Постанова № 13410536, 16.12.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2010
Номер справи
2а-8325/10/1270
Номер документу
13410536
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія №6.19

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 грудня 2010 року Справа № 2а-8325/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Ковальової Т.І.

при секретарі судового засідання Скрипкіної А.О.,

За участю представників сторін:

Прокурор-заявник: не зявився

від позивача: Селезньова О.О.

від відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокуратури Камянобрідського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства „Національна енергетична компанія ” Укренерго„ в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу „Держенергонагляд в Донбаському регіоні” до Краснолуцької виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№19) про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 1700 грн., -

В С Т А Н О В И В:

03 листопада 2010 року до суду надійшла заява Прокуратури Камянобрідського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства „Національна енергетична компанія ” Укренерго„ в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу „Держенергонагляд в Донбаському регіоні” до Краснолуцької виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№19) про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 1700 грн.

Прокурор-заявник в судове засідання не зявився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином.

Представник позивача в судове засідання зявився, підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, у звязку з чим суд розглядає справу за наявними матеріалами справи.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що 23 березня 2010 р. відповідачу було видано припис №02/26-0568. яким останнього зобов'язано виконати заходи з усунення виявлених порушень (а.с.9-10).

19 серпня 2010 р. у присутності відповідача було проведено перевірку виконання вимог виданого припису. Актом перевірки (протоколом) від «19» серпня 2010 р.№02/26-0137 встановлено часткове невиконання відповідачем припису №02/26-0568 (а.с. 8).

На підставі зазначеного Акту перевірки (протоколу) постановою від 26 серпня 2010 р. №02/26-0137 на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 1700,0 грн.(а.с. 6).

Постанову про накладення штрафу відповідач, згідно поштового повідомлення, отримав 01 вересня 2010 року (а.с. 7 - зворот).

Відповідальність визначена статтею 27 Закону України „Про електроенергетику" та Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику,» затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999р. №1312, пункт 10 якого передбачає, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідно ст. 5 Закону України „Про електроенергетику" до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Частина 1 ст.9 зазначеного закону визначає, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, визначеному законодавством України, а частина 5 ст. 9 закону надає Інспекції повноваження застосовувати в установленому порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. Так, відповідно з частиною 3 ст.27 Закону України „Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензій штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Центральним органом державної виконавчої влади, на який покладено здійснення державної політики в галузі паливно-енергетичного комплексу відповідно з Указом Президента України „Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999р. №1573/99, є Міністерство палива та енергетики України. Державна підприємство «Національна енергетична компанія» "Укренерго" підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на державній власності.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України „Про електроенергетику" здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996г, та діє у складі державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго" та його структурних підрозділів.

Головною метою діяльності ДП НЕК „Укренерго" є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи України, задоволення інтересів держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій для країни (абзаци 1-4 пункту 2.1. Статуту), а до основних напрямків діяльності здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України „Про електроенергетику" та Положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України (підпункт 2.2.16 пункту 2.2. Статуту).

Законодавством України не встановлено методику визначення суми штрафу за правопорушення в електроенергетиці, тому старший державний інспектор Держенергонагляду встановлює розмір штрафу в постанові з урахуванням складу правопорушення та негативних наслідків, до яких можуть привести виявлені порушення.

Згідно з Положенням про відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Донбаському регіоні", затвердженим директором Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" від 21 березня 2006р., Держенергонагляд у Донбаському регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Донецької та Луганської областях, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України. Згідно з затвердженим 12.03.06р. Положенням про відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Донбаському регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" від 21.03.06р. встановлено, що останній не є юридичною особою та має структурні підрозділи, зазначені у додатку 1 до вказаного Положення. Юридичною особою є Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" згідно з Додатком 1 до вказаного Положення Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області є одним зі структурних підрозділу "Держенергонагляд у Донбаському регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".

Частина 6 ст.27 Закону України „Про електроенергетику" визначає, що суми штрафів повинні сплачуватися до Державного бюджету України. Державне казначейство організує та здійснює виконання Державного бюджету відповідно Положенню про Державне казначейство, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.07.1995р. №590.

Відповідачем, постанову від 26 серпня 2010 р. №02/26-0137 про накладення штраф за порушення законодавства про електроенергетику не оскаржено, до теперішнього часу, штрафну санкцію у розмірі 1700 грн. у добровільному порядку не сплачено.

За таких обставин вина відповідача в ухиленні від виконання постанови про застосування штрафної санкції є такою, що підтверджена матеріалами справи, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст.ст.2, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про електроенергетику", суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Прокуратури Камянобрідського району м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства „Національна енергетична компанія ” Укренерго„ в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу „Держенергонагляд в Донбаському регіоні” до Краснолуцької виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№19) про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 1700 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Краснолуцької виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№19)»до Державного бюджету України (п/р №31115106700039, одержувач - Держбюджет м.Красний Луч Луганської області, банк одержувача - ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, іден. код 24046797, код бюджетної класифікації - 21081100) штраф у сумі 1700,0 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складений 21 грудня 2010 року.

СуддяТ.І. Ковальова