Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №639/9727/25
Провадження №2-о/639/29/26
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2026 року
Новобаварський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого - судді Рубіжного С.О.,
за участю секретаря судового засідання - Чубенко О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові в порядку окремого провадження цивільну справу за заявоюОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Департамент реєстрації Харківської міської ради про встановлення факту проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, що виникли в установленому законодавством порядку до 01січня 2013 року, -
ВСТАНОВИВ:
19 гудня 2025 року до Новобаварського районного суду міста Харкова надійшла заява в порядку окремого провадження, заявників ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , зазначили заінтересовоною особою Департамент реєстрації Харківської міської ради, в якій просили встановити факт проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, що виникли в установленому законом порядку до 1 січня 2013 року, а саме: встановити факт державної реєстрації права власності ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , 1 частини, ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , 1 частини, на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 на підставі Свідоцтва про право власності на житло від 10.02.1998 року, яка проведена у Куп`янському міському бюро техничної інвентаризації та записана у реєстрову книгу за №114 р. 15359.
В обґрунтування своїх вимог заявники зазначили, що є співвласниками квартири за адресою АДРЕСА_2 .
Право власності Заявників було зареєстроване в Куп`янському бюро технічної інвентаризації, про що на Свідоцтві про право власності на житло, а також на технічному паспорті було здійснено напис, відповідно до якого: «Квартира АДРЕСА_3 зареєстрована Куп`янським бюро технічної інвентаризації на праві спільної часткової власності на підставі свідоцтва про право власності і записаний у реєстрову книгу за №114 р.15359».
З метою державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, що виникли в установленому законом порядку до 01 січня 2013 року, Заявники звернулися до Департаменту реєстарції Харківської міської ради.
10.09.2025 року Департамент реєстрації Харківської міської ради постановив рішення про відмову у проведенні рестраційних дій з посиланням на те, що: 1) подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження; 2) за результатами розгляду заяви, документів поданих до неї та відомостей Державного реєстру прав встановлено, що інформація про реєстрацію права власності у Реєстрі прав власності на нерухоме майно - відсутня; 3) Відповідно до відповіді Куп`янської міської військової адміністрації Купянського району Харківської області за №3.9/3814 від 26.08.2025: зберігачем інвентаризаційних справ на об`єкти нерухомого майна, розташованого в населених пунктах Куп`янської громади є КП «Куп`янське бюро технічної інвентаризації»; через збройну агресію російської федерації в Україні будівля Комунального підприємства «Куп`янське бюро технічної інвентаризації» була зруйнована, а саме комунальне підприємство (база даних, архівні справи, компютерна техніка та інше), знищені. 4) Зважаючи на наведене, подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на неурхоме майно та їх обтяження, що є підставою для вімови в проведенні державної реєстрації.
Заявники мають оригінали правовстановлюючих документів на квартиру, однак в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутня інформація про таке право власності, так як квартира набута нею у власність до 1 січня 2013 року.
Отже, єдиним способом підтвердити інформацію про зареєстроване речове право на нерухоме майно для здійснення державним реєстратором реєстрації такого права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме у Заявників є звернення до суду для підтвердження відповідної інформації, яка міститься на зворотній частині оригіналу Свідоцтва про право власності: «Квартира АДРЕСА_3 зареєстрована Куп`янським бюро технічної інвентаризації на праві спільної часткової власності на підставі свідоцтва про право власності і записаний у реєстрову книгу за №114 р.15359».
Таким чином, факт, про встановлення якого просять Заявники, має для них юридичне значення.
Між Заявниками і Департаментом реєстрації Харківської міської ради відсутній цивільно-правовий спір про право власності на нерухоме майно, а тому встановлення факту про реєстрацію прав речових прав на зазначену вище квартиру не пов`язується з подальшим вирішенням спору про право.
Необхідність реєстрації права власності на квартиру в Державному реєстрі речових прав пов`язана зі збройною агресією рф та пошкодженням житла Заявників. Адже за відсутності державної реєстрації права власності на нерухоме майно в ДРРП Заявники не мають технічної можливості звернутися із заявою про отримання компенсації. Окрім цього сама неможливість державної реєстрації права власності в ДРРП пов`язана з неможливістю отримання державним реєстратором підтвердження права власності з Куп`янського БТІ через його знищення внаслідок бойових дій.
У зв`язку з неможливістю позасудового вирішення даного питання та з метою отримання можливості подальшого оформлення майнових прав заявники вимушені звернутися до суду з даною заявою.
Ухвалою суду від 24 грудня 2025 року відкрито провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Департамент реєстрації Харківської міської ради про встановлення факту проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, що виникли в установленому законодавством порядку до 01січня 2013 року. Призначено судове засідання.
В судове засідання заявники не з`явились, кожен окремо подав заяву про розгляд справи без їх участі, заяву підтримали, просили задовільнити.
Представник заінтересованої особи Департамент реєстрації Харківської міської ради в судове засідання не з`явився, про час слухання справи повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідності до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України, судом не здійснювалося.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 1ст. 2 ЦПК Українизавданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
За змістом ч. 1 ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до копії свідоцтва про право власності на житло від 10 лютого 1998 року , виданого Фірмою «АУДИТ-КУП`ЯНСЬК», відповідно до якого квартира, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , дійсно належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_3 - 1/2 частина, ОСОБА_4 - 1/2 частина. (а.с. 23).
Згідно з копією реєстраційного напису на правовстановлювальному документі, підписаним керівником бюро технічної інвентаризації та скріплений печаткою, зазначена в цьому документі квартира зареєстрована Куп`янським бюро технічної інвентаризації на праві приватної власності, записаний у реєстрову за № 114, за реєстровим № 15359 (а.с.24).
Відповідно до копії технічного паспорту, на квартиру що знаходится у власнсоті громадянина ОСОБА_5 , квартира АДРЕСА_3 , зареєстрована Куп`янським міжміським бюро технічної інвентаризації на праві спільної часткової власності на підставі свідоцтва про право власності і записана у реєстрову книгу за № 114 р. №15329 (а.с.25-28).
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу щодо підтвердження дошлюбного прізвища ОСОБА_5 набула прізвище « ОСОБА_6 » після укладення шлюбу 29.01.1998. актовий запис №14 (а.с. 12-13).
Відповідно до копії рішення Купянського міського суду Харківської області від 10 березня 1998 року у справі № 2-568/1998 заяву ОСОБА_7 задоволено. Усиновлено ОСОБА_7 дитину - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Внесено зміни до актового запису №326 від 13 жовтня 1993 року в книзі реїстрації актів про народження Куп`янського відділу РАГС Харківської області про народження ОСОБА_4 , зазначено батьком - ОСОБА_7 , змінено прізвище дитини с « ОСОБА_8 » на « ОСОБА_6 », по-батькові з « ОСОБА_9 » на « ОСОБА_10 » (а.с. 19-20).
Згідно з розпорядженням виконавчого Куп`янської міської військової адміністрації Куп`янського району Харківської області від 08.09.2023 № 385 про перейменування вулиць, провулків, в`їзду міста Куп`янськ та АДРЕСА_4 з відповідними номерами домогосподарств перейменована на АДРЕСА_8 (а.с.29-31).
Рішенням про відмову в проведенні реєстраційних дій № 80772679 від 10.09.2025 Державний реєстратор прав на нерухоме майно Вєлєва А.О. Департаменту реєстрації Харківської міської ради Харківської області відмовила у проведенні реєстраційних дій за заявою від 22.08.2025 за реєстраційним номером 68529963 щодо державної реєстрації права власності на квартиру, що розташована за адресою: АДРЕСА_5 , оскільки подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження (а.с.21-22).
Державний реєстратор вказала, що на виконання п.12 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2015 № 1127, було здійснено консолідований пошук інформації в Державному реєстрі речових прав та реєстрах до 2013 року стосовно реєстрації речових прав на заявлений об`єкт нерухомого майна, в результаті чого встановлено, щт інформація про реєстрацію у Реєстрі прав власності на нерухоме майно відсутня. На запит Департаментом реєстрації Харківської міської ради отримано відповідь Куп`янської міської військової адміністрації Куп`янського району Харківської області №3.9/3907 від 29.08.2025, відповідно до якої передбачається: «24 лютого 2022 року російська федерація розпочала пряму збройну агресію проти України. Місто Куп`янськ Харківської області знаходилось під окупацією з 24 лютого по 09 вересня 2022 року. За цей час окупаційна «влада» вкрай деструктивно поводилась з комунальним майном, технікою, інженерними системами, що забезпечують життєдіяльність громади. Роботу органів місцевого самоврядування Куп`янської громади під час окупації було унеможливлено. Зберігачем інвентаризаційних справ на об`єкти нерухомого майна, розташовані на території Куп`янської громади, було визначено КП «Куп`янське БТІ». Вказане підприємство здійснювало державну реєстрацію прав на нерухоме майно до 01.01.2013. На даний час адміністративне приміщення КП «Куп`янське БТІ» внаслідок обстрілів та пожежі повністю знищено, інвентаризаційні справи, службова документація, комп`ютерна техніка та бази даних також знищені, працівники на вказаному підприємстві відсутні. Підприємство на даний час господарську діяльність не здійснює.
Відповідно до ч. 1ст. 293 ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з п. 5 ч. 2ст. 293 ЦПК Українисуд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, зокрема на підставі ч. 2ст. 315 ЦПК Україниу судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до положень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» вимога про встановлення факту, що має юридичне значення, розглядається, якщо такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.
Якщо встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право, заява розглядається в порядку окремого провадження.
Частиною першоюст.318ЦПК України передбачено, щозаявник у своїй заяві зобов`язаний зазначити який факт він просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.
Згідно з ч. 3ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: 1) реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення; 2) на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов`язкової реєстрації.
Будь-які дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що підлягають державній реєстрації відповідно до цьогоЗакону, можуть вчинятися, якщо речові права на таке майно зареєстровані згідно із вимогами цьогоЗакону, крім випадків, коли речові права на нерухоме майно, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними згідно з частиною третьою цієї статті у випадках, визначенихстаттею 28 цього Закону, та в інших випадках, визначених законом (ч.4 ст.3 цього Закону).
Положення п.3 ч.3 ст.10 Закону передбачають, що державний реєстратор під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, а також під час проведення державної реєстрації прав, які набуваються з прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов`язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником, крім випадків, коли державна реєстрація прав здійснюється у зв`язку із вчиненням нотаріальної дії та такі документи були надані у зв`язку з вчиненням такої дії.
До 2013 року державна реєстрація прав власності на нерухоме майно здійснювалася відповідними бюро технічної інвентаризації.
Документами, що підтверджували право власності, були свідоцтво про право власності, технічний паспорт, виписка з реєстру та інші документи, видані БТІ.
Згідно з нормами Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України №7/5 від 07.02.2002, реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації (п. 1.3).
Пункт 1.4 Тимчасового положення визначав реєстрацію прав власності на нерухоме майно як внесення запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно у зв`язку з виникненням, існуванням або припиненням права власності на нерухоме майно, що здійснюється БТІ за місцезнаходженням об`єктів нерухомого майна на підставі правовстановлювальних документів, за рахунок коштів особи, що звернулася до БТІ.
У вказаний період часу був прийнятий Цивільний кодекс України, який введений в дію з 01.01.2004 та яким було змінено підхід до визначення моменту виникнення права власності на нерухоме майно.
Так, відповідно до ч.1, 2, 4 ст.182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов`язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом.
Крім того, 03.08.2004 набрав чинності Закон України від 01.07.2004 №1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», сферою регулювання якого є відносини, пов`язані з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно всіх форм власності, їх обмежень та правочинів щодо нерухомості.
Вказаний Закон №1952-IVнадав визначення державній реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень як офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень (стаття 2 Закону).
Статтею 4 Закону №1952-IV встановлено принцип обов`язковості державної реєстрації прав, за яким обов`язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб, держави, територіальних громад, іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, зокрема, право власності на нерухоме майно.
Згідно з п.5 Прикінцевих положень Закону№1952-IVреєстрація об`єктів нерухомості проводилася комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації до створення єдиної системи органів реєстрації прав, до якої за ст.5 Закону входять місцевими органами державної реєстрації прав виключно за місцем знаходження нерухомого майна, а саме: в містах Києві та Севастополі, місті обласного підпорядкування, районі, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру.
У цій справі державний реєстратор позбавлений можливості перевірити інформацію щодо факту реєстрації за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 права власності на нерухоме майно за період з лютого 1998 року ( ОСОБА_1 та ОСОБА_2 набули право власності на нерухоме майно, до 01.01.2013), коли повноваження з державної реєстрації прав власності на нерухоме майно були передані місцевими органами державної реєстрації прав.
Проте, відсутність об`єктивної можливості підтвердити факт реєстрації права власності за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на нерухоме майно у зв`язку зі знищенням будівлі, бази даних та документації КП «Куп`янське БТІ», а також відмова (незалежно від її правомірності) державного реєстратора провести реєстрацію права власності на належне ОСОБА_1 та ОСОБА_2 майно, створили ситуацію, при якій останні не можуть реалізовувати свої правомочності як власники майна, зокрема, щодо розпорядження цим майном, отримання передбаченої законом компенсації за знищення або пошкодження майна внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України тощо.
В той же час,стаття 41 Конституції України гарантує непорушність права власності та усі три правомочності власника: володіти, користуватися та розпоряджатися.
У справі не встановлено обставин, які б свідчили про наявність реєстрації права власності на нерухоме майно - квартиру АДРЕСА_3 , за будь-якою іншою особою.
У заявників наявні документи, що підтверджують їх право власності на нерухоме майно - свідоцтво про право власності на житло з реєстраційним написом на право встановлювальному документі, а також технічний паспорт на зазначену вище квартиру.
22 травня 2023 року набрав чинностіЗакон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об`єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України» № 2923-ІХ від 23 лютого 2023 року, яким, зокрема, визначено правові та організаційні засади надання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об`єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, з дня набрання чинностіУказом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
Механізм надання компенсації для відновлення окремих категорій об`єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, з використанням електронної публічної послуги «є Відновлення» визначений Порядком надання компенсації для відновлення окремих категорій об`єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 року № 381.
Так, пунктом 6 вищевказаного Порядку визначено, що компенсація надається виключно за умови, що відомості про право власності на пошкоджений об`єкт внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
У пункті 13 цього ж Порядку закріплено, що для отримання компенсації необхідно з урахуванням пункту 13-1 цього Порядку, серед іншого, переконатися, що пошкоджений об`єкт внесений до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно або у разі відсутності такого запису провести його реєстрацію.
Механізм надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна та її використання відповідно доЗакону України № 2923-ІХвід 23лютого 2023 року визначений Порядком надання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна, затвердженимпостановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2023 року № 600.
Так, у пункті 13 даного Порядку визначено, що отримувач компенсації здійснює відповідно доЗакону України«Про державнуреєстрацію речовихправ нанерухоме майнота їхобтяжень» дії щодо державної реєстрації припинення права власності на знищений об`єкт нерухомого майна.
Згідно з пунктом 24 вказаного Порядку, проведення виплат компенсації здійснюється за умови наявності відомостей щодо державної реєстрації припинення права власності на знищений об`єкт нерухомого майна, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Отже, як для отримання компенсації для відновлення об`єктів нерухомого майна, так і для отримання компенсації за знищені об`єкти нерухомого майна необхідною є наявність інформації про об`єкт нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Частиною 1статті 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Отже, факт, що належна ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних частках на праві власності квартира за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі Свідоцтва про право власності на житло від 10.02.1998 року, яка проведена у Куп`янському міському бюро техничної інвентаризації та записана у реєстрову книгу за №114 р.№ 15359., знайшов своє підтвердження в ході судового розгляду.
Встановлення факту, про який просить заявник, має для неї юридичне значення, оскільки необхідний задля отримання компенсації за втрачене житло у Куп`янському районі Харківської області за програмою «є Відновлення».
Керуючись ст. 4, 5, 13, 76-81, 247, 265, 293, 294, 315-319, 354, 355 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - задовольнити.
Встановити юридичний факт державної реєстрації права власності за ОСОБА_1 на 1/2 частку та за ОСОБА_2 на 1/2 частку на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , здійснену на підставі Свідоцтва про право власності на житло від 10.02.1998 року, Куп`янським міським бюро техничної інвентаризації, про що зроблено запис у реєстрову книгу за №114 за реєстровим № 15359.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Найменування учасників справи:
Заявники:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_6 , проживає як ВПО: АДРЕСА_7 ;
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_6 , проживає як ВПО: АДРЕСА_7 ;
Заінтересована особа: Департамент реєстрації Харківської міської ради, код ЄДРПОУ 40214227, адреса місцезнаходження: м. Харків, м-н Павлівський, буд. 4.
Повний текст рішення складено 25.02.2026.
Суддя С.О. Рубіжний