Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.13
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 січня 2011 року Справа № 2а-8951/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Кравцової Н.В.,
при секретарі судового засідання: Бражник В.І.,
за участю сторін:
представника позивача: Лагоди Г.І.;
відповідача: не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та фінансової санкції,-
В С Т А Н О В И В :
22 листопада 2010 року позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та фінансової санкції, у якому зазначив, що відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області.
У звязку з порушенням вимог Закону України „Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” відповідач має заборгованість перед позивачем за вересень 2010 року в сумі 745,24 грн.
Згідно з ч. 3 ст. 106 Закону України „Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” Управлінням Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області на адресу відповідача направлена вимога про сплату боргу № Ф 1123 від 04 жовтня 2010 року.
Відповідач вимогу отримав, не оскаржив її та узгодив з органом Пенсійного фонду суму боргу.
Крім того, до відповідача застосовано фінансову санкцію в сумі 1322,36 грн. за неподання, несвоєчасне подання розрахунку сум страхових внесків на обовязкове державне пенсійне страхування.
Тому, позивач просить стягнути з ОСОБА_2 заборгованість по внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 745,24 грн. та фінансову санкцію в сумі 1322,36 грн.
Представник позивача у судовому засіданні уточнив позовні вимоги, пояснивши, що відповідачем частково сплачено суму фінансових санкцій. Просив стягнути з ОСОБА_2 заборгованість по внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 745,24 грн. та фінансову санкцію в сумі 522,36 грн.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрована виконавчим комітетом Стахановської міської ради 28.01.1998 р. за № 2392017 0000 001516.
Відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області як платник внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам є Закон України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, обєднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи субєкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Частиною 3 ст. 15 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
Згідно з ч. 6 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.
Частиною 2 ст. 106 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
В порушення вищевказаних норм Закону відповідач не сплачує страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, у звязку з чим за вересень 2010 року утворилась заборгованість в сумі 745,24 грн.
З 01.01.2004 року вступив в дію Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно якого у п.15. ст.106 визначено, що строк давності що стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Відповідно до ч.12 ст.20 Закону «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобовязаннями із сплати податків, інших обовязкових платежів, передбачених законом, або зобовязань перед іншими кредиторами, зобовязання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобовязаннями, крім зобовязань щодо виплати заробітної плати (доходу).
У звязку з тим, що страхові внески у встановлений Законом термін не сплачені, позивачем на адресу відповідача згідно вимог п.3 ст.6 вищевказаного Закону направлялась вимога про сплату боргу № Ф 1123 від 04 жовтня 2010 року на суму 745,24 грн. Вказана вимога отримана ОСОБА_2 18.10.2010, про що свідчить її особистий підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення.
Судом встановлено, що зазначена вимога про сплату боргу відповідачем не оскаржена та заборгованість в добровільному порядку не сплачена, тому, вказана сума заборгованості по страховим внескам підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
З рішення про застосування фінансових санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності до органів Пенсійного фонду України вбачається, що відповідачу нараховано фінансову санкцію у розмірі 1322,36 грн.
У звязку із частковою сплатою відповідачем суми фінансвої санкції, заборгованість ОСОБА_2 зі сплати фінансових санкцій складає 522,36 грн.
Таким чином, оскільки заборгованість по загальнообовязковому державному пенсійному страхуванню у сумі 745,24 грн., фінансову санкцію в сумі 522,36 грн. не погашено в добровільному порядку, підтверджено матеріалами справи, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та фінансової санкції в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р.№1058, ст. ст. 17, 18, 94, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та фінансової санкції задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2(АДРЕСА_1; і.к. НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області (94000, Луганська область, м. Стаханов, вул. Б. Хмельницького, 19; р/р 25604301739 в ЛОУ ВАТ «Держощадбанк» в м. Луганську, МФО 304665, код 21792465) заборгованість по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 745,24 (сімсот сорок пять гривень 24 копійки) та фінансову санкцію в сумі 522,36 грн. (пятсот двадцять дві гривні 36 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова в повному обсязі складена та підписна 14 січня 2011 року.
СуддяН.В. Кравцова