Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 724/477/26 Провадження № 3/724/261/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 лютого 2026 року Хотинський районний суд Чернівецької області у складі:
головуючого судді Скрипника С.М.
при секретарі Філіпчуку Д.В.,
за участю:
прокурора Гаджули О.А.
розглянувши справу, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Хотинським РС УДМС України 04.08.2014 року, ІПН: НОМЕР_2 , уродженки м. Хотин Чернівецької області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,громадянки України, головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності Хотинської міської ради Дністровського району Чернівецької області,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у відповідності до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, 20.07.2025 року, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (при встановленому строку до 01.04.2025 року), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання Функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 було роз`яснено її права та обов`язки передбачені ст.ст.10, 63 Конституції України, ст.268 КУпАП, ОСОБА_1 свою провину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП визнала, пояснила, що своєчасно не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік через сімейні обставини. Підстав для відтермінування обов`язку подання декларацій не мала.
Прокурор зазначив, що на підставі наявних в матеріалах справи доказів, у діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Пояснив, що провина ОСОБА_1 доведена в повному обсязі, умови складання протоколу про адміністративне правопорушення не суперечать чинному законодавству. Просив визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на неї мінімальне адміністративне стягнення у межах санкції даної статті.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників судового засідання, вражає, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбачений ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов?язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Приміткою до цієї статті передбачено, що суб`єктами правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частини першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закон) визначено правопорушення, пов?язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"- г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно вимог роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 року, декларація особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за минулий рік подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону.
Судом встановлено, що на підставі розпорядження Хотинської міської ради Дністровського району Чернівецької області № 171-ос від 05.04.2021 року ОСОБА_1 призначена на посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності Хотинської міської ради Дністровського району Чернівецької області з 05.04.2021 року та встановлено 15 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах 7 категорії посад.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 20.07.2025 року подала електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.
До визначених категорій осіб, які наділені правом на відтермінування обов?язку подання щорічної декларації за 2024 рік, ОСОБА_1 не відноситься.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік.
У наданих поясненнях ОСОБА_1 повідомила, що їй було відомо про необхідність подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, однак замешкалась та подала декларацію до Реєстру несвоєчасно.
Гранична дата подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік для ОСОБА_1 , як головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності Хотинської міської ради Дністровського району Чернівецької області, становить до 01.04.2025 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією, у відповідності до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин, 20.07.2025 року, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (при встановленому строку до 01.04.2025 року), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання Функцій держави або місцевого самоврядування.
Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суддя враховує, у відповідності до ч.2 ст.33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 судом визнається те, що ОСОБА_2 вину визнала, у вчиненому розкаюється.
Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи викладене, суддя вважає за доцільне піддати правопорушника такому виду стягнення, як штраф, в розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і є такою, що відповідає меті адміністративного стягнення, встановленого ст. 23 КУпАП України.
Згідно із ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Оскільки на ОСОБА_1 постановою суду накладено адміністративне стягнення, то з нього підлягає стягненню судовий збір у сумі 665,60 грн. в дохід держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.172-6 ч. 1, 280, 283, 284, 294, 303 ч.1, 40-1 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення: штраф у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Реквізити для оплати штрафу: Отримувач коштів: Чернів. ГУК/Хотинська ТГ р/р (IBAN): UA338999980313080106000024365; Назва банку: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів: 21081100; ЄДРПОУ отримувача: 37836095; ЄДРПОУ банку: 37836095; МФО банку: 899998; Стягувач: Хотинський районний суд Чернівецької області.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок.
Реквізити для оплати судового збору: Отримувач коштів: Чернів. ГУК / Хотинська ТГ / 22030101;Код отримувача (ЄДРПОУ): 37836095; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача (номер рахунку IVAN): UA448999980313171206000024365; Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідно зі ст.307 КУпАП штраф нею має бути сплачений не пізніше, ніж через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення адміністративного стягнення, а в разі оскарження такої постанови не пізніше ніж через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про накладення адміністративного стягнення буде надіслана для примусового виконання до органу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.
У разі сплати штрафу у строки, передбачені ст.307 КУпАП, оригінал платіжного документа необхідно подати до Хотинського районного суду Чернівецької області.
З урахуванням ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати ОСОБА_2 штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, при примусовому виконанні цієї постанови органами державної виконавчої служби з правопорушника стягнути у примусовому виконанні подвійний розмір штрафу, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Хотинський районний суд Чернівецької області.
Суддя: Сергій Миколайович СКРИПНИК