Постанова № 13434640, 12.01.2011, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2011
Номер справи
2а-6297/10/2370
Номер документу
13434640
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 12 січня 2011 року № 2а-6297/10/2370 м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Мишенка В.В.,

при секретарі Дубовій Ю.С.,

за участю: прокурора відділу прокуратури області Максимової В.В. - за посвідченням, представника позивача Чумак В.В. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора Камянського району Черкаської області в інтересах держави в особі Камянського районного центру зайнятості до комунального підприємства «Камянське виробниче управління житлово-комунального господарства» про стягнення заборгованості на загальну суму 3498 грн. 91 коп.,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Камянського району Черкаської області в інтересах держави в особі Камянського районного центру зайнятості (далі-позивач) подав позов, в якому просить стягнути з комунального підприємства «Камянське виробниче управління житлово-комунального господарства» (далі-відповідач) заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 126 грн. 49 коп. та пеню в сумі 3372 грн. 49 коп.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги, та просили задовольнити позов повністю.

Відповідач в судове засідання свого представника не направив, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце слухання справи, клопотань чи заяв про відкладення розгляду справи та відомостей про наявність поважної причини неявки відповідача в судове засідання до суду не надходило.

Вислухавши доводи прокурора, представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Страхувальники, які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, набувають статусу платника страхових внесків на підставі п. 4 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідно з дня укладення цивільно-правового договору. Роботодавці юридичні особи набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (Фонд) з дня взяття їх на облік.

Відповідач зареєстрований Камянським районним центром зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 12 грудня 1997 року та відповідно до статті 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Положенням частини 2 статті 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» встановлено, що функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на центр зайнятості, який провадить збір страхових внесків, контролює правильність нарахування та своєчасність сплати страхових внесків.

Відповідно до ч. 3 ст. 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» страхувальники здійснюють перерахування страхових внесків одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Статтею 19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» розміри страхових внесків на календарний рік для роботодавців встановлюються у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошове забезпечення військовослужбовців, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату доходу (прибутку) фізичним особам за виконання робіт (послуг) за договорами цивільно-правового характеру, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття для роботодавців становлять 1,6 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, виплату доходу (прибутку) за договорами цивільно-правового характеру та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Пунктом 6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 року № 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 року за №30/5221, визначено обовязок роботодавців щокварталу подавати розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, до 20 числа місяця, наступного за звітним періодом. В цій відомості страхувальники вираховують та зазначають суми внесків, які підлягають сплаті за відповідний звітний період.

Така відомість за девять місяців 2010 року подана відповідачем до Фонду в установленому порядку. За звітний період ним самостійно визначено недоїмку зі страхових внесків в розмірі 34849 грн. 73 коп. Страхові внески стягнені з відповідача:

-за рішенням господарського суду Черкаської області від 31.10.2006 р. у справі № 06/5035а в розмірі 12245 грн. 24 коп.;

-за рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 25.05.2010 р. у справі №2а-1428/10/2370 в розмірі 18751 грн. 82 коп.;

-за рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 13.10.2010 р. у справі №2а-4178/10/2370 в розмірі 314 грн. 77 коп.

Залишок коштів, які просить стягнути позивач в судовому порядку, становить 126 грн. 42 коп., як новостворену недоїмку в період з 01.07.2010 року по 01.10.2010 року.

Відповідно до акту № 96 про результати проведеної планової перевірки від 24.09.2010 року позивачем нарахована пеня в розмірі 3372 грн. 49 коп.

Зазначена пеня нарахована відповідно до вимог ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» в результаті перевірки правильності нарахування своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду, відповідно до розділу 7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Враховуючи викладене, суд вважає законною та обґрунтованою вимогу позивача про стягнення недоїмки зі страхових внесків в розмірі 126 грн. 42 коп., так як вони самостійно визначені відповідачем та в добровільному порядку не сплачені та пені в сумі 3498 грн. 91 коп.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повність.

Стягнути з комунального підприємства «Камянське виробниче управління житлово- комунального господарства» (20800, Черкаська область, м. Камянка, вул. Заводська, 2а, код ЄДРПОУ 03356944) на корить Камянського районного центру зайнятості (20800, Черкаська область, м. Камянка, вул. Пушкіна, 37, код ЄДРПОУ 21368402) заборгованість на загальну суму 3498 (три тисячі чотириста девяносто вісім) грн. 91 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

СуддяВ.В. Мишенко