Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 січня 2011 року Справа № 2а-9815/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді:Лагутіна А.А.;
при секретарі с/з:Кашкаровій Г.Є.;
за участю:
представників сторін: не зявились;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в Попаснянському районі Луганської області до держаного підприємства «Лисичанська теплоцентраль» про стягнення податкового боргу в сумі 6152,59 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
14.12.2010 року державна податкова інспекція в Попаснянському районі Луганської області (далі - Позивач) звернулась з адміністративним позовом до держаного підприємства «Лисичанська теплоцентраль» (далі - Відповідач) про стягнення податкового боргу в якому зазначила, що відповідача станом на 01.12.2010 року має податкову заборгованість у загальному розмірі 6152,69 грн., у тому числі: за основним платежем - 6107,37 грн., пені 45,32 грн. (заборгованість по сплаті до бюджету плати за землю).
Згідно з ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 09.04.1999р. № 588-XIV (далі - ЗУ №588-XIV) платники податків і зборів зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.
Відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Лисичанської міської ради Луганської області 05.08.1998 року, про що було зроблено запис в журнал обліку та реєстрації за № 1381120 0000 000575, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію держаного підприємства «Лисичанська теплоцентраль» серії А00 за № 191085.
Відповідач знаходиться у позивача на податковому обліку, як платник податків, зборів та обовязкових платежів, що підтверджується відповідною довідкою про взяття на облік платника податків.
Відповідно до п.5.2.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобовязання.
Приймаючи до уваги, що примусово податковий борг може бути стягнений виключно за рішенням суду позивач просив стягнути з відповідача суму боргу.
Представники сторін у судове засідання не зявились, причини неявки суду не повідомили, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлялись належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
За таких обставин, приймаючи до уваги повідомлення сторін про дату, час та місце проведення судового засідання належним чином суд вважає за можливе провести розгляд справи без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, встановивши фактичні дані та розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Лисичанської міської ради Луганської області 05.08.1998 року, про що було зроблено запис в журнал обліку та реєстрації за № 1381120 0000 000575, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію держаного підприємства «Лисичанська теплоцентраль» серії А00 за № 191085 (аркуші справи 17-24).
Відповідач з 07.07.1997 року за № 15/29-018 знаходиться у позивача на податковому обліку, як платник податків, зборів та обовязкових платежів, що підтверджується відповідною довідкою форми № 4-ОПП про взяття на облік платника податків (аркуші справи 17).
Згідно п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідач станом на 01.12.2010 року має податкову заборгованість у загальному розмірі 6152,69 грн., у тому числі: за основним платежем - 6107,37 грн., пені 45,32 грн. (заборгованість по сплаті до бюджету плати за землю), що підтверджується реєстром податкової заборгованості платника податків на дату формування 15.11.2010 року, витягами із облікової картки платника податків та звітними розрахунками платника податків, затверджені наказом ДПА України від 02.12.2003 року за № 582 (аркуші справи 4-16).
Згідно п.п.3 п.5.3.1. ст.5 у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного оскарження.
Відповідно до п.п.5.2., п.5.2.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, яким передбачено порядок оскарження рішень податкових органів.
Відповідно до п.5.2.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобовязання.
Згідно п.5.4.1. п.5.4. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст.5 цього закону визначається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом (п.п.4.1.2 п.4.1 ст.4 Закону № 2181).
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Приймаючи до уваги, що сума податкового зобовязання була самостійно визначена платником податків у відповідних звітних розрахунках вона вважається узгодженою та підлягає сплаті у добровільному порядку.
На дату звернення до суду сума податкової заборгованості не сплачена відповідачем у добровільному порядку.
Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, суд визнає позовні вимоги державної податкової інспекції в Попаснянському районі Луганської області до держаного підприємства «Лисичанська теплоцентраль» про стягнення податкового боргу в сумі 6152,59 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю та вважає за можливе стягнути з відповідача - держаного підприємства «Лисичанська теплоцентраль» про стягнення податкового боргу в сумі 6152,59 грн. у тому числі: за основним платежем - 6107,37 грн., пені 45,32 грн. (заборгованість по сплаті до бюджету плати за землю) шляхом звернення стягнення на активи платника податків.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги державної податкової інспекції в Попаснянському районі Луганської області до держаного підприємства «Лисичанська теплоцентраль» про стягнення податкового боргу в сумі 6152,59 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з держаного підприємства «Лисичанська теплоцентраль» код ЄДРПОУ 00131067 (93105, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Енергетиків, 98) податковий борг по платі за землю у сумі 6152,69 грн. (шість тисяч сто пятдесят дві грн. 69 коп.) (за основним платежем - 6107,37 грн., пені 45,32 грн.) на користь держави в особі державної податкової інспекції в Попаснянському районі Луганської області, шляхом звернення стягнення на активи платника податків.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяА.А. Лагутін