Постанова № 13423630, 06.12.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.12.2010
Номер справи
2а-9369/10/0870
Номер документу
13423630
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2010 року <Текст >Справа № 2а-9369/10/0870

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Нестеренко Л.О., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Хортицькому районі м. Запоріжжя

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення 2441 грн. 60 коп. фінансових санкцій

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м. Запоріжжя звернулася із адміністративним позовом до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення 2441 грн. 60 коп. фінансових санкцій, нарахованих Рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 25.12.2009 р. № 0001972330 і від 16.07.2010 р. № 0001712330. У позовній заяві позивач зазначив, що Державною податковою інспекцією у Хортицькому районі м. Запоріжжя 22.12.2009р. проведена перевірка відповідача, за результатами якої складено Акт перевірки від 22.12.2009 р. № 0211/08/21/НОМЕР_3. Актом перевірки встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, який не облікований у встановленому порядку. На підставі акту перевірки винесено Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 25.12.2009 р. № 0001972330 на суму 2010 грн. 00 коп. Рішення отримано відповідачем 25.12.2009 р. Крім того, 13.07.2010 р. була проведена перевірка за дотриманням Фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів тощо. За результатами перевірки було складено акт № 0149/08/31/23/НОМЕР_3 від 13.07.2010р., яким встановлено невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, який не облікований у встановленому порядку, порушення попереднього режиму програмування товарів. На підставі акту перевірки винесено Рішення про застосування фінансових санкцій 16.07.2010 р. № 0001712330 на суму 2016 грн. 50 коп. Рішення про застосування штрафних санкцій було отримано відповідачем 16.07.2010 р. Фінансові санкції Фізичною особою підприємцем ОСОБА_1 сплачені частково у сумі 3900 грн. 00 коп. Заборгованість у сумі 2441 грн. 60 коп., позивач просить стягнути з відповідача у судовому порядку.

Ухвалою суду від 17.11.2010 було відкрито скорочене провадження у справі, копія ухвали направлена відповідачу рекомендованим листом.

Станом на 06.12.2010 р. відповідачем заперечення на позов не надані.

За правилами частин 1, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Пунктом 4 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліценцій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензування відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявності торгових патентів.

Крім того, ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) в установленому законом порядку.

Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та безготівковій формі при продажу товарів (наданні) послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Встановлення норм щодо застосування або незастосування РРО в інших законах не допускається.

Відповідно до п. п. 1, 11, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

За проведення розрахункових операції через незареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій передбачена відповідальність у вигляді фінансової санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п.2 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).

У разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості пунктом 6 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачена відповідальність у вигляді фінансових санкцій у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідальність за невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, передбачена ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно якої до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

За таких обставин позовні вимоги Державної податкової інспекції Хортицькому районі м. Запоріжжя до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення 2441 грн. 60 коп. фінансових санкцій обґрунтовані і підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 159-163, 183-2 КАС України, п. 4 ст.10, ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»; ст. 1, ст. 3, ст. 17, ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_3) на користь Державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя (р/р 31117104700008, код платежу 21080900, одержувач: державний бюджет Хортицького району м. Запоріжжя, банк одержувача ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, ОКПО 34676906) 2441 грн. 60 коп. коп. фінансових санкцій.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядкув 10-денний строк.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Л.О.Нестеренко