Єдиний державний реєстр судових рішень
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2026 р. № 400/13366/25 Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Біоносенка В.В., розглянув у порядку письмового провадження без виклику сторін та проведення судового засідання адміністративну справу,
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , до Головного управління ДПС у Миколаївській області, вул. Героїв Рятувальників, 6,м. Миколаїв,54005, вул. Героїв Рятувальників, 6,м. Миколаїв,54005 провизнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Миколаївській області з вимогами: визнати протиправними дії Головного управління ДПС у Миколаївській області щодо відмови у видачі довідок за формою згідно додатків № 4, 5, 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622, станом на дату звернення, за останньою займаною посадою державної служби, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ, викладеної у листі від 20.08.2025 року за вих. № 18466/6/14-29-01-01-23; зобов`язати Головне управління ДПС у Миколаївській області видати ОСОБА_1 довідки за формою згідно додатків № 4, 5, 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622, станом на дату звернення, за останньою займаною посадою державної служби, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ.
Свої позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтувала тим, що з 1996 по 2011 працювала на посадах державної служби в органах податкової служби Миколаївській області, зокрема ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва. З 2011 позивачка звільнилася та перебуває на обліку Головного управління ПФУ в Миколаївській області як отримувач пенсії за інвалідністю ІІ групи. В 2025 році позивачка звернулася до Головного управління ДПС в Миколаївській області з приводу отримання довідок, необхідних для призначення пенсії відповідно до вимог Закону України «Про державну службу». Натомість, відповідач відмовив у видачі довідок, пославшись на ту обставину, що ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва було ліквідовано, а Головне управління ДПС у Миколаївській області не є правонаступником у трудових відносинах щодо колишніх працівників Головного управління ДФС у Миколаївській області. Позивачка вважає зазначену відмову протиправною.
Відповідач позов не визнав, надав відзив, в якому просив в задоволенні позову відмовити. Свою позицію аргументував тим, що постановою Кабінету Міністрів України від 19.05.2019 №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» Головне управління ДФС у Миколаївській області реорганізовано у Головне управління ДПС у Миколаївській області шляхом приєднання. Відповідно до абзацу четвертого пункту 2 Постанови №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» (далі - Постанова №1200) Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності. Тобто, Кабінетом Міністрів України обмежено обсяги прав і обов`язків, пов`язаних з правонаступництвом, сферами діяльності новоутворених Державної податкової служби та Державної митної служби. Це саме випливає і з обраного Кабінетом Міністрів України способу реорганізації Державної фіскальної служби України, а саме реорганізації шляхом поділу. ГУ ДПС у Миколаївській області є правонаступником ДФС України тільки у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску та не є правонаступником прав ДФС України у трудових відносинах. Позивачка була звільнена з посади головного державного податкового ревізор-інспектора відділу контрольно-перевірочної роботи управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва 20.09.2011, тобто задовго до реорганізації ДФС України та отримує пенсію по інвалідності згідно з ст. 38 Кодексу законів про працю України та ст. 37 Закону України «Про державну службу». Тобто Головне управління ДФС у Миколаївській області на сьогодні є тим правонаступником, хто володіє архівними документами попередніх періодів та кого орган Пенсійного фонду України міг би перевірити. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 537 Головне управління ДФС у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 39394277) реорганізовується, тобто ліквідовується шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Миколаївській області. Головне управління ДФС у Миколаївській області перебуває у стані припинення та ще не ліквідоване.
Суд розглянув справу в порядку, передбаченому ч.5 ст.262 КАС України, в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Дослідив матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 працювала на різних посадах в органах податкової служби Миколаївської області - з 1996 по 2011 рік.
20.09.2011 року ОСОБА_1 звільнено з посади головного державного податкового ревізор-інспектору відділу контрольно-перевірочної роботи управління оподаткування фізичних осіб за власним бажанням у зв`язку із виходом на пенсію по інвалідності згідно ст. 38 КЗпП України та ст. 37 Закону України «Про державну службу».
15.08.2025 ОСОБА_1 через свого представника, звернулась до Головного управління ДПС у Миколаївській області із запитом про надання належних довідок № 4, 5, 6 відповідно до чинної редакції постанови КМУ від 14 вересня 2016 р. № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» для переходу на пенсію держслужбовця.
20.08.2025 року Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомив про реорганізацію органів ДПС Миколаївської області на підставі наказу ДПА у Миколаївській області від 19.05.2004 №167 «Про реорганізацію державних податкових інспекцій Миколаївської області з штатною чисельністю до 70 одиниць та ДПІ у м. Миколаєві на 2004 рік» те, що Головне управління ДПС у Миколаївській області є правонаступником усіх прав та обов`язків Головного управління ДФС у Миколаївській області те, що відповідно до постанови КМУ від 28.12.2020 року № 1346 «Деякі питання оплати праці державних службовців податкових органів» в територіальних органах ДПС відсутні посади, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів та рекомендував звернутися за довідками для призначення пенсії до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання.
27.10.2025 ОСОБА_1 через свого представника, повторно звернулась до Головного управління ДПС у Миколаївській області із запитом про надання належних довідок.
30.10.2025 Головне управління ДПС у Миколаївській області повторно відмовила у видачі довідок, з тих підстав, що не є правонаступником Головного управління ДФС у Миколаївській області, а тому необхідно звертатися з цим питанням до цього органу.
Порядок призначення пенсій згідно з Законом України «Про державну службу» № 889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 за №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб»
Відповідно до п.5, 6 Довідки про заробітну плату державних службовців, визначені за формами згідно з додатками 1-6, видаються виключно для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII Про державну службу пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII Про державну службу та не є підставою для перегляду раніше призначеної пенсії державного службовця.
У разі ліквідації державного органу довідки видаються органом, який є правонаступником, а в разі його відсутності - у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із НАДС.
У разі перейменування посад, зокрема відсутності відповідних посад державної служби у штатних розписах на дату звернення особи за призначенням пенсії державного службовця, прирівняння (встановлення відповідності) посад державної служби після 1 січня 2024 р. здійснюється на основі визначеного державним органом класифікаційного коду, зазначеного в штатному розписі на дату звільнення особи.
Пунктом 3 Порядку №750 встановлено, що довідка видається у разі ліквідації державного органу без правонаступника або якщо останнє місце роботи особи на посаді державної служби було в органі, який на час призначення особі пенсії відсутній чи у якому на час призначення пенсії перейменовані (відсутні) посади, у тому числі відсутні відповідні посади державної служби. Довідки для призначення пенсії видає Міністерство соціальної політики України особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було в державних органах, юрисдикція яких поширювалась на всю територію України (крім Національного банку України).
Відповідно до пункту 7 Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад, який затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 № 750 у разі відсутності або перейменування (відсутності) у державному органі посади, що була останньою, яку особа займала на державній службі, її посада визначається цим органом згідно з додатком 1 до цього Порядку або за відповідною категорією, підкатегорією з урахуванням юрисдикції державного органу.
У разі відсутності або перейменування в державному органі посади державної служби, що була останньою, яку особа займала на державній службі після 01 травня 2016 року, її посада визначається цим органом згідно з додатком 1 до цього Порядку або за відповідною категорією, підкатегорією з урахуванням юрисдикції державного органу.
Довідка для призначення пенсії видається державним органом, в якому працювала особа, відповідно до пунктів 4, 5 Порядку №622.
За посадами державної служби, які не визначені класифікаційним кодом на дату звільнення особи, прирівняння (встановлення відповідності) посади працюючих державних службовців не здійснюється. Довідки видаються державним органом відповідно до умов, що діяли до 1 січня 2024 р. з урахуванням пункту 4 цього Порядку.
Державна податкова служба у Миколаївській області зареєстрована юридичною особою 22.08.1996 та здійснювала свою діяльність до 16.08.2013.
20.03.2013 постановою Кабінету Міністрів України №229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів», утворено Головне управління Міндоходів у Миколаївській області, а також Державна податкова інспекція у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління Міндоходів, яка стали правонаступниками ліквідованих Державна податкова служба у Миколаївській області та Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва ДПС відповідно.
01.03.2014 постановою Кабінету Міністрів України №67 «Про ліквідацію Міністерства доходів і зборів» ліквідовано Міністерство доходів і зборів.
21.05.2014 постановою Кабінету Міністрів України №160 «Про утворення Державної фіскальної служби» утворено Державну фіскальну службу як центральний орган виконавчої влади, реорганізувавши Міністерство доходів і зборів шляхом перетворення.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 №89 "Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби" реорганізовано Державну податкову інспекцію у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області шляхом її приєднання до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області та визначено, що Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області є правонаступником усіх прав та обов`язків Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 №296 "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби" Державну податкову інспекцію у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області реорганізовано шляхом її приєднання як структурного підрозділу до Головного управління ДФС у Миколаївській області.
18.12.2018 постановою №1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу. Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.05.2019 №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» Головне управління ДФС у Миколаївській області реорганізовано у Головне управління ДПС у Миколаївській області шляхом приєднання.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України "Питання Державної податкової служби" від 21.08.2019 за №682-р Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства фінансів України щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою України покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 за №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Як слідує зі змісту наказу ДПС України "Про початок діяльності Державної податкової служби України" від 28.08.2019 за №36, розпочато виконання ДПС України функцій і повноважень ДФС України, що припиняється.
Таким чином, постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 за №1200 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 за №682-р свідчать про компетенційне адміністративне (публічне) правонаступництво ДПС України, тобто про перехід до ДПС України функцій ДФС України у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску.
Постановою Кабінету Міністрів України №537 від 19.06.2019 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" (далі постанова №537) постановлено утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1, зокрема Головне управління ДПС у Миколаївській області.
Пунктами 2, 4 вказаної постанови наказано реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2. Зокрема Головне управління ДФС у Миколаївській області реорганізується шляхом приєднання до новоутвореного Головного управління ДПС у Миколаївській області.
У свою чергу, пунктом 3 постанови №537 установлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.
За пунктом 4 визначено, що територіальні органи Державної податкової служби визначені правонаступниками майна, прав та обов`язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Головне управління ДФС у Миколаївській області (ідентифікаційний код юридичної особи 39394277) з 06.08.2019 перебуває у стані припинення.
У подальшому, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" від 30.09.2020 за №893, якою вирішено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком, зокрема, Головне управління ДПС у Миколаївській області.
Пунктом 2 зазначеної Постанови встановлено, що територіальні органи Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною податковою службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються. Таке рішення приймається Державною податковою службою після здійснення заходів, пов`язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної податкової служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови, як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структур, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій. Права та обов`язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи.
Наказом Державної податкової служби України "Про ліквідацію територіальних органів ДПС" від 08.10.2020 за №556 наказано, серед інших, ліквідувати як юридичну особу публічного права Головне управління ДПС у Миколаївській області.
Як свідчать відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ГУ ДПС у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 43144729) припинено з 13.01.2023.
В той же час, наказом ДПС "Про утворення територіальних органів ДПС" від 30.09.2020 за №529, утворено Головне управління ДПС у Миколаївській області як територіальний орган ДПС, утворений на правах відокремленого підрозділу.
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 30.09.2020 внесено запис про державну реєстрацію Головного управління ДПС у Миколаївський області (код ЄДРПОУ 44104027), як територіального органу, утвореного на правах відокремленого підрозділу.
Отже, Головне управління ДПС у Миколаївській області (ідентифікаційний код юридичної особи 44104027) є правонаступником майна, прав та обов`язків Головного управління ДПС у Миколаївській області (ідентифікаційний код юридичної особи 43144729).
Згідно наказу ДПС України "Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій" від 24.12.2020 №755, з 1 січня 2021 року здійснення повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" від 30.09.2020 за №893, реалізовується територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30.09.2020 за №529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби".
У постанові від 22.01.2020 у справі №2а-15057/09/2670 Верховний Суд указав, що публічне правонаступництво органів державної влади є окремим, особливим видом правонаступництва. Під таким терміном розуміється перехід в установлених законом випадках прав та обов`язків одного суб`єкта права іншому. При цьому, обов`язок щодо відновлення порушених прав особи покладається на орган, компетентний відновити такі права. Такий підхід про перехід до правонаступника обов`язку відновити порушене право відповідає принципу верховенства права, оскільки метою правосуддя є ефективне поновлення порушених прав, свобод і законних інтересів.
Правонаступництво у сфері управлінської діяльності органів державної влади (публічне правонаступництво) передбачає повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб`єкта владних повноважень (суб`єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб`єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції (постанова Верховного Суду у від 12.06.2018 у справі №2а-23895/09/1270).
Більше того, функції держави, які реалізовувалися ліквідованим органом, не можуть бути припинені та підлягають передачі іншим державним органам, за винятком того випадку, коли держава відмовляється від таких функцій взагалі. Подібні за змістом висновки викладені, зокрема, у постанові Великої Палати Верховного Суду від 08.12.2021 у справі №9901/348/19.
Вирішуючи питання публічного правонаступництва, Верховний Суд у постанові від 11.02.2021 у справі №826/9815/18 виходив із специфіки публічно-правових відносин, а саме: тієї обставини, що повноваження відповідних державних органів не є статичними і можуть передаватись від одного органу до іншого у випадку зміни законодавства. При цьому, такий перехід може не збігатися у часі з юридичним припиненням суб`єкта владних повноважень унаслідок реорганізації чи ліквідації.
У цій постанові Верховний Суд сформулював правовий висновок, відповідно до якого, якщо спір виник з приводу реалізації суб`єктом владних повноважень, що припиняється, його компетенції, підстави для правонаступництва виникають з моменту його вибуття з правовідносин, щодо яких виник спір, унаслідок, зокрема, передачі розпорядчим актом Кабінету Міністрів України його адміністративної компетенції іншому (іншим) суб`єктам владних повноважень.
Якщо спір виник у відносинах, що не пов`язані з реалізацією суб`єктом владних повноважень його компетенції, підстави для правонаступництва виникають з моменту припинення сторони суб`єкта владних повноважень (повне правонаступництво).
У випадку повного правонаступництва до правонаступника переходять права та обов`язки юридичної особи, які стосуються не лише майнових правовідносин, але і правовідносин з приводу проходження та припинення публічної служби.
Такий підхід ґрунтується на конституційних принципах безперервності процесу державного управління та відповідальності держави перед людиною за свою діяльність.
У спірному випадку, зважаючи на обставини працевлаштування позивача станом на дату звільнення у територіальному органі податкової служби, перехід функцій якого відбувся до відповідного територіального органу Державної податкової служби, а також встановлене судом компетенційне (повне) публічне правонаступництво останнього внаслідок ліквідації до територіального органу, утвореного як відокремлений підрозділ, у суду відсутні підстави вважати, що у відповідача не виникає обов`язку з видачі позивачу довідок про заробітну плату державного службовця.
Отже, з огляду на те, що ключовим питанням для позивачки є видача їй довідок про розмір грошового забезпечення за аналогічною посадою (прирівняною, рівнозначною) співробітника Головного управління ДПС у Миколаївській області тій, яку позивачка займала на дату звільнення, а отже такі довідки повинні видаватись правонаступником Державною податкової службою у Миколаївській області, а саме - Головним управлінням ДПС у Миколаївській області.
Враховуючи встановлені обставини та наведені вище норми правового регулювання спірних правовідносин, суд робить висновок, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо невидачі ОСОБА_2 довідок про заробітну плату працюючого державного службовця за відповідною (прирівняною, рівнозначною до головного державного податкового ревізор-інспектора відділу контрольно-перевірочної роботи управління оподаткування фізичних осіб Державною податкової інспекції у Заводському районі м. Миколаєва) посадою та відповідного рангу, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, відповідно до Додатку 4, Додатку 5, Додатку 6 до постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб", для призначення пенсії державного службовця.
Позов задовольнити повністю.
Позивачкою судовий збір не сплачувався, з підстав наявності пільги, передбаченої ст. п.9 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246, 257-262 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Миколаївській області (вул. Героїв Рятувальників, 6,м. Миколаїв,54005 44104027) задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії Головного управління ДПС у Миколаївській області щодо відмови ОСОБА_1 у видачі довідок за формою згідно додатків № 4, 5, 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622, станом на дату звернення, за останньою займаною посадою державної служби, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ, викладеної у листі від 20.08.2025 року за вих. № 18466/6/14-29-01-01-23.
3. Зобов`язати Головне управління ДПС у Миколаївській області (вул. Героїв Рятувальників, 6, миколаїв, 54005, код ЄДРПОУ 44104027) видати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) довідки за формою згідно додатків № 4, 5, 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622, станом на дату звернення, за останньою займаною посадою державної служби, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ.
4. Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя В. В. Біоносенко
Рішення складено в повному обсязі 25.02.2026