Постанова № 13434215, 01.12.2010, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.12.2010
Номер справи
2-а-3617/10/1970
Номер документу
13434215
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-3617/10/1970

"01" грудня 2010 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Данилевич Н.А.

при секретарі Лавренюк О.М.

за участю:

прокурора Ковальчук О.Р.

представника позивача Туцького Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом прокурора міста Тернополя в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій на суму 340грн., суд -

В С Т А Н О В И В:

Прокурор міста Тернополя в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області, надалі позивач, звернулися з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2, наділі відповідач, про стягнення фінансових санкцій на суму 340,00грн.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що при проведенні перевірки в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів на транспорті виявлено порушення відповідачем вимог Закону України «Про автомобільний транспорт». Зокрема, інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області 24.06.2010р. складено акт №147668 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої виявлено порушення режиму роботи та відпочинку водія транспортного засобу. В наслідок чого територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, щодо відповідача 19.08.2010р. винесено постанову №100773 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 340,00 грн. за порушення, передбачені абз.7 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з мотивів, передбачених у позові, просили позов задоволити .

Відповідач в судове засідання не зявився, причину неявки суду не повідомив, заяв про розгляд справи за їх відсутності не надходило, заперечень проти позову не надали, відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом направлення судових повісток з поштовими повідомленнями за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.

Заслухавши в судовому засіданні думку прокурора та пояснення представника позивача, оцінивши наявні у справі докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних міркувань.

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція). Згідно з п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим в містах Києві та Севастополі.

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»N2344-III від 05.04.2001р. встановлено, щоурядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

У ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачено, що автомобільний перевізник це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи вантажів транспортними засобами.

Робочий час водія час, протягом якого водій зобовязаний виконувати свої обовязки, визначені трудовим договором. Зокрема, в п.3.2 «Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів»затвердженого наказом Міністерства транспорту України №18 від 17.01.2002р. зазначено, що для водіїв, у яких встановлено пятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, тривалість щоденної роботи (зміни) не може перевищувати 8 годин, а для водіїв, яким установлено шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем 7 годин.

Як видно з матеріалів справи, 24.06.2010р. інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг з перевезення пасажирів, порушення режиму роботи та відпочинку водія транспортного засобу, а саме: водій автомобіля таксі ОСОБА_3 (власник автомобіля ОСОБА_2.) працював з 23 год. 20 хв. 23.06.2010р. до 11 год. 50 хв. 24.06.2010р, що становить понад одинадцять годин робочого часу на добу. В день складення акту водій з ним ознайомився, пояснень чи заперечень до акту не вказав.

Складений акт №147668 від 24.06.2010р. про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом свідчить про порушення водієм режиму роботи та відпочинку.

Поштове повідомлення 06.09.2010р. свідчить, що відповідачем було отримано повідомлення про розгляд матеріалів акту №147668 від 24.06.2010р. для прийняття відповідного рішення в наслідок перевірки.

Статтею 60 Закону України N 2344-III від 05.04.2001р. передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема, порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів накладається штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, щодо відповідача 19.08.2010р. винесено постанову №100773 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 340,00 грн. за порушення, передбачені абз.7 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

У відповідності до п.28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Повідомленням Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області від 19.08.2010р. відповідача повідомлено про винесену постанову про застосування фінансових санкцій від 19.08.2010р. №100773 на суму 340,00грн. та запропоновано добровільно сплатити вказану фінансову санкцію в 15 денний термін.

Оскільки фінансові санкції застосовуються до автомобільних перевізників, які на законних підставах використовують транспортний засіб, то суд приходить до висновку, що до відповідача правомірно винесено постанову винесено постанову №100773 від 19.08.2010р. про застосування фінансових санкцій на суму 340,00 грн. за порушення, передбачені абз.7 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Відповідачем постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалась до вищестоящого органу або в судовому порядку.

На день розгляду справи відповідачем добровільно сума застосованих фінансових санкцій не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідно до статті 71 Кодексу Адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.6,86,158,163,186 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити. Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ін. номер НОМЕР_1) в користь Державного бюджету України 340 (триста сорок) грн. фінансових санкцій згідно постанови про застосування фінансових санкцій №100773 від 19.08.2010р. на р/р 31118106700002, МФО 838012, код платежу 21081100, код одержувача коштів 23588119.

Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст.254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.

Головуючий суддяДанилевич Н.А.

копія вірна

СуддяДанилевич Н.А.