Постанова № 134725337, 11.03.2026, Міжгірський районний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
11.03.2026
Номер справи
302/228/26
Номер документу
134725337
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 302/228/26 Провадження № 3/302/95/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(у повному обсязі)

11 березня 2026 року селище Міжгір`я

Суддя Міжгірського районного суду Закарпатської області Готра В. Ю.,

з участю: секретаря судового засідання Липей В. В., Царь О. В.,

прокурора Пилипа Б. Ф., Савки В. Ю.,

особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та його захисниці адвокатки Гренджі В. Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції матеріали, які надійшли з Закарпатського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

у с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , який обіймав посаду поліцейського взводу № 5 роти № 1 батальйону № 2 полку управління поліції особливого призначення № 2 (штурмовий полк Цунамі) Департаменту поліції особливого призначення «Об`єднана штурмова бригада «Національної поліції України «Лють» по 15.03.2023, маючи спеціальне звання - рядовий поліції, спеціальний жетон з індивідуальним номером - 0192215, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, згідно з підпунктом «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог пункту 2-7 абзацу 1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно і без поважних причин /тобто після встановленого періоду декларування до 01.02.2024 після звільнення 15.03.2023/, а саме лише 03.03.2025 подав, опублікувавши на офіційному вебсайті НАЗК, декларацію при звільненні як суб`єкт декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим учинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину в учиненні даного правопорушення визнав повністю та щиро розкаявся.

Захисниця ОСОБА_1 адвокатка Гренджа В. Ю. у судовому засіданні просила провадження у справі закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

У судовому засіданні прокурор Савка В. Ю. пояснив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, його вина в учиненні цього порушення повністю доведена, складений відносно нього протокол відповідає вимогам закону, а тому, з урахуванням визнання ним своєї винуватості, є всі підстави для визнання ОСОБА_1 винним і застосування відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 і його захисниці-адвокатки Гренджі В. Ю., прокурора Савки В. Ю., дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд доходить таких висновків.

За положеннями ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до підпункту «з» пункту 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є поліцейські.

За положеннями абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів із дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Водночас за приписами пункту 2-7 абзацу 1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 до звільнення 15.03.2023 обіймав посаду поліцейського взводу № 5 роти № 1 батальйону № 2 полку управління поліції особливого призначення № 2 (штурмовий полк Цунамі) Департаменту поліції особливого призначення «Об`єднана штурмова бригада «Національної поліції України «Лють», маючи спеціальне звання - рядовий поліції, а відтак є суб`єктом декларування згідно з підпунктом «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність особи за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на сайті НАЗК, а також до наявної у матеріалах справи роздруківки з Єдиного державного реєстру декларацій декларації при звільненні за період з 01.01.2023 по 15.03.2023, ОСОБА_1 подав цю декларацію при звільненні лише 03 березня 2025 року о 21:20 год, чим учинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується: - протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 60 від 19.02.2026; - роздруківкою декларації при звільненні ОСОБА_1 за період з 01.01.2023 по 15.03.2023, згідно з якою така подана 03.03.2025 о 21:20 год; - рапортом заступника начальника ВМКЗ Закарпатського управління ДВБ НПУ від 18.02.2026; - листом Департаменту внутрішньої безпеки НПУ про розгляд матеріалів НАЗК щодо несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації від 16.01.2026; - листом НАЗК від 31.12.2025; - копією наказу Департаменту поліції особливого призначення «Об`єднана штурмова бригада «Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 13.03.2023 № 103о/с про звільнення зі служби в поліції рядового поліції ОСОБА_1 з 15.03.2023; - пам`яткою-ознайомлення ОСОБА_1 з вимогами антикорупційного законодавства від 27.02.2023.

У судовому засіданні не встановлено жодних поважних причини, які б перешкоджали ОСОБА_1 своєчасно подати декларацію у строки, які передбачені законом, а саме в даному випадку до 1 лютого 2024 року.

На підставі викладеного вище суддя доходить висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю матеріалами по справі.

Дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Однак, відповідно частин 2, 4 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - восьмій цієї статті. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

На переконання судді, у даному випадку адміністративне стягнення накладено на ОСОБА_1 бути не може, оскільки минуло як 6 місяців із з дня виявлення цього правопорушення, так і 2 роки з дня його вчинення, так як ще 19.02.2024 начальником відділу запобігання корупції Департаменту поліції особливого призначення «Об`єднана штурмова бригада «Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_2 було виявлено це правопорушення і, як наслідок, нею було направлено до НАЗК повідомлення № 191 від 19.02.2024 про факт неподання чи несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації як особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.17). Також це правопорушення ОСОБА_1 було вчинено 01.02.2024, а протокол відносно нього складено лише 19.02.2026, тобто поза межами дворічного строку з дня вчинення зазначеного правопорушення.

За приписами пункту 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.

Як регламентує ст. 283 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з постанов, зокрема про закриття справи за наявності обставин, передбачених ст. 247 цього Кодексу.

З огляду на наведене доходжу висновку про необхідність закриття провадження у справі відносно ОСОБА_1 у зв`язку з закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

Керуючись статтями 38, 247, 268, 283, 284, 294 КУпАП, суддя

п о с т а н о в и в:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносноОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів із дня її винесення через Міжгірський районний суд Закарпатської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Повний текст постанови складено 11.03.2026.

Суддя В. Ю. Готра