного чеку;
- ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а саме: здійснення операцій у сфері роздрібної торгівлі без одержання відповідного торгового патенту.
08.09.2010 Державною податковою інспекцією в Артемівському районі м. Луганська на підставі акту перевірки № 0232/12/33/23/36990635 від 26.08.2010 прийняті рішення № 0002592310, №0002602310, №0002612310 про застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю Імфарм» штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 5058,50 грн.
В судовому засіданні встановлено, що станом на теперішній час заборгованість відповідача зі сплати штрафних (фінансових) санкцій складає 3680,08 грн.
Відповідно до вимог статті 15 Закону про РРО передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Статтею 16 даного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Згідно ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, а також видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно з п.9 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкт підприємницької діяльності зобовязанний щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
.
Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону про РРО за порушення вимог цього Закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Згідно п.2.6 гл. 2 Постанови Правління НБУ від 15.12.2004 №637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Згідно ст.1 Указу Президента України від 12.06.1995р. №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є субєктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки у пятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Згідно ч.1 ст.8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» №98/96-ВР від 23.03.1996 субєкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону, за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності субєктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
Відповідно до ст. 25 Закону про РРО суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування економічних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю Імфарм» про стягнення суми штрафних санкцій.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Імфарм», ід. код. 36990653, заборгованість, яка виникла у звязку з нарахуванням штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3680,08 грн. ( три тисячі шістсот вісімдесят гривень вісім копійок) на користь Державного бюджету України, а саме: 3364,85 грн. на р/р 3111014700003, код платежу 3021080900 та 589,44грн. на р/р 31416541700003, код платежу 5021080900, одержувач УДКУ у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області , код одержувача 24046582, банк ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено у повному обсязі 13 січня 2011 року.
СуддяС.В. Борзаниця