Єдиний державний реєстр судових рішень
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
23.02.2026
Справа № 497/265/26
Провадження № 3/497/98/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.02.2026 року Болградський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Кравцової А.В.,
секретар судового засідання Георгієва А.В.,
за участю: прокурора Бодлєва Д.І.,
та особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Болград матеріали про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду 29.01.2026 року відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м.Городнє, обіймає посаду депутата VIII скликання Городненської сільської ради Болградського району Одеської області, зі слів - має середню освіту, одружений, є неповнолітня дитина і двої дорослх дітей, доглядає за родичем - інвалідом 2-їгрупи, проживає за адресою реєстрації: АДРЕСА_1 , особу якого встановлено за паспортом НОМЕР_1 , що виданий 07.02.2023р. органом №5115, РНОКПП НОМЕР_2 ,
- про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
13.01.2026р. оперуповноважним ОВС 6-го відділу (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України лейтенантом поліції Романенком С.С. був складений протокол про адміністративне правопорушення №78/26, згідно якого гр. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду депутата VIII скликання Городненської сільської ради Болградського району Одеської області, та, відповідно до ст.3ч.1п.2п.п."а" ЗУ «Про запобігання корупції», будучи посадовою особою і суб`єктом інкримінованого йому правопорушення, пов`язаного з корупцією, у порушення вимог ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», не своєчасно без поважних причин подав та опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції свою щорічну електронну декларацію за 2021р. - пов`язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, а саме, лише 27.11.2025р., після встановленого періоду щорічного декларування (що був встановлений чинним законодавством до 31.01.2024р.), чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність ст.172-6ч.1 КУпАП.
Крім того, в цей же день, 13.01.2025року тією ж посадовою особою о/у ОВС Романенком С.С. був складений ще один протокол про адміністративне правопорушення за №79/26, згідно якого суб`єкт декларування гр. ОСОБА_1 вчинив ще одне аналогічне правопорушення порушивши вимоги ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», не своєчасно без поважних причин подав та опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції свою щорічну електронну декларацію за 2022р. пов`язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, а саме, лише 27.11.2025р., після 31.01.2024р., як то було визначено чинним зконодавством, чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність ст.172-6ч.1 КУпАП.
Крім того, 13.01.2025р., тією ж посадовою особою о/у ОВС Романенком С.С., був складений ще один протокол про адміністративне правопорушення за №80/25, згідно якого гр. ОСОБА_1 вчинив ще одне аналогічне правопорушення порушивши вимоги ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», без поважних причин не своєчасно подав та опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції свою щорічну електронну декларацію за 2023р. теж як суб`єкт декларування, - що пов`язана з виконанням функцій місцевого самоврядування, а саме, лише 09.12.2025р., після 31.01.2024р., як то було визначено чинним зконодавством, чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність ст.172-6ч.1 КУпАП.
Крім того, 13.01.2025р., тією ж посадовою особою о/у ОВС Романенком С.С., був складений ще один протокол про адміністративне правопорушення за №81/25, згідно якого гр. ОСОБА_1 вчинив ще одне аналогічне правопорушення порушивши вимоги ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», без поважних причин не своєчасно подав та опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції свою щорічну електронну декларацію за 2024р. теж як суб`єкт декларування, - що пов`язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме, лише 09.12.2025р., після 31.01.2024р., як то було визначено чинним зконодавством, чим вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність ст.172-6ч.1 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні усіх чотирьох епізодах вказаного правопорушення визнав, пояснивши, що він не знав про обов`язковість подання декларацій, хоча після обрання його депутатом він декларацію заповнював, але йому ніхто не пояснив вимоги законодавства про обов`язковість щорічного декларування та строки, тому ненавмисно пропустив строк для їх подання за 2021, 2022, 2023, 2024р.р. та подав їх вже коли йому нагадали перевіряючі; наразі вже йому зрозуміла його помилка, вину свою визнає.
Прокурор вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні чотирьох епізодів правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП - які зазначені у віповідних вищезазначених протоколах - підтверджується наданими суду відповідними доказами, тому ОСОБА_1 підлягає притягненню до відповідальності за цією статтею КУпАП - у виді штрафу.
Вислухавши прокурора і ОСОБА_1 вивчивши надані суду матеріали та дослідивши надані докази, суд встановив наступні факти та відповідні ним правовідносини.
Відповідно до рішення №1 VIII від 26.11.2020р. І сесії VIII скликання Городненської сільської ради Болградського району Одеської області ОСОБА_1 наділено повноваженням депутата Болградської районної ради Одеської області VIII скликання (а.с.15).
Відповідно до ч.2ст.4 ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад", повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
В пункті 1 ст.18 ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад" депутат місцевої ради зобов`язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.
Згідно підпункту "б"п.1,ч.1ст.3 Закону, суб`єктами, особами, на яких поширюється дія цього Закону - є депутати міських рад.
Депутат Городненської сільської ради Болградського району Одеської області VІІІ скликання ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування та суб`єктом на якого поширюється дія Закону відповідно п.п."б"п.1ч.1ст.3 Закону, та Примітки до ст.172-6 КУпАП,- на якого поширюється дія цього Закону, і він є суб`єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, оскільки зобов`язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі - зазначені у ч.1ст.45 вказаного Закону.
Відповідно до п.15 ст.1 ЗУ "Про запобігання корупції", суб`єкти декларування - особи, зазначені у п.1п.п"а", "в"-"г" п.2,п.4ч. ст.3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у п.1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 ч.1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Вивчивши надані суду матеріали, дослідивши докази та встановивши обставини скоєння правопорушення, розглянувши чотири протоколи про адміністративні правопорушення, суд дійшов висновку, що чотири факти несвоєчасного подання щорічної електронної декларації ОСОБА_1 - за 2021-2022-2023-2024р.р. - підтверджений як його власними поясненнями суду, так і письмовими доказами, що містяться в матеріалах справи, а в його діях - є склад чотирьох епізодів адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки його вина у вчиненому підтверджується, окрім його пояснень, наданих суду, - також доказами, що містяться в матеріалах справи і які були судом досліджені.
Вирішуючи питання про призначення ОСОБА_1 виду і міри адміністративного стягнення, суд дійшов висновку, що згідно вимог ч.2ст.36 КУпАП в разі, "якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення призначається в межах санкції, встановленої за більш тяжке правопорушення з числа вчинених", - у даному випадку - ст.172-6 ч.1 КУпАП, оскільки усі чотири скоєні правопорушення кваліфіковані лише нею. А тому, з урахуванням всіх обставини у сукупності: характеру скоєних правопорушень, особи правопорушниці, його позитивну характеристику, обставин, що передбачені ст.33 КУпАП що пом`якшують відповідальність усвідомлення вчиненого та визнання вини, з метою виховання та попередження скоєння інших правопорушень, гр. ОСОБА_1 підлягає притягненню до відповідальності за ст.172-6 ч.1 КУпАП у виді штрафу в нижній межі санкції, оскільки інший вид стягнення не відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі ОСОБА_1 , ступеню його вини та наслідкам скоєного. Згідно п.5ч.2ст.4 ЗУ «Про судовий збір», в разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення - підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665,6гривень.
Керуючись ст.ст. 9-11,33,36,40-1,ч.1 ст.172-6,221,283-285 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати на підставі ч.2ст.36 КУпАП в одне спільне провадження чотири справи про адміністративні правопорушення: №497/265/26, №497/266/26, №497/267/26 та №497/268/26 - всі за ст.172-6 ч.1 КУпАП, - відносно ОСОБА_1 - з присвоєнням спільній справі номер справи, яка зареєстрована першою - №497/265/26, та розглянути матеріали з чотирма протоколами разом, в одному провадженні.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у скоєнні чотирьох епізодів адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6ч.1 КУПАП, та на підставі санкції цієї статті призначити йому адміністративне стягнення - штраф в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 коп. (на рахунок UA908999980313111256000026001 отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ -37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету -22030106).
Роз`яснити ОСОБА_1 , що: штраф, відповідно до ст.307 КУпАП має бути сплачений (на рахунок на рахунок UA198999980313131206000015660, отримувач - ГУК в Одеській області/м.Болград, код за ЄДРПОУ 37607526, банк - Казначейство України (ЕАП), код банку -899998, код класифікації доходів бюджету -21081100) не пізніше, ніж через п`ятнадцять днів з дня отримання копії даної постанови;
- в разі несплати штрафу у встановлений строк, - стягнути його згідно вимог ст.308 КУпАП у подвійному розмірі -1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Повний текст постанови виготовлено 23.02.2026року.
Суддя А.В. Кравцова