Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2026 року м. ПолтаваСправа № 440/770/26
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про:
- визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо зменшення розміру пенсії за рахунок виплати її з 01.02.2020, 01.02.2021, з 01.07.2021., з 01.02.2022, з 01.03.2022, 01.02.2023 з 01.03.2023, з 01.03.2024, з 01.02.2025, з 01.03.2025, з обмеженням розміру пенсії 10 прожитковими мінімумами для осіб які втратили працездатність;
- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2020 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 21.05.2025 №ФП73763/7853/1 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020 без обмеження максимальним розміром з урахуванням раніше виплачених сум;
- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2021 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 21.05.2025 №ФП73763/7853/2 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021 без обмеження максимальним розміром з урахуванням раніше виплачених сум;
- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.07.2021 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 21.05.2025 №ФП73763/7853/2 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021р. з урахуванням щомісячної доплати згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" в розмірі 2000,00 грн. без обмеження максимальним розміром з урахуванням раніше виплачених сум;
- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2022 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 21.05.2025 №ФП73763/7853/3 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 з урахуванням щомісячної доплати згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" в розмірі 2000,00 грн. без обмеження максимальним розміром з урахуванням раніше виплачених сум;
- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2023 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 21.05.2025 №ФП73763/7853/4 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 з урахуванням щомісячної доплати згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" в розмірі 2000,00 грн. без обмеження максимальним розміром з урахуванням раніше виплачених сум;
- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.03.2022, з 01.03.2023, з 01.03.2024, з 01.03.2025, з урахуванням щомісячної доплати згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" в розмірі 2000,00 грн. без обмеження максимальним розміром з урахуванням раніше виплачених сум.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 02.02.2026 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, а також призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач позов не визнав. У наданому до суду відзиві на позов представник відповідача просив у задоволенні позовних вимог відмовити посилаючись на їх необґрунтованість та безпідставність.
Справа розглядається у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, суд дійшов наступних висновків.
Позивач набув право на державне пенсійне забезпечення та отримує пенсію відповідно до норм Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що учасниками справи не заперечується.
На виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 04.10.2023 у справі № 440/9291/23 ІНФОРМАЦІЯ_2 склав та надіслав до пенсійного органу оновлену довідку від 30.11.2023 розмір грошового забезпечення №ФП73763/2368, про те, що станом на 01.01.2021 за відповідною посадою становить 15134,90 грн.
На виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 26.06.2024 у справі № 440/4797/24 ІНФОРМАЦІЯ_2 склав та надіслав до пенсійного органу оновлені довідки від 26.08.2024 розмір грошового забезпечення №ФП73763/13141, про те, що станом на 01.01.2020 за відповідною посадою становить 14540,40 грн, №ФП73763/13142, про те, що станом на 01.01.2022 за відповідною посадою становить 15874,40 грн та №ФП73763/13143, про те, що станом на 01.01.2023 за відповідною посадою становить 20544,00 грн.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 02.12.2024 у справі №440/12945/24 зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01 лютого 2020 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 26 серпня 2024 року №ФП73763/13141, з 01 лютого 2021 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 30 листопада 2023 року №ФП73763/12368, з 01 лютого 2022 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 26 серпня 2024 року №ФП73763/13142 та з 01 лютого 2023 року на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 26 серпня 2024 року №ФП73763/13143, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року, постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №704 від 30 серпня 2017 року та виплатити пенсію з урахуванням проведених виплат.
На виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 02.12.2024 у справі №440/12945/24 Головним управлінням проведено перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022 та з 01.02.2023 на підставі довідок ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Однак, цим же перерахунком розмір пенсії з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022 та з 01.02.2023 був обмежений максимальним розміром.
Згідно протоколу перерахунку пенсії з 01.03.2025 позивачу здійснено перерахунок та виплату пенсії. Підсумок пенсії складає 25048,70 грн, з урахуванням максимального розміру пенсії - 23610 грн.
Також відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.07.2021, внаслідок якого підсумок пенсії (з надбавками) склав 9733,50 грн., із збереженням щомісячної доплати до пенсії, передбаченої п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713, та до виплати визначено суму в розмірі 9733,50 грн.
Згідно протоколу перерахунку пенсії з 01.03.2022 позивачу здійснено перерахунок та виплату пенсії. Підсумок пенсії складає 16027,66 грн, до виплати визначено суму - 16027,66 грн.
Відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.03.2023 внаслідок якого підсумок пенсії (з надбавками) склав 19966,26 грн, до виплати визначено суму - 19966,26 грн. та з 01.06.2024 в сумі 21432,95 грн.
Також відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.03.2024, внаслідок якого підсумок пенсії (з надбавками) склав 21028,10 грн, із збереженням щомісячної доплати до пенсії, передбаченої п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713, до виплати визначено суму - 21028,10 грн.
Позивач не погодився з діями Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, які полягають у обмеженні пенсії максимальним розміром при здійсненні її перерахунку з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022. 01.02.2023, 01.03.2022, 01.03.2023, 01.03.2024, 01.03.2025, 01.02.2025, та без збереженням щомісячної доплати до пенсії, передбаченої п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713, з 01.07.2021, 01.02.2022, 01.02.2023, 01.03.2024, у зв`язку з чим звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Суд зауважує, що обмеження пенсії позивача максимальним розміром у спірних відносинах передбачено частиною сьомою статті 43 Закону №2262-ХІІ та статтею 2 Закону №3668-VI.
Однак, Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 визнано неконституційними положення частини сьомої статті 43 Закону №2262-ХІІ, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Відповідно до частини другої статті 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Аналогічна за змістом норма міститься у статті 91 Закону України від 13.07.2017 №2136-VIII "Про Конституційний Суд України".
У пункті 2 резолютивної частини згаданого рішення Конституційного Суду України визначено, що положення частини сьомої статті 43 Закону №2262-ХІІ, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Згідно з частинами першою та другою статті 7 КАС України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.
Системний аналіз норм законодавства з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 дає підстави для висновку, що з 20.12.2016 частина сьома статті 43 Закону №2262-ХІІ, яка передбачала обмеження пенсії максимальним розміром, а саме 10 прожитковими мінімумами для непрацездатної особи, є нечинною та не підлягає застосуванню у спірних відносинах.
Аналогічна позиція викладена у постановах Верховного Суду від 16.10.2018 у справі №522/16882/17, від 31.01.2019 у справі №638/6363/17, від 08.08.2019 у справі №522/3271/17, від 16.04.2020 у справі №620/1285/19, від 09.02.2021 у справі №1640/2500/18.
Внесені Законом України від 06.12.2016 №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" до частини сьомої 43 Закону №2262-ХІІ, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Такий висновок узгоджується з позицією, що викладена в постановах Верховного Суду від 16.10.2018 у справі №522/16882/17, від 31.01.2019 у справі №638/6363/17, від 09.11.2020 у справі №813/678/18.
З огляду на викладене, частина сьома статті 43 Закону №2262-ХІІ, якою було передбачено обмеження пенсій військовослужбовців максимальним розміром, втратила чинність з дня ухвалення рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016.
Суд визнає помилковими посилання пенсійного органу щодо наявності у статті 2 Закону №3668-VI положень стосовно можливості обмеження пенсії максимальним розміром на рівні 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, оскільки Конституційний Суд України неодноразово зазначав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності військовослужбовців як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена, зокрема, тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов`язана з ризиком для життя і здоров`я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей (абзац другий пункту 3 мотивувальної частини Рішення від 20.03.2002 №5-рп/2002, абзац четвертий пункту 3 мотивувальної частини Рішення від 17.03.2004 №7-рп/2004).
Обмеження максимального розміру пенсії порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п`ятою статті 17 Конституції України, які зобов`язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України.
При цьому, суд враховує, що положення статті 2 Закону №3668-VІ є аналогічними за змістом положенням частини сьомої статті 43 Закону №2262-ХІІ, які визнані неконституційними рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016.
За таких обставин, зважаючи на визнання неконституційними положень частини сьомої статті 43 Закону №2262-ХІІ, якою передбачено обмеження пенсії максимальним розміром, приймаючи до уваги те, що обмеження пенсії максимальним розміром порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п`ятою статті 17 Конституції України, суд дійшов висновку про протиправність дій ГУПФ України в Полтавській області щодо проведення нарахування та виплати пенсії після її перерахунку з обмеженням максимального розміру з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022, 01.02.2023, 01.03.2025.
Матеріали справи не містять підтвердження проведення Головним управлінням нарахування та виплати пенсії позивачу після її перерахунку з обмеженням максимального розміру з 01.07.2021, 01.03.2022, 01.03.2023, 01.03.2024.
Також до матеріалів справи учасниками справи не надано доказів здійснення позивачу перерахунку пенсії з 01.02.2025, у томі числі, з обмеженням максимального розміру.
З огляду на це, суд дійшов висновку про відмову у позові в частині вказаних позовних вимог.
Водночас, при вирішенні позовних вимог у частині перерахунку та виплати пенсії з 01.07.2021, 01.02.2022, 01.02.2023, 01.03.2024 з урахуванням щомісячної доплати згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" в розмірі 2000,00 грн, суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Тобто, захисту адміністративним судом підлягають порушені права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Отже, обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.
Беручи до уваги те, що перерахунок пенсії позивачу з 01.07.2021 та з 01.03.2024 здійснено із збереженням щомісячної доплати до пенсії, передбаченої п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 у розмірі 2000,00 грн, що підтверджується наданими до суду копіями протоколів про перерахунок пенсії з 01.07.2021 та з 01.03.2024, суд доходить висновку, що на час розгляду цієї справи права позивача у цій частині позовних вимог не порушені.
Як встановлено судом вище, на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 02.12.2024 у справі №440/12945/24 Головним управлінням проведено перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022 та з 01.02.2023 на підставі довідок ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Однак, цим же перерахунком розмір пенсії з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022 та з 01.02.2023 був обмежений максимальним розміром.
Після перерахунку пенсії позивача з 01.02.2022, 01.02.2023, проведеного на виконання згаданого вище судового рішення, ГУ ПФУ в Полтавській області припинило виплату позивачу доплати, передбаченої постановою № 713.
Суд бере до уваги, що спір у зв`язку з відмовою пенсійного органу, після проведення перерахунку пенсії на виконання рішення суду щодо перерахунку розміру грошового забезпечення з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до Постанови № 704, нараховувати та виплачувати щомісячну доплату в розмірі 2000,00 грн згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» та постанов Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», та від 24 лютого 2023 року № 168 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» вирішувався Верховним Судом у справі № 400/6254/24.
За результатом розгляду справи № 400/6254/24 як зразкової, у рішенні від 16.12.2024 Верховний Суд дійшов висновку, що перерахунок пенсії військовослужбовця, на підставі рішення суду, з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2021 року, 1 січня 2022 року, 1 січня 2023 року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», є таким перерахунком пенсії з підвищенням, який відповідно до абзацу третього пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» та постанов Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», та від 24 лютого 2023 року № 168 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році», є правомірною підставою для невиплати доплати до пенсії в розмірі 2000,00 грн та індексації за 2022, 2023 роки (п. 77).
Такий висновок підтримано Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 13.03.2025 за наслідками апеляційного розгляду справи № 400/6254/24.
Відповідно до частини 3 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Суд вказує, що справа № 440/770/26 в частині позовних вимог про визнання протиправними дій та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити з 01.02.2022 та з 01.02.2023 нарахування та виплату пенсії позивачу з урахуванням щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» відповідає ознакам типової справи, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи 400/6254/24, а тому суд враховує правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду цієї зразкової справи.
Зважаючи на положення пункту 1 Постанови № 713, беручи до уваги правовий висновок Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи 400/6254/24, суд констатує, що припинення відповідачем виплати щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000 грн з 01.02.2022 та з 01.02.2023 після перерахунку пенсії позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 від 26 серпня 2024 року №ФП73763/13142 та 01.01.2023 від 26 серпня 2024 року №ФП73763/13143 є правомірним.
Отже, вказана частина позовних вимог задоволенню не підлягає.
Враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню частково.
Зважаючи на те, що позивач звільнений від сплати судового збору, підстави для розподілу судового збору відсутні.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Гоголя буд. 34, м. Полтава, 36000, ідентифікаційний код 13967927) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо виплати ОСОБА_1 пенсії з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022, 01.02.2023, 01.03.2025 з обмеженням максимальним розміром.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022, 01.02.2023, 01.03.2025 без обмеження максимальним розміром, з урахуванням фактично проведених виплат.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя Н.Ю. Алєксєєва