Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 466/106/26
Провадження № 3/466/375/26
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2026 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч.1 ст.130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , 31.12.2025 о 00:43 год., м.Львів, вул.Б.Хмельницького,163 керував ТЗ "MAZDA 6", ДНЗ "BC4943ІВ" з ознаками наркотичного сп`яніння: звужені зіниці, що не реагують на світло, неприродня блідість обличчя, виражене тремтіння пальців рук. Від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан сп`яніння на місці події або у медичному закладі, - відмовився, порушивши вимоги п. 2.5 ПДР України, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , 31.12.2025, о 00:43 год., м.Львів, вул.Б. Хмельницького, 163, керував ТЗ "MAZDA 6", ДНЗ " НОМЕР_1 " повторно протягом року, будучи особою, яка не має права керування транспортним засобом, а саме не отримав посвідчення водія відповідної категорії, порушив вимоги п. 2.1.а ПДР. Відтак, своїми діями ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Постановою Шевченківського районного суду м.Львова від 11.02.2026 вищевказані справи об`єднані в одне провадження.
На розгляд матеріалів справи до суду ОСОБА_2 не прибув, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи. Причини неявки суду невідомі.
Жодних клопотань, заперечень чи пояснень по суті справи від особи, що притягується до адміністративної відповідальності, на адресу суду не надходило.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя дійшов наступних висновків.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
За змістом ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов`язані з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 279 КУпАП, ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Згідно довідки БД "Національна автоматизована інформаційна система" підсистеми "Пошук посвідчення водія", ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 отримав 22.01.2009 посвідчення водія серії НОМЕР_2 , статус - "вилучений" /арк. спр. 6/.
Згідно довідки ІП НПУ, станом на 31.12.2025 за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 транспортні засоби на території України не зареєстровані /арк. спр. 5/.
Враховуючи вищенаведене, суд позбавлений можливості застосувати оплатне вилучення ТЗ "MAZDA 6", ДНЗ "BC4943ІВ", передбачене положеннями ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Згідно довідки ІП НПУ 31.12.2025 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 притягувався 30.11.2025 року Управлінням патрульної поліції у Львівській області до адміністративної відповідальності за вчинення 30.11.2025 року правопорушення, передбаченого ч.2 ст.126 КУпАП з накладенням на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 3 400 гривень /арк. спр. 7/.
Згідно п. 2.5 ПДР України, водій повинен, на вимогу поліцейського, пройти, в установленому порядку, медичний огляд, з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Положеннями ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування ТЗ особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, передачу керування ТЗ особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, відмову особи, яка керує ТЗ, від проходження, згідно встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 2.1.а ПДР України, водій механічного ТЗ повинен мати при собі посвідчення на право керування ТЗ відповідної категорії.
Положеннями ч.4 ст.126 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування ТЗ особою, позбавленою права керування ТЗ.
Положеннями ч.5 ст.126 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень підтверджується: даними протоколів серії ЕПР1 №555406 від 31.12.2025, ЕПР1 №555416 від 31.12.2025, рапортом, відеозаписом з нагрудних камер, оглянутих в засіданні та іншими матеріалами справи.
Протоколи про адміністративні правопорушення серії ЕПР1 №555406 від 31.12.2025, ЕПР1 №555416 від 31.12.2025, оформлені відповідно до положень ст. 256 КУпАП, оскільки їх форма та зміст відповідає вимогам діючого законодавства, вони складені та підписані уповноваженою на те особою та підтверджують подію і обставини правопорушень, їх дані узгоджуються з іншими доказами у справі, достовірність та допустимість яких не викликає сумнівів.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суддя вважає, що в діяннях ОСОБА_2 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 та ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Згідно ст. 33 КУпАП передбачено, що при накладенні стягнення за адміністративне правопорушення слід враховувати характер вчиненого порушення, ступінь вини правопорушника, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи особу правопорушника та обставини справи, відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП, оскільки ОСОБА_2 скоїв два адміністративних правопорушення, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення слід накладати в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суддя дійшов висновку, що з метою виховання особи, яка притягається до відповідальності та запобігання вчинення нею нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення в межах санкції ч.5 ст.126 КУпАП, у вигляді штрафу, у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права керування ТЗ, на строк п`ять років.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» необхідно стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір у розмірі 665 грн. 60 коп.
Керуючись ст. 9, 33, 36, 40-1, 126, 130, 245, 251, 256, 268, 277, 279, 280 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 5 ст. 126 КУпАП та, згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, призначити йому остаточне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 2 400 (двох тисяч чотирьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 грн. (сорок тисяч вісімсот гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 (п`ять) років.
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів ГУК у Львівській області 21081300, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Банк отримувача ГУ ДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA268999980313040149000013001, Код класифікації доходів бюджету 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 665 грн. 60 коп. (шістсот п`ять гривень шістдесят копійок).
Реквізити для сплати судового збору: (Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, Банк отримувача- Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача - UА908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови
Суддя П. С. Невойт