Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 158/462/26
Провадження № 3/0158/139/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 лютого 2026 року м. Ківерці
Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Корецька В.В., розглянувши матеріали справ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1, ч. 3 ст. 156 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
До Ківерцівського районного суду Волинської області надійшли матеріали адміністративних справ про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1, ч. 3 ст. 156 КУпАП, які були об`єднано в одне провадження.
Встановлено, що 20.01.2026 року близько 09 год. 00 хв. ОСОБА_1 , за місцем свого проживання у АДРЕСА_1 , здійснювала торгівлю тютюновими виробами без марок акцизного податку, чим порушила ст. 65 Закону України «Про державне регулювання, виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Крім того, що 20.01.2026 року близько 15 год. 00 хв. ОСОБА_1 , за місцем свого проживання у АДРЕСА_1 , здійснила реалізацію тютюнових виробів в кількості 2 пачки марки «Compliment RED» без марок акцизного податку за ціною 80 грн., чим порушила ст. 71 Закону України «Про державне регулювання, виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Разом з тим, 20.01.2026 року близько 09 год. 00 хв. ОСОБА_1 , за місцем свого проживання у АДРЕСА_1 , здійснила реалізацію з рук однієї пачки цигарок «Compliment RED» за ціною 80 грн. для ОСОБА_2 , чим порушила п. 7 ч. 2 ст. 71 Закону України «Про державне регулювання, виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 156 КУпАП.
Крім того, 20.01.2026 року близько 15 год. 00 хв. ОСОБА_1 , за місцем свого проживання у АДРЕСА_1 , здійснила реалізацію з рук двох пачок цигарок марки «Compliment RED» за ціною 80 грн. для ОСОБА_3 , за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 156 КУпАП.
Разом з тим, 20.01.2026 року о 15 год. 45 хв. ОСОБА_1 , за місцем свого проживання у АДРЕСА_1 , здійснила реалізацію з рук однієї рідини з різким запахом спирту ємкістю 1,5л. за ціною 120 грн. гр. ОСОБА_3 , за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 156 КУпАП.
Крім того, 20.01.2026 року о 10 год. 15 хв. ОСОБА_1 , за місцем свого проживання у АДРЕСА_1 , здійснила реалізацію з рук однієї рідини з різким запахом спирту ємкістю 1,0л. за ціною 120 грн. гр. ОСОБА_2 , за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 156 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, подала до суду заяву про розгляд даних адміністративних справ у її відсутності. Вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 3 ст. 156 КУпАП визнає, щиро розкаюється, просить суворо не карати.
Розглянувши справу про адміністративні правопорушення, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, суддя зазначає наступне.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Особливості розгляду справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279-1-279-8 цього Кодексу.
Так, зміст протоколів про адміністративне правопорушення серії ВАД №428718, серії ВАД №428719, серії ВАД №428751, серії ВАД №428750, серії ВАД №428822, серії ВАД №428823 від 20.01.2026р. відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки протоколи містить відомості, передбачені вказаною нормою закону, підписані особою, яка їх склала, а також зазначено про роз`яснення ОСОБА_1 , прав та обов`язків, повідомлено про розгляд справи у суді.
Статтею 156 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння.
Згідно ч. 1 ст. 156 КУпАП, роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку, тягне за собою накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Диспозиція ч. 3 ст. 156 КУпАП передбачає відповідальність за торгівлю пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
З врахуванням наведеного, винуватість ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 3 ст. 156 КУпАП, повністю підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, зокрема:
- протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАД №428718, серії ВАД №428719, серії ВАД №428751, серії ВАД №428750, серії ВАД №428822, серії ВАД №428823 від 20.01.2026р.;
- письмовими поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 від 20.01.2026р.;
Отже, повно, всебічно та об`єктивно дослідивши матеріали справи в їх сукупності, встановлено, що своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1, ч. 3 ст. 156 КУпАП.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення, судом не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог ст. 33 КУпАП, враховуючи обставини вчиненого правопорушення та його характер, особу порушниці, її майновий стан та ступінь вини, вважаю що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч. 3 ст. 156 КУпАП, що буде згідно ст. 23 КУпАП, достатньою мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самою порушницею, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
Згідно з ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується у подвійному розмірі штраф.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 665,60 грн.
Керуючись ст. ст. 36, 156, 247, 283, 284 КУпАП, суддя, -
у х в а л и в:
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 3 ст. 156 КУпАП, та на підставі статті 36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ч. 3 ст. 156 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 500 (п`ятсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 8500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень з конфіскацією предметів торгівлі - 7 (сім) поліетиленових пакетів з рідиною з запахом спирту та 26 (двадцять шість) пачок цигарок, відповідно до квитанції №42 від 20.01.2026.
Реквізити для оплати: отримувач - ГУК у Волин.обл/Волинська обл. 21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 38009371, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку UA588999980313050149000003001, Код класифікації доходів бюджету 21081300.
У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн. 60 коп.
Реквізити для оплати: отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37993783, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Ківерцівський районний суд Волинської області, протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ківерцівського районного суду В.В. Корецька