Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
25 лютого 2026 рокусправа № 380/20295/25
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кондратюк Ю.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити дії, -
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (далі - відповідач), у якому просить:
- визнати протиправною відмову Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради у наданні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , акта встановлення факту здійснення догляду за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , оформлену листом від 19.09.2025 року № 260308- вих-135622;
- зобов`язати Сихівський відділ соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 10.09.2025 року про видачу акта встановлення факту здійснення догляду, з урахуванням правової оцінки суду.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що звернувся до відповідача із заявою щодо складання та видачі акту встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) разом з необхідними документами, проте отримав відмову. Для відновлення порушеного права звернулася до суду з цим позовом.
Ухвалою судді від 13.10.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
29.10.2025 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого вважає позовні вимоги необґрунтованими та просить у задоволенні позовних вимог відмовити, з таких підстав.
Зазначає, що 10.09.2025 ОСОБА_1 звернувся через Управління адміністрування послуг департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради з заявою про складення та видачу Акту встановлення факту здійснення особою постійного догляду до Сихівського відділу соціального захисту.
За результатами розгляду заяви від 10.09.2025, Сихівським відділом соціального захисту встановлено, що зазначена заява подана з порушенням встановлених Положенням №951 вимог, а саме:
Не додано один з документів, що підтверджує неможливість членів сім`ї першого ступеня споріднення (сина - ОСОБА_4 ) здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи ( ОСОБА_2 ).: довідка до акту огляду медикосоціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я про потребу члена сім`ї першого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ.
Відповідно до пункту 25 Положення №951, комісія відмовляє у встановленні факту здійснення особою постійного догляду, складанні та видачі Акта:
25.1. Якщо до Заяви не додані документи, подання яких згідно з вимогами цього Положення №951 є обов`язковим.
06.11.2025 від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій додатково обґрунтовує підставність позовних вимог.
З`ясувавши обставини, на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1 10.09.2025 звернувся до відповідача з заявою щодо складання та видачі акту встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) разом з доданими документами.
До заяви від 10.09.2025 ОСОБА_1 додав такі документи: копію паспорту ОСОБА_1 , копію Витягу з реєстру територіальної громади від 10.09.2025 №2025-013257135, копію Тимчасового посвідчення офіцера запасу №255, копію паспорта ОСОБА_4 , копію картки фізичної особи-платника податків ОСОБА_4 , копію паспорта ОСОБА_2 , копію довідки до акта огляду медикосоціальною експертною комісією ОСОБА_2 серія 10 ААВ №869145, копію довідки про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках потреби у наданні медичної та соціальної допомоги ОСОБА_2 , копія посвідчення Учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році серія НОМЕР_1 , копію свідоцтва про народження НОМЕР_2 ОСОБА_1 , копія, виданого повторно, свідоцтва про народження серія НОМЕР_3 ОСОБА_4 , копія свідоцтва про народження № НОМЕР_4 ОСОБА_2 , копія свідоцтва про смерть ОСОБА_5 серія НОМЕР_5 , копію Довідки з місця проживання про склад сім`ї і реєстрації ОСОБА_2 .
Комісія залишила без руху заяву ОСОБА_1 , оскільки не дотримано вимоги пункту 9.2.2. Положення №951 та листом від 16.09.2025 №260308-вих-133730 повідомила про строк для усунення недоліків заяви.
Зокрема, у листі від 16.09.2025 зазначено, що за результатами розгляду встановлено, що Заяву подано з порушенням вимог, встановлених Положенням № 951, а саме:
- до Заяви не додано один з документів, що підтверджує неможливість членів сім?ї першого ступеня споріднення (сина) здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров?я про потребу члена сім?ї першого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ.
Доказів усунення недоліків заяви суду не надано.
Листом від 19.09.2025 № 260308-вих-135622 Сихівський відділ соціального захисту відмовив у встановленні факту здійснення особою постійного догляду, складенні та видачі акта на підставі пункту 58-61, додатка 5 Порядку №560, пунктів 9.2.2, 25.1.
Вважаючи відмову відповідача протправною, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Змістом спірних правовідносин є порядок складання та видачі Акта про встановлення факту здійснення особою постійного догляду на території Львівської міської територіальної громади.
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За приписами ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Згідно з п. 14 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані: члени сім`ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім`ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім`ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи). У разі відсутності членів сім`ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім`ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи
Частиною 7 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» встановлено, що перевірка підстав щодо надання військовозобов`язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.
Правовідносини, які пов`язані з процедурою надання військовозобов`язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення регулюються Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560 (далі - Порядок).
Згідно з абз.3-4 пункту 58-1 Порядку військовозобов`язані, зайняті постійним доглядом за членами сім`ї другого ступеня споріднення, які є особами з інвалідністю I або II групи, зазначеними у пункті 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", зазначають у заяві (додаток 4) про відсутність членів сім`ї першого ступеня споріднення особи, за якою вони здійснюють догляд. Військовозобов`язані, зайняті постійним доглядом за членами сім`ї третього ступеня споріднення, які є особами з інвалідністю I або II групи, зазначеними у пункті 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", зазначають у заяві (додаток 4) про відсутність членів сім`ї першого і другого ступеня споріднення особи, за якою вони здійснюють догляд.
Районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ за місцем перебування на військовому обліку військовозобов`язаного, який відповідно до закону зобов`язаний утримувати осіб, зазначених у пункті 13 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", або здійснює постійний догляд за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", під час прийняття рішення про надання відстрочки від призову на військову службу за призовом під час мобілізації перевіряє перебування такого військовозобов`язаного на військовому обліку, родинні зв`язки військовозобов`язаного та особи, яку відповідно до законодавства зобов`язаний утримувати військовозобов`язаний або за якою здійснює постійний догляд, наявність інших осіб, місце проживання яких задекларовано/зареєстровано за адресою задекларованого/ зареєстрованого місця проживання військовозобов`язаного або особи, яка перебуває на утриманні або потребує постійного догляду, з використанням відомостей Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, інших інформаційних систем, реєстрів та баз даних, у тому числі шляхом інформаційного обміну.
Згідно з пунктом 61 Порядку військовозобов`язані, які здійснюють постійний догляд за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", та не отримують компенсації (допомоги, надбавки) на догляд за ними, для розгляду питання надання їм відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації звертаються за встановленням факту здійснення постійного догляду із заявою у довільній формі на ім`я керівника виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, районної у м. Києві військової адміністрації за адресою задекларованого/ зареєстрованого місця проживання особи, зазначеної у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", за якою здійснюється догляд. У заяві повинні бути зазначені такі відомості про військовозобов`язаного, який здійснює постійний догляд: прізвище, власне ім`я, по батькові (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання, контактні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті); відомості про особу, за якою здійснюється постійний догляд (прізвище, власне ім`я, по батькові (за наявності), адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання, контактні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).
Військовозобов`язані, які здійснюють постійний догляд за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", до заяви, зазначеної в абзаці першому цього пункту, додають документи, визначені у підпунктах 9 і 14 додатка 5 (крім акта про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).
Районні, міські держадміністрації (військові адміністрації), виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад для розгляду документів щодо встановлення факту здійснення військовозобов`язаним постійного догляду за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", утворюють постійно діючу комісію із встановлення факту здійснення особою постійного догляду.
Комісія із встановлення факту здійснення особою постійного догляду здійснює розгляд заяви протягом десяти календарних днів з дати її подання.
До складу комісії із встановлення факту здійснення особою постійного догляду можуть входити депутати місцевої ради, представники виконавчих органів місцевого самоврядування, громадських організацій загальною чисельністю не менше ніж п`ять осіб.
Під час своєї роботи комісія із встановлення факту здійснення особою постійного догляду:
відвідує місце проживання особи, за якою здійснюється постійний догляд, зазначене у заяві військовозобов`язаного, для встановлення факту здійснення постійного догляду;
перевіряє відомості щодо наявності/відсутності інших осіб, які здійснюють постійний догляд за особою, зазначеною в заяві, зокрема інформацію щодо наявних прийнятих структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад рішень про надання соціальних послуг з догляду за особою, за якою здійснює догляд військовозобов`язаний, за її задекларованим/зареєстрованим місцем проживання.
За результатами роботи комісія із встановлення факту здійснення особою постійного догляду складає та надає військовозобов`язаному акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).
Рішенням виконкому Львівської міської ради від 16.07.2024 № 951 затверджено Порядок складання та видачі Акта про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) на території Львівської міської територіальної громади (далі - Порядок № 951).
Пунктом 3 Порядку № 951 визначено, що право на видачу Акта мають військовозобов`язані, які здійснюють постійний догляд за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", не отримують компенсації (допомоги, надбавки) на догляд за ними та здійснюють постійний догляд за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання особи, зазначеної у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", за якою здійснюється догляд (надалі - особа, за якою здійснюється догляд), на території Львівської міської територіальної громади, зокрема:
3.2. Члени сім`ї другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки) особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім`ї першого ступеня споріднення (батьки, її чоловік або дружина, діти такої особи, у тому числі усиновлені) або якщо члени сім`ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я). У разі відсутності членів сім`ї першого та другого ступеня споріднення норма цього підпункту поширюється на членів сім`ї третього ступеня споріднення (дядько, тітка, племінник) особи з інвалідністю I або II групи.
Згідно з п. 4 Порядку № 951 для встановлення факту здійснення постійного догляду та отримання Акта військовозобов`язаний, зазначений у пункті 3 цього Положення, який здійснює постійний догляд, подає до Центру надання адміністративних послуг м. Львова та його територіальних підрозділів заяву (надалі - Заява, додаток до цього Положення) на ім`я начальника відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики (надалі - відділ соціального захисту) за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання особи, за якою здійснюється догляд, на території Львівської міської територіальної громади.
Згідно з п. 5 Порядку № 951 Центр надання адміністративних послуг м. Львова та його територіальні підрозділи протягом одного робочого дня передають таку заяву відповідному відділу соціального захисту для розгляду.
Пунктом 9 Порядку № 951 передбачено, що військовозобов`язані, які здійснюють постійний догляд за особами, зазначеними у пункті 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", до заяви додають засвідчені копії документів, визначені у підпункті 14 додатка 5 Порядку № 560:
9.2. Для військовозобов`язаного, який зайнятий постійним доглядом за членом сім`ї другого ступеня споріднення, який є особою з інвалідністю І чи ІІ групи:
9.2.1. Документи, що підтверджують родинні зв`язки другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки).
9.2.2. Один з таких документів, що підтверджує неможливість членів сім`ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік (дружина), діти, у тому числі усиновлені) здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи:
- довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ,
- або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я про потребу члена сім`ї першого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ.
Згідно з п. 11 Порядку № 951 до заяви можуть бути додані інші документи, за бажанням/на вимогу заявника або в разі потреби.
Пунктом 16, 17 Порядку № 951 передбачено, що заява розглядається Комісією протягом десяти календарних днів з дати її подання. Рішення Комісії оформляється протоколом.
Відповідно до п. 18 Порядку № 951 завданням Комісій є: підтвердження/непідтвердження факту здійснення військовозобов`язаним постійного догляду за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
За приписами п. 19 Порядку № 951 комісія попередньо перевіряє Заяву та додані до неї документи.
У випадку, якщо Заяву подано з порушенням вимог, встановлених цим Положенням (до Заяви не додані документи, подання яких згідно з вимогами цього Положення є обов`язковим, тощо), Комісія приймає рішення про залишення Заяви без руху та протягом трьох робочих днів з дня отримання Заяви надсилає заявнику (на адресу електронної пошти, яка зазначена ним у заяві, чи з використанням засобів телефонного зв`язку) письмове повідомлення, в якому зазначає виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення Комісії. Одночасно встановлюється строк, достатній для усунення заявником виявлених недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з моменту отримання заявником рішення про залишення Заяви без руху.
У разі усунення виявлених недоліків у встановлений строк Заява вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду Заяви продовжується на строк залишення заяви без руху.
Якщо заявником у встановлений строк не усунуто виявлених недоліків, Заява розглядається за наявними документами.
Як встановлено судом, комісія відповідача залишила без руху заяву ОСОБА_1 , оскільки не дотримано вимоги пункту 9.2.2. Положення №951 та листом від 16.09.2025 №260308-вих-133730 повідомила про строк для усунення недоліків заяви.
Зокрема, у листі від 16.09.2025 зазначено, що за результатами встановлено, що Заяву подано з порушенням вимог, встановлених Положенням № 951, а саме:
- до Заяви не додано один з документів, що підтверджує неможливість членів сім?ї першого ступеня споріднення (сина) здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров?я про потребу члена сім?ї першого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ.
Судом з`ясовано що, підставою для встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) є те, що позивач має діда - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , особу з інвалідністю ІІ групи внаслідок ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС пожиттєво.
Позивач у позовній заяві звертає увагу, що разом з документами для виготовлення акту встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) 10.09.2025 було додано, зокрема, посвідку на постійне проживання ОСОБА_4 (сина ОСОБА_2 ) в Республіці Польща, як підтвердження факту неможливості здійснення ним постійного догляду за батьком - ОСОБА_2 у зв`язку з постійним проживанням на території іншої країни.
Суд критично ставиться до таких покликань позивача, оскільки вказана посвідка підтверджує тільки право на постійне проживання ОСОБА_4 в Республіці Польща, проте жодних доказів виїзду за межі України останнього суду не надано.
Більше того, відповідно до ч. 1 ст. 202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка, син зобов`язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку про те, що відповідач, відмовляючи позивачу у наданні акта про встановлення факту здійснення особою постійного догляду діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, оскільки позивачем не дотримано вимоги пункту 9.2.2. Положення №951.
Відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд дійшов висновку, що поведінка відповідача у спірних правовідносинах відповідає визначеним ч. 2 ст. 2 КАС України критеріям, тому у задоволенні позову потрібно відмовити.
Надавши оцінку усім доказам в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.
Зважаючи на висновок суду про відмову в задоволенні позову, а також ураховуючи положення ст. 139 КАС України, судові витрати понесені позивачем стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 139, 241-246, 293, 295 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити дії - відмовити.
2. Судові витрати розподілу не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Інформація про учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_6 ).
Відповідач: Сихівський відділ соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (79012, вул. Червоної калини, буд. 66, м. Львів; ЄДРПОУ 26056848).
Повне рішення суду складено 25.02.2026.
Суддя Кондратюк Юлія Степанівна