Постанова № 13432967, 20.12.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
20.12.2010
Номер справи
2а-15590/10/17/0170
Номер документу
13432967
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 грудня 2010 р. Справа №2а-15590/10/17/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Папуші О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АРКрим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 02.12.10року надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Бахчисарайському районі АР Крим до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 7140,00грн.

Ухвалою суду від 02.12.10р. в адміністративній справі відкрито скорочене провадження та запропоновано позивачу в термін до 17.12.10р. додатково подати до канцелярії суду відомості про наявність заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами, станом на день розгляду справи.

Розглянувши наявні матеріали справи в їх сукупності, судом зясовано, що позивач з положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу" є державним органом виконавчої влади та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, визначеної пунктом11 частини першої статті 11 вказаного Закону, звернувся з адміністративним позовом про стягнення з відповідача податкового боргу зі сплати штрафних санкцій у розмірі 7140,00грн.

З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, на цю справу поширюється компетенція адміністративних судів, цей спір підсудний окружному адміністративному суду.

Відповідно до згаданого пункту 11 частини першої статті 11 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції та право звертатись до судових органів із заявою (позовною заявою) про стягнення до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягнення до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

ОСОБА_1 зареєстровано фізичною особою-підприємцем 11.05.2006р. Бахчисарайською районною державною адміністрацією Автономної Республіки Крим за адресою: 98433, АРКрим, Бахчисарайський район, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1, про що свідчить копія Довідки з єдиного державного реєстру юридичних осіб фізичних осіб-підприємців (а.с.14).

Судом встановлено, що на підставі направлення від 21.09.10р. №682/23-3 головним державним податковим ревізором-інспектором відділу податкового контролю юридичних осіб ДПІу Бахчисарайському районі, інспектором податкової служби І рангу Кошевим О.М. 28.08.10р. проведено перевірку субєкта господарської діяльності ОСОБА_1 з питання дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.

Під час перевірки встановлено порушення відповідачем приписів п.п.2,5 ст.3 розділу ІІ Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та ст.153 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Відповідно до вимог п.п.2, 5 ст.3 Закону України від 06.07.95р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції та у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України

Стаття 15-3 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлює обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів, так забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів: 1) особами, які не досягли 18 років; 2) особам, які не досягли 18 років; 3) у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв; 4) у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; 5) у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); 6) з торгових автоматів; 7) на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива); 8) поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар); 9) у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет; 10) з рук; 11) у невизначених для цього місцях торгівлі.

Рішенням про застосування фінансових санкцій від 03.09.2010р. №000391233 відповідно до статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за виявлені порушення, викладені в акті перевірки від 28.08.10р. №346/01/13/23/НОМЕР_1, - продаж пива особі, яка не досягла 18 років, застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 6800,00грн.

За порушення вимог п.п.2, 5 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до відповідача застосовано санкції сумою 340,00грн.

З матеріалів справи недоїмка, що обліковується за відповідачем зі сплати фінансових (штрафних) санкцій у визначені Законом строки ним не сплачена та дії позивача з її визначення позивач не оскаржував, доказів на підтвердження її сплати на час розгляду справи суду не надано.

Як підтверджено зібраними матеріалами справи, за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати фінансових санкцій загальною сумою 7401,73грн. (а.с.6).

Оцінивши зібрані докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що відповідачем як платником податків та інших обовязкових платежів не погашено недоїмку зі сплати фінансових (штрафних) санкцій сумою 7140,00грн., тому позовні вимоги про стягнення заборгованості обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.

У справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160, 161, 162, 163, 183-2, 186, 254 КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обовязкових платежів НОМЕР_1) заборгованість зі сплати фінансових (штрафних) санкцій сумою 7140,00грн., що підлягають зарахуванню до Державного бюджету України на р/р31218202700048, банк одержувач:ГУ ДКУ в АР Крим м.Сімферополь, МФО 824026, Код в ЄДРПОУ34741000.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частини постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення цього строку, з якого субєкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.

Суддя О.В. Папуша