Рішення № 134464157, 18.02.2026, Київський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
18.02.2026
Номер справи
947/36687/25
Номер документу
134464157
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 947/36687/25

Провадження № 2/947/487/26

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.02.2026 Київський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді - Огренич І.В.

за участю секретаря - Коростій М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), треті особи: Київська районна адміністрація Одеської міської ради відділ забезпечення діяльності органу опіки та піклування (65114, м. Одеса, вул. Ак. Корольова, 9), Служба у справах дітей (65022, м. Одеса, вул. Косовська, 2д), про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом та просить суд, в інтересах малолітньої дитини позбавленої батьківського піклування, прийняти рішення про позбавлення батьківських прав відповідачки ОСОБА_2 , у відношенні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також просить стягувати щомісячно, з відповідачки мінімальний гарантований розмір аліментів на утримання дитини до 6 років - 1 281,50 грн. При цьому позивачка посилається на те, що, відповідно до розпорядження Київської районної адміністрації Одеської міської ради №659 від 22.08.2025, вона призначена опікуном над дитиною позбавленою батьківського піклування ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вихованкою КНП «Міський спеціалізований будинок дитини №1» ОМР. Малолітня дитина народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в Центрі перинатальноі допомоги КНП «Міська клінічна лікарня №10» Департаменту охорони здоров`я Одеської міської ради. Мати дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відмовилась забрати дитину із Центру перинатальної допомоги КНП «Міська клінічна лікарня №10» Департаменту охорони здоров`я Одеської міської ради, про що 14.03.2025 написала відповідну заяву та уповноваженими особами закладу, у присутності працівника органу внутрішніх справ України, представника Центру соціальних служб Одеської міської ради та представника територіального відділу Служби у справах дітей Одеської міської ради у Київському районі, складено відповідний акт. За путівкою Служби у справах дітей Одеської міської ради від 28.03.2025 за №28, погодженої Департаментом охорони здоров`я Одеської міської ради, малолітню направлено до Комунального некомерційного підприємства «Міський спеціалізований будинок дитини №1» Департаменту охорони здоров`я Одеської міської ради. Реєстрація народження малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проведена на підставі розпорядження Київської районної адміністрації Одеської міської ради від 02.05.2025 №342, відповідно до вимог частини 1 ст. 135 Сімейного Кодексу України. Наказом Служби у справах дітей Одеської міської ради від 30.05.2025 №132 дитину поставлено на первинний облік. Розпорядженням Київської районної адміністрації Одеської міської ради від 19.06.2025 №490 малолітній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Відповідно до довідки Служби у справах дітей Одеської міської ради від 06.08.2025 № 05/03/8376/3 у малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно з інформацією Центру соціальних служб Одеської міської ради від 31.03.2025 № 04/01-1053, зі слів матері дітей відповідачки ОСОБА_2 є рідні сестри: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , які перебувають з рідним батьком в Сполучених Штатах Америки. Позивачка зазначила, що 30.07.2025 вона виявила бажання взяти на виховання малолітню ОСОБА_3 . Відповідно до довідки КНП «Міський спеціалізований будинок дитини №1» ОМР, за час перебування ОСОБА_3 у закладі, її ніхто не відвідував, допомоги у вихованні та утриманні не надавав з моменту влаштування в заклад 28.03.2025 та до моменту вибуття із закладу 10.09.2025. Також, за час перебування ОСОБА_3 в родині позивачки нею ніхто не цікавився, допомоги не надавав. З огляду на те, що, відповідачка ОСОБА_2 ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків, не піклується про фізичний і духовний розвиток дівчинки, підготовку її до самостійного життя, зокрема: не забезпечує необхідного харчування, медичного догляду, лікування, що негативно впливає на фізичний розвиток, а також враховуючи спосіб життя, який веде відповідачка ОСОБА_2 всі зазначені вище фактори, як кожен окремо, та і в сукупності, можна розцінювати як винну поведінку матері та свідоме нехтування нею своїх батьківських обов`язків. Зважаючи на зазначене вище та, враховуючи інтереси дитини, вона вимушена звернутись до суду з даним позовом. Також позивачкою заявлені вимоги про стягнення судових витрат.

Позивачка до судового засідання не з`явилась, повідомлялась, в матеріалах справи наявна заява позивачки від 20.01.2026 про розгляд справи за її відсутністю, позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просить їх задовольнити, не заперечує проти ухвалення заочного рішення.

Третя особа: представник Київської районної адміністрації Одеської міської ради відділу, забезпечення діяльності органу опіки та піклування Дурман М.В. у судове засідання не з`явилась, 20.01.2026 надала до суду заяву в якій зазначила, що позовні вимоги підтримує, висновок Київської районної адміністрації ОМР від 16.12.2025 за №3969/01-11 «Про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 у відношенні малолітньої дитини ОСОБА_3 » також підтримала.

Третя особа: представник Служби у справах дітей Євтушенко О.Є. у судове засідання не з`явилась, повідомлялась, надала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала у повному обсязі, при ухваленні рішення просить врахувати права та інтереси дитини.

Відповідно до ч.3 ст. 211 ЦПК України особа, яка бере участь у справі має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.

Відповідачка у судове засідання не з`явилась, повідомлялась належним чином, про причини неявки до суду не повідомила, в зв`язку з чим, зі згоди позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Як встановлено у судовому засіданні, малолітня ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 в Центрі перинатальної допомоги КНП «Міська клінічна лікарня №10» Департаменту охорони здоров`я Одеської міської ради (актовий запис про народження №340, складений Хаджибейським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 27.05.2025).

З матеріалів справи вбачається, що мати дитини - відповідачка ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (паспорт серії НОМЕР_1 виданий Кілійським РВ УМВС України в Одеській області 28 квітня 2006 року), відповідно до позначки в паспорті, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , відмовилась забрати дитину із Центру перинатальної допомоги КНП «Міська клінічна лікарня №10» Департаменту охорони здоров`я Одеської міської ради, про що 14 березня 2025 року написала відповідну заяву та уповноваженими особами закладу, у присутності працівника органу внутрішніх справ України, представника Центру соціальних служб Одеської міської ради та представника територіального відділу Служби у справах дітей Одеської міської ради у Київському районі складено відповідний акт.

За путівкою Служби у справах дітей Одеської міської ради від 28 березня 2025 року №28, погодженої Департаментом охорони здоров`я Одеської міської ради, малолітню направлено до Комунального некомерційного підприємства «Міський спеціалізований будинок дитини №1» Департаменту охорони здоров`я Одеської міської ради.

Реєстрація народження малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проведена на підставі розпорядження Київської районної адміністрації Одеської міської ради від 02 травня 2025 року № 342, відповідно до вимог частини 1 ст. 135 Сімейного Кодексу України.

Наказом Служби у справах дітей Одеської міської ради від 30 травня 2025 року №132 дитину поставлено на первинний облік.

Розпорядженням Київської районної адміністрації Одеської міської ради від 19 червня 2025 року № 490 малолітній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування.

Згідно з відомостями Реєстру територіальної громади Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради від 31 березня 2025 року № 253ССД/01-29, місце проживання відповідачки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , було зареєстроване за адресою: АДРЕСА_4 з 05.12.2017 по 20.09.2021.

Згідно листа Комунального некомерційного підприємства «Міський спеціалізований будинок дитини № 1» від 10.09.2025 повідомлено, що з 28.03.2025 в закладі на повному державному забезпечення перебуває малолітня ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . За час перебування дівчинки в закладі її ніхто не відвідує, долею та станом здоров`я не цікавиться.

До Служби у справах дітей Одеської міської ради із заявою, зареєстрованою 30 липня 2025 року № 1025-Р звернулась позивачка ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , яка виявила бажання взяти на виховання малолітню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Розпорядженням Київської районної адміністрації Одеської міської ради від 22 серпня 2025 року № 659, позивачку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , призначено опікуном малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Як вбачається з зазначеного Розпорядження позивачка ОСОБА_1 пройшла курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та отримала рекомендації щодо можливості стати кандидатом в опікуни/піклувальники.

Позивачка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_5 , в трикімнатній квартирі, яка належить їй на підставі договору дарування квартири, посвідченого 25 квітня 2003 року державним нотаріусом Третьої Одеської державної нотаріальної контори Тюменцевою Л.І. Займає посаду директора у БО «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ЛЮБОВ ЛЮБУШКІНА». Матеріально та житлом забезпечена.

Згідно з актом обстеження умов проживання, складеного працівниками Служби у справах дітей Одеської міської ради 31 липня 2025 року, квартира має всі зручності. Для проживання, виховання та розвитку дитини створено необхідні умови.

Відповідно до висновку про стан здоров`я громадянина від 21 листопада 2024 року №4898, виданого адміністрацією КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 4» Одеської міської ради позивачка за станом здоров`я може бути опікуном малолітньої дитини.

Згідно з повним витягом з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України № ФОВА-004341973 встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , на території України станом на 29 липня 2025 року є особою, стосовно якої відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, наявність незнятої чи непогашеної судимості, розшук, відсутні.

Позивачка створила всі умови, необхідні для проживання, повноцінного виховання та утримання малолітньої дитини, з правами та обов`язками опікуна ознайомлена.

У дитини з кандидатом в опікуни контакт встановлено, що підтверджується актом про знайомство з дитиною, складеним 29 липня 2025 року начальником Служби у справах дітей Одеської міської ради, ОСОБА_9 , спільно з директором Комунального некомерційного підприємства «Міський спеціалізований будинок дитини № 1» Департаменту охорони здоров`я Одеської міської ради, ОСОБА_10 , у присутності опікуна та начальника відділу Служби у справах дітей Одеської міської ради, ОСОБА_11 ..

Статтею 150 СК України передбачені обов`язки батьків щодо виховання і розвитку дитини, в тому числі: обов`язок піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, обов`язок забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя та інші обов`язки.

Мати малолітньої дитини її долею та станом здоров`я не цікавиться, матеріально не утримує, самоусунулась від виховання дитини, що підтверджується матеріалами справи.

Згідно ч. 2 ст. 155 СК України батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини, отже ч. 2 ст. 155 СК забезпечує, в першу чергу, інтереси дитини.

Відповідно до п. 16 Постанови №3 Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Згідно з ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя і праці.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: ухиляються від виконання своїх обов`язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.

У відповідності до ст. 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я або навчальний заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Згідно Висновку Київської районної адміністрації Одеської міської ради за №3969/01-11 від 16.12.2025, Київська районна адміністрація, як орган опіки та піклування, вважає доцільним позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у відношенні малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ..

З зазначеного вище Висновку також вбачається, що 30 жовтня 2025 року уповноваженими особами територіального відділу Служби у справах дітей Одеської міської ради у Київському районі в телефонному режимі проведено бесіду з ОСОБА_2 . Під час бесіди ОСОБА_2 було проінформовано про розгляд порушеного питання щодо позбавлення її батьківських прав у відношенні малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В свою чергу ОСОБА_2 повідомила, що їй відомо про те, що станом на теперішній час малолітня ОСОБА_3 знаходиться в новій родині, про що їй повідомили спеціалісти територіального відділу Служби у справах дітей у Хаджибейському районі, у зв`язку з чим вона не заперечує проти позбавлення її батьківських прав, та пообіцяла прибути до територіального відділу Служби у справах дітей Одеської міської ради у Київському районі 03.11.2025 - 04.11.2025 року, задля надання своєї письмової думки. Проте у вказані дні ОСОБА_2 не з`явилась, будь - яких усних або письмових заяв не надала, жодних заходів задля повернення дитини не вжила.

Відповідно до Акту оцінки потреб сім`ї/особи Центру соціальних служб Одеської міської ради у Хаджибейському районі від 20 листопада 2025 року повідомляється, що провідним фахівцем із соціальної роботи здійснено вихід за адресою проживання матері. За результатами візиту встановлено, що мати ОСОБА_2 має порушення речового мовлення, причини якого невідомі. На момент складання акту знаходилась в пошуках роботи. Відмовилася забирати малолітню дитину ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з пологового будинку з причини небажання утримувати дитину. Повідомила, що не заперечує проти позбавлення її батьківських прав у відношенні малолітньої дитини. Відповідно до Висновку Центру соціальних служб Одеської міської ради мати дитини - ОСОБА_2 згодна з позбавленням її батьківських прав у відношенні малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Дане питання розглядалося на засіданнях комісії з питань захисту прав дітей Київської районної адміністрації Одеської міської ради (далі - Комісія), які відбулись 27 листопада 2025 року та 11 грудня 2025 року. На засіданні Комісії, яке відбулось 27 листопада 2025 року була присутня опікун дитини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 . Мати дитини ОСОБА_2 , будучи повідомленою належним чином про дату та час засідання Комісії не з`явилась, будь - яких усних або письмових заяв/пояснень не надала. Опікун дитини наполягала на задоволенні заяви про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відносно малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Повідомила, що мати дитини фактично самоусунулася від виконання батьківських обов`язків, участі у житті та вихованні дитини не приймає, матеріально не допомагає.

Враховуючи вищевикладене, членами Комісії з метою повного та всебічного розгляду означеного питання, можливості з`ясування думки матері дитини прийнято рішення про перенесення розгляду порушеного питання задля повторного запрошення ОСОБА_2 на наступне засідання Комісії.

На засіданні Комісії, яке відбулось 11 грудня 2025 року, опікун дитини ОСОБА_1 та мати дитини ОСОБА_2 присутніми не були. Опікуном дитини ОСОБА_1 , надано письмову заяву, з якої вбачається, що вона з поважних причин не має можливості бути особисто присутньою на засіданні Комісії, та в своїй заяві ще раз наголосила, що біологічна мати дитини ОСОБА_2 , жодного разу не з`явилась до дитини, станом її здоров`я, життям не цікавиться. Участі у вихованні доньки не приймає. Мати дитини ОСОБА_2 , будучи повідомленою належним чином на засідання Комісії не з`явилась, про причини своєї неявки ані письмово, ані усно не повідомила. Запрошення на засідання Комісії, призначене на 11 грудня 2025 року, 27 листопада 2025 року нею отримано, про що свідчить її особистий підпис.

Викладені факти, як кожен окремо так і в сукупності, дають підстави вважати, що відповідачка ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків, не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини, не забезпечує необхідного харчування, медичного догляду, лікування, не приділяє уваги розвитку особистості, талантів, розумових і фізичних здібностей в найповнішому обсязі, матеріальної допомоги не надає.

Судом не встановлено обставин, які б перешкоджали відповідачці виконувати свій юридичний обов`язок по вихованню дитини та позбавляли її реальної можливості вчиняти відповідні дії. Суд, вважає доведеним факт ухилення матері від виконання батьківських обов`язків, яка не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини та підготовку до самостійного життя.

Також, згідно ч. 2 ст.166 Сімейного кодексу України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини.

Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

Відповідачка ОСОБА_2 матеріальну допомогу на утримання дитини добровільно не надає.

Відповідно ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч.1,2,3 ст. 181 СК України способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.

Статтею 182 СК України передбачено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Відповідно до ч.1 ст.183 Сімейного Кодексу України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Згідно ч. 3 ст. 193 СК України за рішенням суду аліменти можуть перераховуватися на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України. Такий механізм є оптимальним з точки зору забезпечення інтересів дитини та належного використання стягнутих аліментів, але не існує визначеного механізму створення таких рахунків та перерахування коштів на них, і тому, ухвалюючи рішення про стягнення аліментів на утримання дитини, переданої до органу опіки та піклування для влаштування в державний дитячий заклад, суди переважно зобов`язують батьків перераховувати аліменти на користь органів опіки та піклування або інших державних установ. За відсутності передбаченого законом механізму перерахування аліментів на особистий рахунок дитини така практика вбачається правильною.

Відповідно до ч. 1 ст. 186 СК України, на органи опіки та піклування, покладаються обов`язки за заявою платника аліментів або за власною ініціативною перевіряти цільове витрачання аліментів.

За ч. 1 ст. 169 Сімейного кодексу України мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав.

При таких обставинах, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України та у зв`язку з задоволенням позову, витрати по сплаті судового збору у розмірі 1211,20 підлягають стягненню з відповідачки на користь позивачки.

Керуючись ст.4,10,12,13,18,19,81,211,247,258,259,273,280-282,354-355,430 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІПН:невідомий, адреса: АДРЕСА_1 ) - задовольнити.

Позбавити батьківських прав ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН: НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) у відношенні малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН: НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІПН:невідомий, адреса: АДРЕСА_1 ), яка діє як опікун малолітньої дитини, аліменти на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1281 (одна тисяча двісті вісімдесят одна) гривна 50 копійок, щомісячно, але не менш ніж 50% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку, починаючи з 29 вересня 2025 року та до досягнення ОСОБА_3 повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_12 ..

Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН: НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІПН:невідомий, адреса: АДРЕСА_1 ) витрати по сплаті судового збору в розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку, шляхом подачі в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Повний текст рішення складено та підписано 02.03.2026.

Суддя: І. В. Огренич