Рішення № 134101292, 16.02.2026, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2026
Номер справи
440/10407/25
Номер документу
134101292
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2026 року м. ПолтаваСправа № 440/10407/25

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Супруна Є.Б., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу №440/10407/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Київській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

25.07.2025 адвокат Кашуба Микола Олексійовича, здійснюючи на підставі ордеру (серія СВ №1092159 від 27.02.2025) представництво інтересів ОСОБА_1 , звернувся з позовом до Головного управління Національної поліції в Київській області (надалі - ГУНП), в якому просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не нарахування та невиплати позивачу індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2024 по 21.02.2025 із встановленням базового місяця листопад 2015 року, зобов`язавши ГУНП нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2024 по 21.02.2025 із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) листопад 2015 року відповідно до вимог Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078, за вирахуванням виплачених сум.

В якості підстави для звернення до суду заявник вказує на обставини порушення прав позивача внаслідок виплати відповідачем грошового забезпечення без застосування індексації із встановленням належного базового місяця.

22.08.2025 до суду надійшов відзив, в якому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову. Зазначає, що відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" дію Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" на 2023 рік було зупинено, тоді як Законом України "Про державний бюджет України на 2024 рік" зупинка дії Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" передбачена не була, а тому проведення індексації доходів населення була відновлена з 01.01.2024. Відповідно до статті 39 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено, що обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з 01.01.2024. Враховуючи вищевикладене, базовим місяцем для проведення індексації для всіх категорій працівників став грудень 2024 року, незалежно від того який місяць був базовим у працівників до 2024 року. У подальшому, у червні 2024 року, виникли обставини, передбачені статтею 4 Закону №1282, у зв`язку з чим із серпня 2024 року (з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін - липень 2024 року) по грудень 2024 року ГУНП було проведено індексацію грошового забезпечення ОСОБА_1 пропорційно відпрацьованому часу враховуючи базовий місяць для проведення індексації грудень 2023 року. Статтею 34 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" установлено, що обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення проводиться наростаючим підсумком починаючи з січня 2025 року, який приймається за 1 або 100 відсотків. Сума індексації, яка склалася у грудні 2024 року, у січні 2025 року не нараховується. Враховуючи вищевикладене вважає, для проведення індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період 28.11.2024 по 21.02.2025 із застосуванням базового місяця-листопада 2015 року законних підстав немає (а.с. 88-90).

Правом на подачу відповіді на відзив позивач не скористався.

Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 04.08.2025 позовну заяву було залишено без руху.

Ухвалою від 18.08.2025 заяву адвоката Кашуби М.О. про поновлення строку звернення до суду з цим позовом у частині позовних вимог, що охоплюють період з 01.01.2024 по 27.11.2024, було залишено без задоволення, а позовну заяву у цій частині позовних вимог - повернуто позивачеві.

Іншою ухвалою від 18.08.2025 позовну заяву в частині позовних вимог, що охоплюють період з 28.11.2024 по 21.02.2025, прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, призначено справу до розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників.

Не погодившись із ухвалою від 18.08.2025 про повернення позовної заяви в частині позовних вимог з 01.01.2024 по 27.11.2024, представник позивача, адвокат Кашуба М.О., оскаржив її в апеляційному порядку.

У зв`язку з цим ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22.09.2025 провадження у справі №440/10407/25 було зупинено до завершення апеляційного провадження.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 12.12.2025 апеляційну скаргу залишено без задоволення, а ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 18.08.2025 по справі №440/10407/25 - без змін.

14.01.2026 справа надійшла до Полтавського окружного адміністративного суду та в цей же день відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду передана на розгляд.

Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 16.01.2026 адміністративну справу №440/10407/25 прийнято до провадження.

Розгляд справи здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників.

Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Крива Руда Семенівського району Полтавської області, проходив службу у складі ГУНП.

Згідно з витягом з наказу начальника ГУНП №44 о/с від 21.02.2025 "По особовому складу", відповідно до Закону України "Про Національну поліцію" звільнено зі служби в поліції за пунктом 2 (за станом здоров`я (через хворобу) частини 1 статті 77 старшого лейтенанта ОСОБА_1 інспектора відділу реагування патрульної поліції Броварського районного управління поліції, 21.02.2025, встановивши премію за лютий 2025 року у розмірі 223,259% та виплатити грошову компенсацію за невикористані щорічні відпустки за 2019-2025 роки. Станом на день звільнення вислуга років для виплати надбавки за стаж служби складає 17 років 03 місяці 21 день; вислуга років на пільгових умовах - немає; усього вислуги років - 17 років 03 місяці 23 дні (а.с. 12).

Адвокат позивача Кашуба М.О. звернувся до ГУНП з адвокатським запитом, в якому просив, зокрема, надати довідку про нараховану та виплачену ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період 24 місяці перед місяцем звільнення із зазначенням базового місяця, повідомити чи було змінено базовий місяць нарахування індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 у період з січня 2024 року по лютий 2025 року, якщо такі зміни відбулися, то повідомити про причини з посиланням на норми чинного законодавства, нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з січня 2024 року по лютий 2025 року у належному розмірі, з належним базовим місяцем (листопад 2015 року) (а.с. 13).

Листом від 17.06.2025 №130216-2025 відповідач повідомив, що відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" дію Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" на 2023 рік було зупинено, тоді як Законом України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" зупинка дії Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" передбачена не була, а тому проведення індексації доходів населення було відновлено з 01.01.2024. Статтею 39 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено, що обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з 01.01.2024. Враховуючи викладене, базовим місяцем для проведення індексації для всіх категорій працівників став грудень 2023 року незалежно від того, який місяць був базовим у працівників до 2024 року. Проінформовано, що у червні 2024 року виникли обставини, передбачені статтею 4 Закону №1282, у зв`язку з чим із серпня 2024 року (з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін - липень 2024 року) по грудень 2024 року Головним управлінням проведено індексацію грошового забезпечення ОСОБА_1 пропорційно відпрацьованому часу відповідно до чинного законодавства, враховуючи базовий місяць для проведення індексації - грудень 2023 року. Поінформовано про те, що статтею 34 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" установлено, що обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з січня 2025 року, який приймається за 1 або 100 відсотків. Сума індексації, яка склалася у грудні 2024 року, у січні 2025 року не нараховується. Враховуючи викладене, для проведення індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за періоди січня по липень 2024 року, а також з січня по лютий 2025 року законних підстав немає (а.с. 16-20).

Відповідно до наданих відповідачем до відзиву розрахункових листів, ОСОБА_1 виплачувалась індексація: у серпні 2024 року - 130,20 грн, у вересні 2024 року - 130,20 грн, у жовтні 2024 року - 130,20 грн, у листопаді 2024 року - 130,20 грн, у грудні 2024 року - 254,35 грн (а.с. 94).

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача в частині не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2024 по 21.02.2025 із встановленням базового місяця - листопад 2015 року, позивач через представника звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Предмет спору у даній справі з урахуванням ухвали про повернення позовної заяви в частині позовних вимог, що охоплюють період з 01.01.2024 по 27.11.2024, зводиться до обставин не/правомірності не нарахування індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 28.11.2024 по 21.02.2025 із застосуванням місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення (базового місяця) - листопад 2015 року.

У зв`язку з цим суд зазначає, що правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначені Законом України "Про Національну поліцію" (надалі - Закон № 580-VII).

Згідно з приписами частин 1, 2 статті 94 Закону №580-VII, поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Відповідно до ч. 5 ст. 94 Закону №580-VII, грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.

Згідно зі статтею 18 Закону України від 05.10.2000 №2017-III "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" (надалі - Закон №2017-III), законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема, щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.

В силу імперативу статті 19 Закону №2017-III, державні соціальні гарантії є обов`язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначає Закон України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 №1282-ХІІ (надалі - Закон №1282-ХІІ в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Як визначено статтею 1 Закону №1282-ХІІ, індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

За приписами ч. 1 ст. 2 Закону №1282-ХІІ, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення).

Частиною шостою статті 2 Закону №1282-ХІІ визначено, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Статтею 4 Закону №1282-ХІІ установлено, що індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін. У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв`язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Приписами частини другої статті 5 Закону №1282-ХІІ передбачено, що підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України.

Відповідно до статті 6 Закону №1282-ХІІ, у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону, грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін. Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі статтею 9 Закону №1282-ХІІ, індексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів.

Отже, законом визначено, що грошове забезпечення, як грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, підлягають індексації в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.2003 №1078 (надалі - Порядок №1078).

Відповідно до пункту 2 Порядку №1078 (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

До вказаної Постанови внесені зміни постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2017 №782 "Про внесення змін до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення", якою включено поліцейських до переліку категорій осіб, яким здійснюється індексація грошового забезпечення.

Критерії виплати грошового забезпечення, зокрема, поліцейським Національної поліції, визначають Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затверджені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260, що зареєстровані в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за №669/28799 (надалі - Порядок №260).

Відповідно до пункту 2 наказу МВС України від 06.04.2016 №260, цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з дня набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію", тобто з 07.11.2015.

Пунктом 3 розділу І Порядку №260 визначено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.

До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Пунктом 11 розділу І Порядку №260 визначено, що грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі, ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.

Водночас індексація має проводитися за наявності на це відповідних підстав, що визначені чинним законодавством.

Як вже зазначалося судом вище, індексація грошових доходів громадян проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін, обчисленого наростаючим підсумком, перевищить поріг індексації, який становить 103% (абз. 2 п. 11 Порядку №1078).

Для проведення подальшої індексації обчислення індексу споживчих цін здійснюється за місяцем, у якому відбувається перевищення порога індексації. Підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією проводиться з місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін і на підставі якого відбувається перевищення порога індексації.

Отже, можливість проведення індексації грошових доходів залежить від порогу індексації величини індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення. В свою чергу, якщо величина індексу споживчих цін не перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка, індексація грошових доходів в такому місяці не проводиться.

Індекс споживчих цін (надалі - ІСЦ) - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які придбаває населення для невиробничого споживання. Цей показник розраховується на основі споживчого набору товарів продовольчого та непродовольчого призначення і послуг. Зазначений набір товарів (послуг) є єдиним для всіх регіонів країни та ґрунтується на структурі споживчих грошових витрат домогосподарств міських поселень.

Індекс споживчих цін обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях (зокрема, у газеті «Урядовий кур`єр»).

Відповідно до пункту 102 Порядку №1078 (у редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин), для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, для новоприйнятих працівників, а також для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

У місяці, в якому відбувається підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюється відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соцстрахування, значення ІСЦ приймається за 1 або 100 % (абз. 1 п. 5 Порядку №1078).

Оскільки Національна поліція України є новоствореним органом, для всіх її працівників вперше визначено посадові оклади з листопада 2015 року.

Отже, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем встановлення посадових окладів - грудень 2015 року.

Відповідно до абзаців 3 - 5 п. 5 Порядку №1078, сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

Системний аналіз вищенаведених норм чинного законодавства дає суду підстави сформулювати висновок, відповідно до якого сума індексації не нараховується, якщо в місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соцстрахування, розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. Водночас, у разі якщо підвищення зарплати відбувається за рахунок інших її складових, наприклад збільшення доплат, надбавок та премій, які не мають разового характеру, але тарифна ставка (оклад) не підвищується, то сума індексації не зменшується на розмір підвищення зарплати. При цьому, до чергового підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини ІСЦ порога індексації.

Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка, а для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації (103 відсотка).

Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" було призупинено дію Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" у 2023 році.

У свою чергу статтею 39 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено, що обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з 01.01.2024.

Тобто, у 2024 році право на проведення індексації заробітної плати працівників поновлюється.

За умовами Постанови №1078, підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін, що публікується Держстатом не пізніше 10 числа кожного місяця.

Тобто, базовим місяцем нарахування індексації зарплати буде грудень 2023 року, оскільки нарахування індексації відновлено з 01.01.2024. Якщо ж у січні буде підвищено заробітну плату, то базовим місяцем вважатиметься січень 2024 року.

Згідно з офіційними статистичними даними, які містяться на сайті за посиланням: http://www.ukrstat.gov.ua, індекс споживчих цін у січні 2024 року склав - 100,4%; у лютому 2024 року - 100,3%; у березні 2024 року - 100,5%; у квітні 2024 року - 100,2%; у травні 2024 року - 100,6%; у червні 2024 року - 102,2%; у липні 2024 року - 100,0%; у серпні 2024 року - 100,6%; у вересні 2024 року - 101,5%; у жовтні 2024 року - 101,8%; у листопаді 2024 року - 101,9%; у грудні 2024 року - 101,4% загалом за 2024 рік -112,0%.

Відповідно до правил обчислення ІСЦ право на індексацію грошового забезпечення у позивача виникло у липні 2024 року, коли ІСЦ перевищив поріг у 103,0% (1,004 х 1,003 х 1,005 х 1,002 х 1,006 х 1,022 х 1,00 = 1,043).

Згідно з наданими відповідачем до відзиву розрахунковими листами, ОСОБА_1 виплачувалась індексація: у серпні 2024 року - 130,20 грн, у вересні 2024 року - 130,20 грн, у жовтні 2024 року - 130,20 грн, у листопаді 2024 року - 130,20 грн, у грудні 2024 року - 254,35 грн (а.с. 94).

Статтею 34 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" визначено, що обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з 1 січня 2025 року, який приймається за 1 або 100 відсотків. Сума індексації, яка склалася у грудні 2024 року, у січні 2025 року не нараховується.

Згідно з офіційними статистичними даними, які містяться на сайті за посиланням: http://www.ukrstat.gov.ua, індекси споживчих цін у період 2025 року складали: січень - 2025 року - 101,2%, лютий 2025 року - 100,8%; березень 2025 року - 101,5 %; квітень 2025 року -100,7%.

Враховуючи те, що відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" ІСЦ у січні 2025 року приймається за 1 або 100 відсотків, а також відповідно до правил обчислення ІСЦ, визначених Порядком, обчислення ІСЦ для проведення індексації починається з лютого 2025 року.

За даними Держстату ІСЦ за лютий 2025 року становив 100,8 %, за березень 2025 року - 101,5 %, за квітень 2025 року - 100,7 %.

Тобто за лютий - квітень 2025 року ІСЦ, обчислений наростаючим підсумком, становив 103,0 % (1,008 х 1,015 х 1,007 х 100).

Отже, право на індексацію у січні - лютому 2025 року у позивача не виникло, оскільки не відбулося перевищення порогу індексації (103 %).

За таких обставин суд визнає позов у частині вимог, прийнятих до провадження, необґрунтованим, у зв`язку з чим залишає його без задоволення.

За відсутності підстав для задоволення позову. відсутній підстави для розподілу судових витрат, позивач таких не поніс.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 у справі №440/10407/25 - залишити без задоволення.

Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; с. Бурімка, Кременчуцький район, Полтавська область, 38206).

Відповідач: Головне управління Національної поліції в Київській області (ідентифікаційний код 40108616; вул. Володимирська, 15, м. Київ, 01601).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду впродовж тридцяти днів з моменту його підписання.

СуддяЄ.Б. Супрун