Рішення № 134054444, 29.01.2026, Пересипський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Суворовський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
29.01.2026
Номер справи
523/12250/24
Номер документу
134054444
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 523/12250/24

Провадження №2/523/2049/26

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" січня 2026 р. м.Одеса

Пересипський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого судді Мурманової І.М.

за участі секретаря судового засідання Сивак К.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 6 м. Одеси цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Одесагаз» Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ», Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» про визнання неправомірним нарахування та зобов`язання перерахувати заборгованість і встановити її у розмірі: 31 911, 64 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Від імені та в інтересах ОСОБА_1 до Суворовського (Пересипського) районного суду м. Одеси з позовною заявою до Акціонерного товариства «Одесагаз» Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ», Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» про визнання неправомірним нарахування та зобов`язання перерахувати заборгованість і встановити її у розмірі: 31 911, 64 грн.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що 06.03.2021 року позивач набула права власності на будинок за адресою: АДРЕСА_1 , який був підключений до газопостачання по особовому рахунку № НОМЕР_1 . З березня 2021 року по липень 2021 року у будинку ніхто не мешкав, та за показниками лічильника 06825, що підтверджується довідкою від 25.03.2021 року була відсутня заборгованість.

Представник зазначає, що 07.07.2021 року представником АТ «Одесагаз» було замінено лічильник (заводський номер 8020675) з показниками 06801, що підтверджується актом про демонтаж. Одночасно було встановлено новий лічильник (заводський номер 5715145) з показниками 0000, що підтверджується актом про демонтаж.

Станом на 25.10.2021 рік новий лічильник мав показники 0493, що фактично 493 куб. м. 25.0.2021 року позивачем було отримано два рахунки на сплату газу від ТОВ «ОДЕСАГАЗ ПОСТАЧАННЯ» на суму 12 713, 82 грн. та 10 555, 22 грн. Представник зазначає, що дані рахунки є безпідставними, оскільки не відповідають розміру фактично спожитому обсягу газу, який за період з 07.07.2021 року по 25.10.2021 року складає: 493 куб.м. Станом на 01.07.2024 року лічильник мав показники 04502, відповідно обсяг фактично спожитого газу за період з 25.10.2021 року по 01.07.2024 року складає: 4009 кубометрів, відповідно 31 911, 64 гривні.

З урахування викладеного представник позивача просить: визнати неправомірними нарахування за послуги з постання природнього газу з боку відповідача ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» за особовим рахунком № НОМЕР_1 ; визнати неправомірними нарахування за послуги з постання природнього газу з боку відповідача ТОВ «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» та зобов`язати перерахувати заборгованість і встановити її у розмірі: 31 911, 64 грн.; зобов`язати ТОВ «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» надати позивачу 50% знижку оплати за користування послугами з газопостачання; зобов`язати відповідача АТ «ОДЕСАГАЗ» здійснити переоблік спожитого газу за особовими рахунками № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 відповідно до фактичних показників спожитого газу; стягнути з відповідачів понесені судові витрати.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, суддю визначено автоматизованою системою документообігу суду, відповідно до ст.ст. 14, 33 ЦПК України.

Ухвалою суду від 26 липня 2024 року позовну заяву позовну заяву прийнято до розгляду та призначено розгляд справи в судове засідання.

Також, ухвалою суду від 26 липня 2024 року -заяву представника позивача ОСОБА_2 адвоката Василець Віталія Вікторовича про забезпечення позову-задоволено.

Заборонено АТ «ОДЕСАГАЗ» та ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» та будь-яким іншим особам вчиняти дії щодо припинення/відключення газопостачання та послуг розподілення/постачання природнього газу до об`єкта газопостачання домоволодіння за адресою: АДРЕСА_2 , особовий рахунок № НОМЕР_2 та № НОМЕР_1 (а.с.71-72).

Не погоджуючись з позовними вимогами на адресу суду 12.08.2024 (хв. № 26728) за підписом представника відповідача ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» Федорової В.В. надійшов відзив на позовну заяву.

Згідно відзиву представник зазначила, що з позовними вимогами ТОВ "ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ" не погоджується з наступних причин: згідно до вимог Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» та діючих рішень національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з 01 липня 2015 року було розмежування видів діяльності з постачання та розподілу природного газу.

Відповідно до п.п 17, 27,28,35 ст.1 Закону України «Про ринок природного газу» постачальник природного газу - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із постачання природного газу.

Постачання природного газу - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і полягає в реалізації природного газу безпосередньо споживачам на підставі укладених з ними договорів.

Оператор газорозподільної системи - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників);

розподіл природного газу - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов`язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу.

Постачання природного газу за адресою: ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» м. Одеса, вул. Балтська, ж/м «Чорноморка-2», буд.14/18 у період з березня 2021 року по вересень 2021 року здійснювало на ім`я ОСОБА_2 . Розрахунки здійснювались за особовим рахунком № НОМЕР_1 .

Відповідно ч.1 п. 4.4 Типового договору постачання природного газу затвердженого Постановою НКРЕКП №2500 від 30.09.2015 об`єм (обсяг) постачання та споживання природного газу споживачем за розрахунковий період визначається за даними Оператора ГРМ за підсумками розрахункового періоду, що містяться в базі даних Оператора газотранспортної системи та доведені Споживачу Оператором ГРМ відповідно до умов договору розподілу природного газу.

Відповідно до п. 24 розд. ІІІ Правил постачання розрахунковим періодом за договором постачання природного газу побутовим споживачам є календарний місяць.

Відповідно до гл.4 розд. IX Кодексу газорозподільних систем затвердженого Постановою НКРЕКП №2494 від 30.09.2015р. Визначення фактичного об`єму споживання (розподілу) природного газу по об`єкту побутового споживача здійснюється на межі балансової належності між Оператором ГРМ і побутовим споживачем на підставі даних лічильника природного газу з урахуванням вимог цього Кодексу та договору про розподіл природного газу.

Визначені за умовами цієї глави та договору розподілу природного газу об`єми та обсяги розподілу та споживання природного газу є обов`язковими для їх використання у взаємовідносинах між побутовим споживачем та його постачальником.

На підставі укладеного договору розподілу природного газу Оператор ГРМ забезпечує формування та передачу прогнозів відборів/споживання природного газу та обсягів фактичного споживання природного газу побутовим споживачем за його EIC-кодом Оператору ГТС України.

Згідно п.5.6. Типового договору розподілу природного газу, затвердженого Постановою НКРЕКП №2498 від 30.09.2015р. «…Визначені за умовами цього Договору об`єми та обсяги розподілу та споживання природного газу є обов`язковими для їх використання у взаємовідносинах між Споживачем та його постачальником.»

Для визначення фактичного об`єму споживання (розподілу) природного газу приймаються дані лічильника газу Оператора ГРМ.

Періодом, за який по об`єкту побутового споживача визначається об`єм та обсяг спожитого (розподіленого) природного газу, є календарний місяць. При цому Оператор ГРМ на щоденній основі забезпечує передачу Оператору ГТС через його інформаційну платформу інформації про прогноз відборів/споживання природного газу по побутовому споживачу на кожну наступну газову добу протягом газової доби (оновлені прогнози), а також надає дані про фактичний (попередній) обсяг природного газу, спожитий за кожну попередню газову добу.

Оператор ГРМ має право здійснювати контрольні зняття показів лічильника природного газу споживача та зобов`язаний не рідше одного разу на шість місяців здійснювати контрольне зняття показань лічильника газу (з урахуванням встановленого строку для контрольного огляду вузла обліку) та формувати об`єм розподілу і споживання природного газу по об`єкту споживача за розрахунковий місяць, в якому було здійснено контрольне зняття показань лічильника газу, з урахуванням його фактичних показань.

Оператор ГРМ зобов`язується в установленому порядку передавати інформацію про загальний об`єм та обсяг розподіленого Споживачу (спожитого ним) природного газу за відповідний період Оператору ГТС для можливості її використання суб`єктами ринку природного газу, у тому числі постачальником Споживача.

З моменту реєстрації споживача за постачальником в інформаційній платформі Оператроа ГТС постачальник набуває статусу діючого постачальника для такого споживача (крім майбутніх періодів постачання, які заброньовані за іншими постачальниками в інформаційній платформі, постачання природного газу постачальником «останньої надії» та випадків, передбачених цією главою) та вважається, що з цього моменту зазначений постачальник забронював за собою цього споживача на наступні розрахункові періоди та є відповідальним за обсяги споживання природного газу цим споживачем.

З моменту реєстрації на інформаційній платформі угоди про алокацію постачальники, які є її сторонами, набувають статусу діючих постачальників для такого споживача (у межах часток, визначених алокаційним алгоритмом) на строк, що відповідає періоду постачання, визначеному угодою про алокацію.

Отже, відповідно до викладеного, постачальник природного газу здійснює нарахування за послуги природного газу побутовому споживачу на підставі даних Оператора ГРМ про об`єм розподіленого природного газу цьому споживачу, що відображені на Інформаційній платформі Оператора ГТС за відповідний розрахунковий період, у разі якщо побутовий споживач включений до реєстру споживачів відповідного постачальника.

Внаслідок відсутності оплати послуг постачання природного газу за період з березня 2021 року по вересень 2021 року на особовому рахунку № НОМЕР_1 утворилась заборгованість.

На момент приєднання ОСОБА_3 до умов Типового договору постачання природного газу ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» на особовому рахунку НОМЕР_1 заборгованість була відсутня.

Але, відповідно даних Інформаційної платформи Оператора ГТС споживач ОСОБА_3 у період з березня 2021року по вересень 2021 року здійснювала споживання природного газу (витяг з Інформаційної платформи Оператора ГТС з інформацією про об`єм розподіленого природного газу додається), та жодної оплати на рахунок ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» за отриманий природний газ у вказаний період не здійснила (Витяг з особового рахунку № НОМЕР_3 додається).

Отже, нарахування за послуги постачання природного газу ОСОБА_3 здійснювались ТОВ «ОДЕСАГАЗ - ПОСТАЧАННЯ» згідно з вимогами Типового договору постачання природного газу, Правил постачання природного газу - на підставі даних Оператора ГРМ про об`єм розподіленого позивачу природного газу згідно діючого тарифу в кожен розрахунковий період.

Відмовити в позовних вимогах ОСОБА_4 до ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» в повному обсязі (а.с.75-81).

В подальшому, 22.08.2024 року (вх. №27815) за підписом представника ТОВ «ГК Нафтогаз України» Літвінова Є.В. надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого представник зазначив, що ТОВ «ГК «Нафтогаз України» здійснює ліцензовану діяльність з постачання природного газу фізичним та юридичним особам, які використовують його (природний газ) для власних потреб на підставі постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі НКРЕКП) № 880 від 04.07.2017.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України (далі КМУ) від 22.07.2020 № 917-р ТОВ «ГК «Нафтогаз України» обрано постачальником «останньої надії» строком на три роки.

Згідно з пунктом 26 частини першої статті 1 Закону України «Про ринок природного газу» постачальник «останньої надії» визначений КМУ постачальник, який не має права відмовити в укладенні договору постачання природного газу на обмежений період часу.

Пунктом 1 Розділу VI Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496 (далі Правила, Правила постачання), постачальник «останньої надії» здійснює постачання природного газу споживачам на умовах договору постачання природного газу, який укладається з урахуванням вимог цього розділу та має відповідати Типовому договору постачання природного газу постачальником «останньої надії», затвердженому постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2501), який є публічним, а його умови однаковими для всіх споживачів.

Договір постачання природного газу постачальником «останньої надії» не потребує двостороннього підписання.

Пунктом 2 постанови НКРЕКП від 09.12.2021 № 2471 «Про здійснення постачання природного газу побутовим споживачам на умовах базової річної пропозиції» відповідно до пункту 72 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ринок природного газу» зобов`язано ТОВ «ГК «Нафтогаз України» здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам, які після набрання чинності цією постановою будуть включені до Реєстру споживачів постачальника «останньої надії» на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи, на умовах Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого постановою НКРЕКП, від 30.09.2015 № 2500, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 1386/27831 (далі Типовий договір), та базової річної пропозиції з дня початку постачання природного газу постачальником «останньої надії».

Відповідно до пунктом 2.2. Типового договору обов`язковою умовою для постачання природного газу Споживачу є наявність у Споживача укладеного в установленому порядку з Оператором ГРМ договору розподілу природного газу, на підставі якого Споживач набуває право правомірно відбирати газ із газорозподільної системи.

Відповідно до пункту 1 Розділу IV Кодексу ГТС інформаційна платформа містить такі дані, зокрема: 7) інформацію про фактичне добове споживання; 8) інформацію про фактичне споживання кожного газового місяця (М).

Так, споживача за ЕІС-кодом 56XM25A65146855N у періоди з 01.10.2021-29.11.2021, 01.12.2021-12.12.2021 було зареєстровано в Реєстрі споживачів постачальника «останньої надії» ТОВ «ГК «Нафтогаз України» на підставі Розпорядження та присвоєно особовий рахунок за № НОМЕР_2 .

У подальшому, з 13.12.2021 споживача за ЕІС-кодом 56XM25A65146855N було автоматично включено до Реєстру споживачів ТОВ «ГК «Нафтогаз України» на підставі постанови НКРЕКП «Про здійснення постачання природного газу побутовим споживачам на умовах базової річної пропозиції» № 2471 від 09.12.2021.

Згідно з даними про фактичний місячний відбір/споживання природного газу, що надаються відповідним Оператором ГРМ через інформаційну платформу оператора газотранспортної системи ТОВ «Оператор ГТС України» - Iplatforma по особовому рахунку № НОМЕР_2 було спожито 15 086,01 куб.м. природного газу на загальну суму 120 040,34 грн, з яких несплаченими залишились 120 040,34 грн.

Щодо визначення об`ємів (обсягів) споживання природного газу.

ТОВ «ГК «Нафтогаз України» здійснювало постачання природного газу на об`єкт Позивача на підставі договору постачання природного газу побутовим споживачам, що є типовим, публічним та не потребує двостороннього підписання письмової форми договору.

Відповідно до підпункту 1 пункту 4.4. розділу IV Договору, об`єм (обсяг) постачання та споживання природного газу Споживачем за розрахунковий період визначається за даними АТ «Одесагаз», що є оператором газорозподільної мережі за підсумками розрахункового періоду, що містяться в базі даних Оператора газотранспортної системи та доведені Споживачу Оператором ГРМ відповідно до умов договору розподілу природного газу.

Визначення об`ємів (обсягів) споживання природного газу проводиться Оператором ГРМ (АТ «Одесагаз»), відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем (далі - Кодекс ГРМ), затвердженого постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015р., а не ТОВ «ГК «Нафтогаз України».

Крім того, відповідно до пункту 1 глави 4 розділу IX Кодексу ГРМ визначення фактичного об`єму споживання (розподілу) природного газу по об`єкту побутового споживача здійснюється на межі балансової належності між Оператором ГРМ і побутовим споживачем на підставі даних лічильника природного газу з урахуванням вимог цього Кодексу та договору.

Для визначення фактичного об`єму споживання (розподілу) природного газу приймаються дані лічильника газу Оператора ГРМ. Відповідно до пункту 4 глави 4 розділу IX Кодексу ГРМ: - побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником газу, зобов`язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п`яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ у спосіб, визначений договором розподілу природного газу.

У разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об`єм розподілу та споживання природного газу по об`єкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об`єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог цього Кодексу ГРМ.

Якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно надасть покази лічильника газу, формування об`єму розподілу та споживання природного газу за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показань.

Таким чином, коригування об`ємів (обсягів) спожитого газу у минулих періодах не передбачено Кодексом ГРМ. Згідно з Кодексом ГРМ, Оператор ГРМ має право формувати об`єм розподілу і споживання природного газу по об`єкту споживача тільки поточним місяцем, в якому було здійснено контрольне зняття показань лічильника газу або в якому були своєчасно надані показники лічильника газу споживачем.

Отже, Постачальник проводить нарахування вартості спожитого Споживачем природного газу виключно на підставі даних Оператора ГРМ про об`єм (обсяг) розподіленого/спожитого Споживачем природного газу.

Вартість природного газу визначається шляхом множення об`ємів природного газу, що визначені Оператором ГРМ на ціну природного газу, визначену відповідно до встановленого тарифу.

Крім того, автоматизований облік обсягів спожитого побутовим споживачем природного газу забезпечується не тільки Споживачем та Оператором ГРМ, а і Оператором ГТС.

Саме на підставі таких даних Оператора ГРМ про об`єм (обсяг) спожитого природного газу Споживачу і були виставлені рахунки.

Іншої інформації щодо об`єму (обсягу) спожитого природного газу від Оператора ГРМ (АТ «Одесагаз») до ТОВ «ГК «Нафтогаз України» не надходило.

Витяг з білінгової системи «Газоліна» - «Фінансовий стан» у вигляді роздруківки по особовому рахунку № НОМЕР_2 додається ТОВ «ГК «Нафтогаз України» до відзиву на позовну заяву.

Повідомляємо, що станом на 31.07.2024 по особовому рахунку № НОМЕР_2 , ЕІС-код 56XM25A65146855N обліковується заборгованість у сумі 120 040,34 грн . за спожитий природного газ.

Отже, Постачальник здійснював нарахування вартості природного газу, спожитого Позивачем відповідно до вимог чинного законодавства, - на підставі даних Оператора ГРМ, наданих останнім до 08 числа місяця наступного за звітним до інформаційної платформи Оператора ГТС Iplatforma.

Враховуючи наведене, з огляду на те, що Постачальник здійснює нарахування за послуги постачання природного газу відповідно до вимог чинного законодавства на підставі даних Оператора ГРМ, наданих останнім до 08 числа місяця наступного за звітним до інформаційної платформи Оператора ГТС Iplatforma, Товариство не є зобов`язаною за позовними вимогами особою та відповідно неналежним Відповідачем у даній справі.

Щодо відсутності доказів на підтвердження позовних вимог в частині заборгованості за спожитий природний газ.

Відповідно до пункту 3 частини першої Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні, серед іншого, внутрішньобудинкові системи багатоквартирного будинку - механічне, електричне, газове, сантехнічне та інше обладнання в будинку, яке обслуговує більше одного житлового та/або нежитлового приміщення, у тому числі комунікації до обладнання споживача, системи автономного теплопостачання, бойлерні та елеваторні вузли, обладнання протипожежної безпеки, вентиляційні канали та канали для димовидалення, обладнання ліфтів, центральних розподільних щитів електропостачання від зовнішньої поверхні стіни будівлі до точки приєднання житлового (нежитлового) приміщення (для систем газопостачання - від запірного пристрою на вводі в будинок до запірних пристроїв включно перед місцями підключення газових приладів, газоспоживального обладнання, теплових агрегатів тощо).

Згідно з пунктом 5 частини першої Закону України «Про житлово-комунальні послуги» житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Позивачем не надано належних, допустимих та достатніх доказів відсутності заборгованості за спожитий природний газ за особовим рахунком № НОМЕР_2 , ЕІС-код 56XM25A65146855N, за яким обліковується заборгованість у сумі 120 040,34 грн.

Щодо безпідставності вимог Позивача щодо зобов`язання ТОВ «ГК «Нафтогаз України» надати 50-відсоткову знижку на плату за користування послугами з газопостачання.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства» з метою створення належних матеріальних умов для виховання дітей у сім`ях держава надає батькам або особам, які їх замінюють, соціальну допомогу, передбачену Законом України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми та іншими законами України».

Багатодітним сім`ям надаються такі пільги:

1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім`ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю);

2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.

Натомість, питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житловокомунальних послуг врегульовані Порядком надання пільг на оплату житловокомунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» від 17.04.2019 року № 373 (зі змінами) (далі Порядок).

Згідно з пунктом 31 Порядку для призначення пільг пільговики, які перебувають на обліку в Реєстрі осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр), що є структурною підсистемою Єдиного соціального реєстру, або їх законні представники, або дієздатні повнолітні члени сім`ї пільговика, на яких поширюються пільги і відомості про якого наявні в Реєстрі, звертаються з відповідною заявою про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу за формою згідно з додатком (далі - заява), до якої додається у разі потреби довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі: до 30 листопада 2022 р. включно - до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) за зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (або фактичним місцем проживання - у разі перебування на обліку в Реєстрі за фактичним місцем проживання); починаючи з 1 грудня 2022 р. - до органів Пенсійного фонду України. Для отримання пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу заява подається щороку.

Заяви з необхідними документами та/або відомостями приймаються від заявників: структурними підрозділами з питань соціального захисту населення - до 30 листопада 2022 р. в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі - Портал Дія); органами Пенсійного фонду України - починаючи з 1 грудня 2022 р., у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, мобільний додаток Пенсійного фонду України, веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України або Портал Дія).

Заяви з необхідними документами та/або відомостями також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військової адміністрації та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження структурному підрозділу з питань соціального захисту населення/ органу Пенсійного фонду України.

Відповідно до пункту 7 Порядку пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов`язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитих житлово-комунальних послуг з урахуванням суми пільги, виплаченої таким пільговикам готівкою.

Починаючи з січня 2023 р. органи Пенсійного фонду України подають щомісяця до 27 числа управителям, об`єднанням, виконавцям комунальних послуг списки пільговиків, яким нараховано пільгу на оплату житлово-комунальних послуг у поточному місяці.

Таким чином, до уповноваженого органу відповідального за питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг відносять відповідні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування визначені пунктом 31 Порядку, а не суб`єкти господарювання, що надають комунальні послуги, зокрема, Товариство.

З урахуванням викладеного представник відповідача просить у задоволенні позову ОСОБА_2 до ТОВ «ГК «Нафтогаз України» - відмовити повністю (том № 1, а.с.99-112).

Також, 22.08.2024 року (вх. №27818) за підписом представника відповідача АТ «Одесагаз» Карась М.М. надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого представник зазначив, що позовні вимоги позивача до АТ "Одесагаз" є передчасними та не підлягають задоволенню з огляду на наступне.

АТ «ОДЕСАГАЗ» є суб`єктом господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, у своїй діяльності керується законодавством України та профільними законодавчими актами, зокрема, Кодексом Газорозподільних систем, Типовим договором розподілу природного газу, затвердженими Постановами НКРЕКП № 2494 та № 2498 від 30.09.2015 року, Законом України «Про ринок природного газу», та ін., відповідно законодавства, є Оператором газорозподільної системи.

Типовий договір розподілу природного газу є публічним та регламентує порядок і умови забезпечення цілодобового доступу Споживача до газорозподільної системи, розподіл (переміщення) природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об`єкта Споживача та переміщення природного газу з метою фізичної доставки Оператором ГРМ, яким на території м. Одеса та Одеської області є АТ «Одесагаз», обсягів природного газу до об`єктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи.

Умови цього Договору однакові для всіх споживачів України та розроблені відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» і Кодексу газорозподільних систем. При вирішенні всіх питань, що не обумовлені Договором, сторони зобов`язуються керуватися Законом України «Про ринок природного газу» і Кодексом газорозподільних систем.

Згідно розділу 6 глави 3 Кодексу газорозподільних систем Договір розподілу природного газу має бути укладений Оператором ГРМ з усіма споживачами, у тому числі побутовими споживачами, об`єкти яких в установленому порядку підключені до/через ГРМ, що на законних підставах перебуває у власності чи користуванні Оператора ГРМ.

Споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.

Відповідно до п. 7.4 розділу VII вказаного Типового договору споживач зобов`язується здійснювати розрахунки в розмірі, строки та порядку, визначені цим договором.

Згідно з п. 4 гл. 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, Договір розподілу природного газу між оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному вебсайті Регулятора, Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору.

У разі незгоди споживача приєднуватися до умов договору розподілу природного газу споживач не має права використовувати природний газ із ГРМ та має подати до Оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об`єкт.

Згідно з умовами укладеного договору Оператор ГРМ зобов`язується надати споживачу послугу з розподілу природного газу, а Споживач зобов`язується прийняти зазначену послугу та оплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, що визначені Договором.

ЩОДО ЗОБОВ`ЯЗАННЯ СПОЖИВАЧІВ ПЕРЕДАВАТИ ПОКАЗНИКИ ЛІЧИЛЬНИКА ГАЗУ ТА НАСЛІДКИ ЇХ НЕПЕРЕДАННЯ.

Згідно пункту 4 глави 4 розділу IX Кодексу, побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником газу, зобов`язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п`яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ у спосіб, визначений договором розподілу природного газу.

Аналогічні обов`язки споживача також зазначені в п. 5.5. Типового договору розподілу природного газу, що укладається між споживачем та Оператором ГРМ.

Отже, передання показань з 1 по 5 (включно) число кожного місяця Оператору ГРМ є обов`язком, який взяв на себе Позивач, приєднавшись до умов Договору.

Невиконання обов`язків, які передбачені пунктом 4 глави 4 розділу IX Кодексу та пунктом 5.5. Договору, тягне за собою певні наслідки для споживача.

Так, у пункті 4 глави 4 розділу IX Кодексу зазначено, що у разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об`єм розподілу та споживання природного газу по об`єкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об`єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог Кодексу.

Позивач не передавала показники лічильника щомісяця з 01 по 05 число, що підтверджується Актом звіряння фактично використаних об`єктом споживача об`ємів природного газу, тому об`єм розподілу та споживання природного газу по об`єкту за адресою: АДРЕСА_1 за відповідні розрахункові періоди було визначено Оператором ГРМ на рівні планового місячного об`єму споживання відповідно вимог Кодексу ГРМ.

Отже, дії АТ «Одесагаз» щодо визначення обсягу розподіленого обсягу природного газу повністю відповідають нормам чинного законодавства оскільки, спірні відносини передбачають:

1. Обов`язок споживача знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п`яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ (АТ «Одесагаз»).

2. Право Оператора ГРМ (АТ «Одесагаз») визначити об`єм спожитого газу розрахунковим методом на рівні планового місячного об`єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача у випадку відсутності показників лічильника природного газу.

ЩОДО ЗДІЙСНЕННЯ ПЕРЕРАХУНКУ НАРАХОВАНИХ ОБ`ЄМІВ ПРИРОДНОГО ГАЗУ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «ОДЕСАГАЗ».

Відповідно до п.6 глави 4 розділу IX Кодексу, який кореспондується з п. 5.7. Договору, побутовий споживач має право не частіше одного разу на три місяці звернутись до Оператора ГРМ із заявою про проведення звіряння фактично використаних об`ємів природного газу та сплачених коштів за послуги розподілу природного газу.

У разі виявлення розбіжностей між даними акта звіряння та даними Оператора ГРМ по особовому рахунку такого споживача проводяться коригування.

Кодекс газорозподільних систем та Типовий Договір розподілу природного газу доповнено зазначеними пунктами на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1909 від 29.10.2021.

При цьому, зазначимо, що Позивач жодного разу не зверталась до АТ «Одесагаз» із заявою про проведення звіряння фактично використаних об`ємів природного газу та сплачених коштів за послуги розподілу природного газу.

АТ «Одесагаз» позбавлено законодавчої можливості проводити звіряння фактично використаних об`ємів природного газу на власний розсуд.

Представник зазначає, що з урахуванням викладеного у відзиві можна зробити висновки, що:

1) Нарахування відповідно до планового обсягу споживання природного газу з урахуванням групи споживання побутового споживача ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1 за особовим рахунком № НОМЕР_1 були здійснені відповідно до вимог законодавства, внаслідок непередавання споживачем показників лічильника газу.

2) Нездійснення перерахунку заборгованості за послугу розподілу природного газу не можна вважати протиправним, оскільки Оператор ГРМ відповідно до вимог законодавства позбавлений права робити звіряння показників і перерахунок самостійно.

Для таких дій необхідно отримати заяву від споживача.

Оскільки жодних заяв від ОСОБА_2 не надходило результатом є відсутність перерахунку.

З урахуванням викладеного представник відповідача просить - відмовити в позовних вимогах ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «Одесагаз» в повному обсязі (а.с.123-128).

В подальшому, 10.12.2026 року (вх. №40847) за підписом представника відповідача Акціонерного товариства «Одесагаз» надійшло клопотання про закриття провадження у справі.

В обґрунтування поданого клопотання представник зазначив, що для визначення фактичного об`єму споживання (розподілу) природного газу приймаються дані лічильника газу Оператора ГРМ.

Отже, Постачальник проводить нарахування вартості спожитого Споживачем природного газу виключно на підставі даних Оператора ГРМ про об`єм (обсяг) розподіленого/спожитого Споживачем природного газу.

Відповідно до пункту 6 глави 4 розділу IX Кодексу ГРМ побутовий споживач має право не частіше одного разу на три місяці звернутись до Оператора ГРМ із заявою про проведення звіряння фактично використаних об`ємів природного газу та сплачених коштів за послуги розподілу природного газу.

Оператор ГРМ на письмове звернення побутового споживача, не пізніше п`ятнадцяти робочих днів з дня отримання такого звернення, зобов`язаний провести з таким споживачем звіряння фактично використаних об`єктом споживача об`ємів природного газу. За результатами звіряння підписується відповідний акт.

У разі виявлення розбіжностей між даними акта звіряння та даними Оператора ГРМ по особовому рахунку такого споживача проводяться коригування відповідно до підписаного акта звіряння фактично використаних об`єктом споживача об`ємів природного газу.

Відтак, відповідно до даних інформаційної платформи Оператора ГТС, з урахуванням проведеного Оператором ГРМ (АТ «Одесагаз») корегування за ЕІС-кодом 56XM25A65146855N обліковується остаточна алокація (обсяг фактичного споживання) у вересні 2024 року у розмірі: - 11930,02 куб.м. на підтвердження чого, Товариством надається витяг з білінгової системи «Газоліна» - «Фінансовий стан» у вигляді роздруківки по особовому рахунку Позивача.

Повідомляємо, що станом на листопад 2024 року з урахуванням проведених Оператором ГРМ корегувань по особовому рахунку № НОМЕР_2 , ЕІС-код 56XM25A65146855N, обліковується заборгованість у сумі 27 326,13 грн (три тисячі дев`ятсот двадцять сім гривень 44 копійок) за 3511,99 куб.м. спожитого природного газу.

Відповідно до правового висновку, висловленого Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 26 червня 2019 року у справі № 13/51-04, провадження № 12-67гс19, прикладами відсутності предмета спору можуть бути дії сторін, чи настання обставин, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань або самими сторонами врегульовано спірні питання.

Суд закриває провадження у справі у зв`язку з відсутністю предмета спору, зокрема у випадку припинення існування предмета спору, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань.

Закриття провадження у справі на підставі пункту 2 частини першої статті 255 ЦПК України можливе, якщо предмет спору був відсутній як на час пред`явлення позову, так і на час ухвалення судом першої інстанції судового рішення.

З урахуванням викладеного, відсутність предмета спору унеможливлює вирішення справи по суті незалежно від обґрунтованості позову, а відповідно і здійснення ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів осіб (зазначену правову позицію було викладено Верховним Судом у постанові від 20 вересня 2021 року у справі № 638/3792/20).

Відповідно до викладеного представник відповідача просить - закрити провадження у справі № 523/12250/24 за позовом ОСОБА_2 до акціонерного товариства «Одесагаз», товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», товариства з обмеженою відповідальністю «Одесагаз-Постачання» про визнання неправомірним нарахування та зобов`язання перерахувати заборгованість і встановити її у розмірі: 31 911, 64 грн.(а.с.180-184).

Не погоджуючись з клопотання про закриття провадження у справі на адресу суду 11.12.2024 року (вх. №41183) надійшло клопотання за підписом представника позивача, згідно якого представник зазначив, що клопотання не відповідає дійсності, підключення газопостачання до будинку відбулось лише 25.09.2024 року.

Крім того, від відповідачів надходять різні рахунки, які не відповідають обсягам споживання газу.

Таким чином, твердження відповідача про відсутність предмету спору не знаходить свого документального підтвердження у вигляді відповідних рахунків (а.с.190-192).

Також, 16.12.2024 року (вх. №41725) за підписом представника відповідача ТОВ «ГК «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» надійшло клопотання про закриття провадження у справі.

В обґрунтування даного клопотання представник зазначив, що для визначення фактичного об`єму споживання (розподілу) природного газу приймаються дані лічильника газу Оператора ГРМ.

Отже, Постачальник проводить нарахування вартості спожитого Споживачем природного газу виключно на підставі даних Оператора ГРМ про об`єм (обсяг) розподіленого/спожитого Споживачем природного газу.

Відповідно до пункту 6 глави 4 розділу IX Кодексу ГРМ побутовий споживач має право не частіше одного разу на три місяці звернутись до Оператора ГРМ із заявою про проведення звіряння фактично використаних об`ємів природного газу та сплачених коштів за послуги розподілу природного газу.

Оператор ГРМ на письмове звернення побутового споживача, не пізніше п`ятнадцяти робочих днів з дня отримання такого звернення, зобов`язаний провести з таким споживачем звіряння фактично використаних об`єктом споживача об`ємів природного газу.

За результатами звіряння підписується відповідний акт. У разі виявлення розбіжностей між даними акта звіряння та даними Оператора ГРМ по особовому рахунку такого споживача проводяться коригування відповідно до підписаного акта звіряння фактично використаних об`єктом споживача об`ємів природного газу.

Відтак, відповідно до даних інформаційної платформи Оператора ГТС, з урахуванням проведеного Оператором ГРМ (АТ «Одесагаз») корегування за ЕІС-кодом 56XM25A65146855N обліковується остаточна алокація (обсяг фактичного споживання) у вересні 2024 року у розмірі: - 11930,02 куб.м. на підтвердження чого, Товариством надається витяг з білінгової системи «Газоліна» - «Фінансовий стан» у вигляді роздруківки по особовому рахунку Позивача.

Представник повідомляє, що станом на листопад 2024 року з урахуванням проведених Оператором ГРМ корегувань по особовому рахунку № НОМЕР_2 , ЕІС-код 56XM25A65146855N, обліковується заборгованість у сумі 27 326,13 грн (три тисячі дев`ятсот двадцять сім гривень 44 копійок) за 3511,99 куб.м. спожитого природного газу.

Відповідно до викладеного представник просить: - закрити провадження у справі № 523/12250/24 за позовом ОСОБА_2 до акціонерного товариства «Одесагаз», товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», товариства з обмеженою відповідальністю «Одесагаз-Постачання» про визнання неправомірним нарахування та зобов`язання перерахувати заборгованість і встановити її у розмірі: 31 911, 64 грн.(а.с.215-219).

Чергове судове засідання у справі призначено на 29 січня 2026 року, сторони до суду не з`явились, про час та місце слухання справи повідомлялись у встановленому законом порядку, звернулись на адресу суду з клопотаннями про слухання справи за їх відсутності.

Так, на адресу суду 05.12.2024 року (вх. №40430) надійшла заява за підписом представника позивача щодо адвоката Василець В.В. щодо розгляду справи у відсутність сторони позивача (а.с.180).

Представник відповідача Акціонерного товариства «Одесагаз» Карась М.М. також, 29.01.2026 року (вх. №4307) звернувся на адресу суду з заявою про слухання справи за його відсутності (а.с.8-9 том №2).

Представник Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» також звернувся з заявою про слухання справи за його відсутності звернувся на адресу суду 18.11.2025 року (вх. №48842) (а.с.241-244).

Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» про час та місце слухання справи повідомлений (а.с.4 том №2) про причини не явки суду не повідомив, з будь-якими заявами на адресу суду не звертався.

З урахуванням викладеного судом встановлено, що сторони про час та місце слухання справи повідомлені, позивач та відповідачі звернулись на адресу суду з заявами про слухання справи за їх відсутності, а відтак, підстав для відкладення слухання справи, передбачених ст. 223 ЦПК України не встановлено.

Згідно з ч. 3 ст.211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з розглядом справи за відсутності учасників справи.

Звертаючись до суду з даним позовом представник позивача зазначив, що у період з 06.03.2021 р. по 19.09.2021 р. постачальником природного газу було ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» 25.10.2021 р. мною було отримано два рахунки на сплату газу від ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» один - який містить нібито заборгованості, в розмірі 12 713, грн. 82 коп., другий з електронного кабінету на суму 10 555 грн. 22 коп. Зазначені рахунки є безпідставними, оскільки не відповідають фактично спожитому обсягу газу, який за період з 07.07.2021 р. по 25.10.2021 р. складає 493 кубометра, при цьому тариф постачальника ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» за період 7.2021 по 9.2021 р. складав 9.2 грн./м.куб. Таким чином реальна сума заборгованості за цей період мала б складати 4 535,6 грн. (чотири тисячі триста п`ять гривень 60 копійок).

При цьому, у січні 2022 року дана сума була сплачена, що підтверджується структурою розрахунку наданою ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» у відповідь на адвокатський запит адвоката Довженка О. Ю. від 05.02.2024 р.

Однак, перерахунок заборгованості і списання безпідставних боргів так виконано й не було, з посиланням на те, що ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» є постачальником природного газу до компетенції якого не входить облік природного газу, а функцію обліку природного газу покладено на Оператора ГРМ АТ «ОДЕСАГАЗ».

Станом на 01.05.2024 року новий лічильник мав показники 4391.

Враховуючи той факт, що за період з 07.07.2021 р. по 25.10.2021 р. фактично спожитий обсяг газу складає 493 кубометра, то фактичний обсяг спожитого газу за період з 25.10.2021 р. по 01.05.2024 року складає 3 898 кубометрів.

Рівень тарифу за постачання газу в ТОВ «ГК «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» складав у період з 10.2021 р. по 5.2024 р. 7,96 грн./м.куб. Таким чином реальна заборгованість мала б складати 31 028,08 грн. (3898*7,96 грн.)

Проте згідно Акту звірки № 3389827-в від 15.04.2024 взаємних розрахунків за період з 13.12.2021 по 15.04.2024 між ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» і споживачем природного газу ОСОБА_2 , ТОВ «ГК «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» вказало заборгованість ОСОБА_2 за спожитий газ у загальній сумі 116 407 грн. 38 коп., що не відповідає фактичним обсягам споживання та відомостям лічильника.

Судом встановлено, що відповідно до договору купівлі-продажу від 06.03.2021 року ОСОБА_2 прийняла у власність житловий будинок, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Житловий будинок складається в цілому з житлового будинку літ «А» загальною площею 236, 6 кв.м., житловою площею 109,7 кв.м. (а.с.35-36).

Так, відповідно до довідки про стан особового рахунку НОМЕР_4 виданої за адресою: АДРЕСА_2 в тому, що за споживання природнього газу за особовим рахунком № НОМЕР_1 станом на 01.03.2021 рік на показники 6825 заборгованість відсутня (а.с.17).

Згідно акту про демонтаж побутового лічильника газу від 07.07.2021 року споживач ОСОБА_2 особовий рахунок НОМЕР_5 (представник УЕГГ м. Одеси АТ «Одесагаз» в особі слюсаря Акулова В.Г. посвідчення 367 склали цей акт про те, що за вищевказаною адресою було проведено демонтаж побутового лічильника газу на повірку на підставі даних за заявою споживача.

Дата розпломбування та демонтажу 07.07.2021; заводський номер 8020675, показник ПЛГ 06801; примітка на повірку (а.с.34).

Також, 07.07.2021 року складено акт про монтаж побутового лічильника газу. Дата монтажу 07.07.2021 р. заводський номер 5715145; показники 00000. (а.с.33).

Згідно листа відповіді ТОВ «ГК «Нафтогаз Україна» наданого на адвокатський запит встановлено, що точка обліку газифікованого об`єкту за адресою: АДРЕСА_2 у періоди з 01.10.2021 -29.11.2021 ; 01.12.2021 року -12.12.2021 р. у порядку передбаченому законодавством, було включено до Реєстру споживачів постачальника «останньої надії», яким відповідно до розпорядження КМУ від 22.07.2020 року №917-р було визнано ТОВ «ГК «Нафтогаз України» та присвоєно особовий рахунок № НОМЕР_2 , власником якого є ОСОБА_4 .

Надалі, з 13.12.2021 року відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 09.12.2021 року №2471 точку обліку вказаного газифікованого об`єкту за ЕІС кодом 56ХМ25А65146855N було включеного до Реєстру споживачів ТОВ «ГК «Нафтогаз України»

Згідно з даними про фактичний місячний відбір/споживання природнього газу, що надається відповідним Оператором ГРМ через інформаційну платформу Оператора ГТС, по особовому рахунку № НОМЕР_2 було спожито 14 629, 43 куб.м природнього газу на суму 116 407,38 гривень, з яких сплачено 0 грн.

З урахуванням викладеного станом на 31.03.2024 рік по особовому рахунку № НОМЕР_2 обліковується заборгованість у розмірі: 116 407,38 гривень. (а.с.37-38).

Згідно листа відповіді ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» наданого на адвокатський запит встановлено, що відповідно до даних Інформаційної платформи Оператора ГТС побутовий споживач за ЕІС кодом 56ХМ25А65146855N ( ОСОБА_2 ) починаючи з 19.09.2021 року змінила постачальника природнього газу ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» на іншого, відповідно її було виключено з реєстру споживачів ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ».

На момент зміни постачальника природнього газу на іншого, на особовому рахунку обліковувалась заборгованість у сумі: 10 333,82 гривень 01.07.2022 року на особовий рахунок споживача надійшли кошти у сумі: 4 535,60 гривень, після чого станом на 05.02.2024 рік сума непогашеної заборгованості становить 5 798,22 гривні.

В листі зазначено, що ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» є постачальником природнього газу до компетенції якого не входить облік природнього газу.

Функцію обліку природнього газу покладено на Оператора ГРМ АТ «ОДЕСАГАЗ».

В листі також вказано, що з урахуванням того, що побутовий споживач 19.09.2021 року змінила постачальника природнього газу ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» на іншого, починаючи з 19.09.2021 року інформація про об`єм розподіленого їй природнього газу на Інформаційній платформі Оператора ГТС для ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» недоступна, та є підставою нарахувань для діючого постачальника природнього газу (а.с.26-28).

Так, відповідно до квитанції ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» (а.с.195) особовий рахунок НОМЕР_1 на 01.12.2024 рік суми до сплати становить 5 798, 22 грн.

Згідно відзиву відповідача (а.с.123-128) АТ «ОДЕСАГАЗ» встановлено, що АТ «ОДЕСАГАЗ» є суб`єктом господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природнього газу газорозподільною системо, у своїй діяльності керується законодавством України, та профільними законодавчими актами., зокрема Кодексом ГРС, Типовим договором розподілу природнього газу, затвердженими Постановами НКРЕКП № 2494 №2498 від 30.09.2015 року, ЗУ «Про ринок природнього газу», та ін. відповідно до законодавства, є Оператором газорозподільної системи.

Згідно з умовами укладеного договору Оператор ГРМ зобов`язується надати споживачу послугу з розподілу природнього газу, а споживач зобов`язується прийняти зазначену послугу та оплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, що визначені Договором.

Так, у пункті 4 глави 4 розділу IX Кодексу зазначено, що у разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об`єм розподілу та споживання природного газу по об`єкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об`єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог Кодексу.

Позивач не передавала показники лічильника щомісяця з 01 по 05 число, що підтверджується Актом звіряння фактично використаних об`єктом споживача об`ємів природного газу, тому об`єм розподілу та споживання природного газу по об`єкту за адресою: АДРЕСА_1 за відповідні розрахункові періоди було визначено Оператором ГРМ на рівні планового місячного об`єму споживання відповідно вимог Кодексу ГРМ.

Отже, дії АТ «Одесагаз» щодо визначення обсягу розподіленого обсягу природного газу повністю відповідають нормам чинного законодавства оскільки, спірні відносини передбачають: 1. Обов`язок споживача знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п`яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ (АТ «Одесагаз»). 2. Право Оператора ГРМ (АТ «Одесагаз») визначити об`єм спожитого газу розрахунковим методом на рівні планового місячного об`єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача у випадку відсутності показників лічильника природного газу.

Згідно відзиву на позову (а.с.103) встановлено, що споживача у періоди з 01.10.2021 -29.11.2021 року та 01.12.2021 року по 12.12.2021р. було зареєстровано в Реєстрі споживачів постачальника «остатньої надії» ТОВ «Нафтогаз України» на підстав Розпорядження та присвоєно рахунок: 250128824.

Судом встановлено, що відповідно до інформації по рахунку, особовий рахунок НОМЕР_2 за фінансовим станом по вказаному особовому рахунку за період з 10.2021 року по 07.2024 рік відомості про показники лічильника відсутні. Об`єми споживання нараховувались за даними оператора ГРМ. До сплати 120 040,34 гривні (том 1, а.с.116).

Згідно клопотання про закриття провадження у справі встановлено, що відповідно до Акта звіряння фактично використаних об`єктом споживача об`ємів природного газу за адресою: АДРЕСА_1 , особовий рахунок НОМЕР_1 , ЕІС-код 56XM25A65146855N у вересні 2024р. АТ «Одесагаз» було проведено переоблік спожитого газу та здійснено перерахунок об`єму розподіленого та спожитого природного газу в обсязі 11930,02 м.куб. обсяг газу було приведено у відповідність до фактичних показників спожитого газу.

З урахуванням чого, представник просить частині позовних вимог закрити провадження у справі, оскільки між сторонами відсутній предмет спору що є підставою для закриття провадження у справі згідно з п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.

З даного приводу суд, зазначає, що відповідачем надано Акт звіряння фактично використаних об`єктом споживача об`ємів природного газу (а.с.185-186) згідно якого звіряння відбулось у вересні 2024 року. Встановлено надання показників за лічильним з липня по вересень 2024 року.

Суд зазначає, та погоджується з доводами відповідача, що нездійснення перерахунку заборгованості за послугу розподілу природного газу не можна вважати протиправним, оскільки Оператор ГРМ відповідно до вимог законодавства позбавлений права робити звіряння показників і перерахунок самостійно.

Для таких дій необхідно отримати заяву від споживача. Оскільки жодних заяв від ОСОБА_2 не надходило результатом є відсутність перерахунку.

Відповідно до п.6 глави 4 розділу IX Кодексу, який кореспондується з п. 5.7. Договору, побутовий споживач має право не частіше одного разу на три місяці звернутись до Оператора ГРМ із заявою про проведення звіряння фактично використаних об`ємів природного газу та сплачених коштів за послуги розподілу природного газу. У разі виявлення розбіжностей між даними акта звіряння та даними Оператора ГРМ по особовому рахунку такого споживача проводяться коригування. Кодекс газорозподільних систем та Типовий Договір розподілу природного газу доповнено зазначеними пунктами на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1909 від 29.10.2021. При цьому, зазначимо, що Позивач ЖОДНОГО разу не зверталась до АТ «Одесагаз» із заявою про проведення звіряння фактично використаних об`ємів природного газу та сплачених коштів за послуги розподілу природного газу. АТ «Одесагаз» позбавлено законодавчої можливості проводити звіряння фактично використаних об`ємів природного газу на власний розсуд.

Отже, згідно досліджених доказів, судом встановлено, що станом на вересень 2024 року за особовими рахунками № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 здійснено переоблік спожитого газу та здійснення перерахунку об`єму (обсягу) розподіленого природного газу з боку відповідача АТ «ОДЕСАГАЗ» ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1 за відповідно до фактичних показників спожитого газу.

Судом критично оцінюється твердження представника позивача щодо того, що відповідачем не проведено перерахунку та, що споживачу продовжують надходити рахунки, які не відповідають обсягам, оскільки до даного клопотання не надано жодного доказу на підтвердження викладених в ньому обставин.

Проведення перерахунку також, підтверджується заявою відповідача про закриття провадження у справі (а.с.217) товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» - згідно якої зазначано, що станом на листопад 2024 року з урахуванням проведених Оператором ГРМ корегувань по особовому рахунку № НОМЕР_2 , ЕІС-код 56XM25A65146855N, обліковується заборгованість у сумі 27 326,13 грн (три тисячі дев`ятсот двадцять сім гривень 44 копійок) за 3511,99 куб.м. спожитого природного газу.

Згідно позовних вимог позивач зазначила, що з березня 2021 року (час придбання житла) та по липень 2021 року в будинку ніхто не проживав, за показними лічильника була переплата, однак відповідач здійснював неправомірне нарахування об`ємів спожитого газу.

Суд зазначає, що позивачем до позову не надано доказів на підтвердження не проживання в будинку, разом з цим, відповідно до чинного законодавства споживач зобов`язана надавати показники з 01 по 05 число кожного наступного місяця.

Відповідно, дії відповідача щодо нарахування були правомірними, оскільки в пункті 4 глави 4 розділу IX Кодексу зазначено, що у разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу та за умови, що лічильник газу не оснащений засобами дистанційної передачі даних, фактичний об`єм розподілу та споживання природного газу по об`єкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об`єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог Кодексу.

Відповідно до положення ст. 319 ЦК України встановлено, що: власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд; власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону, при здійсненні своїх прав та виконанні обов`язків власник зобов`язаний додержуватися моральних засад суспільства; усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав; власність зобов`язує.

Отже, в даному випадку саме на позивача, як власника та безпосередньо споживача послуг покладено обов`язок щодо надання показників лічильника у відповідності до вимог законодавства надавати їх Оператору ГРМ (АТ «Одесагаз»).

З огляду на викладене судом встановлено, що станом на час розгляду справи, а саме у вересні 2024 року за звернення позивач до Оператором ГРМ було проведено переоблік спожитого газу та здійснено перерахунок об`єму розподіленого та спожитого природнього газу, було проведено у відповідність до фактичних показників лічильників.

Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

З урахуванням викладеного позовні вимоги щодо визнання неправомірними нарахування за послуги з постачання природного газу з боку відповідача ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» до ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1 за особовим рахунком № НОМЕР_1 ; визнати неправомірним нарахування з постачання природного газу з боку відповідача ТОВ «ГК «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» та зобов`язання перерахувати заборгованість і встановити її у розмірі 31 911,64 грн. (тридцять одна тисяча дев`ятсот одинадцять гривень 64 копійки) ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1 за особовим рахунком № НОМЕР_2 ; зобов`язати здійснити переоблік спожитого газу та здійснювати перерахунок об`ємів (обсягів) розподіленого природного газу з боку відповідача АТ «ОДЕСАГАЗ» ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1 за особовими рахунками № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 . відповідно до фактичних показників спожитого газу задоволенню не підлягають, як такі що спростовані в ході розгляду справи та станом на час ухвалення судового рішення підтвердження не знайшли.

Щодо вимог про зобов`язання ТОВ «ГК «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» надати 50-відсоткову знижку плати за користування послугами з газопостачання ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1 за особовим рахунком № НОМЕР_2 , суд зазначає наступне.

Закон України «Про житлово-комунальні послуги» визначає основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки.

Згідно з частиною першою статті 9 вказаного Закону споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

Споживач не звільняється від оплати житловокомунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5.2. розділу V Типового договору Споживач зобов`язаний забезпечувати своєчасну та повну оплату послуг Постачальника згідно з умовами цього Договору.

Згідно положення статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 610 ЦК України визначено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно із частиною першою статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Зобов`язання боржника сплатити певну грошову суму на користь кредитора відповідно до цивільно-правового договору або з інших підстав, визначених законом, є грошовим зобов`язанням. Таким чином, правовідношення, в якому замовник зобов`язаний оплатити надану послугу в грошах, а виконавець має право вимагати від замовника відповідної оплати, тобто в якому передбачено передачу грошей як предмета договору або сплату їх як ціни договору, є грошовим зобов`язанням.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства» з метою створення належних матеріальних умов для виховання дітей у сім`ях держава надає батькам або особам, які їх замінюють, соціальну допомогу, передбачену Законом України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми та іншими законами України».

Багатодітним сім`ям надаються такі пільги:

1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім`ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю);

2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. Натомість, питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житловокомунальних послуг врегульовані Порядком надання пільг на оплату житловокомунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» від 17.04.2019 року № 373 (зі змінами) (далі Порядок).

Згідно з пунктом 31 Порядку для призначення пільг пільговики, які перебувають на обліку в Реєстрі осіб, які мають право на пільги, що є структурною підсистемою Єдиного соціального реєстру, або їх законні представники, або дієздатні повнолітні члени сім`ї пільговика, на яких поширюються пільги і відомості про якого наявні в Реєстрі, звертаються з відповідною заявою про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу за формою згідно з додатком (далі - заява), до якої додається у разі потреби довідка про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі: до 30 листопада 2022 р. включно - до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) за зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (або фактичним місцем проживання - у разі перебування на обліку в Реєстрі за фактичним місцем проживання); починаючи з 1 грудня 2022 р. - до органів Пенсійного фонду України.

Для отримання пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу заява подається щороку. Заяви з необхідними документами та/або відомостями приймаються від заявників: структурними підрозділами з питань соціального захисту населення - до 30 листопада 2022 р. в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі - Портал Дія); органами Пенсійного фонду України - починаючи з 1 грудня 2022 р., у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, мобільний додаток Пенсійного фонду України, веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України або Портал Дія).

Заяви з необхідними документами та/або відомостями також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військової адміністрації (далі - посадові особи виконавчого органу) та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження структурному підрозділу з питань соціального захисту населення/ органу Пенсійного фонду України (далі - уповноважений орган).

Відповідно до пункту 7 Порядку пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов`язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитих житлово-комунальних послуг з урахуванням суми пільги, виплаченої таким пільговикам готівкою. Починаючи з січня 2023 р. органи Пенсійного фонду України подають щомісяця до 27 числа управителям, об`єднанням, виконавцям комунальних послуг списки пільговиків, яким нараховано пільгу на оплату житлово-комунальних послуг у поточному місяці.

Таким чином, до уповноваженого органу відповідального за питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг відносять відповідні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування визначені пунктом 31 Порядку, а не суб`єкти господарювання, що надають комунальні послуги, зокрема, Товариство.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» (далі Постанова 1041) внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України щодо надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

Відповідно до змін, передбачених Постановою 1041, положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 № 280, визначено, що основними завданнями Пенсійного фонду України є, крім іншого, надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу та пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань, організовує, координує та контролює роботу територіальних органів щодо призначення, нарахування (перерахунок) та виплата житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, а також надання одержувачам зазначених пільг та житлових субсидій інформації, визначеної законодавством.

Відповідно до Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 463, Мінсоцполітики є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціальної політики, загальнообов`язкового державного соціального та пенсійного страхування, соціального захисту населення, та одним із основних із завдань Мінсоцполітики є, забезпечення формування та реалізації державної політики: з питань надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг, твердого палива і скрапленого газу, а також житлових субсидій.

При цьому, спрощений механізм звернення за субсидією не скасовує звичний повний порядок надання житлових субсидій, за яким оформлювали виплати більшість сімей на 2022-2023 рік, тобто звернення із повним пакетом документів.

Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг пільговикам тепер здійснюється у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів Пенсійним фондом України.

З урахуванням викладеного суд зазначає, що питання щодо надання житлової субсидії визначено Постановою 1041, положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 № 280, визначено, що основними завданнями Пенсійного фонду України є, крім іншого, надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, отже відповідач ТОВ «ГК «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ» не є суб`єктом наділеним повноваженнями щодо встановлення позивачу, як споживачу послуги пільги за зниженою відсотковою ставкою у розмірі: 50 відсотків.

Згідно з ч.1 ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Статтею 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Згідно ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Відповідно до ч. 1 ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку що позивачем не доведені позовні вимоги, обставини щодо неправомірності нарахування об`ємівгазу, в ході розгляду справи посилання позивача не знайшли свого підтвердження, судом встановлено, що нарахування об`ємів газу здійснювалось відповідачем відповідно до пункту 4 глави 4 розділу IX Кодексу, встановлено, що після звернення позивача, відповідачем було здійснено перерахунок та приведено корегування відповідно до показників лічильника.

Відповідно позовні в цій частині також задоволенню не підлягають.

Згідно положення ст. 141 ЦПК України у разі відмови в задоволенні позову понесені судові витрати покладаються на позивача.

Згідно ч. 2 ст. 137 ЦПК України - за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

У зв`язку з тим, що позивачу відмовлено в задоволенні позовних вимог, понесені витрати на правничу допомогу задоволенню не підлягають.

З урахуванням викладеного та керуючись ст.ст. 2, 4, 5, 10, 12, 13, 76-89, 133, 137, 141, 263-265, 268, 272-273, 354 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Одесагаз» Товариства з обмеженою відповідальністю «ГАЗОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ», Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» про визнання неправомірним нарахування та зобов`язання перерахувати заборгованість і встановити її у розмірі: 31 911, 64 залишити без задоволення.

Понесені позивачем судові витрати пов`язані з розглядом справи віднести за рахунок позивача.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 09.02.2026р.

Суддя: