Єдиний державний реєстр судових рішень
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2026 р. м. Чернівці Справа № 640/13384/20
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брезіної Т.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції в м.Києві про визнання незаконними дій, зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
Описова частина
Короткий виклад позиції позивача та заперечень відповідача
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд винести рішення, яким:
- визнати незаконними дії Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві по внесенню ОСОБА_1 до інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" та до журналу реєстрації осіб, які перебувають на профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства;
- зобов`язати Святошинське Управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві виключити відомості про ОСОБА_1 з інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" та з журналу реєстрації осіб, які перебувають на профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що відповідно до листа Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві повідомлено про те, що ОСОБА_1 внесена до інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" та до журналу реєстрації осіб, які перебувають на профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства. Поряд із цим, позивач заперечує щодо вчинення нею домашнього насильства, а також вказує на відсутність рішень суду про притягнення її до відповідальності за вчинення насильства в сім`ї, а тому вважає протиправним встановлення відповідачем її на облік як особи, схильної до насильства в сім`ї.
Відповідач не подав заперечення (відзив) проти позову.
Рух справи у суді
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.07.2020 року відкрито провадження по справі та визначено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
У зв`язку із ліквідацією Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративна справа передана на розгляд до Чернівецького окружного адміністративного суду.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 14.03.2025 р. прийнято адміністративну справу №640/13384/20 до свого провадження.
Відповідно до ухвал суду від 03.02.2026 р. та від 17.02.2026 р. витребувано у Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції в м.Києві додаткові докази.
Фактичні обставини справи, встановлені судом
Згідно листа Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції в м.Києві від 28.05.2020 р. на звернення позивача (Вх.С-1064 від 28.04.2020 р.) повідомляється, що позивач перебуває на обліку у Святошинському УП ГУНП в м. Києві, як особа схильна до вчинення насильства в сім`ї від 21.06.2019 р. та буде знята з обліку у разі відсутності проявів домашнього насильства на протязі року. (а.с. 5).
До матеріалів позову позивачем додано: копії свідоцтв про народження дітей позивача Серія НОМЕР_1 , Серія НОМЕР_2 ; копію рішення Святошинського районного суду м. Києва та постанови Київського апеляційного суду по справі №759/7968/19; копію заяви від 11.12.2019 р.; лист ВСП «КЦМКР» від 17.12.2019 р.; копії позовних заяв позивача про реєстрацію місця проживання дитини з матір`ю та про поділ майна подружжя; копію ухвал Святошинського районного суду м. Києва по справі №2/759/5704/19, №2/759/3195/20; копію постанов Святошинського районного суду м. Києва по справі №759/11242/19, №759/10983/19, №759/10981/19; копію витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності за позивачем. (а.с. 9-38).
16.02.2026 р. на виконання ухвали Чернівецького окружного адміністративного суду від 03.02.2026 р. від Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції в м.Києві надійшла інформація, в якій вказано, зокрема, що при здійсненні пошукових функцій в інформаційних ресурсах ІКС «ІПНП» в межах службової діяльності та відповідно до рівня доступу встановлено, що 21.06.2019 р. відносно громадянки ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення передбачене ст. 173-2 (вчинення домашнього насильства) серії АПР18 №134201. Зібрані адміністративні матеріали скеровано до Святошинського районного суду міста Києва з метою прийняття законного рішення. (а.с. 62).
02.03.2026 р. на виконання ухвали Чернівецького окружного адміністративного суду від 17.02.2026 р. від Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції в м.Києві надійшла інформація, в якій вказано, зокрема, що відносно 21.06.2019 р. відносно громадянки ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення передбачене ст. 173-2 (вчинення домашнього насильства) серії АПР18 №134201. Станом на 27.02.2026 р. в ІПНП відомості про прийняте рішення відсутні. Крім цього, станом на 27.02.2026 р. відповідно до відомостей ІПНП гр. ОСОБА_1 на обліку в ІП «Кривдник» не перебуває. (а.с. 69).
Мотивувальна частина
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ст. 1 Закону України «Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 року №580-VIII (далі - Закон№580-VIII) національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 26 Закону №580-VIII поліція засобами інформаційно-комунікаційної системи наповнює та підтримує в актуальному стані реєстри та бази (банки) даних, що входять до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, стосовно: зареєстрованих в органах внутрішніх справ і поліції кримінальних або адміністративних правопорушень, подій, які загрожують особистій чи публічній безпеці, надзвичайних ситуацій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 р. № 1024 затверджено Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ (далі - Положення), відповідно до пункту 2 якого єдина інформаційна система МВС - багатофункціональна інтегрована автоматизована система, що безпосередньо забезпечує реалізацію функцій її суб`єктів, інформаційну підтримку та супроводження їх діяльності і становить сукупність взаємозв`язаних функціональних підсистем, програмно-інформаційних комплексів, програмно-технічних та технічних засобів телекомунікації, які забезпечують логічне поєднання визначених інформаційних ресурсів, обробку та захист інформації, внутрішню та зовнішню інформаційну взаємодію.
Крім того, п. 2 Положення №1024 визначено суб`єктів єдиної інформаційної системи МВС - апарат МВС та його територіальні органи з надання сервісних послуг МВС, Національна гвардія, заклади, установи і підприємства, що належать до сфери управління МВС (далі - система МВС), центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, інші державні органи, які обробляють інформацію в єдиній інформаційній системі МВС для реалізації своїх повноважень.
Зокрема, наразі порядок формування та ведення в центральному органі управління поліції, територіальних (у тому числі міжрегіональних) органах поліції (далі - орган (підрозділ) поліції) інформаційної підсистеми «Адміністративна практика» (далі - ІП «Адмінпрактика») інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» (далі - система ІПНП), призначеної для забезпечення формування поліцією інформаційних ресурсів щодо автоматизованого обліку адміністративних правопорушень, крім адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі, та порушень правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, у тому числі зафіксованих у режимі фотозйомки (відеозапису) (далі - адміністративні правопорушення), та осіб, які їх вчинили визначає Інструкція з формування та ведення інформаційної підсистеми «Адміністративна практика» інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України 13 березня 2023 року № 180 (далі - Інструкція).
Організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства визначаються Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (далі - Закон № 2229-VIII).
За приписами п.п. 3, 6, 8 ч.1 ст.1 Закону №2229-VIII домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка зчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь. Кривдник - особа, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі. Особа, яка постраждала від домашнього насильства (далі - постраждала особа), - особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі.
Згідно з п. 7 ч. 2 ст. 3 Закону №2229-VIII дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству незалежно від факту спільного проживання поширюється на таких осіб: батьки (мати, батько) і дитина (діти).
За п. 2 ч. 3 ст. 6 Закону №2229-VIII до інших органів та установ, на які покладаються функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, належать - уповноважені підрозділи органів Національної поліції України.
В свою чергу, у розумінні приписів ст. 10 Закону України №2229-VIII до повноважень уповноважених підрозділів органів Національної поліції України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству належать, зокрема: 1) виявлення фактів домашнього насильства та своєчасне реагування на них; 2) прийом і розгляд заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства, у тому числі розгляд повідомлень, що надійшли до кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, вжиття заходів для його припинення та надання допомоги постраждалим особам з урахуванням результатів оцінки ризиків у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спільно з Національною поліцією України;4) винесення термінових заборонних приписів стосовно кривдників; 6) здійснення контролю за виконанням кривдниками спеціальних заходів протидії домашньому насильству протягом строку їх дії. Уповноважені підрозділи органів Національної поліції України здійснюють повноваження у сфері запобігання та протидії домашньому насильству з урахуванням міжнародних стандартів реагування правоохоронних органів на випадки домашнього насильства та оцінки ризиків, тощо.
До спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству, в силу вимог ст. 24 Закону №2229-VIII належать: 1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника; 2) обмежувальний припис стосовно кривдника; 3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи; 4) направлення кривдника на проходження програми для кривдників.
Статтею 16 Закону №2229-VIII встановлено, що єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі (далі - Реєстр) - це автоматизована інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, реєстрації, накопичення, зберігання, адаптування, зміни, поновлення, використання, поширення (розповсюдження, реалізації, передачі), знеособлення і знищення визначених цим Законом даних про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Формування Реєстру здійснюється окремо за кожним випадком домашнього насильства, насильства за ознакою статі шляхом внесення до нього відповідної інформації.
Відомості до Реєстру (крім відомостей про кривдника) вносяться усіма суб`єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, або суб`єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству за ознакою статі (крім громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах).
Відомості про кривдника вносяться до Реєстру:
1) відповідальними структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій, до повноважень яких належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству або у сфері запобігання та протидії насильству за ознакою статі;
2) відповідальними виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, до повноважень яких належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству або у сфері запобігання та протидії насильству за ознакою статі;
3) уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України.
Відомості про кривдника вносяться до Реєстру у разі наявності обґрунтованої підозри вчинення ним насильства, зокрема після підтвердження такого факту шляхом проведення перевірки відповідної інформації згідно з порядком взаємодії суб`єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, та/або порядком взаємодії суб`єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству за ознакою статі, затвердженими Кабінетом Міністрів України.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №658 затверджено Порядок взаємодії суб`єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі (далі Порядок №658, в редакції, чинній з 05.09.2018).
Згідно з п. 12 Порядку №658 до запровадження Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства і насильства за ознакою статі заяви та повідомлення про насильство реєструються в журналах, форми яких наведено в додатках 1-6 до цього Порядку. Також до цих журналів вноситься інформація про заходи, вжиті суб`єктами до постраждалих осіб та кривдників.
Відповідно до положень п. 36 та п. 37 Порядку №658 у разі звернення до уповноваженого підрозділу органу Національної поліції особи, яка заявляє, що постраждала від насильства, посадова особа такого органу, зокрема, приймає заяву від постраждалої особи та реєструє її в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події.
У разі звернення до уповноваженого підрозділу органу Національної поліції особи, яка заявляє про факт насильства стосовно іншої особи, або надходження інформації від інших суб`єктів щодо отримання заяви чи повідомлення про вчинення насильства посадова особа цього органу: приймає письмове повідомлення; вживає заходів для належного реагування уповноваженого підрозділу органу Національної поліції на факт насильства та його припинення. До відвідування місця події можуть залучатися представники центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, фахівці із соціальної роботи; у разі наявності обґрунтованої підозри вчинення насильства після підтвердження такого факту шляхом проведення перевірки відповідної інформації та оцінки ризиків не пізніше однієї доби інформує уповноважену особу, визначену відповідно до абзацу першого пункту 20 або пункту 23 цього Порядку, за допомогою телефонного зв`язку, електронної пошти; у разі підтвердження факту насильства вживає інших заходів стосовно постраждалої особи та кривдника відповідно до пункту 36 цього Порядку. Заходи, передбачені цим пунктом, здійснюються також у разі виявлення уповноваженим підрозділом органу Національної поліції фактів насильства.
Порядок взяття на профілактичний облік, проведення профілактичної роботи та зняття з профілактичного обліку кривдника затверджується Міністерством внутрішніх справ України.
Так, пунктом 8 розділу ІІ Порядку взяття на профілактичний облік, проведення профілактичної роботи та зняття з профілактичного обліку кривдника уповноваженим підрозділом органу Національної поліції України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 25.02.2019 року № 124 (далі - Порядок №124) передбачено, що строки ведення профілактичного обліку кривдників установлюються відповідно до строків застосування заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов`язків, передбачених обмежувальним приписом стосовно кривдника, а в разі продовження припису - на встановлений судом строк; упродовж одного року з дня виявлення останнього факту вчинення домашнього насильства у випадку, коли обмежувальний припис стосовно кривдника судом не виносився; упродовж одного року з дня накладення судом адміністративного стягнення за вчинення домашнього насильства чи насильства за ознакою статі; до набрання законної сили вироком суду у кримінальному провадженні, відкритому стосовно кривдника у зв`язку з вчиненням ним домашнього насильства чи насильства за ознакою статі; до погашення або зняття судимості за кримінальне правопорушення, пов`язане з учиненням домашнього насильства.
Згідно із п. 13 розділу ІІ Порядок №124 підставами для зняття кривдника з профілактичного обліку є: відсутність повторних випадків учинення кривдником домашнього насильства впродовж одного року з дня взяття на профілактичний облік; закінчення строку дії обмежувального припису стосовно кривдника; закриття справи про адміністративне правопорушення стосовно кривдника; закриття кримінального провадження за відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення, розпочатого у зв`язку з вчиненням кривдником домашнього насильства чи насильства за ознакою статі; погашення або зняття судимості за кримінальне правопорушення, пов`язане з учиненням домашнього насильства; набрання законної сили виправдувальним вироком суду, вироком суду щодо призначення покарання у вигляді позбавлення волі за кримінальне правопорушення, пов`язане з учиненням домашнього насильства; рішення суду про оголошення особи померлою чи визнання безвісно відсутньою або отримання свідоцтва про її смерть.
Працівник уповноваженого підрозділу поліції, відповідальний за організацію роботи з особами, які перебувають на профілактичному обліку, після завершення встановленого строку, але не пізніше трьох днів з дати виникнення підстав для зняття кривдника з профілактичного обліку за рішенням керівника уповноваженого підрозділу поліції вносить відповідні зміни до системи ІПНП.
На підставі матеріалів справи встановлено, що згідно листа Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції в м.Києві від 28.05.2020 р. на звернення позивача (Вх.С-1064 від 28.04.2020 р.) повідомляється, що позивач перебуває на обліку у Святошинському УП ГУНП в м. Києві, як особа схильна до вчинення насильства в сім`ї від 21.06.2019 р. та буде знята з обліку у разі відсутності проявів домашнього насильства на протязі року.
Крім того, 16.02.2026 р. на виконання ухвали Чернівецького окружного адміністративного суду від 03.02.2026 р. від Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції в м.Києві надійшла інформація, в якій вказано, зокрема, що при здійсненні пошукових функцій в інформаційних ресурсах ІКС «ІПНП» в межах службової діяльності та відповідно до рівня доступу встановлено, що 21.06.2019 р. відносно громадянки ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення передбачене ст. 173-2 (вчинення домашнього насильства) серії АПР18 №134201. Зібрані адміністративні матеріали скеровано до Святошинського районного суду міста Києва з метою прийняття законного рішення.
Згідно з ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Згідно інформації, яка міститься у вільному доступі на веб-ресурсі «Судова влада» та ЄДРСР судом встановлено, що постановою Святошинського районного суду міста Києва від 24.06.2019 р. ун. №759/11239/19 матеріали адміністративної справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП повернуто до Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві, для належного оформлення. У вказаній постанові суд констатував, що в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, в чому саме полягало психологічне насильство та в яких діях воно виражалось, та не зазначено, що могла бути чи була завдана шкода фізичному чи психічному здоров`ю потерпілого, та яка саме, тобто відсутній предмет адміністративного правопорушення.
Таким чином, суд встановив, що в матеріалах справи відсутні, а відповідачем не надано, доказів на підтвердження вчинення позивачем фактів домашнього насильства, відповідно до яких його було внесено 21.06.2019 р. на облік у Святошинському УП ГУНП в м. Києві, як особи схильної до вчинення насильства в сім`ї. При цьому, доказів притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП відповідач суду не надав, а судом не виявлено. У зв`язку із вказаним суд вважає, що внесення ОСОБА_1 до інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" як особи, яка перебуває на профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства без встановлених та доведених обставин вчинення вказаною особою домашнього насильства (відсутній предмет адміністративного правопорушення) є протиправним.
Щодо заявлених позовних вимог, в частині внесення інформації відносно позивача до журналу реєстрації осіб, які перебувають на профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства, а також в частині позовних вимог про зобов`язання відповідача виключити відомості про ОСОБА_1 з інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" та з журналу реєстрації осіб, які перебувають на профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства, суд зазначає наступне.
Суд вважає, що наявність запису журналу реєстрації осіб, які перебувають на профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства жодним чином не порушує права позивача, оскільки являється процедурною дією під час внесення відповідної інформації до ІПНП як особи, яка перебуває на профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства. При цьому, вимогами чинного законодавства не передбачено процедуру вилучення відповідної інформації з журналу реєстрації осіб. Також суд звертає увагу, що в матеріалах справи взагалі відсутні докази на підтвердження внесення інформації відносно позивача до журналу реєстрації осіб, які перебувають на профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства, а тому підтверджень порушення прав позивача в цій частині позову судом не виявлено.
Крім того, суд з`ясував, що відповідно до положень п. 8 Порядку №124 строк зберігання відомостей про кривдника, який перебуває на профілактичному обліку, становить три роки з дня зняття його з такого обліку, після чого відомості про нього та постраждалу особу автоматично знеособлюються.
Суд наголошує, що з моменту внесення відповідачем інформації відносно позивача до ІПНП (21.06.2019 р.) минуло більше трьох років. При цьому, 02.03.2026 р. на виконання ухвали Чернівецького окружного адміністративного суду від 17.02.2026 р., від Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції в м.Києві надійшла інформація, в якій вказано, зокрема, що станом на 27.02.2026 р. відповідно до відомостей ІПНП гр. ОСОБА_1 на обліку в ІП «Кривдник» не перебуває.
Отже, суд вважає, що правовідносини в частині обов`язку відповідача виключити відомості про ОСОБА_1 з ІПНП не підлягають задоволенню, оскільки наразі порушене право позивача фактично відновлене та станом на день прийняття рішення суду відомостей в ІПНП стосовно позивача немає.
Висновки за результатами розгляду справи
Відповідно до ч.1 та ч. 2 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з ч.1 та ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За результатами розгляду справи, суд дійшов висновку, що у спірних правовідносинах відбулось протиправне внесення інформації стосовно ОСОБА_1 до інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" як особи, яка перебуває на профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства. Крім того, суд враховує, що відповідач не подав у встановлений судом строк відзив на позов, а тому відповідно до вимог ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин кваліфікується судом як визнання позову. Поряд із цим, суд вважає, що відсутні підстави для задоволення решти позовних вимог та вимог зобов`язального характеру, оскільки станом на день прийняття рішення суду відомості в ІПНП стосовно позивача відсутні, а отже права позивача повністю відновлені.
Таким чином, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Судові витрати
Відповідно до ч.3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
У зв`язку із частковим задоволенням позову, суд стягує на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача сплачений судовий збір, пропорційно задоволеним позовним вимогам.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 6, 9, 14, 72, 73, 77, 90, 139, 241, 250, 257 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції в м. Києві щодо внесення інформації відносно ОСОБА_1 до інформаційно-телекомунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України", як особи, яка перебуває на профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства.
3. В решті позову відмовити.
4. Стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір, пропорційно задоволеним позовним вимогам, в сумі 420,40 гривень.
У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України та пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду"" рішення може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 );
Відповідач - Головне управління Національної поліції в м.Києві, в особі Святошинського Управління поліції (пр. Берестейський, 109, м. Київ, 03115, ЄДРПОУ 40108583).
Суддя Т.М. Брезіна