Постанова № 13455900, 18.01.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.01.2011
Номер справи
2а-5616/10/1670
Номер документу
13455900
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-5616/10/1670 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Чеснокова А.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській областідо Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2про стягнення боргу, -

В С Т А Н О В И В:

09 листопада 2010 року позивач Кременчуцька ОДПІзвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до СПДФО ОСОБА_2про стягнення боргу в розмірі 331,27 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що за відповідачем рахується заборгованість з штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 331,27 грн., яка виникла внаслідок порушення вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", виявлених за результатами перевірки та зафіксованих в акті №0010039/0292/16/03/23/НОМЕР_1 від 09 березня 2010 року. На підставі акта перевірки прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001852303/513 від 26 березня 2010 року на суму 340,00 грн.

10 січня 2011 року до суду повернувся конверт з копією ухвали про відкриття скороченого провадження, направлений судом за адресою: квартал АДРЕСА_1, з відміткою поштового відділення від 05 січня 2011 року: "за закінченням терміну зберігання". Разом із тим, згідно наявного в матеріалах справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідач зареєстрований саме за цією адресою.

Згідно з положеннями статті 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Відповідно, суд посилаючись на дані, внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вважає належним повідомлення відповідача про відкриття скороченого провадження.

Відтак, суд доходить висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

СПДФО ОСОБА_2 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа виконавчим комітетом Автозаводської районної ради м. Кременчука 10 вересня 2003 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

09 березня 2010 року працівниками Кременчуцької ОДПІ проведена перевірка щодо дотриманням суб'єктами господарювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій магазину "Альфа" розташованого за адресою м. Кременчук, квартал 274, 4, кв. 190, який належить СПДФО ОСОБА_2

В результаті проведеної перевірки встановлені порушення пункту 9 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", які зафіксовані в акті перевірки№0010039/0292/16/03/23/НОМЕР_1 від 09 березня 2010 року, а саме: не забезпечено зберігання фіскального чеку в КОРО та виконання щоденного друку фіскального чеку РРО.

Відповідно до пункту 9 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Згідно із пунктом 4 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання.

Таким чином, позивач 26 березня 2010 року, керуючись вищезазначеними нормами закону, на підставі акта перевірки №0010039/0292/16/03/23/НОМЕР_1 від 09 березня 2010 року прийняв рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій № 0001852303/513 на суму 340,00 грн.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримане відповідачем 22 квітня 2010 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення, наявної у матеріалах справи.

Відповідач не скористався своїм правом на оскарження рішення Кременчуцької ОДПІ в порядку процедури адміністративного або судового оскарження.

Відповідно до статті 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами Державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про податкову службу в Україні" завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно із статтею 8 Закону України "Про податкову службу в Україні" державна податкова адміністрація України здійснює такі функції: виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із: здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Як слідує з матеріалів справи, а саме з копії зворотного боку облікової картки платника, на теперішній час за відповідачем значиться заборгованість в розмірі 340,00 грн. та переплата в розмірі 8,73 грн., отже сума податкового боргу становить 331,27 грн.

Виходячи з вищенаведеного, позивач правомірно звернувся до суду з вимогою про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 331,27 грн.

Суд, перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази, дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення боргу - задовольнити.

Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2 в Крем. Ф. АБ "Полтава-банк") заборгованість перед бюджетом в розмірі 331 (триста тридцять одна) грн. 27 коп. на р/р 31111104700008, код платежу 21080900, одержувач: УДК м. Кременчук, код 34698778. Банк одержувача: ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

СуддяА.О. Чеснокова