Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 509/7225/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 березня 2026 року с-ще.Овідіополь
Овідіопольський районний суд Одеської області у складі:
головуючого?судді Спічака Вадима Олексійовича
за участю:
секретаря судового засідання?Лизогубенко Владлени Олександрівни
прокурора Боднар Ліни Володимирівни
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
захисника адвоката Боднара Максима Олександровича?
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
11.12.2025 року старшим оперуповноваженим 6-го відділу (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Яковлєвим Ігорем Володимировичем складені протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Так, відповідно до Протоколу № 942/2025 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 11.12.2025 року, складеного старшим оперуповноваженим 6-го відділу (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Яковлєвим Ігорем Володимировичем, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Суть адміністративного правопорушення полягає у тому, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області VIII скликання, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «бо п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон), суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно - 27.08.2025, без поважних причин, подав шляхом заповнения на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45, п. 2-7 розділу ХІІІ Закону та вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Так, ОСОБА_1 був. зобов`язаний подати щорічну декларацію особи уповноваженої на функцій держави або місцевого самоврядувания за 2021 рік не пізніше 31.01.2024. Проте, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення частини першої статті 45 та п. 2-7 Прикінцевих положень Закону, подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, лише 27.08.2025 р. о 12 год. 52 хв., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до Протоколу № 943/2025 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 11.12.2025 року, складеного старшим оперуповноваженим 6-го відділу (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Яковлєвим Ігорем Володимировичем, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Суть адміністративного правопорушення полягає у тому, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області VIII скликання, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон), суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 27.08.2025, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45, п. 2-7 розділу ХІІІ Закону та вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Так, ОСОБА_1 був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік не пізніше 31.01.2024. Проте, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення частини першої статті 45 та п. 2-7 Прикінцевих положень Закону, подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, лише 27.08.2025 р. о 14 год. 10 хв., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до Протоколу № 944/2025 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 11.12.2025 року, складеного старшим оперуповноваженим 6-го відділу (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Яковлєвим Ігорем Володимировичем, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Суть адміністративного правопорушення полягає у тому, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області VIII скликання, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 27.08.2025, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону, та вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Так, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення частини першої статті 45 Закону, подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядувания за 2023 рік, лише 27.08.2025 р. о 15 год. 26 хв., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Так, відповідно до Протоколу № 945/2025 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 11.12.2025 року, складеного старшим оперуповноваженим 6-го відділу (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Яковлєвим Ігорем Володимировичем, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Суть адміністративного правопорушення полягає у тому, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області VIII скликання, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон), суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 27.08.2025, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону, та вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Так, ОСОБА_1 був. зобов`язаний подати щорічну декларацію особи уповноваженої на функцій держави або місцевого самоврядувания за 2024 рік не пізніше 31.03.2025. Проте, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларацій, за відсутності поважних причин, в порушення частини першої статті 45 Закону, подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, 27.08.2025 р. о 15 год. 39 хв., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Суд, з урахуванням того, що дані справи стосуються однієї і тієї ж особи, одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), з метою створення умов для забезпечення повного і об`єктивного судового розгляду та на підставі ст. 36 КУпАП, вважає доцільним справи про адміністративні правопорушення ч.1 ст.172-6 КУпАП № 509/7225/25 (провадження №3/509/2737/25), за ч.1 ст.172-6 КУпАП № 509/7226/25 (провадження №3/509/2738/25), за ч.1 ст.172-6 КУпАП № 509/7227/25 (провадження №3/509/2739/25), за ч.1 ст.172-6 КУпАП № 509/7228/25 (провадження №3/509/2740/25), відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , об`єднати у одне провадження, присвоївши спільній справі єдиний унікальний номер №509/7225/25 (провадження № 3/509/2737/25).?
Представником ОСОБА_1 адвокатом Боднар Максимом Олександровичем подано клопотання про закриття справи про адміністративне правопорушення у зв`язку з малозначністю, в якому він просив звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, що передбачена за ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з малозначністю вчиненого правопорушення та обмежитись усним зауваженням на підставі?ст. 22 КУпАП, провадження у справі закрити.
Клопотання обґрунтоване тим, що ОСОБА_1 не допускав порушення Закону України «Про запобігання корупції», а навпаки сам виявив невідображення поданих ним щорічних декларацій у особистому кабінеті Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які були ним подані вчасно, а саме декларацій (щорічних) про що самостійно направив до Національного агентства з питань запобігання корупції заяву з проханням повідомити та роз`яснити причини не відображення у особистому кабінеті Єдиного Державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданих вчасно декларацій (щорічних), оскільки в загальному доступі на сайті public.nazk.gov.ua, якщо у профілі пошуку забити ОСОБА_1 , то висвічується відомості про декларації (щорічні). Про відсутність відомостей про подані ОСОБА_1 своєчасно декларації (щорічних), ОСОБА_1 виявив випадково під час моніторингу особистого кабінету в Єдиному Державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Також ОСОБА_1 у заяві до НАЗК було повідомлено про те, що ще одна технічна проблема, а саме, при вході в кабінет та завантажуванні особистого цифрового електронного ключа, блокується вхід з поміткою «виникла помилка при вході», внаслідок чого доводиться щоразу через систему ПРИВАТ створювати та завантажувати новий електронний ключ. Тобто, в діях ОСОБА_1 не має прямої недбалості, або необачності, або незнання про необхідність подавати щорічні декларації, що можливо кваліфікувати як допущене правопорушення за що передбачена адміністративна відповідальність, а мають місце технічні неполадки із самою системою.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Захисник адвокат Боднар Максим Олександрович в судовому засіданні заявив клопотання про закриття справи про адміністративне правопорушення у зв`язку з малозначністю та, просив його задовольнити.
Прокурор Боднар Ліна Володимирівна в судовому засіданні просила суд розглянути протоколи про адміністративні правопорушення та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, заперечувала щодо клопотання про закриття справи у зв`язку з малозначністю.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків:
Згідно ч. 1?ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею?ст. 280 КУпАП?визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно?ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій?статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно п. п. «в» п.1 ч.1?ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього?Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Диспозицією ч.1?ст. 172-6 КУпАП?передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Об`єктивною стороною вищевказаного адміністративного правопорушення, яка має активну форму прояву, є несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Диспозиція ч. 1?ст. 172-6 КУпАП?за своїм змістом є бланкетною адміністративно - правовою нормою, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм.
Так, примітка до?ст. 172-6 КУпАП, вміщуючи вказівку на суб`єкт цього правопорушення, відсилає правозастосувача до норм спеціального антикорупційного закону, зокрема частин 1 і 2 ст. 45 Закону, в яких, крім іншого, передбачено певну деталізацію відповідних положень нормативно - правових актів, що наповнює норму ч. 1?ст. 172-6 КУпАП?більш конкретним змістом для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації зазначеного діяння.
Так, для кваліфікації діяння за ч. 1?ст. 172-6 КУпАП?необхідним є несвоєчасне подання без поважних причин декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.
Судом встановлено, що відповідно до рішення № 1-VIII від 20.11.2020 року. Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області «Про прийняття до відома інформації про обрання та визнання депутатів VIII скликання Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області ОСОБА_1 наділено повноваженням депутата Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області VIII скликання.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Відповідно до п. 1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради зобов`язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Згідно частини першої, пункту 1, підпункту «б» ст. 3 Закону, суб`єктами, особами, на яких поширюються дія цього Закону є депутати селищних рад.
Таким чином, депутат Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області VIII скликання ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування та суб`єктом на якого поширюється дія Закону відповідно п.п. «б» п. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-6 КУпАП, та на нього поширюється дія цього Закону, є суб`єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, та зобов`язаний виконувати вимоги зазначені у ч. 1 ст. 45 вказаного Закону.
У відповідності до пункту 15 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2, пункті 4 частния першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
12.10.2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов`язок подання декларацій суб`єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Пунктом 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особа, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Відповідно до п.1 Роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» визначено, що обов`язок подавати щорічну декларацію виникає в суб`єкта декларування щороку протягом строку здійснення діяльності, яка передбачає обов`язок подання декларації, або перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності (щорічна декларація (продовжується діяльність)).
Згідно листа за підписом в.о. керівника Управління проведения спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупцій Олександра АМПЛЕЄВА (вихідний № 47-09/27771/21 від 26.04.2021), Закон не передбачає затвердження Національним агентством обгрунтованого висновку або повідомленні із встановленим фактом порушення вимог фінансового контролю у разі вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, за частинами першою, другою статті ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно відповіді на запит ДСР НПУ за підписом керівника управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції А. Ковтуненко (вихідний № 71-03/4127/20 від 06.02.2020), зазначено, що усі документи, які суб`єкт декларування подав до інформаційно телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі ІТС Реєстр), зберігаються в ПС Реєстр й автоматично оприлюднюжиться (за винятком конфіденційної інформації) у публічній частині ІТС Реєстр відповідно до цього Порядку. Дата в публічній частині ГПС Реєстру відповідає фактичній даті подання документів суб`єктами декларування.
Отже, на виконання вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_2 був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік не пізніше 31.01.2024.
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення частини першої статті 45 та п. 2-7 Прикінцевих положень Закону, подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, лише 27.08.2025 р. о 12 год. 52 хв., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області VIII скликания, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон), суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 27.08.2025, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45, п. 2-7 розділу ХІІІ Закону та вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, на виконання вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік не пізніше 31.01.2024.
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення частини першої статті 45 та п. 2-7 Прикінцевих положень Закону, подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, лише 27.08.2025 р. о 14 год. 10 хв., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на викопання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області VIII скликання, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон), суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 27.08.2025, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на вихониши функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45, п. 2-7 розділу ХІІІ Закону та вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, ОСОБА_1 був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік не пізніше 31.03.2024. Проте, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення частини першої статті 45 Закону, подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, лише 27.08.2025 р. о 15 год. 26 хв., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 , будучи депутатом Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області VIII скликання, являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 27.08.2025, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону, та вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, на виконання вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік не пізніше 31.03.2025. Проте, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення частини першої статті 45 Закону, подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядувания за 2024 рік, лише 27.08.2025 р. о 15 год. 39 хв., що було встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, депутат Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області VIII скликання ОСОБА_1 , являючись суб`єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме - 27.08.2025 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону, та вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже з вищевикладеного вбачається, що:
декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, ОСОБА_1 мав подати в строк до 31.01.2024 року;
декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, ОСОБА_1 мав подати в строк до 31.01.2024 року;
декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, ОСОБА_1 мав подати в строк до 31.03.2024 року;
декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, ОСОБА_1 мав подати в строк до 31.03.2025 року;
В свою чергу під час розгляду справи та дослідження доказів судом було проаналізовано зміст витягів з інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щодо послідовності дій ОСОБА_1 як користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (матеріали справи про адміністративне правопорушення за протоколом 942/2025 а.с. 20) та встановлено, що ОСОБА_1 вчиняв активні дії щодо заповнення декларацій особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 2023 роки в межах строків зазначених вище у такі періоди часу - з 18 години 42 хвилини 05.12.2023 року по 13 годину 48 хвилину 06.12.2023 року.
Щодо заповнення декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік вчинялись дії в період часу з 20 години 13 хвилин 31.03.2025 року по 23 годину 06 хвилину 31.03.2025 року - (тобто в останній день строку для подачі декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік). В подальшому зазначені вище декларації були заповненні та подані ОСОБА_1 , в період часу з 10 години 30 хвилин 27.08.2025 року по 16 годину 33 хвилину 27.08.2025 року.
Судом також було досліджено інформацію, що міститься в листі Департаменту проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя щодо помилок у роботі інформаційної-комунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (матеріали справи про адміністративне правопорушення за протоколом 942/2025 а.с. 83), відповідно якого помилки у роботі системи мали місце зокрема :
23.12.2023 року у період з 06:58 до 21:09 та 25.12.2023 року у період з 10:27 до 11:02 18.01.2024 року у періоди з 11:26 по 12:14 та з 12:41 по 12:51 28.01.2024 року у період з 15:25 до 17:25 та з 18:15 до 18:50 31.01.2024 року у період з 21:33 до 22:13
Таким чином, проаналізовані судом докази в сукупності дають підстави для висновку, що ОСОБА_1 мав фактичну можливість та час для заповнення декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021-2024 роки, обставини щодо несправності електронного цифрового підпису АТ КБ «ПриватБанк не позбавляли ОСОБА_1 здійснити підписання декларацій за допомогою іншого кваліфікованого електронного підпису (КЕП) іншого кваліфікованного надавача електронних довірчих послуг. Крім того, помилки, що виникли у роботі інформаційної-комунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у вказаний період часу були короткостроковими та не створили суттєвих перешкод для оформлення зазначених декларацій у межах строку для їх подання, за вказаних обставин в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до?ст. 33 КУпАП?суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, тому вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу, що є необхідним та достатнім для виправлення правопорушника та недопущення вчинення ним нових правопорушень.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, суд вважає доцільним і достатнім застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1?ст. 172-6 КУпАП?у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 гривень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, слід стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, оскільки матеріалах справи відсутні докази того що особа, що притягується до відповідальності, звільнений від сплати судового збору.?
На підставі викладеного та керуючись ст. 36, ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.283, ст.?284,? ст.294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ПОСТАНОВИВ:?
Справи про адміністративні правопорушення ч.1 ст.172-6 КУпАП № 509/7225/25 (провадження №3/509/2737/25), за ч.1 ст.172-6 КУпАП № 509/7226/25 (провадження №3/509/2738/25), за ч.1 ст.172-6 КУпАП № 509/7227/25 (провадження №3/509/2739/25), за ч.1 ст.172-6 КУпАП № 509/7228/25 (провадження №3/509/2740/25), відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , об`єднати у одне провадження, присвоївши спільній справі єдиний унікальний номер №509/7225/25 (провадження № 3/509/2737/25).?
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто у сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.??
Стягнути з? ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 665,60 грн.??
Згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.?
Відповідно до ч.1? ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.?
На підставі ч. 2? ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови органам державної виконавчої служби стягнути з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності подвійний розмір штрафу 1700 грн.?
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Овідіопольський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.?
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.?
Суддя Спічак В.О.
?