Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 317/406/26
№ 3/317/244/2026
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2026 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Нікітін В.В., за участі прокурора Ігнатченко Ю.О., розглянувши матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, РНОКПП НОМЕР_1 .
за правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» до осіб, які зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відносяться особи, зазначені у п.1, п.п.а,в п.2, п.5 ч.1 цього Закону.
Згідно з п.п.в п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Розпорядженням Запорізького міського голови від 02.06.2023 № 1746 к/тр, ОСОБА_1 було призначено на посаду головного спеціаліста відділу прийому громадян Вознесенівського району Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради із залишенням 11 рангу посадової особи місцевого самоврядування з 06.06.2023.
Розпорядженням Запорізького міського голови від 14.03.2024 № 839 к/тр ОСОБА_1 звільнено з займаної посади за угодою сторін з 20.03.2024.
Головний спеціаліст відділу прийому громадян Вознесенівського району Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради ОСОБА_1 відповідно до п.п.в п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У відповідності до абз.2 п.2 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у п.п.а,в-г п.2 ч.1 ст.3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після припинення діяльності подати в установленому ч.1 цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Таким чином, у ОСОБА_1 , при звільненні з посади головного спеціаліста відділу прийому громадян Вознесенівського району Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради з 20.03.2024, після припинення діяльності, виник обов`язок подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 (після звільнення) в термін до 00:00 год. 01.04.2025.
Проте встановлено, що згідно з відомостями Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, лише 09.07.2025 о 16:20, що є порушенням вимог ч.2 ст.45 Закону «Про запобігання корупції», відповідальність за яке встановлена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Обов`язок належної підготовки суб`єкта до подачі декларації покладається на самого суб`єкта декларування.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є адреса мешкання: АДРЕСА_1 .
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 09.07.2025, тобто день несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення).
Фактичним днем виявлення вказаного адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідно до ст.ст.251, 252 КУпАП є 08.01.2026, оскільки саме в цей день посадовою особою органу Національної поліції надається оцінка зібраним доказам у їх сукупності.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненому правопорушенні визнала повністю, щиро розкаялась у вчиненому.
Прокурор Ігнатченко Ю.О. в судовому засіданні вважала, що наявні всі підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме наступними документами:
протоколом № 21 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 15.01.2026, який ОСОБА_1 підписала 15.01.2026 та отримала його копію;письмовими поясненнями ОСОБА_1 , наданими 08.01.2026; Витягом з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій; копією щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення); копією розпорядження Запорізького міського голови № 1746 к/тр від 02.06.2023; копією розпорядження Запорізького міського голови № 5296 к/тр від 14.03.2024; іншими матеріалами по справі.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.
Розглянувши матеріали справи та враховуючи вимоги ст. 33 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність накладення на правопорушника стягнення, достатнього для його виховання.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» потрібно стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 665,60 грн.
Враховуючи обставини справи, особу правопорушника, ступінь його вини, керуючись ст.ст. 33, 38, 172-6 ч. 1, 221, 283, 284, 287, 289 КУпАП , суддя-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень) 00 копійок.
Для сплати штрафу кошти перерахувати призначення платежу: «Адміністративні штрафи та інші санкції», Отримувач коштів: ГУК у Зап.обл/ТГ с. Долинське/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Рахунок UA588999980313030106000008373, Код класифікації доходів бюджету 21081100 (справа № 317/406/26).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача 899998; рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в розмірі 665 грн. 60 коп. (шістсот шістдесят п`ять грн. 60 коп.) (справа № 317/406/26).
Роз`яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова суду набирає законної чинності після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду впродовж десяти днів з моменту її постановлення.
Суддя: В.В. Нікітін