Постанова № 134142664, 17.02.2026, Овідіопольський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
17.02.2026
Номер справи
509/7237/25
Номер документу
134142664
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 509/7237/25

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 лютого 2026 року смт. Овідіополь

Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Гандзій Д.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , головний бухгалтер ТОВ «ПЕРЕМОГА», зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_2 , виданий 15.11.2024 р., орган, що видав: 5112, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 287/15-32-07-03-17 від 05.12.2025 року під час проведенні документальної позапланової виїзної перевірки ПРАТ "ПЕРЕМОГА", код за ЄДРПОУ: 00413239, дата, час і місце вчинення порушення: в день реєстрації акту від 25.11.2025 № 63245/15-32-07-03-20, за адресою: 67832, Одеська обл.. Овідіопольський р-н., с. Великодолинське. вул. Кооперативна буд. 57, встановлено: що посадова особа: ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , головний бухгалтер ПРАТ "ПЕРЕМОГА", вчинила правопорушення: порушення ведення бухгалтерського та податкового обліку згідно висновки акту перевірки від 25.11.2025 № 63245/15-32-07-03-20: п. 44.1. п. 44,3 ст. 44. п. 189.1 ст. 189. п. 198.5 ст. 198. п. 201,1 ст. 201 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-V1 (із змінами та доповненнями) встановлено заниження податку на додану вартість у сумі 196 553 грн„ в тому числі за періоди: серпень 2020 року у сумі 13 200 грн. березень 2022 року у сумі 183 353,00 грн. п. 201,10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ (зі змінами та доповненнями), в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на суму податку н додану вартість «-» 1 908,21 грн.: п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ (із змінами та доповненнями), підприємством н зареєстровано податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму ПДВ 41,40 грн.: п. 44,1. п. 44,2. п. 44,3. п. 44,6 ст. 44 Податкового кодексу України від 02,12.2010 №2755-УІ (із змінами та доповненнями), частині незабезпечення платником податків зберігання первинних документів: п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями), пунктів 8. 8.3, 8.4 розділу VIII «Порядок обліку об`єктів оподаткування та об`єктів, пов`язаних з оподаткуванням» наказу Міністерств Фінансів України «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказ Міністерства фінансів України від 22.04.2014 №462), зареєстрованого Міністерством юстиції України 29 грудня 2011 р. за №1562/20300 (із змінами та доповненнями), в частині порушення термінів подання 4 (чотирьох) повідомлень за формою № 2-ОПП; п. 51.1 ст. 51. ст.176 з урахуванням ст. 521 та п. 69.2 ст. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI. (зі змінами) Наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 рок № 4 «Про затвердження Форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подань податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» із змінами та доповненнями як наслідок подання декларування показників не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками за IV квартал 2022 року (грудень); за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 163-1 КУпАП.

Дослідивши адміністративні матеріали суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП.

З метою недопущення повторного відкладення судового розгляду на строк, який перевищує строк розгляду справи про адміністративне правопорушення, встановлений Законом, з метою недопущення затягування чи зволікань слухання справи, враховуючи практику Європейського суду з прав людини стосовно критеріїв розумних строків, серед яких є правова та фактична складність справи; поведінка заявника, а також інших осіб, які беруть участь у справі, інших учасників процесу; характер процесу та його значення для заявника (рішення у справах «Федіна проти України» від 02.09.2010 року, «Смірнова проти України» від 08.11.2005 року, «Матіка проти Румунії» від 02.11.2006 року, «Літоселітіс проти Греції» від 05.02.2004 року тощо), а також приймаючи до уваги рішення Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 року у справі «Пономарьов проти України» яким наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження, суд дійшов до висновку про необхідність розгляду справи у відсутності особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 яка належним чином повідомлена (засобами ІР-телефонії) про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання не з`явилася, причини неявки суду не повідомила, письмових заяв або клопотань про розгляд справи за її відсутності, чи про відкладення слухання справи - суду не надала.

За наведених обставин, суддя дійшов висновку про можливість розгляду справу у відсутність правопорушника, враховуючи вимоги ст. 268 КУпАП, яка не вимагає обов`язкової присутності особи, яка притягається до відповідальності за ст.163-1 КУпАП при розгляді справи.

Суд, дослідивши письмові докази у справі, вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КпАП України.

Відповідно до статті 251 КУпАП обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.

Статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема, у такому зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Наявний в матеріалах справи протокол про адміністративне правопорушення за своєю формою та змістом відповідає вимогам чинного законодавства.

Даючи оцінку дослідженим матеріалам справи, приходжу до переконання, що вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності доведена в повному обсязі, а її дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Всебічно, повно і об`єктивно дослідивши матеріали справи, враховуючи обставини справи, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, відношення останнього до скоєного, вважаю за необхідне визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, оскільки його вина підтверджується зібраними по справі матеріалами, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення № 287/15-32-07-03-17 від 05.12.2025 року, та доданими до нього додатками.

При визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на ОСОБА_1 враховуючи характер та тяжкість вчиненого ним правопорушення, а також особу порушника та ступінь його вини, з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню ним нових правопорушень, вважаю необхідним призначити йому адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Крім того, відповідно до п.5 ч.2 ст.4 ЗУ "Про судовий збір" та ст.40-1 КУпАП з правопорушника підлягає стягнення в дохід держави судовий збір.

Керуючись ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та ст.ст.283-285 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ "Про судовий збір",-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 - визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у сумі 170 (сто сімдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 665,60 грн.

Згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу 340 (триста сорок) грн..

Строк пред`явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Овідіопольський районний суд на протязі десяти днів з дня її винесення.

Суддя Д.М. Гандзій