Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 грудня 2010 року Справа № 2а-9015/10/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м.Луганську до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення сум фінансових санкцій у розмірі 1998,50 грн., -
ВСТАНОВИВ:
23 листопада 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м.Луганську до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення сум фінансових санкцій у розмірі 1998,50 грн.
Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження.
У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Позивач Державна податкова інспекція в Артемівському районі у м.Луганську, у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України, є суб'єктом владних повноважень, а спори за участю цих органів та фізичних осіб - підприємців щодо стягнення штрафних (фінансових) санкцій є публічно - правовими, оскільки виникають за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством функції, та відповідають визначенню «адміністративної справи».
Згідно п.4 ч.1 ст.10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509 (далі - Закон України № 509) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують функцію контролю за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів;
Відповідно до п. 11 ч.1 ст.11 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509 (далі Закон №509) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідач фізична особа підприємець ОСОБА_1, і.к. НОМЕР_1, зареєстрована виконавчим комітетом Луганської міської ради 22.09.2006, номер запису 2382000 0000 019335.
Згідно акту № 0244/12/33/23/НОМЕР_1 від 06.09.2010 перевірки за дотриманням субєктом господарювання порядку проведення розрахунків з товари ( послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, було встановлено порушення відповідачем вимог ст. 3 Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995р., а саме:
п.1- розрахункова операція проведена без застосування РРО;
п.2- розрахунковий документ, встановленої форми особі, яка отримала товар не надано;
ст. 3 ЗУ «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»
-здійснення торгівельної діяльності без придбання торгового патенту;
ст.15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів»
- здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без відповідної ліцензії.
Відповідач з актом перевірки була ознайомлена, зазначила, що з виявленими порушеннями згідна та зауважень не має ( а.с.7).
Згідно з п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 №265 зі змінами і доповненнями (далі - Закон №265) субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно з п.2 ст.3 - видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
З п.2.2.7 та 2.2.8 акту перевірки ( а.с. 6-7) вбачається - проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій ( розрахункової книжки) при продажу товарів (надання послуг) на загальну суму 11,00 грн. та не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.
Згідно додатку до акту перевірки «Опис» ( а.с.8) всього 59,70 грн.( сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків).
Пункт 1 статті 17 Закону № 265 передбачає, що за порушення вимог цього закону до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Згідно розрахунку штрафної (фінансової) санкції за наслідками перевірки субєкта підприємницької діяльності, за порушення п.1,2 ст.3 Закону № 265 від 06.07.1995 фінансова санкція у розмірі 298,00 грн.(59,70 грн.* 5).
Відповідно до ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ” від 19.12.1995 року № 481 - зі змінами і доповненнями (далі - ЗУ №481) роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
За порушення норм Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ” щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами статтею 17 цього Закону встановлено, що посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.17 ЗУ № 481 від 19.12.1995 року до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема , оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до статті 3 Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності ” №98 від 23.03.96 ( зі змінами і доповненнями) далі ЗУ №98, патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів. Під пунктами продажу товарів у цьому Законі слід розуміти: магазини та інші торгові точки, які знаходяться в окремих приміщеннях, будівлях або їх частинах і мають торговельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину. Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.
Відповідно до ст. 7 вищезазначеного Закону України торговий патент повинен бути розміщений : на фронтальній вітрині магазину, а в разі її відсутності біля касового апарату; на фронтальній вітрині малої архітектурної форми; на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності місцях; у пунктах обміну іноземної валюти; у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг. Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду
Стаття 8 ЗУ №98 передбачає відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за порушення вимог цього Закону, зокрема, за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
Відповідно до ч.4 ст3 ЗУ №98 від 23.03.96 року вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів. Вартість торгового патенту за календарний місяць встановлюється у межах таких граничних рівнів: на території міста Києва, обласних центрів - від 60 до 320 гривень; на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів - від 30 до 160 гривень; на території інших населених пунктів - до 80 гривень.
Згідно розрахунку штрафної ( фінансової санкції) ( 300,00 :30 дн.х2)=20,00х1=20,00 грн.(а.с.14).
На підставі акту перевірки № 0244/12/33/23/НОМЕР_1 від 06.09.2010 ДПІ в Артемівському районі у м.Луганську були прийняті рішення №0002732310 від 17.09.2010 про застосування штрафної ( фінансової) санкції на суму 298,50 грн., №0002742310 від 17.09.2010 на суму 20,00 грн. та №0002752310 від 17.09.2010 на суму 1700,00 грн.
Загальна сума штрафних ( фінансових) санкцій ( боргу) становить 2018,50 грн., частково погашено 20,00 грн.
Рішення про застосування штрафних ( фінансових) санкцій у вигляді штрафу відповідачем не оскаржені, однак суму штрафної санкції ( боргу) на день розгляду справи в повному обсязі не сплачено.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних (фінансових) санкцій, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України , суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м.Луганську до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення сум фінансових санкцій у розмірі 1998,50 грн. задовольнити.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1, і.к. НОМЕР_1, борг у розмірі 1998,50 грн. ( одна тисяча девятсот девяносто вісім гривень пятдесят копійок) на користь державного бюджету України, а саме: 298,50 грн. код платежу 3021080900, р/р 31110104700003 та 1700,00 грн. код платежу 21081100, р/р 31118106700003, одержувач УДКУ у м.Луганську ГУДКУ у Луганській області, код одержувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяС.М. Чиркін