Постанова № 134073545, 10.02.2026, Комунарський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
10.02.2026
Номер справи
333/217/26
Номер документу
134073545
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №333/217/26

Провадження №3/333/546/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2026 року м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:

судді Круглікової А.В.,

за участю секретаря судового засідання Єрмоленко А.В.,

особи,

яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

прокурора Ляленко О.Л.

розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, зареєстрованої за адресо ю: АДРЕСА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2

за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП суб?єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частини першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов?язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з підпунктом «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є поліцейські.

Відповідно до пункту першого частини 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"т" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно зібраних матеріалів, а саме: послужного списку на особу ОСОБА_1 встановлено, що 16.08.2019 останню зараховано на службу до Національної поліції України.

11.10.2019 ОСОБА_1 прийняла присягу на вірність українському народові, дотримуватись Конституції та Законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, з гідністю нести високе звання поліцейського та сумлінно виконувати свої службові обов?язки.

Під час проходження служби в поліції ОСОБА_1 особисто під підпис ознайомлювалась: з обмеженнями пов?язаними зі службою в поліції, визначені Законом України «Про запобігання корупції» від 06.05.2019; з вимогами Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачені ст. 172-6 (порушення вимог фінансового контролю) від 14.09.2019; з пам?яткою для поліцейських, державних службовців та працівників Національної поліції України з обмеженнями пов?язаними зі службою в поліції, та вимогами антикорупційного законодавства, а саме вимогами Законів України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення від 01.10.2021, де окремим пунктом вказані вимоги ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», щодо подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також вид відповідальності за порушення вимог антикорупційного законодавства; 14.12.2023 наказом ГУНП в Запорізькій області № 600 о/с, сержанта поліції Сапотницьку Д.О, призначено на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.

30.06.2025 наказом № 404 о/с ГУНП в Запорізькій області лейтенанта поліції ОСОБА_1 , оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділу поліції № 4 Запорізького районного управління поліції, відповідно до ЗУ «Про Національну поліцію», звільнено зі служби в поліції за пунктом 7 частини 1 ст. 77 (за власним бажанням).

Під час звільнення зі служби в поліції до ОСОБА_1 доводились рекомендації для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб?єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи, де окремим пунктом, який завірений підписом останньої зазначено: «таким чином, я зобов?язуюсь подати відповідну декларацію у термін не пізніше тридцяти календарних днів з дня припинення такої діяльності, тобто до 30.07.2025».

Враховуючи вищевказане, з моменту останнього дня виконання суб`єктом декларування зазначених функцій, тобто з 30.06.2025 у ОСОБА_1 виник обов?язок протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності, а саме до 30.07.2025 включно, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні).

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, при звільненні, подана 31.07.2025 о 17:14 годині та останній присвоєно унікальний ідентифікатор: 843e8622-6cc4-4d13-aab9-

аc569b8e47b5.

Вказане підтверджується послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» наданих НАЗК, які вчиняла ОСОБА_1 у період часу з 01.07.2025 - 01.08.2025.

Виходячи з вищевикладеного, ОСОБА_1 будучи особою, яка станом на 30.06.2025 припинила виконання обов?язків оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, тобто діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушення вимог пункту першого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 31.07.2025 тобто несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні).

Відповідно до статті Закону № 1700-VII правопорушення, пов?язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов?язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

З пояснень ОСОБА_1 встановлено, що під час несення служби, а також під час звільнення зі служби, до неї доводили вимоги Закону України «Про запобігання корупції», в тому числі своєчасного подання декларації особи.

Виходячи з вищевикладеного, ОСОБА_1 до 30.07.2025 включно, повинна була виконати свій обов?язок визначений законом та подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, при звільненні.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка 30.06.2025 припинила виконання обов?язків оперуповноваженого сектору кримінальної поліції відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, тобто діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави та відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону №1700-VII, примітки до ст. 172-6 КУпАП є суб?єктом відповідальності за порушення вимог пункту першого частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 31.07.2025 о 17 год.14 хв., несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є місце мешкання ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_2 .

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є день несвоєчасного подання до офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особи, яка припинила виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), тобто до 31.07.2025.

Фактичним днем виявлення вказаного адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією, відповідно до ст. 251, 252 КУпАП є 05.01.2026, оскільки саме в цей день посадовою особою органу Національної поліції надається оцінка зібраним доказам у їх сукупності.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала частково.

Прокурор просила суд притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, судом встановлено, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, що підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №1 від 05.01.2026; рапортом т.в.о. начальника Запорізького управління ДВБ НП України від 05.01.2026; повідомленням НАЗК про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 06.08.2025 №189/25/01-2025; наказом від 30.06.2025 №404 о/с; послужний список ОСОБА_1 ; присягою працівника поліції; автобіографією; рекомендацією для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби, поясненнями ОСОБА_1 .

Відтак, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суд не вбачає.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про необхідність накладення стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП України, що буде необхідним і достатнім для запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір в розмірі 665,60 грн. стягується з ОСОБА_1 в дохід держави.

Керуючись ч. 1 ст.172-6, ст. ст. 251, 252, 283-285 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень (Реквізити для сплати: Отримувач: ГУК уЗап.обл/ТГм.Запорiжжя/21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ):37941997; Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); Номер рахунку(IBAN): UA558999980313060106000008479; Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн. 60 коп. (Реквізити для сплати: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Комунарського районного суду

м.Запоріжжя А.В. Круглікова