Постанова № 13447374, 27.12.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.12.2010
Номер справи
2а-28163/10/0570
Номер документу
13447374
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 грудня 2010 р. справа № 2а-28163/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Галатіної О.О.

при секретаріМичак О.С.

за участю

представника позивача - Сулімова О.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у місті Торезі Донецької області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду зі позовом до відповідача фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач знаходиться на податковому обліку в Державній податковій інспекції у місті Торезі Донецької області та має податковий борг з орендної плати за землю у сумі 7631,75 грн. Відповідачем податковий боргу у добровільному порядку не був погашений, тому позивач був вимушений звернутися до суду із даним позовом. Просив стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом зі сплати орендної плати за землю у розмірі 7631,75 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх у повному обсязі.

Відповідач до судового засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причини своєї неявки суд не повідомив. Суд визнав за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши представника позивача, дослідивши та проаналізував матеріали справи, суд встановив наступне.

09 червня 2006 року між Торезькою міською радою, яка є орендодавцем та ОСОБА_2, яка є орендарем укладено договір оренди землі.

Предметом вказаного договору є платне користування земельною ділянкою несільськогосподарського призначення, яка знаходиться за адресою: Донецька область, місто Торез, вул. Ніколаєва, 51 (п.1 Договору).

Даний договір укладено на 49 років (п. 8 Договору).

Згідно з п. 9 наведеного договору, орендна плата вноситься орендарем в розмірі 7159,37 грн. в рік.

П.11 договору обумовлює, що орендна плата вноситься щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати.16 червня 2006 року між цими ж сторонами укладено додаткову угоду до вищевказаного договору, відповідно до якої п. 9 наведеного договору викладено у такій редакції, а саме, орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 3,4 відсотка нормативної грошової оцінки землі, яка становить 357968,40 грн., без урахування ПДВ.

Відповідачем орендну плату за землю по розрахунку від 15 липня 2007 року № 0098641710 в розмірі 7631,75 грн. не сплачено, що підтверджується розрахунком суми податкового боргу станом на 30 листопада 2010 року.

Таким чином податковий борг відповідача по орендній платі за землю склав 7631,75 грн.

15 липня 2010 року позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0098641710 на суму 7631,75 грн., яке отримано відповідачем цього ж дня. Однак, податковий борг відповідачем не сплачено.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону вони мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про плату за землю» органи державної податкової служби здійснюють контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Статтею 14 Закону України «Про систему оподаткування» орендну плату віднесено до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкові платежі).

Статтею 2 Закону України «Про оренду землі» визначено, що відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Згідно зі ст. 15 вказаного Закону істотною умовою договору оренди землі є, зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Статтею 13 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

Самостійно визначене платником податків податкове зобовязання вважається узгодженим та не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Платник податків зобовязаний сплатити суму такого податкового зобовязання у визначений законодавством строк (п. 5.1, п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами»).

Відповідно до пп. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно з пп. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 вказаного Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня в розмірі, встановленому п. 16.4 ст. 16 Закону.

Відповідач протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми податкових зобов'язань, зазначених у договорі оренди, не сплатив.

Контролюючим органом на вказану суму правомірно нараховано пеню в порядку та розмірі, що відповідали вимогам законодавства.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Виходячи з вимог законодавства несплачена сума податкових зобовязань по орендній платі за землю є податковим боргом, який підлягає стягненню з відповідача.

Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України , суд

П О С Т А Н О В И В :

Позов Державної податкової інспекції у місті Торезі Донецької області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом задовольнити.

Стягнути з до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 в рахунок погашення податкового боргу перед бюджетом орендну плату за землю в розмірі 7631 (сім тисяч шістсот тридцять одна) грн. 75 (сімдесят пять) коп. (код платежу 13050500, отримувач: місцевий бюджет, банк отримувач ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код 34687305, р/р 33214815700084).

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 27 грудня 2010 року.

Апеляційна скарга подається д о Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надісланням апеляційної скарги особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складання постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Галатіна О.О.