Рішення № 134654739, 09.03.2026, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.03.2026
Номер справи
520/22959/25
Номер документу
134654739
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд 61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 березня 2026 року № 520/22959/25

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марини Лук`яненко, розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із зазначеним позовом, в якому просить суд:

1.визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий Лозівським МРВ ГУМВС України в Харківській області, 17.10.2006 р., РНОКПП: НОМЕР_3 ;

2. зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_3 , АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 привести у відповідність дані у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов`язаних та резервістів відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий Лозівським МРВ ГУМВС України в Харківській області, 17.10.2006 р., РНОКПП: НОМЕР_3 шляхом виключення з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 паспорт серії НОМЕР_2 виданий Лозівським МРВ ГУМВС України в Харківській області, 17.10.2006 р., РНОКПП: НОМЕР_3 .

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем, на думку позивача, протиправно внесено відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів про порушення правил військового обліку з боку позивача, оскільки позивач правила військового обліку не порушував, до адміністративної відповідальності не притягувався, протоколи та постанови відносно нього не складалися.

Ухвалою суду від 08.09.2025 року, після усунення позивачем недоліків позовної заяви, відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копію ухвали суду від 08.09.2025 року, а також копії позовної заяви в електронному вигляді направлено сторонам у відповідності до норм чинного законодавства. Відповідачем отримано копії зазначених документів 23.09.2025 року за довіреністю. Станом на 22.12.2025 року від відповідача відзиву на позов не надходило.

Ухвалами суду від 22.12.2025 та від 17.02.2026 витребувано у ІНФОРМАЦІЯ_1 належним чином засвідчену копію документу (повістки/протоколу/постанови), на підставі якого ухвалено рішення про внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів щодо розшуку відповідним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки ОСОБА_1 , (РНОКПП НОМЕР_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , АДРЕСА_3 ) з 21.03.2025 року та письмові пояснення з приводу наявності підстав для внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів щодо порушення правил військового обліку ОСОБА_1 .

06.03.2026 на ухвалу суду від 17.02.2026 від відповідача до суду надійшли письмові пояснення та витребувані документи, а саме: витяги отримані за допомогою АІТС "Оберіг" щодо підстав внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 .

Відповідно до положень ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Згідно приписів ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, приходить до наступного висновку.

Позивач, ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 (адреса реєстрації: АДРЕСА_4 ), відповідно до військово-облікового документу Резерв+ перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_4 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_5 ).

У позовній заяві позивач посилається на те, що у військово-обліковому документі Резерв + міститься припис про порушення військового обліку. Проте, позивач стверджує, що правила військового обліку не порушував, повістки та постанови про притягнення до адміністративної відповідальності щодо нього не складалися.

Як встановлено матеріалами справи, 25.02.2025 року Відповідачем сформована повістка №2701076 про необхідність Позивачу з`явитися до ІНФОРМАЦІЯ_1 10.03.2025 року о 09.00 для уточнення облікових даних.

Зазначена повістка надіслана засобами поштового зв`язку "Укрпошта", рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення поштового відправлення, на адресу реєстрації Позивача ( АДРЕСА_5 ).

За даними АІТС "Оберіг" Позивач у зазначений у повістці № 2701076 час до ІНФОРМАЦІЯ_6 не прибув, у зв`язку з чим, Позивача визначено як особу, що порушує правила військового обліку, про що внесені відповідні відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів, а також до органу Національної поліції У країни в автоматичному режимі, системою з урахуванням 10-ти денного строку на прибуття ОСОБА_1 , згенеровано та направлено електронне звернення від 21.03.2025 №Е1706700 про розшук та доставку осіб, що підтверджується копіями витягів з розділів "Порушення військового обліку", "Оповіщення" АІТС "Оберіг".

Як зазначено у письмових поясненнях відповідача, з 20.10.2025 ОСОБА_1 заброньований за підприємством, що підтверджується витягом з розділу "Бронювання" з АІТС "Оберіг".

Встановлено, що звірку контактних даних за даними АІТС "Оберіг" засобами мобільного застосунку Резер+ або через ЦНАП, військовозобов`язаний ОСОБА_1 проводив 26.07.2025, звірка при особистій явці до ІНФОРМАЦІЯ_6 за участю ОСОБА_1 - встановленим порядком не зафіксована.

04.10.2025 ІНФОРМАЦІЯ_5 на підставі поданої військовозобов`язаним ОСОБА_1 заяви від 04.10.2025 про застосування ст.279-9 КУпАП, порушено адміністративне провадження за ч.3 ст.210-1 КУпАП по факту неприбуття по повістці № 2701076.

Згідно постанови №R112264 від 04.10.2025 по справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210-1 КУпАП, на ОСОБА_1 накладено штрафу сумі 17000 грн.

Зазначена постанова не оскаржувалась і набула чинності 14.10.2025.

20.10.2025 Позивачем протягом 10 днів з дня набрання постановою законної сили сплачено штраф у розмірі не менше 50% штрафу - 8500 грн.

Як зазначено у письмових поясненнях відповідача та підтверджується відомостями АІТС "Оберіг", інформація в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов`язаних та резервістів про актуальність виявленого порушення, розшук, відносно ОСОБА_1 була скасована в автоматичному режимі, дані про порушення правил військового обліку з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервісті виключені/скасовані в автоматичному режимі з 04.10.2025.

Вважаючи протиправними дії відповідача щодо внесення відомостей про порушення правил військового обліку з боку позивача до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтями 17 та 65 Конституції України установлено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави та справою всього Українського народу. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України. Цей конституційний обов`язок реалізується через проходження громадянами України військової служби відповідно до закону.

Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-IX, у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в Україні введений воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, який був неодноразово продовжений та триває до цього часу.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв`язку з виконанням ними конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначення загальних засад проходження в Україні військової служби, здійснює Закон України "Про військовий обов`язок і військову службу".

Відповідно до частини 3 статті 1 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" військовий обов`язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов`язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Частиною 9 статті 1 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" встановлено, що призовникам, військовозобов`язаним, резервістам та військовослужбовцям оформлюється та видається військово-обліковий документ, який є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов`язку. Форма, порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов`язаних та резервістів визначаються Кабінетом Міністрів України, а для військовослужбовців - відповідно Міністерством оборони України, Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, розвідувальними органами України, Управлінням державної охорони України та Державною службою спеціального зв`язку та захисту інформації України.

Відповідно до частини 10 статті 1 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу", громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов`язані, зокрема, виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов`язані:

- уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов`язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки;

- прибувати за викликом районного (об`єднаного районного), міського (районного у місті, об`єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов`язаних та резервістів;

- проходити медичний огляд згідно з рішеннями комісії з питань взяття на військовий облік, комісії з питань направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров`я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України, розвідувальному органі Міністерства оборони України чи розвідувальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України чи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, відповідно;

- проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов`язок у запасі;

- виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Резервісти зобов`язані прибувати до військової частини, в якій вони проходять службу у військовому резерві, за викликом командира цієї військової частини.

Аналогічні вимоги регламентує частина 3 статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію": інші військовозобов`язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов`язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов`язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

Отже, виходячи з вищенаведених норм, уточнення даних призовниками, військовозобов`язаними та резервістами повинно було відбутися протягом 60 днів, тобто до 16 липня 2024 року. Цей обов`язок залишається актуальним і після зазначеної дати.

За правилами частини 1статті 34 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу", персонально-якісний облік призовників, військовозобов`язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов`язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Суд звертає увагу, що відповідно до пункту 2 Порядку організації та ведення військового обліку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року №1487, військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов`язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов`язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів.

Відповідно до п.п.21-22 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року №560 (далі - Порядок №560) резервісти та військовозобов`язані:

- за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувальних органів) зобов`язані з`являтися у строк та місце, зазначені в повістці, для взяття на військовий облік, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки), проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби;

- протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов`язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв`язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов`язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів України, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ;

- резервісти та військовозобов`язані, у яких відсутній (які втратили) військово-обліковий документ, уточнюють свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв`язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ, де вони перебувають на військовому обліку. У такому разі під час уточнення облікових даних їм оформляється військово-обліковий документ.

Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), згідно пункту 23 Порядку №560, визнаються:

-перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;

- смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

Пунктом 24 Порядку №560 визначено, що у разі неприбуття у строк, визначений у повістці, громадянин зобов`язаний у найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ), повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ) або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

З огляду на викладене, позивач, як особа, яка перебуває на військовому обліку, за наявності статусу військовозобов`язаного, будучи належним чином оповіщеним про виклик до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, не з`явився до ІНФОРМАЦІЯ_6 у дату, яка зазначені у повістці. Поважних причин неприбуття у строк, визначений у повістці, у відповідності до приписів ч.3 ст. 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", позивачем не зазначено.

Матеріали справи таких даних не містять.

Окрім того, як встановлено судом, звірку контактних даних за даними АІТС "Оберіг" засобами мобільного застосунку Резер+ або через ЦНАП, військовозобов`язаний ОСОБА_1 проводив 26.07.2025, звірка при особистій явці до ІНФОРМАЦІЯ_6 за участю ОСОБА_1 - встановленим порядком не зафіксована.

З 20.10.2025 ОСОБА_1 заброньований за підприємством, що підтверджується витягом з розділу "Бронювання" з АІТС "Оберіг".

Отже, у період з 25.02.2025 по 20.10.2025 військовозобов`язаний ОСОБА_1 підлягав призову на військову службу підчас мобілізації, на особливий період.

Відповідно до вимог ч.1 ст.279-9 КУпАП у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210 і 210-1 цього кодексу, але не пізніше дня розгляду справи про таке адміністративне правопорушення, особа може звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки в якому вона перебував на обліку, із заявою, в якій особа зазначає, що не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності. Зазначена заява подасться особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, особисто в письмовій формі або через електронний кабінет призовника, військовозобов`язаного, резервіста.

04.10.2025 ІНФОРМАЦІЯ_7 на підставі поданої військовозобов`язаним ОСОБА_1 заяви від 04.10.2025 про застосування ст.279-9 КУпАП, порушено адміністративне провадження за ч.3 ст.210-1 КУпАП по факту неприбуття по повістці № 2701076.

Згідно постанови №R112264 від 04.10.2025 по справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210-1 КУпАП, на ОСОБА_1 накладено штрафу сумі 17000 грн., який Позивачем 20.10.2025 сплачено протягом 10 днів з дня набрання постановою законної сили у розмірі не менше 50% штрафу - 8500 грн.

Отже, з наведеного слідує, що Позивач не оспорює допущене порушення та згоден на притягнення його до адміністративної відповідальності.

Із матеріалів адміністративної справи вбачається, що позивач не прибув за викликом до ІНФОРМАЦІЯ_6 по повістці, чим порушив вимоги абзацу 2 частини 1, абзацу 8 частини 3 статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Окрім того, позивач, будучи військовозобов`язаним, без поважних на те причин протягом 60 днів з дня набрання чинності Указу Президента України про оголошення мобілізації затвердженим ВРУ, вчасно не уточнив/оновив свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов`язаного, резервіста, чим порушив норми чинного законодавства, що регулюють мобілізаційні процеси в Україні.

З огляду на викладене, у суду відсутні підстави для визнання протиправними дії Відповідача, які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 .

При цьому, суд враховує, що на момент розгляду даної справи, інформація в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов`язаних та резервістів про актуальність виявленого порушення, розшук, відносно ОСОБА_1 скасована в автоматичному режимі, дані про порушення правил військового обліку з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервісті виключені/скасовані в автоматичному режимі з 04.10.2025.

З урахуванням вищевикладеного, повно і всебічно з`ясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, оцінюючи наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні на предмет належності, допустимості та достовірності кожного доказу окремо, а також достатності та взаємного зв`язку доказів у їх сукупності, як того вимагає процесуальне законодавство, проаналізувавши норми матеріального права, які належить застосувати до спірних правовідносини, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

При розв`язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом Конвенція; рішення від 21.01.1999р. у справі Гарсія Руїз проти Іспанії, від 22.02.2007р. у справі Красуля проти Росії, від 05.05.2011р. у справі Ільяді проти Росії, від 28.10.2010р. у справі Трофимчук проти України, від 09.12.1994р. у справі Хіро Балані проти Іспанії, від 01.07.2003р. у справі Суомінен проти Фінляндії, від 07.06.2008р. у справі Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії) і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.

Решта доводів сторін окремій оцінці у тексті судового акту не підлягає, тому що не впливає на правильність розв`язання спору по суті.

Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

За приписами частини 1 статті 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відповідно до частини 2 статті 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Частиною 1статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Розподіл судових витрат відповідно до положень статті 139 КАС України не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 КАС України, суд

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Роз`яснити, що судове рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України (а саме: після закінчення строку подання скарги усіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду; підлягає оскарженню до Другого апеляційного адміністративного суду у строк згідно з ч.1 ст.295 КАС України (а саме: протягом 30 днів з дати складення повного судового рішення).

Повний текст рішення виготовлено та підписано 09.03.2026, враховуючи час перебування судді у відпустці, а також з урахуванням наявності сталого енергозабезпечення та Інтернет з`єднання, безпечних умов для життя та здоров`я учасників процесу, суддів та працівників суду.

Суддя Марина Лук`яненко