Єдиний державний реєстр судових рішень
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
25 лютого 2026 р. № 400/3312/23 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Лісовської Н.В., розглянувши в письмовому провадженні заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачаДепартаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, вул. Мала Морська, 19,м. Миколаїв,54005,
проСт. 382 судовий контроль,
ВСТАНОВИВ:
Судом розглянута адміністративна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради про визнання протиправною бездіяльності щодо ненарахування та невиплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2022 рік як учаснику бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком; стягнення недоплаченої в 2022 році суми щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій у розмірі 8179,00 грн; зобов`язання нарахувати та виплатити недоплачену в 2022 році сумі щорічної разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій у розмірі 8179,00 грн.
Рішенням суду від 28.04.2023 р. в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 13.07.2023 р. рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2023 року скасувано.
Ухвалено у справі постанову, якою визнати протиправною бездіяльність Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2022 рік, як учаснику бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком.
Зобов`язано Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2022р., як учаснику бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком.
В іншій частині позовних вимог - відмовлено.
08.08.2023 р. видано виконавчий лист по справі.
24.02.2026 р. Позивач звернувся із заявою про встановлення судового контролю по виконанню постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 13.07.2023 по справі № 400/3312/23, шляхом зобов`язання Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради подати звіт про виконання постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 13.07.2023 по справі №400/3312/23.
Дослідивши матеріали справи та з`ясувавши обставини, суд дійшов висновку про наявність підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду з огляду на наступне.
Частиною 2 ст. 14 КАС України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Керуючись ч. 2, 3 ст. 382? КАС України за наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб`єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.
Крім того, Верховний Суд у постанові від 20.02.2019 у справі № 806/2143/15 зазначив, що застосування статті 382 КАС України має на меті забезпечення належного виконання судового рішення. Підставою її застосування є саме невиконання судового рішення, ухваленого на користь особи позивача та обставини, що свідчать про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, пов`язаних з невиконанням судового рішення в цій справі.
Суд встановив, що докази виконання рішення суду у цій справі в матеріалах справи відсутні.
Враховуючи викладене, суд вбачає підстави для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в порядку ст. 382 КАС України.
Керуючись ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду задовольнити.
2. Зобов`язати Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради до 25.05.2026 р. подати звіт про виконання постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 13.07.2023.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею у порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення в порядку, визначеному ст. 295-297 КАС України.
Ухвала підписана суддею 25.02.2026 р.
Суддя Н.В. Лісовська