Ухвала суду № 134127154, 02.02.2026, Ірпінський міський суд Київської області

Дата ухвалення
02.02.2026
Номер справи
367/10730/25
Номер документу
134127154
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 367/10730/25

Провадження №1-кс/367/226/2026

УХВАЛА

Іменем України

02 лютого 2026 року м. Ірпінь

Слідчий суддя Ірпінського міського суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ ВП №3 Бучанського РУП ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Бучанської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про арешт майна на підставі матеріалів досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №72023100100000027 від 17.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України,

В С Т А Н О В И В:

До Ірпінського міського суду Київської області надійшло клопотання прокурора про арешт майна на підставі матеріалів досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №72023100100000027 від 17.03.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Клопотання вмотивоване тим, що СВ ВП №2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області, за процесуального керівництва Бучанської окружної прокуратури Київської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №72023100100000027 від 17.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2. ст. 367 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із 05 год 30 хв 24.02.2022 строком на 30 діб, який затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, який неодноразово продовжувався, останній раз Указом Президента України № 793/2025 від 20.10.2025 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 год. 30 хв. 30.10.2025 строком на 90 діб (тобто до 03.02.2026).

Відповідно до п. 2 ст.10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»: у разі утворення військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) Верховна Рада України за поданням Президента України може прийняти рішення про те, що у період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування: 1) начальник військової адміністрації: крім повноважень, віднесених до його компетенції цим Законом, здійснює повноваження сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови; може затвердити тимчасову структуру виконавчих органів сільської, селищної, міської ради (для працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, оголошується простій або здійснюється їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду); 2) апарат сільської, селищної, міської ради та її виконавчого комітету, інші виконавчі органи (з урахуванням абзацу третього пункту 1 цієї частини), комунальні підприємства, установи та організації відповідної територіальної громади підпорядковуються начальнику відповідної військової адміністрації.

Крім того, п. 3 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» у разі утворення обласної та/або районної військової адміністрації на період дії воєнного стану та протягом 30 днів після його припинення чи скасування, у разі тимчасової окупації або оточення адміністративного центру області або у разі прийняття Верховною Радою України за поданням Президента України відповідного рішення: 1) повноваження такої обласної та/або районної ради здійснюють відповідні обласні та районні військові адміністрації; 3) відповідні районні та обласні ради не здійснюють свої повноваження; 4) комунальні підприємства, установи та організації, засновані на базі майна спільної власності територіальних громад району або області, підпорядковуються відповідній військовій адміністрації; 5) управління об`єктами спільної власності територіальних громад таких району та/або області здійснюється начальником відповідної районної та/або обласної військової адміністрації.

Відповідно п. 2 ст. 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» військові адміністрації населених пунктів на відповідній території здійснюють повноваження із: 1) запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану; 2) забезпечення ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів; 3) залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності до участі в комплексному соціально-економічному розвитку сіл, селищ, міст, координації цієї роботи на відповідній території; 4) розміщення на договірних засадах замовлень на виробництво продукції, виконання робіт (послуг), необхідних для територіальної громади, на підприємствах, в установах та організаціях; 5) складання та затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього, забезпечення виконання відповідного бюджету; 10) управління об`єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв`язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню; 12) здійснення управління майном, яке перебуває у комунальній власності відповідної територіальної громади (крім вирішення питань відчуження, у тому числі і шляхом приватизації комунального майна та надання комунального майна в оренду на строк понад один рік); 13) надання допомоги власникам квартир (будинків) в їх відбудові у разі пошкодження в результаті проведення бойових дій, терористичних актів, диверсій; організації за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, ремонту об`єктів комунального господарства та соціального призначення, житлових будинків, а також автомобільних доріг місцевого значення; виконання функцій замовника будівництва у випадках, визначених законом, а також виконання на підставі та у межах, встановлених договором доручення, дій, спрямованих на виконання функцій замовника будівництва, ремонту житлових будинків, об`єктів соціальної та виробничої інфраструктури державної або комунальної власності, або доручення виконання таких дій на підставі та у межах, встановлених договором доручення, комунальній організації відповідного напряму діяльності; 45) прийняття рішень про обстеження будівель і споруд, пошкоджених внаслідок бойових дій. Обстеження будівель і споруд, пошкоджених внаслідок бойових дій, здійснюється відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; 46) прийняття рішень про демонтаж будівель і споруд, які за результатами обстеження, визначеного пунктом 45 цієї частини, визнані аварійно небезпечними і такими, що становлять загрозу життю людей (крім об`єктів оборонного і спеціального призначення, об`єктів культурної спадщини та об`єктів, на які поширюється дія Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»). Розпорядження про демонтаж таких будівель і споруд вносяться до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України в Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Так, 27.07.2022 указом Президента України № 138/2022-рп, ОСОБА_5 , призначено на посаду начальника Гостомельської селищної військовою адміністрації Бучанського району Київської області, код ЄДРПОУ 44825757.

У подальшому відповідно до розпорядження Гостомельської селищної військовою адміністрації Бучанського району Київської області № 58-к від 28.07.2022, ОСОБА_5 , приступає до виконання обов`язків начальника Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області з 28.07.2022.

Відповідно до розпорядження Гостомельської селищної військовою адміністрації Бучанського району Київської області № 12 від 16.01.2023 «Про затвердження розподілу обов`язків між начальником військової адміністрації, заступником начальника військової адміністрації, заступниками начальника військової адміністрації (керівників штабів) Гостомельської селищної військової адміністрації», ОСОБА_5 зобов`язаний:

- забезпечувати на відповідній території додержання Конституції і законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;

- організовувати роботу Гостомельської селищної військової адміністрації та здійснює керівництво її діяльністю, несе персональну відповідальність за виконання селищною військовою адміністрацією покладених на неї повноважень. 4. Є розпорядником бюджетних коштів;

- представляти Гостомельську селищну військову адміністрацію та територіальну громаду у відносинах із державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об`єднаннями, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, громадянами;

- укладати від імені територіальної громади, Гостомельскої селищної військової адміністрації договори згідно із законодавством;

- видавати накази та розпорядження у межах своїх повноважень, які мають таку ж юридичну силу, що і рішення відповідної ради (рад). Накази, видані в межах повноважень місцевих рад, мають бути оприлюднені, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом;

- видавати розпорядження у межах своїх повноважень, давати доручення заступнику начальника військової адміністрації, заступнику начальника військової адміністрації (керівник штабу економічного відновлення), заступнику начальника військової адміністрації (керівник гуманітарного штабу), заступнику начальника військової адміністрації (керівник штабу з питань громадського порядку цивільної безпеки), посадовим особам військової адміністрації відповідно до своїх повноважень, визначених законодавством України з усіх питань, що належать до повноважень військової адміністрації, визначає виконавців, встановлює терміни їх виконання та покладає контроль за їх виконанням;

- забезпечувати управління майном, яке перебуває у комунальній власності Гостомельської територіальної громади (крім вирішення питань відчуження, у тому числі і шляхом приватизації комунального майна та надання комунального майна в оренду на строк понад один рік);

- контролювати процес складання місцевого бюджету, затверджувати його, вносити змін до бюджету, забезпечувати його виконання;

- скасовувати акти виконавчих органів Гостомельської селищної ради, які не відповідають законам України, іншим актам законодавства, рішенням Гостомельської селищної ради, прийнятим у межах її повноважень;

- контролювати стан трудової та виконавчої дисципліни у військовій адміністрації, здійснює заходи з питань запобігання проявам корупції в межах своїх повноважень;

- безпосередньо координує та контролює діяльність: заступника начальника військової адміністрації, заступника начальника військової адміністрації - керівника штабу економічного відновлення, заступника начальника військової адміністрації керівника гуманітарного штабу, заступника начальника військової адміністрації керівника штабу з питань громадського порядку та цивільної безпеки, головного спеціаліста уповноваженого з питань запобігання та протидії корупції, відділу кадрів, юридичного відділу, загального відділу, відділу з питань внутрішньої та інформаційної політики, відділу з наданням адміністративних послуг;

- користується іншими правами, які передбачені законодавством.

Поряд з цим, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, а також пункту 1 Примітки до ст. 364 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Таким чином, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді начальника Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області, постійно здійснюючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, був службовою особою.

Згідно ч. 2 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не можуть прямо чи опосередковано спонукати у будь-який спосіб підлеглих до прийняття рішень, вчинення дій або бездіяльності всупереч закону на користь своїх приватних інтересів або приватних інтересів третіх осіб.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється: займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Приміткою до ст. 358 КК України визначено, що офіційними документами є документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи-докази у правозастосовній діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі самозайнятими особами, яким законом надано право у зв`язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм і містять передбачені законом реквізити.

Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів.

Відповідно до п.п. 1.1. 6.1. 6.2 Настанови з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та території України від 01.11.2021 наказ № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві».

Пунктом 1.1. передбачено, що ця ОСОБА_6 визначає основні правила застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві для визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт, а також експертизи проектної документації на будівництво (далі проектування та експертизи).

Крім того, ця ОСОБА_6 застосовується при визначенні вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво на етапах визначення кошторисної вартості зазначених робіт, ціни пропозиції учасника процедури закупівлі, договірної ціни та при проведенні взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт.

Також, ця ОСОБА_6 є обов`язковою для будівництва, що здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, кредитів, наданих під державні гарантії. Застосування цієї Настанови при будівництві об`єктів із залученням інших джерел фінансування обумовлюється договором.

Пунктом 6.1. Настанови передбачено, що при взаєморозрахунках за виконані проєктні, науково-проєктні, вишукувальні роботи вартість визначається за порядком, передбаченим у договірній ціні.

Також, пункт 6.2. Настанови вбачає, що взаєморозрахунки за обсяги виконаних робіт провадяться на підставі акту здачі-приймання виконаних проектних, науково-проектних, вишукувальних та додаткових робіт, форма якого наведена у додатку 9 цієї Настанови.

Згідно з п. п. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» акти приймання виконаних будівельних робіт містять відповідні реквізити і є первинними документами, що фіксують факт здійснення господарської операції, тобто є офіційними документами.

Вимогами ч. 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено, що відповідальність за завідомо неправдивість відображених даних в актах виконаних робіт несуть особи, які склали та підписали ці документи.

Пунктом 23 ч. 1 ст. 116 Бюджетного кодексу України передбачено, що здійснення платежів за рахунок бюджетних коштів без реєстрації бюджетних зобов`язань, за відсутності підтвердних документів чи при включенні до платіжних документів недостовірної інформації, є порушенням бюджетного законодавства.

Згідно ст. 121 Бюджетного кодексу України посадові особи, з вини яких допущено порушення бюджетного законодавства, несуть цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з законом. Порушення бюджетного законодавства, вчинене розпорядником чи одержувачем бюджетних коштів, може бути підставою для притягнення до відповідальності згідно з законами України його керівника чи інших відповідальних посадових осіб, залежно від характеру вчинених ними діянь.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в умовах воєнного стану органи місцевого самоврядування здійснюють повноваження, надані їм Конституцією України, цим та іншими законами України.

Так, в 2022 році (але не пізніше 01.12.2022), більш точні дата та час досудовим слідством не встановлені, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді начальника Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області, виконуючи свої функціональні обов`язки, володіючи достатніми теоретичними і практичними знаннями про порядок проведення закупівель, а також прийняття виконаних робіт та послуг, будучи розпорядником бюджетних коштів, неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них здійснив оплату бюджетних коштів, виділених на облаштування споруд цивільного захисту (укриття), а також виділених на заходи з усунення аварій в житловому фонді, які виникли внаслідок бойових дій, спричинення військової агресії рф проти України, шляхом проведення робіт з поточного ремонту в житлових будинках розташованих на території с. Горенка та сел. Гостомель, Бучанського району, Київської області.

Пунктами 12 та 47 статті 2 Бюджетного кодексу України зазначено, що бюджетні установи це органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими. Розпорядник бюджетних коштів це бюджетна установа в особі її керівника, уповноважена на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов`язань, довгострокових зобов`язань за енергосервісом та здійснення витрат бюджету.

У зв`язку з цим, відповідно до пунктів 12, 47 статті 2 Бюджетного кодексу України, начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області ОСОБА_5 був розпорядником бюджетних коштів.

Пунктом 7 ч. 5 ст. 22 Бюджетного кодексу України зазначено, що головний розпорядник бюджетних коштів здійснює управління бюджетними коштами у межах встановлених йому бюджетних повноважень та оцінку ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі.

Згідно ч. 1 ст. 49 Бюджетного кодексу України, розпорядник бюджетних коштів після отримання товарів, робіт і послуг відповідно до умов взятого бюджетного зобов`язання приймає рішення про їх оплату та надає доручення на здійснення платежу органу Казначейства України.

Так, в період часу з 01 грудня 2022 року по 29 грудня 2022 року, більш точні дата та час досудовим слідством не встановлені, начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області ОСОБА_5 , неналежним чином виконуючи свої функціональні обов`язки, не володіючи достатніми теоретичними і практичними знаннями про порядок проведення закупівель, а також прийняття виконаних робіт та послуг, будучи розпорядником бюджетних коштів, здійсни оплату за наданні послуги з виготовлення Проекту за завідомо, штучно завищеною вартістю, при наступних обставинах.

Так, 01.12.2022, начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області ОСОБА_5 , у невстановлений досудовим розслідування час, перебуваючи за місцем розташування Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області, за адресою: Київська область, Бучанський район, сел. Гостомель, вул. Свято-Покровська, буд. 220, будучи службовою особою, уклав договір № 111 між Гостомельською селищною військовою адміністрацією Бучанського району Київської області (Замовник) та ТОВ «Архівіжин», код ЄДРПОУ 44894910 (Виконавець), в особі директора ОСОБА_7 , на виконання роботи: виготовлення «Проектно-кошторисної документації (робочий проект) по об`єкту: «Капітальний ремонт житлового будинку по вул. Садова, 22, сел. Горенка Бучанського району Київської обл.» за кодом ДК 021:2015:71320000-7 «Послуги з інженерного проектування».

Відповідно до п. 1.1 Договору, виконавець зобов`язується за завданням Замовника на свій ризик та власними силами, в установлені Договором строки, виконати заходи з усунення аварій в житловому фонді, які виникли унаслідок бойових дій, спричинених військовою агресією російської федерації проти України, шляхом виготовлення проектно-кошторисної документації (робочий проект) по об`єкту: «Капітальний ремонт житлового будинку за адресою: вул. Садова, буд. 22, с. Горенка Бучанського району, Київської області», а Замовник зобов`язується надати передбачені умовами Договору вихідні дані для проектування, прийняти від Виконавця закінчені роботи належної якості та оплатити їх.

Відповідно до п. 1.2 Договору передбачено, що Замовник доручає Виконавцю здійснювати супровід експертизи проекту у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 560 від 11.05.2011 зазначений у п. 1.1. цього Договору, але в будь-якому випадку вартість експертизи проекту сплачує Замовник. Вартість експертизи не враховується у вартість надання Послуг.

Відповідно до умов п. 2.1. Договору, договірна ціна визначена відповідно до Настанови з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво затвердженої наказом Мінрегіону від 01.11.2021 № 281 і складає: 999046,00 (дев`ятсот дев`яносто дев`ять тисяч сорок шість) гривень.

Вартість будівельних робіт згідно кошторису на виконання проектно-вишукувальних робіт, вишукувальні роботи Форми № 2-1 (додаток до договору від 01.02.2022 договір № 111) прийнято в сумі 28550000 (двадцять вісім мільйонів п`ятсот п`ятдесят тисяч) гривень.

Відповідно глав 1-9 (графа 4) зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва на «Капітальний ремонт житлового будинку за адресою: Київська область, Бучанський район, с. Горенка, вул. Садова, 22» вартість будівельних робіт становить 15928055,00 (п`ятнадцять мільйонів дев`ятсот двадцять вісім тисяч п`ятдесят п`ять) гривень.

Далі, в період часу з 01.12.2022 по 24.12.2022, точні дата та час в ході досудового розслідування не встановлені, начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області ОСОБА_5 , в робочий час, перебуваючи за місцем розташування Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області, за адресою: Київська область, Бучанський район, сел. Гостомель, вул. Свято-Покровська, буд. 220, неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, отримавши на погодження від директора ТОВ «Архівіжин» ОСОБА_7 акт № 1 приймання виконаних робіт від 24.12.2022: виготовлення «Проектно-кошторисної документації (робочий проект) по об`єкту: «Капітальний ремонт житлового будинку по вул. Садова, 22, сел. Горенка Бучанського району Київської обл.», ознайомившись зі змістом вказаного акту приймання виконаних робіт, в порушення п. п. 12 та 47 ст. 2, п. 7 ч. 5 ст. 22, ч. 1 ст. 49 Бюджетного кодексу України; ст. 849 Цивільного кодексу України; п. 2 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», п. 2 ст. 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», п.п.1, п 1.3 Настанови з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та території України від 01.11.2021 наказу № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві», п.п. 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 12.1 договору № 111 від 01.12.2022 на виконання робіт: «виготовлення «Проектно-кошторисної документації (робочий проект) по об`єкту: «Капітальний ремонт житлового будинку по вул. Садова, 22, сел. Горенка Бучанського району Київської обл.» за кодом ДК 021:2015:71320000-7 «Послуги з інженерного проектування», заздалегідь знаючи, що він в період часу з 01.12.2022 до 24.12.2022 як «Замовник», не здійснив контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконаних робіт тобто володіти достовірною інформацією щодо реального стану виконаних робіт та не перевіряючи обсяг та вартість робіт фактично виконаних

ТОВ «Архівіжн»: «виготовлення «Проектно-кошторисної документації (робочий проект) по об`єкту: «Капітальний ремонт житлового будинку по вул. Садова, 22, сел. Горенка Бучанського району Київської обл.» за кодом ДК 021:2015:71320000-7 «Послуги з інженерного проектування», власноруч підписав та скріпив печаткою Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області акт № 1 приймання виконаних робіт від 24.12.2022, тим самим затвердив їх, не встановив, що станом на 24.12.2022 ТОВ «Архівіжн» у виконані роботи: «виготовлення «Проектно-кошторисної документації (робочий проект) по об`єкту: «Капітальний ремонт житлового будинку по вул. Садова, 22, сел. Горенка Бучанського району Київської обл.» за кодом ДК 021:2015:71320000-7 «Послуги з інженерного проектування» внесено завищення вартості виконаних проектних робіт на суму 441 677 (чотириста сорок одна тисяча шістсот сімдесят сім) гривен 85 (вісімдесят п`ять) копійок, тим самим ОСОБА_5 сприяв неправомірному підтвердженню використання та освоєння ТОВ «Архівіжн», код ЄДРПОУ 34027947 бюджетних коштів на вказану суму.

У подальшому, 29.12.2022 на підставі зазначеного акту приймання виконаних робіт № 1 від 24.12.2022 УДКСУ у м. Ірпінь Київської області та на підставі платіжної інструкції № 3 (внутрішній номер 248941853) від 27.12.2022 перераховано бюджетні кошти у сумі 999 046 (дев`ятсот дев`яносто дев`ять тисяч сорок шість) гривен 00 копійок на розрахунковий рахунок ТОВ «Архівіжн» UA 793052990000026005010138313, в якості оплати по договору № 111 від 01.12.2022 за виконання робіт: «виготовлення «Проектно-кошторисної документації (робочий проект) по об`єкту: «Капітальний ремонт житлового будинку по вул. Садова, 22, сел. Горенка Бучанського району Київської обл.» за кодом ДК 021:2015:71320000-7 «Послуги з інженерного проектування», з яких безпідставно перераховано кошти до оплати завищеної вартості виконаних робіт у сумі 441 677 (чотириста сорок одна тисячі шістсот сімдесят сім) гривен 85 (вісімдесят п`ять) копійок.

Таким чином, в період часу з 01 грудня 2022 року по 24 грудня 2023 року, більш точні дата та час досудовим слідством не встановлені, начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області ОСОБА_5 , будучи службовою особою, неналежно виконуючи свої службові обов`язки, через несумлінне ставлення до них, допустив безпідставне перерахування бюджетних коштів Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області, виділених на оплату робіт та послуг по укладеному договору: № 111 від 01.12.2022, на користь ТОВ «Архівіжн» код ЄДРПОУ 44894910 в загальній сумі 441 677 (чотириста сорок одна тисяча шістсот сімдесят сім) гривен 85 (вісімдесят п`ять) гривень.

В результаті неналежного виконання своїх службових обов`язків ОСОБА_5 органу місцевого самоврядування в особі Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області, спричинено шкоду у розмірі 441 677 гривен 85 копійок (чотириста сорок одна тисяча шістсот сімдесят сім гривень вісімдесят п`ять копійок), яка в двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення, чим спричинив тяжкі наслідки.

Крім того, 01.12.2022, перебуваючи за місцем розташування Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області, за адресою: Київська область, Бучанський район, сел. Гостомель, вул. Свято-Покровська, буд. 220, більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області ОСОБА_5 , будучи службовою особою, неналежно виконуючи свої службові обов`язки, через несумлінне ставлення до них уклав економічно збитковий договір № 112 між Гостомельською селищною військовою адміністрацією Бучанського району Київської області та ТОВ «Архівіжин», код ЄДРПОУ 44894910, в особі директора ОСОБА_7 , на виконання роботи: «облаштування споруд цивільного захисту (укриття) шляхом виготовлення «Проектно-кошторисної документації на будівництво укриття адміністративної будівлі по вул. Свято-Покровська, 220, сел. Гостомель Бучанського району Київської обл.» за кодом ДК 021:2015:71320000-7 «Послуги з інженерного проектування».

Відповідно до п. 1.1. Договору, Виконавець зобов`язується за завданням Замовника на свій ризик та власними силами, в установлені Договором строки виконати роботи: облаштування споруд цивільного захисту (укриття) шляхом виготовлення «Проектно-кошторисної документації на будівництво укриття адміністративної будівлі по вул. Свято-Покровська, 220, сел. Гостомель Бучанського району Київської обл.», а Замовник зобов`язується надати передбачені умовами Договору вихідні дані для проектування, прийняти від Виконавця закінчені роботи належної якості та оплатити їх.

Відповідно до п. 1.2. Договору передбачено, що Замовник доручає Виконавцю здійснювати супровід експертизи проекту У відповідності до вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 560 від 11.05.2011 на об`єкт зазначений у п. 1.1. цього Договору, але в будь-якому випадку вартість експертизи проекту сплачує Замовник. Вартість експертизи не враховується у вартість надання Послуг.

Відповідно до п. 2.1. Договору, договірна ціна визначена відповідно до Настанови з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво затвердженої наказом Мінрегіону від 01.11.21 № 281 і складає: 399 998 (триста дев`яносто дев`ять тисяч дев`ятсот дев`яносто вісім) гривень 00 копійок.

Згідно п. 4.1. та п. 4.2. Договору передбачено, що по завершенню виконаних робіт Виконавець надає Замовнику проектно-кошторисну документацію в 4-х примірниках та акт виконаних робіт, а замовник протягом 15-ти днів після отримання позитивного експертного висновку зобов`язаний підписати Акт виконаних робіт і повернути один примірник виконавцю.

Відповідно до Додатку № 1 до договору № 112 від 01.12.2022 «Зведений кошторис №55 на проектування, науково-проектні, вишукувальні роботи», передбачене 1 стадійне проектування за виготовлення «Проектно-кошторисної документація на будівництво укриття адміністративної будівлі по вул. Свято-Покровська, 220, сел. Гостомель Бучанського району Київської області», повна вартість робіт становить 399 998 (триста дев`яносто дев`ять тисяч дев`ятсот дев`яносто вісім) гривень 00 копійок.

Відповідно до Додатку 4 до договору № 112 від 01.12.2022, «Кошторис №1 на проектні, науково-проектні, вишукувальні роботи» - Проектно-кошторисна документація на будівництво укриття адміністративної будівлі по вул. Свято-Покровська, 220, сел. Гостомель Бучанського району Київської області», розрахунок вартості робіт становить 391 998,00 грн.

Додатком № 2 до договору № 112 від 01.12.2022 «Календарний графік виконаних робіт» передбачено виготовлення «Проектно-кошторисної документації на будівництво укриття адміністративної будівлі по вул. Свято-Покровська, 220, сел. Гостомель Бучанського району Київської області» в термін з 02.12.2022 по 31.12.2022, вихідний документ - «Проектно-кошторисна документація на стадії «РП».

Згідно Додатку № 3 до договору № 112 від 01.12.2022, погоджено договірну ціну по об`єкту: «Проектно-кошторисна документація на будівництво укриття адміністративної будівлі по вул. Свято-Покровська, 220, сел. Гостомель Бучанського району Київської області в розмірі 399998,00 грн.

Відповідно до Додатку № 4 до Договору № 112 від 01.12.2022 «Завдання на проектування» «Виготовлення проектно-кошторисної документації по об`єкту: «Проектно-кошторисна документація на будівництво укриття адміністративної будівлі по вул. Свято-Покровська, 220, сел. Гостомель Бучанського району Київської області» код єдиного закупівельного словника ДК 021:2015:71320000-7 «Послуги з інженерного проектування», передбачено стадійність проектування в одну стадію робочий проект (РП).

Далі, в період часу з 01.12.2022 але не пізніше 27.12.2022, точні дата та час в ході досудового розслідування не встановлені, начальник Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області ОСОБА_5 , в робочий час, перебуваючи за місцем розташування Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області, за адресою: Київська область, Бучанський район, сел. Гостомель, вул. Свято-Покровська, буд. 220, неналежно виконуючи свої службові обов`язки у вигляді неправомірного підтвердження, перерахування, використання та освоєння остаточної оплати по договору № 112 від 01.12.2022, отримавши на погодження від директора ТОВ «Архівіжин» ОСОБА_7 акт № 1 приймання виконаних робіт від 27.12.2022: «облаштування споруд цивільного захисту (укриття) шляхом виготовлення «Проектно-кошторисної документації на будівництво укриття адміністративної будівлі по вул. Свято-Покровська, 220, сел. Гостомель Бучанського району Київської обл.», ознайомившись зі змістом вказаного акту приймання виконаних робіт, в порушення п. п. 12 та 47 ст. 2, п. 7 ч. 5 ст. 22, ч. 1 ст. 49 Бюджетного кодексу України; ст. 849 Цивільного кодексу України; п. 2 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», п. 2 ст. 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», п. 1.1. 6.1. 6.2 Настанови з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та території України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві», п.п. 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 12.1 договору № 12 від 01.12.2022 на виконання робіт: «облаштування споруд цивільного захисту (укриття) шляхом виготовлення «Проектно-кошторисної документації на будівництво укриття адміністративної будівлі по вул. Свято-Покровська, 220, сел. Гостомель Бучанського району Київської обл.» за кодом ДК 021:2015:71320000-7 «Послуги з інженерного проектування», в період часу з 01.12.2022 до 27.12.2022 він як «Замовник», фактично не здійснив контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконаних робіт, тобто не володіючи достовірною інформацією щодо реального стану виконаних робіт та не перевіривши обсяг робіт фактично виконаних ТОВ «Архівіжн»: «облаштування споруд цивільного захисту (укриття) шляхом виготовлення «Проектно-кошторисної документації на будівництво укриття адміністративної будівлі по вул. Свято-Покровська, 220, сел. Гостомель Бучанського району Київської обл.» за кодом ДК 021:2015:71320000-7 «Послуги з інженерного проектування», власноруч безпідставно, не вжив заходів для відмови від підписання вищевказаних документів, не вжив заходів для блокування банківської операції з розрахунку, безпідставно підписав та скріпив печаткою Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області акт № 1 приймання виконаних робіт від 27.12.2022, тим самим затвердив їх, не встановив, що станом на 27.12.2022 ТОВ «Архівіжн» роботи: «облаштування споруд цивільного захисту (укриття) шляхом виготовлення «Проектно-кошторисної документації на будівництво укриття адміністративної будівлі по вул. Свято-Покровська, 220, сел. Гостомель Бучанського району Київської обл.» за кодом ДК 021:2015:71320000-7 «Послуги з інженерного проектування» виконані не були на суму 299 697 (двісті дев`яносто дев`ять тисяч шістсот дев`яносто сім) гривен 00 копійок, тим самим ОСОБА_5 безпідставно підтвердив використання та освоєння ТОВ «Архівіжн» бюджетних коштів на вказану суму.

Таким чином, внаслідок протиправних дій начальника Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області ОСОБА_5 , які полягали у неналежному виконанні свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, внаслідок чого, 29.12.2022 УДКСУ у м. Ірпінь Київської області на підставі платіжної інструкції № 1 (внутрішній номер 249321329) від 28.12.2022 безпідставно перераховано бюджетні кошти у сумі 299 697 (двісті дев`яносто дев`ять тисяч шістсот дев`яносто сім) гривен 00 копійок на розрахунковий рахунок ТОВ «Архівіжн» НОМЕР_1 , в якості оплати по договору № 112 від 01.12.2022 за виконання робіт: «облаштування споруд цивільного захисту (укриття) шляхом виготовлення «Проектно-кошторисної документації на будівництво укриття адміністративної будівлі по вул. Свято-Покровська, 220, сел. Гостомель Бучанського району Київської обл.» за кодом ДК 021:2015:71320000-7 «Послуги з інженерного проектування», які в повному обсязі не були виконані і законних підстав для прийняття робіт і їх оплати не було, чим спричинено збитки Гостомельській селищній військовій адміністрації Бучанського району Київської області на вказану суму.

В результаті неналежного виконання своїх службових обов`язків ОСОБА_5 через несумлінне ставлення до них, органу місцевого самоврядування в особі Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області, спричинено шкоду у розмірі 741 374 гривен 85 копійок (сімсот сорок одна тисяча триста сімдесят чотири гривні вісімдесят п`ять копійок), яка в двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення, чим спричинив тяжкі наслідки.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у службовій недбалості, тобто у неналежному виконані службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, тобто вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

22.01.2026, з додержанням порядку та строків, встановлених ст. 276-278 КПК України, ОСОБА_5 , повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Підозра ОСОБА_5 є обґрунтованою та підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами.

Згідно з Інформацією з Державного реєстру прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта № 461265428, підозрюваному ОСОБА_5 , належить земельна ділянка з кадастровим номером 18220859000:01:000:1248, площею 0.1 га, цільове призначення для індивідуального садівництва, за адресою: Житомирська область, Житомирський район, село Пісківка.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення відшкодування шкоди завданої внаслідок вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України в органу досудового розслідування виникла необхідність в накладенні арешту на майно підозрюваного ОСОБА_5 .

Завданням арешту майна ОСОБА_5 є запобігання можливості його знищення, відчуження, приховування з метою уникнення відповідальності як кримінальної так і відповідальності пов`язаної з відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення.

Слідчий направив на адресу суду заяву про розгляд клопотання про арешт майна за його відсутності, вимоги клопотання підтримав повністю, його неявка відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України не перешкоджає розгляду справи.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України розгляд клопотання здійснено без повідомлення власника майна, оскільки це необхідно з метою забезпечення арешту майна.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Згідно із ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України, клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Згідно із ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Згідно із п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно із ч. 6 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

Відповідно до ч. 8 ст. 170 КПК України, вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.

Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Згідно з ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Слідчим суддею установлено, що СВ ВП №2 Бучанського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, за №72023100100000027 від 17.03.2023 за ознаками ч. 2 ст. 367 КК України, що підтверджено відповідним витягом.

У ході досудового розслідування встановлено, що внаслідок неналежного виконання своїх службових обов`язків, начальником Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області ОСОБА_5 допущено безпідставне перерахування бюджетних коштів Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області, виділених на оплату робіт та послуг по укладеному договору: № 111 від 01.12.2022, на користь ТОВ «Архівіжн» код ЄДРПОУ 44894910 в загальній сумі 441677 (чотириста сорок одна тисяча шістсот сімдесят сім) гривен 85 (вісімдесят п`ять) гривень. В результаті неналежного виконання своїх службових обов`язків ОСОБА_5 органу місцевого самоврядування в особі Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області, спричинено шкоду у розмірі 441677 гривен 85 копійок (чотириста сорок одна тисяча шістсот сімдесят сім гривень вісімдесят п`ять копійок), яка в двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення, чим спричинив тяжкі наслідки.

Крім того, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов`язків, начальником Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області ОСОБА_5 допущено безпідставне перерахування бюджетних коштів у сумі 299697 (двісті дев`яносто дев`ять тисяч шістсот дев`яносто сім) гривен 00 копійок на розрахунковий рахунок ТОВ «Архівіжн» в якості оплати по договору № 112 від 01.12.2022 за виконання робіт: «облаштування споруд цивільного захисту (укриття) шляхом виготовлення «Проектно-кошторисної документації на будівництво укриття адміністративної будівлі по вул. Свято-Покровська, 220, сел. Гостомель Бучанського району Київської обл.» за кодом ДК 021:2015:71320000-7 «Послуги з інженерного проектування», які в повному обсязі не були виконані і законних підстав для прийняття робіт і їх оплати не було, чим спричинено збитки Гостомельській селищній військовій адміністрації Бучанського району Київської області на вказану суму. В результаті неналежного виконання своїх службових обов`язків ОСОБА_5 через несумлінне ставлення до них, органу місцевого самоврядування в особі Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області, спричинено шкоду у розмірі 741374 гривен 85 копійок (сімсот сорок одна тисяча триста сімдесят чотири гривні вісімдесят п`ять копійок), яка в двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення, чим спричинив тяжкі наслідки.

26.01.2026 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, а саме у службовій недбалості, тобто неналежному виконанню службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, кваліфікуючою ознакою якої є спричинення тяжких наслідків охоронюваним законом державним інтересам.

Установлено, що підозрюваному ОСОБА_5 на праві приватної власності належать: земельна ділянка з кадастровим номером 18220859000:01:000:1248, площею 0.1 га, цільове призначення для індивідуального садівництва, за адресою: Житомирська область, Житомирський район, село Пісківка.

Виходячи з наведеного, слідчий суддя дійшов висновку, що арешт майна в даному випадку є необхідним для забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення. Вартість майна, яке просить слідчий арештувати, є співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

З урахуванням викладеного та з метою досягнення дієвості кримінального провадження, вважаю необхідним застосувати такий захід забезпечення кримінального провадження як арешт вказаного майна із забороною його відчуження та розпорядження. Вказаний спосіб арешту майна є найменш обтяжливим та не призведе до надмірного обтяження прав власника земельної ділянки, що відповідає положенням ч. 4 ст. 173 КПК України.

На підставі наведеного, керуючись ст. 131, 170-175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого задовольнити.

Накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: земельну ділянку з кадастровим номером 18220859000:01:000:1248, площею 0.1 га, цільове призначення: для індивідуального садівництва, за адресою: Житомирська область, Житомирський район, село Пісківка.

Заборонити розпорядження та відчуження арештованого майна.

Роз`яснити, що згідно із ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано

Ухвала про арешт майна виконується негайно.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1