Постанова № 134039014, 12.02.2026, Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
12.02.2026
Номер справи
303/659/26
Номер документу
134039014
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Ст. 1 із 4

Cправа №303/659/26

№ 3/303/203/26

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 лютого 2026 року м. Мукачево

Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Камінський С.Е.,

з участю прокурора Кравчук Ю.Ю.

розглянувши об`єднану справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Львів Львівської області, зареєстрованої та проживаючої в АДРЕСА_1 , приватного підприємця, РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , працюючи на посаді лікаря - психолога Мукачівської МСЕК та будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією згідно підпункту «ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» і пункту 2-17 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» від 19.12.2024 року №4170-ІХ, як суб`єкт декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, після звільнення з вказаної посади (наказ голови комісії з припинення (реорганізації) ОЦМСЕ від 22.01.2025 року №08-к) несвоєчасно, без поважних причин, подала 03.06.2025 року о 17 год. 08 хв. декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період не охоплений раніше поданими деклараціями, хоча зобов`язана була подати протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто до 20.02.2025 року. Своїми діями, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Крім цього, ОСОБА_1 , працюючи на посаді лікаря - психолога Мукачівської районної МСЕК та будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією згідно підпункту «ґ» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» і пункту 2-17 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» від 19.12.2024 року №4170-ІХ, як суб`єкт декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, яка наказом голови комісії з припинення (реорганізації) ОЦМСЕ від 22.01.2025 року №08-к звільнена з вказаної посади, несвоєчасно, без поважних причин 03.06.2025 року о 17 год. 14 хв. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, хоча зобов`язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за

Ст. 2 із 4

2024 рік до 01.04.2025 року. Своїми діями, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

У суді прокурор висловив думку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та з урахуванням особи правопорушниці, відсутності обставин, що обтяжують відповідальність, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих доходів громадян, тобто у розмірі 850 грн., про що подав письмовий висновок для приєднання до матеріалів справи.

У суд ОСОБА_1 не з`явилася, подала до суду заяву, згідно якої просила розглянути дану справу без її участі.

Заслухавши думку прокурора, вивчивши заяву особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та висновок прокурора, дослідивши матеріали об`єднаної справи суддя, прийшов до наступного.

Згідно статті 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

У відповідності до вимог ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Статтею 1 3акону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) передбачено, що суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно п. «г» ч. 1 ст. 3 3акону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особовий склад штатних військово-лікарських комісій.

Частинами першою та другою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до п. 2-17 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» від 19.12.2024 року № 4170-ІХ, голови та члени медико-соціальних експертних комісій, особи, які припинили діяльність, пов`язану

Ст. 3 із 4

з виконанням повноважень голови або члена медико-соціальної експертної комісії, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону.

Щодо такої декларації можуть бути здійснені заходи фінансового контролю, передбачені розділом VII цього Закону, протягом трьох років з моменту її подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно наказу голови комісії з припинення (реорганізації) Обласного центру медико-соціальної експертизи Департаменту охорони здоров`я Закарпатської обласної військової адміністрації Закарпатської обласної державної адміністрації від 22 січня 2025 року №08-к «Про звільнення з роботи» 21 січня 2025 року ОСОБА_1 , лікаря психолога Мукачівської районної МСЕК, звільнено з роботи за власним бажанням, на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України.

Як свідчать відомості із Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2024 рік та декларацію при звільненні (21.01.2025 року) 03 червня 2025 року о 17 год. 08 хв., що підтверджується скріншотом декларації з веб-сайту НАЗК.

Враховуючи вищенаведене, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є доведеною повністю.

Обставин, які пом`якшують та обтяжують її відповідальність судом не встановлено.

У відповідності до вимог ч.2 ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення судом враховано характер вчинених правопорушень, особу порушника ОСОБА_1 , яка характеризується позитивно, офіційно працює.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених (у даному випадку вони є повністю аналогічними).

Таким чином, враховуючи характер вчинених правопорушень, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, особу порушника, суд прийшов до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу, передбаченому санкцією вказаної частини статті КУпАП.

Крім цього, у відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП, необхідно стягнути з ОСОБА_2 в користь держави судовий збір у розмірі, встановленому законом на час вчинення адміністративних правопорушень.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И В :

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Ст. 4 із 4

Оплату адміністративного штрафу у розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень провести за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у Зак.обл/Мукачівська ТГ/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37975895, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) р/рUA798999980313050106000007383, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) в користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу судовий збір.

У відповідності до ч.1 ст.307, ч.2 ст.308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови штраф стягується у подвійному розмірі.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя С.Е. Камінський