Рішення № 134171284, 18.02.2026, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2026
Номер справи
300/2165/25
Номер документу
134171284
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" лютого 2026 р. справа № 300/2165/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Біньковської Н.В.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області відповідно до змісту якого просить: визнати протиправними дії щодо невнесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування про періоди роботи з 01.01.2001 по 31.12.2001 у ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат»; зобов`язати внести зміни до відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкове державного пенсійного страхування відомостей про вірний реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків - 2298001975, який підтверджується карткою платника податків, виданою ДПА у м. Івано-Франківськ; зобов`язати здійснити перерахунок пенсії з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з 02.12.2022 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». У період з 01 січня 2001 року по 31 грудня 2001 року ОСОБА_1 перебував у трудових відносинах з ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат». Однак під час обчислення пенсії цей період роботи не було враховано відповідачем, оскільки в облікованій картці за період перебування у трудових відносинах із ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат» з 01.01.2001 по 31.12.2001 відсутні дані про суми заробітку. Стверджує, що за даними реєстру застрахованих осіб інформація про цей період трудових відносин позивача також відсутня. Причиною відсутності даних є помилка, допущена при формуванні звітності до системи персоніфікованого обліку ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат» у реєстраційному номері облікової картки платника податків позивача. Виправлення персональних даних проводиться страхувальником шляхом подання коригуючого звіту. Оскільки підприємство ліквідоване, то у разі припинення або зняття з обліку страхувальника відомості до реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі рішення суду, що набрало законної сили. Просить позовні вимоги задовольнити.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідач скористався правом подання відзиву на позов. Зазначає, що 07.02.2025 позивач звернувся із заявою про включення до пенсійної справи архівної довідки від 06.02.2025 № 35/59-4.01/144 для врахування її при перерахунку пенсії з дня її призначення.Відповідач повідомив позивача, що за даними реєстру застрахованих осіб інформація про період його перебування у трудових відносинах з 01.01.2001 по 31.12.2001 відсутня. Причиною відсутності даних є помилка, допущена при формуванні звітності до системи персоніфікованого обліку ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат» - у реєстраційному номері облікової картки платника податків позивача. Відомості про позивача за зазначений період подані із зазначенням РНОКПП НОМЕР_1 . У зв`язку з цим позивачеві було роз`яснено, що виправлення персональних даних (РНОКПП) здійснюється страхувальником шляхом подання коригуючого звіту. Оскільки підприємство ліквідоване, відповідно до пункту 4 розділу 4 Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1, у разі припинення або зняття з обліку страхувальника відомості до реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі рішення суду, що набрало законної сили. Щодо зобов`язання виплатити різницю між фактично отриманою та перерахованою пенсією, відповідач зазначає, що здійснити перерахунок пенсії з моменту її первинного призначення неможливо, оскільки розрахунок проводився на підставі наявних документів у матеріалах пенсійної справи. Оскільки довідку, що є підставою для перерахунку, позивач надав лише 07.02.2025, то перерахунок пенсії має здійснюватися з моменту звернення із відповідною заявою та наданням довідки з виправленими даними. У зв`язку з наведеним відповідач просить у задоволенні позову відмовити (а.с.36).

Заяв про розгляд справи з викликом сторін суду не надходило. У відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглянув справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними в справі матеріалами.

Суд, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши в сукупності письмові докази, встановив наступне.

ОСОБА_1 з 02.12.2022 призначена пенсія за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (а.с.49).

07.02.2025 позивач звернувся до відповідача із заявою про включення архівної довідки від 06.02.2025 №35/59-4.01/144 у довідку, що враховується при призначенні пенсії та просив здійснити перерахунок пенсії з дня її призначення (а.с.25).

Відповідач листом від 28.02.2025 за №1734-1135Б-02/8-0900/25 повідомив позивача про те, що наповнення реєстру застрахованих осіб, зокрема облікової картки застрахованої особи, здійснюється в автоматизованому режимі шляхом накопичення даних, що надходять зі звітності, поданої страхувальниками. За даними реєстру застрахованих осіб інформація про період перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах з 01.01.2001 по 31.12.2001 відсутня. Причиною відсутності даних є помилка, допущена при формуванні звітності до системи персоніфікованого обліку ДП "Деревообробник" ВАТ "Івано-Франківський лісокомбінат" (ЄДРПОУ 24683044) у реєстраційному номері облікової картки платника податків ОСОБА_1 . Відомості на ОСОБА_1 за період з 01.01.2001 по 31.12.2001 подані із зазначенням РНОКПП НОМЕР_1 . Виправлення персональних даних (РНОКПП) проводиться страхувальником, шляхом подання коригуючого звіту. Із посиланням на пункти 6, 4 розділу 4 Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 №10-1, вказано, що внесення сум заробітку до облікової картки ОСОБА_1 за період перебування у трудових відносинах із ДП "Деревообробник" ВАТ "Івано-Франківський лісокомбінат", яке припинило свою діяльність і відсутні дані про правонаступника, з 01.01.2001 по 31.12.2001 є можливим виключно в судовому порядку (а.с.26).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.

При вирішенні цієї справи суд керується нормами законів та підзаконних нормативно-правових актів в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Згідно із приписами статті 1 ЗаконуУкраїни "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (надалі також - Закон № 1058-IV)застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування; персоніфікований облік у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік) - організація та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що здійснюється відповідно до законодавства і використовується в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування в установленому законодавством порядку.

Частиною першою статті 21 Закону № 1058-IV передбачено, що персоніфікований облік у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування здійснюється з метою обліку застрахованих осіб, учасників накопичувальної системи пенсійного страхування та їх ідентифікації, а також накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про облік застрахованих осіб і реалізацію ними права на страхові виплати у солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування та накопичувальній системі пенсійного страхування.

Для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку використовуються відомості, що надходять від: державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; роботодавців; застрахованих осіб; фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування; центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, виконавчих органів сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад та уповноважених суб`єктів для обліку даних Єдиного державного демографічного реєстру; податкових органів, територіальних органів Пенсійного фонду за результатами перевірок платників єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або в порядку міжвідомчого обміну інформацією; державної служби зайнятості; інших підприємств, установ, організацій та військових частин; компаній з управління активами; зберігачів; інших джерел, передбачених законодавством.

Персоніфікований облік у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування є складовою частиною Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, порядок ведення якого встановлюється Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування".

Частиною другою статті 21 Закону № 1058-IV визначено, що на кожну застраховану особу відкривається персональна електронна облікова картка, якій присвоюється унікальний номер електронної облікової картки. Унікальний номер електронної облікової картки формується автоматично шляхом додавання одиниці до останнього наявного унікального номера електронної облікової картки. Порядок та строки впровадження унікальних номерів електронних облікових карток застрахованих осіб, порядок ведення персональних електронних облікових карток визначаються Пенсійним фондом.

Згідно із частиною третьою статті 21 Закону № 1058-IV персональна електронна облікова картка застрахованої особи повинна містити такі відомості, серед іншого, умовно-постійна частина персональної електронної облікової картки: реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки та офіційно повідомили про це відповідний податковий орган і мають відмітку в паспорті).

Відповідно до змісту частини п`ятої статті 21 Закону № 1058-IV персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та інші відомості подаються до Пенсійного фонду роботодавцями, підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію відповідно до законодавства.

Згідно з пунктом 1 частини другої статті 22 Закону № 1058-IV відомості, що містяться в системі персоніфікованого обліку, використовуються:виконавчими органами Пенсійного фонду для: підтвердження участі застрахованої особи в системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування; обчислення страхових внесків;визначення права застрахованої особи або членів її сім`ї на отримання пенсійних виплат згідно з цим Законом;визначення розміру, перерахунку та індексації пенсійних виплат, передбачених цим Законом;надання застрахованій особі на її вимогу або у випадках, передбачених цим Законом та Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування"; надання страховикам, що здійснюють страхування довічних пенсій;надання аудитору, який відповідно до цього Закону здійснює аудит Накопичувального фонду; обміну інформацією з централізованим банком даних з проблем інвалідності.

Відповідно до змісту положень частини 1, 2 статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.

За визначенням частини першої статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" (надалі також - Закон № 2464-VI) Державний реєстр загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - Державний реєстр) - організаційно-технічна система, призначена для накопичення, зберігання та використання інформації про збір та ведення обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, його платників та застрахованих осіб, що складається з реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб; єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування; застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок; страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов`язані сплачувати єдиний внесок.

Статтею 14-1 Закону № 2464-VI визначено, що Пенсійний фонд та його територіальні органи зобов`язані, зокрема, забезпечувати своєчасне внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру; здійснювати контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру;надавати безоплатно на вимогу застрахованих осіб інформацію, що міститься на їх персональних облікових картках у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру.

Згідно з частинами 1, 2 абзацом 2 частини 3 статті 16 Закону № 2464-VI Державний реєстр створюється для забезпечення: ведення обліку платників і застрахованих осіб у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування та їх ідентифікації; накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про сплату платниками єдиного внеску та про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування; нарахування та обліку виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Державний реєстр складається з реєстру страхувальників і реєстру застрахованих осіб.

Ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру здійснюється на підставі положення, що затверджується Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та Фондом загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Частиною першою статті 20 Закону № 2464-VI передбачено, що реєстр застрахованих осіб - автоматизований банк відомостей, створений для ведення єдиного обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню відповідно до закону.

Реєстр застрахованих осіб складається з електронних облікових карток застрахованих осіб, до яких включаються відомості про застрахованих осіб, інформація про набуття прав на одержання страхових виплат за всіма видами загальнообов`язкового державного соціального страхування та інформація про виплати за всіма видами загальнообов`язкового державного соціального страхування і соціальними та іншими виплатами, передбаченими законодавством, та електронного реєстру листків непрацездатності, порядок організації ведення та надання інформації з якого встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд, користувачами цього реєстру є податкові органи, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, та Фонд загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно з частиною четвертою статті 20 Закону № 2464-VI на кожну застраховану особу заводиться персональна електронна облікова картка, до якої включаються такі відомості, зокрема, реєстраційний номер облікової картки платника податків.

За приписами частини 6 статті 20 Закону № 2464-VI зміни та уточнення вносяться до відомостей реєстру застрахованих осіб у порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Зміна до відомостей про прізвище, ім`я та по батькові особи на поточний момент, реєстраційний номер облікової картки платника податків, дату народження, місце народження, стать, громадянство, освіту, серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України, номер телефону, адресу місця проживання, а також до відомостей, зазначених в абзаці четвертому частини другої цієї статті, може вноситися за заявою застрахованої особи в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Пунктом 4 розділу І Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затверджене постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 № 10-1 (надалі також Положення №10-1),визначено, що Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем даних Реєстру застрахованих осіб.

Згідно з пунктом 1 розділу IV "Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них" Положення № 10-1 реєстр застрахованих осіб складається з облікових карток, які включають дані, визначені частиною третьою статті 20 Закону та частиною третьою статті 21 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до пунктів 2, 3, 5, 6 розділу IV Положення № 10-1 до облікових карток Реєстру застрахованих осіб вносяться відомості про фізичних осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства, та інша інформація, необхідна для обчислення, призначення та здійснення страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування, зокрема: персоніфіковані відомості про застрахованих осіб та інформація про нарахування страхових внесків, про трудовий та страховий стаж, особливі умови праці, які дають право на пільги в пенсійному забезпеченні та із загальнообов`язкового державного соціального страхування, період, який відповідно до законодавства зараховується до страхового стажу без сплати страхових внесків, кількість календарних днів перебування у трудових та цивільно-правових відносинах, проходження служби за відповідний місяць, що подаються страхувальниками у складі звітності; відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомога та компенсація, на які нараховано і з яких сплачено страхові внески), що подаються роботодавцями, - підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію відповідно до законодавства; періоди страхового стажу на основі сплати страхових внесків та єдиного внеску системи обліку сплати страхових внесків.

Відомості до Реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

У разі виявлення за результатами перевірки поданих страхувальником недостовірних відомостей про застрахованих осіб та невиконання страхувальником у місячний строк припису щодо усунення цих порушень територіальні органи Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк вносять відповідні зміни до Реєстру застрахованих осіб.

Відомості про застрахованих осіб та звіти щодо сум нарахованих страхових внесків за період до 01 січня 2011 року подаються лише за результатами перевірки, здійсненої за заявою страхувальника, та вносяться до Реєстру застрахованих осіб на підставі наказу керівника відповідного територіального органу у десятиденний строк після узгодження результатів перевірки.

Отже, Державний реєстр загальнообов`язкового державного соціального страхування ведеться, зокрема, з метою накопичення, зберігання та автоматизованої обробки інформації про сплату платниками єдиного внеску та про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування. Пенсійний фонд та його територіальні органи зобов`язані забезпечувати своєчасне внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру та здійснювати контроль за достовірністю відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру.

Частиною четвертою статті 24 Закону № 1058-IV передбачено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Відповідно до статті 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-ХІІ (надалі також - Закон № 1788-ХІІ) основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Із трудової книжки позивача серії НОМЕР_2 від 20.12.1980видно, що ОСОБА_1 у період з 01.08.1983 по 04.11.2004 працював у ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат» (а.с.17).

Водночас відомості про період працевлаштування позивача у ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат» з 01.01.2001 по 31.12.2001 відсутні в індивідуальних відомостях про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб, номер облікової картки застрахованої особи 1197860196 (довідка форми ОК-5) (а.с.55).

Як встановлено судом та визнається відповідачем, в період з 01.01.2001 по 31.12.2001 страхувальником ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат» (код ЄДРПОУ 24683044) страхові внески сплачувалися та персоніфіковані відомості про позивача надавалися з невірним РНОКПП НОМЕР_1 , замість належного НОМЕР_3 , у зв`язку із чим, вказаний період роботи не зараховано до страхового стажу (а.с.55, 61).

Так, згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб, із номером облікової картки застрахованої особи НОМЕР_4 , вказано невірний РНОКПП позивача НОМЕР_1 . При цьому за звітний 2001 рік містяться відомості про сплату роботодавцем позивача страхових внесків у відповідних сумах (а.с.61).

В силу наведених вище вимог Положення №10-1 підставою для внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб є звітність, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України. Окрім того, відомості про застрахованих осіб та звіти щодо сум нарахованих страхових внесків за період до 01 січня 2011 року подаються лише за результатами перевірки, здійсненої за заявою страхувальника.

Роботодавець позивача - ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат», не може забезпечити приведення у відповідність даних в персональній обліковій картці застрахованої особи, щодо виправлення інформації про страховий стаж та заробітну плату ОСОБА_1 у період з 01.01.2001 по 31.12.2001. Так, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 22.02.2013 внесено запис за №11191120012002569 про припинення ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат», а відомості про правонаступника відсутні.

Суд у спірному випадку враховує, що внаслідок допущеної страхувальником помилки в РНКОПП позивача, в Реєстрі застрахованих осіб сформовано дві облікові картки застрахованої особи ОСОБА_1 : № НОМЕР_5 із вказаним вірним номером РНОКПП НОМЕР_3 (у якій відсутні відомості про сплачені страхові внески ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат» за період з 01.01.2001 по 31.12.2001) та №1197858654 із вказаним невірним номером РНОКПП НОМЕР_1 (у якій містяться відомості про сплачені страхові внески ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат» за період з 01.01.2001 по 31.12.2001).

Вказані обставини не можуть призводити до порушення прав позивача на належне пенсійне забезпечення через невключення в страховий стаж періоду роботи позивача з 01.01.2001 по 31.12.2001 у ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат», що підтверджується відомостями трудової книжки, внаслідок помилки в РНОКПП позивача, яка допущена посадовими особами роботодавця ОСОБА_1 .

Наявність у системі персоніфікованого обліку (Реєстрі застрахованих осіб) відомостей про періоди трудової діяльності застрахованих осіб у подальшому є підставою для призначення/перерахунку та здійснення пенсійних виплат. У свою чергу, відсутність у Реєстрі відповідної інформації призводить до порушення права застрахованої особи на одержання виплат за загальнообов`язковим державним пенсійним страхуванням.

Відтак, з метою ефективного захисту прав позивача належить зобов`язати відповідача внести зміни до відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо застрахованої особи ОСОБА_1 шляхом виключення з індивідуальних (персоніфікованих) відомостей про застраховану особу неправильного реєстраційного номеру облікової картки платника податків " НОМЕР_1 " та внесення вірного реєстраційного номеру облікової картки платника податків " НОМЕР_3 " та відомостей про страховий стаж і заробітну плату ОСОБА_1 за період роботи з 01.01.2001 по 31.12.2001 у ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат».

Водночас, вимога про протиправність дій відповідача задоволенню не підлягає, оскільки у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування наявні дані про період роботи ОСОБА_1 з 01.01.2001 по 31.12.2001 у ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат», однак з підстав помилки в реєстраційному номері облікової картки платника податків, вказаний період роботи не врахований до страхового стажу позивача.

Щодо позовної вимоги про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії, суд зазначає наступне.

Як встановлено судом, позивач звернувся до відповідача із заявою від 07.02.2025, в якій висловив прохання здійснити перерахунок пенсії із врахуванням архівної довідки Архівного відділу Івано-Франківської міської ради від 06.02.2025 №35/59-4.01/144 (яка містить відомості про заробітну плату позивача у період з 01.01.2001 по 31.12.2001).

Зі змісту листа пенсійного органу від 28.02.2025 за №1734-1135/Б-02/8-0900/25 видно, що відповідач не приймав будь-яке рішення про перерахунок чи відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 та повернув ОСОБА_1 оригінал вказаної вище довідки.

Отже, пенсійним органом не вирішувалось по суті питання про те, чи має право позивач на перерахунок пенсії з урахуванням заробітку, вказаного у довідці Архівного відділу Івано-Франківської міської ради від 06.02.2025 №35/59-4.01/144.

Відтак, ефективним способом захисту порушеного права позивача в цій частині позовних вимог буде зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 07.02.2025 про перерахунок пенсії та прийняти відповідне рішення, із врахуванням встановлених обставин та викладених судом висновків у цьому рішенні суду.

Згідно із частиною 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 грн, відтак підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача сплачений судовий збір в сумі 847,84 грн (70% задоволених позовних вимог). Доказів понесення інших судових витрат суду не надано.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області внести зміни до відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо застрахованої особи ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ) шляхом виключення з індивідуальних (персоніфікованих) відомостей про застраховану особу неправильного реєстраційного номеру облікової картки платника податків " НОМЕР_1 " та внесення вірного реєстраційного номеру облікової картки платника податків " НОМЕР_3 " та відомостей про страховий стаж і заробітну плату ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ) за період роботи з 01.01.2001 по 31.12.2001 у ДП «Деревообробник» ВАТ «Івано-Франківський лісокомбінат».

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 07.02.2025 про перерахунок пенсії та прийняти відповідне рішення, із врахуванням встановлених обставин та викладених судом висновків у цьому рішенні суду.

В задоволенні решти позову відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківської області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 847,84 грн (вісімсот сорок сім гривень 84 копійки).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

позивач ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ),

відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76018).

Суддя /підпис/ Біньковська Н.В.