Постанова № 13462273, 17.01.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.01.2011
Номер справи
7394/10/2170
Номер документу
13462273
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2011 р. Справа № 2-а-7394/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 2150,00 грн.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що під час перевірки виявлено порушення п. п. 5, 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР "Про застосування РРо в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: проведення розрахункової операції платником єдиного податку при продажу пива в пляшках без використання КОРО та РК на суму 8,0 грн. (порушення п. 5 Закону України № 265/95-ВР) та порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації (порушення п. 12 Закону України № 265/95-ВР).

Відповідач письмових заперечень на позов не надав, був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи та було направлено рекомендованим листом за місцем проживання ФОП ОСОБА_1: 73000, АДРЕСА_1.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суддя приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову.

Судом встановлено, що 16 серпня 2010 року працівниками ДПА України в Херсонській області та ДПІ у м. Херсоні на підставі затвердженого плану перевірок на серпень 2010 року, направлення від 01.08. 2010 року № 1695/237 було проведено перевірку з питань здійснення контролю за додержаням суб"єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю свідоцтв про державну реєстрацію, торгових патентів та ліцензій - кіоску біля бару "Золотий берег", рошташованого за адресою: АДРЕСА_2, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1.

За результатами перевірки складено акт від 16 серпня 2010 р. №1374/21/22/23/НОМЕР_1, в якому зафіксовано порушення п. п. 5, 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, проведення розрахункових операцій без використання КОРО та РК на суму 8,0 грн., що є порушенням п. 5 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР; порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, що є порушенням п. 12 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР.

Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_2, Акт нею підписаний власноруч та другий примірник Акту нею отриманий, про свідчить її особистий підпис на Акті перевірки.

На підставі складеного акту та виявлених порушень винесено рішення від 01.09.2010 р. № 0012902307 про застосування штрафних санкцій на суму 2150,00 грн.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їx філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції з купівлі-продажу іноземної валюти.

Стаття 2 зазначеного Закону містить визначення термінів, а саме: розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у paзi застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документа щодо перерахування коштів у банк покупця; розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземноі валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, i зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Відповідно до пунктів 1, 2 ст. 3 вказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:

-у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України (п. 5 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР);

-вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг). (п. 12 ст. 3 закону України № 265/95-ВР);

Пункт 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, передбачає, що у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.

Згідно п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб"єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові.

За проведення розрахункових операцій при продажу пива в пляшках без використання КОРО та РК на суму 8,0 грн. (порушення п. 5 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР), відповідно до п. 3 ст. 17 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 20х17=340,00 грн.

За порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, що є порушенням п. 12 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР, відповідно до ст. ст. 20, 21 вказаного Закону, сума фінансової санкції становить 905,0 *2=1810,0 грн.

Загальна сума заборгованості на актом перевірки становить 2150,00 грн.

Згідно ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за виявлені під час перевірки порушення, відповідають вимогам чинного законодавства України.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158 - 163, 167, 183-2 КАС України, суддя, -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ФОП ОСОБА_1 (ідент.код НОМЕР_1) фінансові санкції в сумі 2150,00 (дві тисячі сто п"ятдесят) грн. 00 коп.до державного бюджету (код платежу 3021080900, р/р 31118104700002, Держказначейство у м. Херсоні, ЗКПО 24104230, УДК у Херсонській обл., МФО 852010).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 8.1.4